„Santaka“ / Vilkaviškio rajono savivaldybės miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda PEUGEOT 307 CARAVAN (2007 m. gruodžio mėn., 1,6 l, dyzelis, 1650 Eur). Tel. 8657 50 135.
Galioja iki: 2019-06-17 11:26:58

Skubiai parduoda 7,90 ha žemės prie kelio Vilkaviškis–Kybartai, Uosių k., Šeimenos sen. (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-06-24 12:55:30

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra darželis, mokykla). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-06-24 12:56:25Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-09-05 06:15

Dalinkitės:  


Vilkaviškio rajono savivaldybės miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklės

PATVIRTINTA

Vilkaviškio rajono savivaldybės

tarybos 2012 m. rugpjūčio 27 d. sprendimu Nr. B-TS-432I. BENDROSIOS NUOSTATOS1. Vilkaviškio rajono savivaldybės miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato bendruosius tvarkymo, švaros ir tvarkos palaikymo reikalavimus, privalomus visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, įmonėms, neturinčioms juridinio asmens statuso, nuolat gyvenantiems arba esantiems Vilkaviškio rajone ar laikinai atvykstantiems į jį, turintiems bet kokį nekilnojamąjį ar kilnojamąjį turtą ar jo neturintiems.

2. Šios Taisyklės netaikomos vykdant policijos, priešgaisrinių, žmonių gelbėjimo tarnybų užduotis stichinių nelaimių likvidavimo metu.II. PAGRINDINĖS SĄVOKOSAsmenys – juridiniai ir fiziniai asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka naudoja (eksploatuoja) arba valdo žemės sklypus, valdas, kiemus, sodų ar gyvenamųjų namų bendrijas, pastatus, statinius, įvairios paskirties įrenginius (boilerinės, pastotės, garažai, aikštelės, prekybos kioskai ir kt.).

Bendro naudojimo teritorija – tai gatvės, aikštės, šaligatviai, pėsčiųjų takai, automobilių stovėjimo aikštelės, parkai, skverai, krantinės, paplūdimiai ir kt.

Buitinės nuotekos – nuotekos, kurios susidaro namų ūkyje naudojant vandenį (pvz., skalbimo, indų plovimo, maisto gaminimo, prausimosi, tualetų nuotekos ir pan.). Prie buitinių nuotekų priskiriamos ir nuotekos, susidarančios naudojant vandenį įmonių, įstaigų, organizacijų darbuotojų buitiniams poreikiams, jeigu jos surenkamos ir išleidžiamos atskirai nuo kitų objekte susidarančių nuotekų.

Gamybinės nuotekos – dėl gamybos ar kitos ūkinės ir (arba) komercinės veiklos (viešojo maitinimo, skalbimo, valymo paslaugų teikimo, viešųjų tualetų ar pan.) susidarančios nuotekos.

Nuotekos – organizuotai (naudojant nuotekų surinkimo šalinimo sistemas) šalinamas buityje, ūkinėje ar gamybinėje veikloje panaudotas užterštas vanduo. Prie nuotekų priskiriamas ir kitas į nuotakyną ar kitus nuotekų tvarkymo sistemos elementus patenkantis vanduo (infiltracinis, kritulių, naudojamas nuotekų tvarkymo sistemos funkcionavimui ar pan.).

Nuotekų kaupimo rezervuaras – sandarus rezervuaras (talpykla), skirtas laikinam nuotekų kaupimui, periodiškai jas išvežant į kitas nuotekų tvarkymo sistemas.

Nuotekų tvarkymas – įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka vykdomas nuotekų surinkimas, laikymas, transportavimas, valymas, apskaita, tyrimas, išleidimas į aplinką ir (ar) valant susidariusių atliekų tvarkymas.

Paviršinės nuotekos – tai ant urbanizuotos teritorijos paviršiaus (išskyrus žemės ūkio naudmenas ir žaliuosius plotus) patenkantis kritulių ir kitoks (nuo teritorijų dangos ar transporto plovimo, laistymo ir pan.) vanduo.

Priskirta teritorija – fizinių ar juridinių asmenų Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka priskirti žemės sklypai.

Septikas – tai anaerobinio nuotekų valymo įrenginys, skirtas iki 50 GE (gyventojų ekvivalentų) nuotekoms valyti. Paprastai septikai taikomi tik pirminiam nuotekų valymui, baigiant išvalyti nuotekas kito tipo įrenginiuose.

Tvarkytojai – už švarą ir tvarką atsakingi rajono ribose esančio kilnojamojo ir nekilnojamojo turto savininkai, nuomininkai, naudotojai, renginių organizatoriai, prekybininkai ir pan. (įstaigos, jų filialai, įmonės, gamyklos, maldos namai, kariniai daliniai, visuomeninės ir politinės organizacijos, neatsižvelgiant į jų pavaldumą, vaikų mokymo ir ugdymo įstaigos, daugiabučių namų savininkų bendrijos, administratoriai, garažų, sodininkų bendrijos, individualiųjų namų, žemės sklypų savininkai ir kiti).

Tvarkoma teritorija – asmenims priklausanti, priskirta ir bendro naudojimo teritorija.

Želdinių tvarkymas – medžių, krūmų genėjimas, sausų, įlūžusių šakų išpjaustymas, piktžolių naikinimas, medžių (kurie kelia pavojų) išpjovimas, medžių, krūmų, gėlių sodinimas.

Kitos Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatyme ir kituose galiojančiuose teisės aktuose.III. BENDRIEJI TVARKYMO IR ŠVAROS PALAIKYMO

REIKALAVIMAI3. Kiekvienas asmuo pats prižiūri, apželdina, pjauna žolę, naikina piktžoles, valo ir tvarko jam priklausančią teritoriją arba sudaro sutartis su šias paslaugas atliekančiais juridiniais ar fiziniais asmenimis.

4. Gatvės, aikštės ir takai, skirti transporto ir pėsčiųjų eismui, naudojami vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis.

5. Bešeimininkių teritorijų tvarkymą organizuoja Savivaldybės administracija.

6. Apleistų teritorijų tvarkymą kontroliuoja seniūnijos. Esant galimybėms apleistų teritorijų tvarkymą organizuoja seniūnijos, o tvarkymo išlaidas privalo atlyginti asmenys, kuriems priklauso tos teritorijos.

7. Politiniai, šventiniai, visuomeniniai, sportiniai, prekybiniai, reklaminiai ar kitokie renginiai gatvėse, aikštėse ir kitose bendro naudojimo teritorijose organizuojami tik gavus nustatyta tvarka leidimą iš Savivaldybės administracijos direktoriaus arba jo įgalioto asmens.

8. Ypatingais atvejais ekstremalių situacijų komisija, policija, greitoji medicinos pagalba, priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba turi teisę naudotis 4 punkte nurodytais objektais pagal šioms tarnyboms nustatytas taisykles.

9. Prie gatvių sankryžų, gatvės pradžioje ir pabaigoje turi būti lentelės su gatvių pavadinimais. Jų įrengimą organizuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus įgalioti asmenys.

10. Prie visų gyvenamųjų namų, visuomeninių, pramoninių ir kitų pastatų fasadų turi būti pritvirtinti numeriai. Numerius įsirengia pastatų savininkai.

11. Ant gyvenamųjų namų, visuomeninės paskirties pastatų turi būti pritvirtinti laikikliai vėliavoms arba stiebai (prie pastatų). Juos pritvirtina pastatų savininkai.

12. Asmenys privalo vykdyti pastatų techninę priežiūrą, laiku juos remontuoti. Nenaudojami, griūvantys statiniai turi būti aptverti ar kitomis priemonėmis užtikrinta, kad nebūtų galima į juos patekti ar kaupti juose atliekas. Neremontuotini (netinkami naudoti) statiniai nustatyta tvarka turi būti nugriauti.

13. Statinių statybą, rekonstrukciją ir kapitalinį remontą galima vykdyti tik turint projektą ir nustatyta tvarka išduotą statybos leidimą.

14. Statant ar rekonstruojant statinius, jei nuo gatvės pusės statomi pastoliai, statybos aikštelė turi būti aptverta.

15. Siekiant apsaugoti kelių, gatvių, šaligatvių, takų, esančių prie statybvietės ribų, dangą, statybos darbus vykdantiems asmenims draudžiama važinėti transporto priemonėmis ir savaeigiais mechanizmais tam tikslui neskirtomis vietomis, išvažiuoti iš statybvietės į gatves vikšriniam arba nešvariam transportui.

16. Statybų užsakovai ir (ar) rangovai privalo prižiūrėti statybos teritoriją ir įvažiavimų kelius, transporto priemonės neturi teršti gatvių, kelių ir kitų teritorijų. Jei vykdant statybos darbus sugadinama greta statybos aikštelių esančių gatvių, šaligatvių, želdynų danga, gėlynai, želdiniai ar kitokia įranga, juos atstato statybų užsakovai ir (ar) rangovai savo lėšomis.

17. Statybų užsakovai ir (ar) rangovai privalo teisės aktų nustatyta tvarka užtikrinti statybinių atliekų šalinimą iš statybos aikštelių ir turėti tai patvirtinančius dokumentus. Draudžiama sandėliuoti atliekas, iškastą gruntą, statybines medžiagas bendro naudojimo teritorijose, ant gatvės ar šaligatvio.

18. Draudžiama užkasti statybines ir kitas atliekas statybos aikštelėje ar už jos ribų bei teršti aplinkines teritorijas.

19. Požeminių tinklų eksploatuotojai arba naudotojai:

19.1. eksploatuodami tinklus nuolat prižiūri, kad požeminių komunikacijų šulinių dangčiai būtų uždaryti ir išlyginti pagal dangos aukštį;

19.2. valant sniegą nuo gatvių, aikščių važiuojamojoje dalyje, šaligatviuose, privalo laikytis Kelių eismo taisyklių, užtikrinti eismo dalyvių ir pėsčiųjų saugumą.IV. BENDRO NAUDOJIMO

TERITORIJŲ TVARKYMAS20. Valant bendro naudojimo teritorijas, privaloma:

20.1. atliekant sanitarinį mechanizuotą ir rankinį gatvių, aikščių, takų dangų ir kitų bendro naudojimo teritorijų valymą netrikdyti viešosios rimties;

20.2. valyti sniegą, barstyti smėlio ar kitomis slidumą mažinančiomis priemonėmis;

20.3 atliekant sniego valymo nuo gatvių, bendrojo naudojimo automobilių stovėjimo aikštelių, šaligatvių bei pėsčiųjų takų darbus netrukdyti pėstiesiems ir transportui (dirbant neturi būti trikdoma viešoji rimtis);

20.4. prasidėjus plikšalai nedelsiant barstyti smėlio ar kitomis slidumą mažinančiomis priemonėmis priskirtas valyti ir tvarkyti teritorijas, tuo užtikrinant saugias autotransporto eismo sąlygas ir pėsčiųjų saugumą bet kuriuo paros metu, neatsižvelgiant į oro sąlygas. Miestų gatvės, prasidėjus plikšalai, turi būti mechanizuotai pabarstytos per 3 val;

20.5. kai sniegas pradeda trukdyti transporto eismui, išvežti jį tik į tam tikslui specialiai skirtas vietas;

20.6. po žiemos, nutirpus sniegui ir ledui, surinkti ir išvežti gatvių priežiūros atliekas ir sąšlavas;

20.7. valant sniegą ir ledą, negadinti gatvių, šaligatvių ir takų dangos. Kasant sniegą nuo šaligatvių ir žaliųjų vejų, draudžiama jį sukasti ant gatvės važiuojamosios dalies. Sniegas nuo šaligatvių ir takų sukasamas ant žaliosios vejos, o kur jos nėra arba ji siaura, ant šaligatvio prie kelio krašto, paliekant praėjimus, ne siauresnius kaip pusė šaligatvio pločio. Prie pėsčiųjų perėjų, sankryžose palikti ne mažesnius kaip 3 metrų, autobusų stotelėse – ne mažesnius kaip 10 metrų pločio praėjimus. Kaupiant sniegą ant šaligatvio, turi būti palikta ne mažesnė kaip 3 metrų pločio įvaža į kiemą;

20.8. rinkti šiukšles, valyti sąnašas nuo lietaus nuotekų šulinių grotelių, šienauti žaliąsias zonas, surinkti nukritusias šakas;

20.9. medžių šakas, rudenį krintančius lapus surinkti ir išvežti į specialiai skirtas vietas.

21. Pakeles, kelių griovius, tiltus prižiūri kelio savininkai. Pakelės turi būti nušienautos bent vieną kartą per metus.V. PRIVAČIŲ, NUOMOJAMŲ IR NAUDOJAMŲ ŽEMĖS SKLYPŲ, STATINIŲ JUOSE TVARKYMAS22. Asmenys privalo rūpintis jų eksploatuojamų statinių estetiniu vaizdu, statiniai turi būti tvarkingi, tinkamai eksploatuojami, laiku dažomi. Esant keliems statinių savininkams, stogų atnaujinimas, fasadų dažymas turi būti vienodas ir suderintas tarpusavyje bei su Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija.

23. Tvoros, dekoratyvinės sienelės ir kiti dekoratyviniai mažosios architektūros statiniai privalo būti tvarkingai eksploatuojami ir prižiūrimi.

24. Jeigu statinys ir sklypas priklauso keliems asmenims, prižiūrimos teritorijos tvarkymas priklauso visiems proporcingai valdomo pastato ir sklypo daliai. Nesant pasidalijimo, atsakomybė tenka visiems asmenims solidariai.

25. Asmenys, turintys sklypus gyvenamųjų namų ar kitokios paskirties statiniams statyti ir nepradėję statybos darbų, privalo juos prižiūrėti (šienauti žolę ir pan.).

26. Asmenys privalo valyti sniegą ir šalinti varveklius, ledą nuo statinių stogų, lietvamzdžių bei balkonų. Valant pavojingą teritoriją būtina aptverti, nuvalius pašalinti sniegą ir ledą nuo šaligatvių ir praėjimų.

27. Draudžiama išmesti atliekas už savo sklypo ribos į bendrojo naudojimo ar kito asmens teritoriją.

28. Gyvenamųjų namų valdose draudžiama sandėliuoti atliekas, išskyrus kompostą. Srutas ir mėšlą privaloma tvarkyti teisės aktų nustatyta tvarka.

29. Asmenys privalo genėti ir karpyti savo teritorijoje augančius želdinius, trukdančius kaimyninių sklypų savininkams, praeiviams, eismo dalyviams.VI. ATLIEKŲ TVARKYMO

REIKALAVIMAI30. Asmenys privalo laikytis Vilkaviškio rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų, patvirtintų Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos, naudotis Marijampolės regioninės atliekų tvarkymo sistemos teikiamomis paslaugomis ir mokėti už jas nustatyta tvarka.

31. Atliekų surinkimo konteineriai turi būti statomi ant kieto paviršiaus, išlaikant normuojamus atstumus iki gyvenamųjų patalpų langų. Konteinerių aikštelės turi būti reguliariai valomos ir plaunamos. Konteineriai turi būti su dangčiais, reguliariai ištuštinami, valomi, dezinfekuojami. Atliekų surinkėjai atliekų išvežimo metu bendro naudojimo konteinerių aikšteles turi sutvarkyti 5 m atstumu nuo jų.

32. Prie įmonių, įstaigų, organizacijų pastatų bei nuolatinių ir laikinų prekybos ar paslaugų teikimo vietų šiukšlių dėžes pastato asmenys, kuriems šios teritorijos yra priskirtos nustatyta tvarka. Už šiukšlių dėžių švarą, plovimą, dezinfekavimą ir tinkamą jų išvaizdą yra atsakingi fiziniai ir juridiniai asmenys, kurių teritorijoje jos pastatytos.

33. Prekybos, paslaugų ir viešojo maitinimo (kavinių, restoranų, barų, klubų, greitojo maisto paviljonų) įmonių vadovai ir asmenys, vykdantys veiklą pagal verslo liudijimus, privalo užtikrinti, kad jų įstaigos prieigose būtų tvarkinga ir švaru, o ne toliau kaip 3 metrai nuo įėjimo durų būtų įrengta, valoma ir prižiūrima šiukšlių dėžė.

34. Draudžiama gyvenamąją aplinką teršti bet kokiais teršalais, kurie patenka į orą, vandenį, dirvožemį ir, veikdami atskirai ar su kitais aplinkos komponentais, gali kenkti žmonių sveikatai.

35. Mėšlas ir (ar) srutos turi būti kaupiami ir (ar) laikomi vadovaujantis teisės aktų reikalavimais taip, kad būtų išvengta paviršinio ir požeminio vandens taršos. Gyvenamojoje aplinkoje miestuose ir miesteliuose draudžiama laikyti mėšlo krūvas bei atviras srutų duobes.

36. Jei sklypas ribojasi su kitomis gyvenamosiomis valdomis, sklypais, draudžiama laikyti atsivežto mėšlo krūvas ilgiau kaip 2 paras. Paskleistas ant dirvos paviršiaus mėšlas turi būti įterptas ne vėliau kaip per 24 valandas.VII. GERIAMOJO VANDENS TIEKIMO REIKALAVIMAI37. Jeigu prie žemės sklypo nuosavybės ribos yra įrengta centralizuota geriamojo vandens tiekimo infrastruktūra, asmenys, kurie nėra prisijungę prie veikiančios centralizuotos geriamojo vandens tiekimo infrastruktūros ir norintys prie jos prisijungti, vandens įvadą prie centralizuotos geriamojo vandens tiekimo infrastruktūros prisijungia savo lėšomis (esant galimybei su savivaldybės parama).

38. 37 punkte išdėstytas reikalavimas netaikomas asmenims, teisės aktų nustatyta tvarka įsirengusiems vandens gręžinį ar šachtinį šulinį, kurio vanduo vartojamas viename namų ūkyje ir kurie nepageidauja papildomai prisijungti prie veikiančios centralizuotos geriamojo vandens tiekimo infrastruktūros. Asmenys patys atsako už asmeniniame namų ūkyje naudojamą vandens gręžinio ar šachtinio šulinio vandens saugą ir kokybę.

39. Įrengiant ir eksploatuojant geriamojo vandens individualaus tiekimo sistemas, turi būti laikomasi teisės aktų nustatytų reikalavimų.

39. Vandentiekio skirstomuoju tinklu geriamąjį vandenį tiekiantys tiekėjai atsako už vandens saugą ir kokybę iki asmenų atsakomybėje esančių įvadų.

40. Asmenims draudžiama:

40.1. savavališkai prisijungti savo geriamojo vandens naudojimo įrenginius (tinklus), geriamajam vandeniui tiekti reikalingas komunikacijas prie vandens tiekėjo valdomos infrastruktūros;

40.2. sugadinti ar pažeisti geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo infrastruktūros objektus, jų apsaugos nuo korozijos įrenginius, vamzdynų telemechanikos priemones, vamzdynų žymėjimo ženklus bei kitus įrenginius, susijusius su geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo infrastruktūra, trukdyti jų savininkui arba juos eksploatuojančiai įmonei vykdyti priežiūros, remonto darbus.VIII. NUOTEKŲ TVARKYMO REIKALAVIMAI41. Asmenys privalo nuotekas tvarkyti, laikydamiesi šių reikalavimų:

41.1. jeigu prie žemės sklypo nuosavybės ribos yra įrengta centralizuota nuotekų tvarkymo infrastruktūra:

41.1.1. asmenys, kurie nėra prisijungę prie veikiančios centralizuotos nuotekų tvarkymo infrastruktūros, nuotekų išvadą prie centralizuotos nuotekų tvarkymo infrastruktūros prisijungia savo lėšomis (esant galimybei su savivaldybės parama);

41.1.2. naujai įrengus centralizuotą nuotekų tvarkymo infrastruktūrą, asmenys teisės aktų nustatyta tvarka nuotekų išvadą prie naujai įrengtos centralizuotos nuotekų tvarkymo infrastruktūros prisijungia savo lėšomis;

41.1.3. 41.1.1 ir 41.1.2 punktų reikalavimai netaikomi pastatų savininkams, teisės aktų nustatyta tvarka įsirengusiems nuotekų valymo įrenginius (išskyrus septikus);

41.1.4. išleisti į centralizuotą nuotekų tvarkymo sistemą nuotekas, kuriose teršiančių medžiagų koncentracijos neviršija teisės aktais nustatytų reikalavimų nuotekų išleidimui į centralizuotą nuotekų tvarkymo sistemą;

41.2. nesant galimybių prisijungti prie centralizuotos nuotekų tvarkymo infrastruktūros, galimi laikini nuotekų tvarkymo sprendimai:

41.2.1. pastato priklausiniai (šachtiniai vandens šuliniai, lauko tualetai, nuotekų kaupimo rezervuarai, septikai ir kt.) turi būti įrengti vadovaujantis teisės aktų reikalavimais;

41.2.2. asmenys patys įrengia, remontuoja bei prižiūri nuotekų kaupimo rezervuarus. Nuotekų kaupimo rezervuarai turi būti sandarūs, su sandariais dangčiais, hidroizoliuotu dugnu ir šonais, dujų šalinimo vamzdžiais;

41.2.3. nuotekos kaupimo rezervuaruose kaupiamos iki 2/3 talpos, reguliariai išvežamos, valomos ir dezinfekuojamos. Lauko tualetai turi būti švarūs, tvarkingi ir dezinfekuojami ne rečiau kaip 1 kartą per savaitę;

41.2.4. asmenys privalo turėti dokumentus (sutartį ir (ar) apmokėjimo už nuotekų išvežimą dokumentus per paskutinius 12 mėn. ir kt.), įrodančius, kad nuotekos iš nuotekų kaupimo rezervuarų ir septikų, lauko tualetų yra išvežamos ir priduodamos nuotekų tvarkymo paslaugas teikiančiai įmonei;

41.2.5. asmenys, turintys transportą, skirtą nuotekoms vežti, savo nuotekas gali išsivežti patys. Jie privalo turėti dokumentus, įrodančius, kad nuotekos yra priduotos nuotekų tvarkymo paslaugas teikiančiai įmonei;

41.2.6. savivaldybės administracija gali pareikalauti iš savivaldybės teritorijoje esančių nuotekų vežimo paslaugas teikiančių įmonių ar individualiai apsirūpinančių geriamuoju vandeniu asmenų pateikti jai reikalingus duomenis apie nuotekų susidarymą ir jų tvarkymą bei duomenis, reikalingus susidarančių nuotekų kiekiams nustatyti (įvertinti);

41.3. asmenims, kuriems nesudarytos sąlygos jungtis prie centralizuotų nuotekų surinkimo tinklų, nuotekų kiekis nustatomas:

41.3.1. vartojantiems centralizuotai tiekiamą geriamąjį vandenį nuotekų kiekis prilyginamas patiekto geriamojo vandens kiekiui.

41.3.2. geriamuoju vandeniu apsirūpinantiems individualiai, nuotekų kiekis prilyginamas sunaudoto geriamojo vandens kiekiui pagal geriamojo vandens apskaitos prietaiso, jeigu jį techniškai galima įrengti, rodmenis. Jeigu geriamojo vandens apskaitos prietaiso techniškai neįmanoma įrengti, patiektų tvarkyti nuotekų kiekis nustatomas sutartyje, kuri sudaroma su centralizuotus nuotekų tinklus eksploatuojančia įmone pagal Savivaldybės tarybos patvirtintas vandens suvartojimo normas;

41.4. tvarkant nuotekų kaupimo rezervuarus ir septikus asmenys nuotekas, kaupiamas nuotekų kaupimo rezervuaruose ir septikuose, jiems prisipildžius, atsižvelgiant į sunaudojamo vandens apskaitą, privalo perduoti nuotekų tvarkymo paslaugas teikiančiai įmonei.

42. Reikalavimai nuotekų vežimui:

42.1. nuotekų kaupimo rezervuarų ir septikų turinio apdorojimas nuotekų valymo įrenginiuose gali būti vykdomas tik pagal sutartis, sudarytas su nuotekų tvarkymo paslaugas teikiančia įmone;

42.2. nuotekų kaupimo rezervuarų ar septikų turinio išvežimu gali užsiimti įmonės, teisės aktų nustatyta tvarka turinčios teisę vykdyti tokią veiklą;

42.3 nuotekų kaupimo rezervuarų ir septikų turinys turi būti vežamas į nuotekų tvarkymo paslaugas teikiančios įmonės nurodytą vietą;

42.4. kaupimo rezervuarų ar septikų turinį draudžiama pilti į aplinką arba vežti į mažus nuotekų valymo įrenginius, kuriuose šio turinio negalima tinkamai apdoroti;

42.5. kaupimo rezervuarų ir septikų turinio išleidimas į nuotekų tinklus, dumblo džiovinimo aikšteles yra neleistinas;

42.6. jei kaupimo rezervuarų ar septikų turinys į nuotekų valymo įrenginius atvežamas ne valymo įrenginius aptarnaujančio personalo, jis turi būti priimamas tik dalyvaujant ir kontroliuojant nuotekų tvarkymo paslaugas teikiančios įmonės personalo atstovui.

43. Viešųjų tualetų priežiūra turi būti organizuojama vadovaujantis patvirtintomis higienos normomis.

44. Draudžiama:

44.1. į buitinių nuotekų šulinius versti bet kokio tipo atliekas (statybinį bei metalų laužą, šlaką, pelenus ir kt.);

44.2. nuotekų tinklus savavališkai prijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo tinklų;

44.3. teršti aplinką nuotekomis;

44.4. buitines nuotekas išleisti į lietaus nuotekų tinklų ar drenažinę sistemą (arba prijungti prie lietaus nuotekų tinklų ar drenažinės sistemos) ir į gamtinę aplinką;

44.5 lietaus ir drenažo nuotekas prijungti prie buities nuotekų tinklų;

44.6. užsiimti veiksmais ar veikla, kurie teršia aplinką ir gali tapti apsinuodijimų, susirgimų priežastimi, skatinti parazitų ar graužikų veisimąsi.

45. Asmenys turi teisę išleisti nuotekas į geriamojo vandens tiekėjo ir nuotekų tvarkytojo valdomą nuotekų tvarkymo infrastruktūrą Aplinkos ministerijos nustatyta tvarka ir sąlygomis.IX. REIKALAVIMAI DĖL ORO KOKYBĖS GERINIMO46. Vykdant teritorijų priežiūros, tvarkymo ir statybos objektuose atliekamus rangos darbus, dėl kurių susidaro dulkės, pagal galimybes privaloma naudoti drėkinimo įrenginius.

47. Pervežant statybos ir griovimo, teritorijų tvarkymo atliekas, jos turi būti uždengtos.

48. Esant galimybei, privaloma apriboti dulkes sukeliančius darbus iki palankių teršalams išsisklaidyti meteorologinių oro sąlygų.X. DRAUDIMAI49. Bendro naudojimo teritorijose draudžiama:

49.1. sandėliuoti, palikti statybines ir kitas medžiagas bei atliekas be Savivaldybės administracijos arba seniūnijos leidimo;

49.2. be suderinimo su Savivaldybės administracija statyti prekybos kioskus ir kitus laikinus statinius;

49.3. tvirtinti skelbimus ant medžių, krūmų, kelio ženklų, šviesoforų, informacinių nuorodų, skulptūrų, paminklų, atminimo lentų ir su jais susijusių įrenginių, stulpų, pastatų ir statinių bei kitose šiam tikslui nenumatytose vietose. Asmuo, atsakingas už skelbime nurodytą veiklą, privalo užtikrinti, kad skelbimai nebūtų platinami šiam tikslui nenumatytose vietose;

49.4. mėtyti nuorūkas, popierius ar kitokias šiukšles, laikyti ir sandėliuoti prekių įpakavimo medžiagas;

49.5. deginti pramonines, buitines, statybines atliekas, lapus bei šiukšles, taip pat jas užkasti;

49.6. rašinėti, braižyti, piešti ar terlioti ant pastatų, tvorų ir kitų statinių bei įrenginių, medžių. Rašyti, piešti ir daryti kitus vizualinius simbolius ant gatvių dangos, išskyrus horizontalų kelių žymėjimą, numatytą Kelių eismo taisyklėse, bei specialiai tam tikslui skirtas vietas;

49.7. savavališkai įrengti technines eismo reguliavimo priemones (kelio ženklus ir kt.) bendrojo naudojimo teritorijose, įrengti kartu su kelio ženklais papildomą informaciją, kurios įrengimo nenumato Kelių eismo taisyklės ir kelių ženklų ir šviesoforų naudojimo standartai;

49.8. ardyti arba gadinti kelius, gatves, šaligatvius, pėsčiųjų takus ir želdynus;

49.9. autotransportu užvažiuoti, sustoti ir stovėti ant šaligatvių, išskyrus paženklintas vietas, takų, gėlynų, žaliųjų plotų. Išimtis daroma tik specialių tarnybų transportui darbų atlikimo metu;

49.10. nakties metu palikti stovėti miesto gatvėse, keliuose, įvažiavimuose į gyvenamąsias zonas ir automobilių stovėjimo aikštelėse prie daugiabučių gyvenamųjų namų sunkvežimius, kurių bendroji masė didesnė kaip 3,5 tonos, ir autobusus, kuriuose įrengta daugiau kaip dešimt sėdimų vietų;

49.11. plauti transporto priemones gatvėse, aikštėse, parkuose, skveruose, paplūdimiuose, prie upių, ežerų, daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose ir kitose tam tikslui nepritaikytose ar neskirtose vietose, dulkinti, purtyti kilimėlius ar kitaip valyti transporto priemones ar atskiras jų dalis, mechanizmus;

49.12. laikyti neeksploatuojamas autotransporto priemones prie daugiabučių gyvenamųjų namų bei kitose viešose vietose;

49.13. laužyti, gadinti bendro naudojimo inventorių, įrenginius (suoliukus, vaikų žaidimų aikšteles, kelio ženklus ir pan.);

49.14. tverti tvoras, uždaryti praėjimus, bendrus įvažiavimus;

49.15. be Savivaldybės leidimo prekiauti ir teikti kitas paslaugas viešose vietose;

49.16. žaisti sportinius ar kitokius žaidimus, važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis ir mopedais šaligatviais ar pėsčiųjų takais, parkuose, aikštėse ir skveruose, miesto žaliuosiuose plotuose, išskyrus specialiai tam pritaikytas vietas;

49.17. važinėti riedučiais, riedlentėmis šokinėjant per suoliukus, šaligatvių kraštus, taip pat važinėti kitais būdais, kurie kelia grėsmę žmonių saugumui ar gali padaryti žalą, išskyrus važinėjimą specialiai tam pritaikytose vietose;

49.18. naudoti žaliuosius plotus daržams;

49.19. ganyti gyvulius bei naminius paukščius, paleisti šunis;

49.20. kirsti medžius, krūmus, laužyti jų šakas, skinti lapus bei žiedus;

49.21. gaudyti ir naikinti laukinius paukščius ir žvėris;

49.22. kabinti ant medžių sūpuokles ir skalbinius;

50. Valant gatves, aikštes, šaligatvius ir kitas bendro naudojimo teritorijas bei privačių namų valdas draudžiama:

50.1. šluoti sąšlavas į požeminių inžinerinių tinklų šulinius, pilti į juos buitinius ir pramoninius teršalus, gatvių purvą;

50.2. sušluoti šiukšles po krūmais, medžiais, ant žaliųjų vejų ir gėlynų;

50.3. iš valomų plotų sniegą pilti į gatves ar kitas viešas vietas;

50.4. sandėliuoti barstymui skirtą smėlio-druskos mišinį po medžiais, krūmais, prie gyvatvorių, ant žaliųjų zonų ir gėlynų;

50.5. krauti prie gatvių sodų ir daržų, gėlynų tvarkymo atliekas, statybinį laužą ir kitas buitines atliekas.XI. BAIGIAMOSIOS

NUOSTATOS56. Taisyklių kontrolę pagal savo kompetenciją vykdo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įgalioti asmenys ir institucijos, nurodytos Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse.

57. Taisyklių reikalavimus pažeidę asmenys atsako Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse nustatyta tvarka ir tai neatleidžia jų nuo prievolės laikytis šių Taisyklių ir pašalinti esančius pažeidimus.

Užsk. 4758


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Karščiai ištuštino mokyklas ir užpildė ligonines
* Jubiliejų minintis „Caritas“ visuomenėje skleidžia gerumą
* Suabejojo Eismo saugumo komisijos narių kompetencija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip per karščius vėsinate patalpas?
Įjungiu kondicionierių.
Uždengiu langus, vėdinu.
Jungiu ventiliatorių.
Man karštis netrukdo.Kalbos patarimai

Ar galima priduoti patalpą apsaugai?
Jei nėra sąsajos su gabenimu ir įteikimu, veiksmažodis priduoti nevartotinas. Turėtume sakyti patalpa perduota, atiduota saugoti. Jei kalbame apie signalizaciją, ją įjungiame.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas