„Santaka“ / Seimo rinkimų viliotinį vilkaviškiečiams suka dvylika kandidatų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-10-01 07:08

Dalinkitės:  


Vilkaviškio vienmandatėje rinkimų apygardoje Nr. 68 į Seimą balotiruojasi Kęstutis Akramas, Algimantas Arnastauskas ir Algirdas Bagušinskas.

Seimo rinkimų viliotinį vilkaviškiečiams suka dvylika kandidatų

Dangyra APANAVIČIENĖ

Margas kandidatų į Seimą ratas

Artėja Seimo rinkimai. Į parlamentą pretenduojantys kandidatai, kaip paprastai, savo rinkėjams žada aukso kalnus, giriasi savo nuopelnais, o kai kurie – ir savo įžymių giminaičių šlovinga praeitimi. Tačiau šįkart „Santaka“ nesidomėjo kandidatų pasiekimais, neklausinėjo jų apie rinkimų programas – jeigu norės, patys apie tai papasakos rinkėjams.

Pasiteiravome tik dviejų paprastų dalykų: kodėl jie veržiasi į Seimą ir ar pakaks jiems kompetencijos bei žinių valdyti valstybę.

O kad skaitytojai susidarytų išsamesnę nuomonę apie kandidatus, pateikiame ir anketinius duomenis apie jų socialinę padėtį, išsilavinimą bei turtus.

Iš viso Vilkaviškio vienmandatėje rinkimų apygardoje Nr. 68 į Seimą balotiruojasi 12 žmonių. Tarp jų yra ir mokslo daktarų, ir nebaigusių net viduriniojo mokslo, ir vos trisdešimtmetį perkopusių, ir pensinio amžiaus asmenų. Į Seimą pretenduoja turtuoliai ir beturčiai, išsiskyrusieji, nevedę vyrai ir netekėjusios moterys, daugiavaikiai tėvai.

Abėcėlės tvarka šiandien pristatome pirmuosius tris kandidatus.Daug ką darytų kitaip

Kęstutis AKRAMAS, 66-erių metų vilkaviškietis, turintis aukštąjį išsilavinimą, KTU baigęs automobilių transporto ekonomikos ir organizavimo specialybę. Rajono gyventojai jį pažįsta kaip buvusį ilgametį Vilkaviškio autotransporto įmonės vadovą.

Šiuo metu K. Akramas dirba UAB „Akrik“ direktoriumi, toje pačioje įmonėje vadybininke dirba ir jo žmona Vida. K. Akramas turi du suaugusius vaikus – Tomą ir Gretą.

Kandidatas priklauso Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui, 2000–2007 metais buvo Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys, taip pat yra Maltos ordino narys, jo pomėgiai – medžioklė, kalnų slidinėjimas, moka rusų kalbą.

K. Akramas deklaravęs 62,5 tūkst. litų vertės turto bei 5 tūkst. litų vertės vertybinių popierių, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių. Taip pat deklaracijoje jis nurodęs, kad yra sukaupęs 120 tūkst. litų piniginių lėšų. Per praeitus metus kandidatas gavo 11,8 tūkst. Lt pajamų, valstybei sumokėjo 1,5 tūkst. Lt.

Į Seimą K. Akramas sakė einantis dėl to, kad reikia. „Kas gi kitas dalyvaus, jeigu ne mes? – klausimu į klausimą atsakė kandidatas. – Politikoje dalyvauju nuo 1995 metų. Pradėjau su liberalais, su liberalizmo idėjomis žengiu ligi šiol. Kiekvieno politiko tikslas – dalyvauti rinkimuose. Tą aš ir darau. Visuomet dalyvauju savivaldos rinkimuose, esu kandidatavęs ir į Seimą – tiek daugiamandatėje, tiek ir vienmandatėje apygardose.“

Paklaustas apie kompetenciją ir žinias, reikalingas valdyti valstybei, K. Akramas atsakė: „Esu komandos žmogus. Manau, kad patirtis, įgyta dirbant dideliuose kolektyvuose, taip pat mano politinė ir gyvenimiškoji patirtis Seime tikrai pravers. Sekdamas ir analizuodamas rajono Tarybos sprendimus, Seimo veiklą, dažnai pagalvoju, kad daug ką daryčiau kitaip ir geriau.“Seimui reikia specialistų

Algimantas ARNASTAUSKAS gyvena Vilniuje, tačiau turi sąsajų ir su mūsų rajonu. 1970 m. čia jis baigė Paežerių aštuonmetę mokyklą, porą metų mokėsi Vilkaviškio Salomėjos Neries vidurinėje mokykloje, vėliau baigė Vilniaus technologijos technikumą, įgijo techniko-mechaniko specialybę. Pilviškiuose tebegyvena jo mama, rajone yra ir daugiau giminaičių. A. Arnastauskas dirba AB „Lietuvos geležinkeliai“ Vilniaus infrastruktūros vyr. specialistu.

Kandidatui yra 57 metai, jis moka rusų kalbą, priklauso Lietuvos centro partijai, taip pat yra Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos bei Pasieniečių klubo narys.

Laisvalaikiu mėgsta žvejoti, grybauti, skaityti knygas. Yra išsiskyręs, turi sūnus Mindaugą ir Liutaurą bei dukrą Justiną.

Turtais A. Arnastauskas nesipuikuoja. Savo deklaracijoje jis nurodė turintis 4 tūkst. litų privalomo registruoti turto ir per praeitus metus gautas 41,5 tūkst. litų pajamas (valstybei išskaičiuota 5,9 tūkst. Lt mokesčių). Piniginių lėšų kandidatas nesukaupęs.

Siekti Seimo nario kėdės jis sako pasiryžo dėl to, kad atsibodo netvarka Lietuvoje. „Pusė giminės į užsienį išvažiavo. Trauktis nėra kur, reikia kažką daryti, kažko imtis, kad Lietuvai būtų geriau. Dabar gi vienas dirbantis tris nedirbančius išlaiko“, – sakė kandidatas.

A. Arnastauskas įsitikinęs, kad jo turimų žinių valdyti valstybei visiškai užteks. „Politika domiuosi nuo 1972 metų, kai už dalyvavimą Romo Kalantos susideginimo įvykiuose mokyklos vadovybės buvau paprašytas palikti mokyklą. Vėliau dalyvavau Sąjūdyje, valstybės atgimimo įvykiuose, Lietuvos kariuomenės kūrime. Dabar dirbu Vilniaus infrastruktūroje, valdau Vilniaus geležinkelio stotį, esu neblogas inžinierius. O specialistų Seime reikia“, – tikino vilniškis kandidatas į Seimą.Žmonės nori vietinio

Algirdas BAGUŠINSKAS – vienintelis iš dvylikos kandidatų savo kandidatūrą į Seimą išsikėlęs pats. Rajone gerai žinomas 54-erių politikas – buvęs ilgametis (2000–2011 m.) rajono Savivaldybės meras, dabartinis vicemeras. Buvęs LSDP narys.

Gyvena Gižų kaime, kartu su žmona Rūta, dirbančia Marijampolės valstybinės ne maisto produktų inspekcijos vadove, užaugino du sūnus – Algirdą ir Antaną, kurie šiuo metu yra studentai.

Pagal išsilavinimą A. Bagušinskas – fizikos mokytojas, tačiau 2003 m. KTU jis apsigynė ir viešojo administravimo magistro laipsnį. Moka rusų, lenkų ir vokiečių kalbas.

A. Bagušinskas aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje. Jis yra Vilkaviškio rajono vietos veiklos grupės tarybos, Raudonojo kryžiaus organizacijos narys, priklauso Gižų medžiotojų klubui, šiais metais išrinktas Gižų kaimo bendruomenės pirmininku, taip pat yra Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos darbo grupės narys.

A. Bagušinskas deklaravo 129 tūkst. litų turto ir 23 tūkst. litų piniginių lėšų.

Per praeitus metus jis gavo 50,2 tūkst. Lt pajamų, valstybei sumokėjo 6,2 tūkst. Lt mokesčių.

A. Bagušinską kandidatuoti į parlamentą, pasak jo paties, paskatino žmonės. „Jie mano, kad turiu pakankamai patirties bei išsilavinimo ir galiu atstovauti regionui bei šaliai įvairiose valstybinėse institucijoje.

Taip pat žmonės mano, kad jiems Seime atstovaujantis politikas turi būti vietinis, rajone gyvenantis žmogus, su kuriuo galėtų nuolat tiesiogiai bendrauti ir kuris jiems nuolat atsiskaitytų.

Visos idėjos turi ateiti iš žmonių, kuriuos reikia ne tik išklausyti, bet ir išgirsti, žinoti jų problemas ir jas spręsti.

Valstybės valdymas iš tiesų yra kompetencijos klausimas. Jos pakankamai įgijau dirbdamas Savivaldybėje, be to, vos pradėjęs dirbti meru papildomai baigiau vadybos studijas ir įgijau psichologijos, logikos, planavimo žinių.

Daug žinių apie Europos Sąjungą įgijau nuo 2006 metų atstovaudamas Lietuvai ES regionų komitete.“


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų agitacijos kampanijas?
Buvo įdomiau negu 2015 m.
Vyko korektiška kova.
Perspausta su kritika, kaltinimais.
Rinkimais nesidomėjau.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas