„Santaka“ / Toliau vykdomi vandentvarkos projekto darbai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-10-03 06:07

Dalinkitės:  


Speciali komisija teigiamai įvertino Vilkaviškio nuotekų valykloje atliktus darbus.

Toliau vykdomi vandentvarkos projekto darbai

Įgyvendinant dviejų dalių projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilkaviškio rajone“ Nr. VP3-3.1-AM-01-V-02-029, rajone sėkmingai tiesiami vandentiekio ir nuotekų tinklai, visiškai baigta rekonstruoti Vilkaviškio nuotekų valykla.Didžiausia paramos dalis – ES fondo lėšos

Minėtasis projektas pradėtas įgyvendinti 2011 m. Jį ketinama baigti kitais metais. Projektas įgyvendinamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“. Projektą įgyvendina Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Kurį laiką projekto vykdytojo funkcijas atliko Vilkaviškio rajono savivaldybė, tačiau nuo šio pavasario jas perėmė UAB „Vilkaviškio vandenys“. Taip įvyko dėl to, kad Vilkaviškio rajono savivaldybė nėra PVM mokėtoja, todėl ji negalėtų susigrąžinti dalies lėšų.

Bendra projekto vertė siekia beveik 30 mln. litų. Iš jų tinklų statybai numatyta skirti 22 mln. litų, likusi suma paskirta nuotekų valyklos rekonstrukcijai. 80 proc. paramos sudaro ES Sanglaudos fondo, po 10 proc. – Lietuvos Respublikos bei rajono Savivaldybės lėšos.Įvertino teigiamai

Viena iš projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilkaviškio rajone“ dalių yra Vilkaviškio nuotekų valyklos rekonstrukcija.

Dar vasaros pabaigoje speciali komisija, kurią sudarė aplinkosaugos, priešgaisrinės tarnybos, higienos, darbo inspekcijų bei kitų įstaigų specialistai, teigiamai įvertino valykloje atliktą rekonstrukciją ir „uždegė žalią šviesą“ tolesnei jos eksploatacijai.

„Visų pirma pasikeitė bendras valyklos įvaizdis. Kai buvau čia atvykęs darbams dar nesibaigus, aplinkui buvo šlapia, iki svarbiausių įrenginių nebuvo takų ir privažiavimų. Dabar viskas sutvarkyta. Nauji bei rekonstruoti įrenginiai, atrodo, taip pat atitinka projekte numatytas normas, todėl rekonstrukciją vertinčiau teigiamai“, – per rekonstrukcijos darbų priėmimą kalbėjo komisijos pirmininkas, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Marijampolės skyriaus vyr. specialistas Saulytis Kurtinaitis.

Buvo planuota, kad komisija visus darbus įvertins dar birželio mėnesį, tačiau dėl užsitęsusių technologijų derinimo darbų rekonstrukcijos priėmimas buvo atidėtas.

„Tiesiog norėjome įsitikinti, kad viskas tinkamai veikia, o pasiekti rezultatai tenkina visas puses. Be to, dėl vėsių orų kai kuriuos derinimo darbus taip pat teko atidėti, nes tinkamai viską įvertinti galima tik esant tam tikrai temperatūrai“, – paaiškino vieno iš rangovų AB „Ekra“ projektų vadovas Gediminas Bagdonavičius.Atlikta daug darbų

Po rekonstrukcijos nuotekų valykla veikia nepriekaištingai. Pasiektais darbo rezultatais džiaugiasi ir valyklos darbuotojai, ir specialistai, įgyvendinę projektą.

„Valyklų rekonstrukcijų banga ritasi per visą Lietuvą. Iš pradžių darbai buvo vykdomi didesniuose miestuose, vėliau – mažesniuose. Esame patenkinti darbų rezultatais Vilkaviškyje. Kol kas visos sistemos funkcionuoja gerai, pasiekiami geri vandens išvalymo rezultatai. Tikimės, kad taip bus ir ateityje. Aišku, įvairių gedimų visada pasitaiko, nė vienas įrenginys nėra amžinas“, – kalbėjo G. Bagdonavičius.

Rekonstruojant valyklą pastatytas grotinės-priėmimo pastatas, o jame sumontuotas pirminio valymo įrenginys, nukreipiantis dumblą į kitas grandis. Taip pat pastatytas naujas laboratorijos pastatas, rekonstruotas ir senasis. Nupirkta nauja laboratorijai reikalinga įranga.

Iki šiol beveik prieš 40 metų statytoje laboratorijoje buvo tiriamas tiktai nuotekų valymas, o dabar jos funkcijos išsiplės.

Laboratorija bus atestuota, joje bus galima atlikti ne tik nuotekų, bet ir geriamojo vandens tyrimus. Iki šiol tyrimai buvo atliekami tiktai pagal pačios bendrovės poreikius. Dabar bus galima atlikti įvairius bandymus, tyrimus ir kitoms įmonėms ar fiziniams asmenims.

Vykdant projektą pastatyta pagrindinė Vilkaviškio miesto siurblinė bei nusausinto dumblo laikymo aikštelė. Čia dumblas bus saugomas, o vėliau vežamas ir utilizuojamas.

Valyklos teritorijoje stovi ir keletas naujų pagalbinių pastatų, atlikta nutekamojo vandens biologinio valymo įrenginio – aerotanko – rekonstrukcija.Darbas efektyvesnis

Baigus rekonstruoti valyklą sutvarkyta ir jos aplinka. Beveik 6 hektarus užimančioje teritorijoje įrengti takai, paklota asfalto danga, kur reikėjo – pasėta veja.

Nuo šiol darbas valykloje tapo dar efektyvesnis, pagerėjo darbo sąlygos darbuotojams, viskas yra kompiuterizuota.

Iki šiol valyklos specialistai buvo priversti dirbti pasenusiais metodais. Dauguma įrenginių buvo seni, jų valdymas atgyvenęs. Po rekonstrukcijos visa valdymo sistema tapo kompiuterizuota, tad nuo šiol bus galima daug tiksliau valdyti visą procesą.

Nuotekų valyklos rekonstrukcija atlikta turint tikslą sumažinti buvusias eksploatacijos išlaidas. Įdiegus naują įrangą, valykla dirba ekonomiškiau, sunaudoja mažiau elektros energijos. Tikimasi, jog atnaujinti įrenginiai veiks optimaliu pajėgumu, taip sutaupydami nemažai lėšų.

Po renovacijos nuotekų valyklos vidutinis našumas siekia 280 kubinių metrų per valandą. Daugiausiai per valandą (esant lietingam ar nepalankiam orui) galima išvalyti 450 kubinių metrų nuotekų.Tinklai tiesiami visur

Projekto metu vandentiekio ir kanalizacijos tinklai tiesiami devyniuose objektuose. Visi darbai jau atlikti Kybartų Smėlyno gatvių kvartale. Tinklai beveik baigti tiesti ir Vilkaviškio Lobiškių kvartale. Čia atlikta daugiau nei 95 proc. visų numatomų darbų. Baigus vandentvarkos projekto darbus Lobiškių kvartale, bus pradėtas įgyvendinti kitas ES finansuojamas gatvių tiesimo projektas.

Daugiau nei 90 proc. numatomų darbų jau atlikta Kybartų Naujakurių bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvių kvartaluose. Taip pat baigiamos tiesti vandentiekio ir slėginės nuotekų linijos tarp Vilkaviškio ir Paežerių bei tarp Kybartų ir Virbalio.

Nemaža dalis projekto įgyvendinta ir Vilkaviškio miesto Žalumynų kvartale: čia padaryta maždaug 85 proc. visų numatomų darbų.

Mažai darbų kol kas atlikta Vilkaviškio Salomėjos Nėries ir Birutės gatvių kvartaluose. Čia vandentiekio ir nuotekų linijos nutiestos tik pagrindinėje Salomėjos Nėries gatvėje. Dar laukia tinklų tiesimas Birutės bei šalutinėse šio kvartalo gatvėse. Iš viso čia atlikta tik penktadalis visų numatomų darbų.

Mažiausiai planuojamų darbų kol kas padaryta Virbalyje. Tiesa, anksčiau pradėti darbus nebuvo įmanoma. Kadangi Virbalio miestas yra paveldosaugos objektas, todėl prieš tiesiant tinklus čia buvo būtina atlikti archeologinius tyrimus. Tose vietose, kur tiesiami vamzdynai, archeologai rado įvairių senovinių buities daiktų: šukių, indų, molio dirbinių.

„Viską reikėjo pagal įstatymus suregistruoti, aprašyti, paruošti ataskaitas. Tai šiek tiek užtruko, bet šiuo metu archeologiniai tyrinėjimai jau yra baigti ir tinklai klojami sėkmingai. Virbalyje atlikta beveik dešimtadalis visų planuojamų darbų“, – pasakojo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Lenkas.Bus sutvarkyti kitais metais

Esant nepalankiems orams, dėl neišvažiuojamų kelių vis kyla sunkumų žmonėms, gyvenantiems tose vietovėse, kuriose tiesiami tinklai. Esant sausiems orams, šių problemų nelieka. Tiesa, kyla kitokių rūpesčių. Vienas iš jų – vykdant projektą kai kuriose gatvėse sugadinta asfalto danga.

Vis dėlto M. Lenkas užtikrino, kad visa sugriauta asfalto danga bus atstatyta, šiam tikslui projekte taip pat yra numatyta lėšų. Tiesa, asfalto danga bus atstatyta tik kitais metais.

„Šiais metais paklojome asfalto dangą tik Vilkaviškio miesto Salomėjos Nėries gatvėje. Ji yra gana judri, netoli – dvi mokyklos, Savivaldybė, todėl vyksta intensyvus pėsčiųjų bei automobilių eismas. Nesinorėjo, kad rytais dėl kelyje atsivėrusių duobių susidarytų kamščiai. Pavyzdžiui, Vilkaviškio Kapų gatvėje eismas nėra toks intensyvus, todėl dengiant naują asfalto dangą nesinorėjo skubėti. Leisime gruntui susigulėti ir asfaltą paklosime kitais metais“, – tvirtino M. Lenkas.

Pasak specialisto, greičiausiai naują asfalto dangą kitais metais teks kloti ir Salomėjos Nėries gatvėje, nes per žiemą šiemet paklota danga turėtų susigulėti, įdubti.Pagerės ekologinė situacija

Įgyvendinant projektą, iš viso ketinama pakloti per 60 km vandentiekio ir nuotekų tinklų. Taip bus suteikta galimybė prie centralizuoto vandens tiekimo tinklų prisijungti papildomai 1565 gyventojams, o prie nuotekų tinklų – 1894 gyventojams. Be to, rajone turėtų pagerėti ekologinė situacija.

Atliekant darbus siekiama užtikrinti centralizuotai tiekiamo tinkamos kokybės geriamojo vandens ir tvarkomų nuotekų paslaugų plėtrą Vilkaviškio rajone. Įgyvendinus projektą, bus kokybiškai teikiamos vandentvarkos paslaugos gyvenamuosiuose rajonuose, pagerintos žmonių gyvenimo sąlygos, padidintas rajono vandentvarkos ūkio efektyvumas. Taip Savivaldybė atliks vieną iš svarbiausių savo funkcijų – aprūpinti gyventojus kokybišku vandeniu, pagal reikalavimus tvarkys išleidžiamas nuotekas.

Įgyvendinamas projektas padeda sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus tarp ES piliečių.Užsk. 5326


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkų laukuose žydi facelijos, dobilai, noksta grikiai
* Metusi vadovės darbą banke kraštietė iš naujo atrado save
* Rajono kolektyvai Žolinės šventėje linksmino Punsko lietuvius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas