„Santaka“ / Prasidėję mokslo metai žada daug naujovių

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01

Parduoda nedidelį namą Virbalyje (reikalingas remontas), 900 l talpos aliumininę talpyklą su čiaupu. Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-04-01 11:06:38Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-08-31 07:16

Dalinkitės:  


Vilkaviškio savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė pasidžiaugė, kad mokslo metams visos rajono mokyklos pasiruošė gerai.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Prasidėję mokslo metai žada daug naujovių

Andrius GRYGELAITIS

Šiandien – rugsėjo 1-oji, Mokslo ir žinių diena. Tiesa, į mokyklas vaikai rinksis tik pirmadienį, o šiandienos popietę jų laukia smagi šventė prie Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro.Sumažėjo mokinių

Naujus mokslo metus jau 7 rajono mokyklos pradės įsivedusios elektroninius dienynus. Visoje Lietuvoje mokyklos dalyvauja programoje, pagal kurią siekia įsigyti kuo daugiau planšetinių kompiuterių. Per šiuos mokslo metus nemažai ir mūsų rajono ugdymo įstaigų turėtų sulaukti šių kompiuterių.

Preliminariais duomenimis, šiemet rajone mokslo metus pradės 6112 mokinių, 219 iš jų lankys suaugusiųjų klases. Palyginti su praėjusiais metais, rajono savivaldybėje Rugsėjo 1-ąją į ugdymo įstaigas susirinks apie 200 vaikų mažiau.

Planuojama, kad šiemet ikimokyklinio ugdymo įstaigas su priešmokyklinio ugdymo grupėmis lankys šiek tiek daugiau vaikų nei pernai – 1048. Iš viso vaikų lopšeliuose-darželiuose turėtų būti ugdoma 260 priešmokyklinukų. Dar 155 vaikai pagal tą pačią programą mokysis bendrojo ugdymo mokyklose.

Prognozuojama, kad šiais mokslo metais rajone šiek tiek sumažės pirmokų. Pernai jų buvo 424, o šiais metais Rugsėjo 1-ąją turėtų sutikti 402 pirmokai. Mažesnis ir dvyliktą klasę baigsiančių mokinių skaičius. Planuojama, kad šiemet mokyklą baigs 468 abiturientai. Iš šiemetinių dvyliktokų 135 turėtų baigti vidurines mokyklas, 333 – rajono gimnazijų ketvirtas klases. Tikslūs ugdymo įstaigas lankančių mokinių skaičiai turėtų paaiškėti pirmąją rugsėjo savaitę.

Rajono švietimo įstaigose dirbs beveik 900 pedagogų. Didžioji jų dalis – apie 700 – mokys vaikus bendrojo ugdymo mokyklose.Mokyklos pasiruošusios

Nors oficiali naujų mokslo metų pradžia yra šiandien, tačiau rajono ugdymo įstaigoms darbymetis prasidėjo šiek tiek anksčiau. Mokyklos vasarą iš turimų lėšų tvarkėsi teritorijas bei patalpas, įsirengė naujus kabinetus.

„Aplankėme dalį rajono mokyklų ir padėtimi esame patenkinti. Nors įstaigos didelių lėšų remonto darbams skirti negali, tačiau turimus pinigus stengiasi panaudoti kuo efektyviau. Manau, jog visi rezultatai priklauso nuo vadovo požiūrio bei darbuotojų nusiteikimo“, – mintimis pasidalijo Vilkaviškio savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė.

Anot jos, rugsėjo pradžia pedagogams yra ne tik šventė, bet ir darbymetis. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistams irgi pats darbų įkarštis.

„Šiais metais yra priimta nemažai naujų teisės aktų, pakoreguoti kai kurie senieji. Mūsų specialistai nuolat konsultuoja mokyklų vadovus, perteikia jiems turimą informaciją. Rengiamės mokykloms išdalyti dienynus, pirmokams skirtus saugaus eismo pasus. Neretai tenka dirbti ir viršvalandžius“, – prisipažino pašnekovė.Svarbūs pakeitimai

Viena iš svarbiausių naujovių yra ta, kad nuo šiol į ugdymo įstaigos vadovo vietą pretenduojantys kandidatai pirmiausiai turės įveikti Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros išbandymus, o tik tada jų tinkamumą vadovo pareigoms įvertins rajono Savivaldybės administarcijos komisija.

Pirmieji su naujovėmis mūsų rajone susidurs pretendentai į Virbalio vidurinės mokyklos direktoriaus postą.

Nuo šių metų keičiama mokinio krepšelio metodika. Pagal ją papildomų lėšų turėtų gauti pasienyje esančios ugdymo įstaigos, taip pat vidurinės mokyklos bei gimnazijos, turinčios mažiau nei 300 mokinių, bei daugiau nei 81 vaiką ugdančios pradinės mokyklos. Po vieną iš šių kriterijų mūsų rajone atitinka Vištyčio Petro Kriaučiūno, Bartninkų Jono Basanavičiaus, Sūdavos ir Virbalio vidurinės mokyklos, Gražiškių gimnazija bei Vilkaviškio pradinė mokykla.

Pasikeitė ir pedagogų darbo apmokėjimo tvarka. Pagrindinė naujovė yra ta, kad papildomas valandas mokytojams įstaigos vadovas, pasitaręs su mokyklos bendruomene, galės skirti atsižvelgdamas į įvairius pedagogų darbo pasiekimus ir nežiūrėdamas į turimą mokytojo darbo krūvį.

Šiuo metu yra rengiamas projektas, pagal kurį turėtų keistis kvalifikaciniai reikalavimai mokytojams, vykdantiems formalųjį ugdymą bei dirbantiems 11–12 klasėse. Vienas iš galimų naujų reikalavimų – 11–12 klasėse vaikus mokantys pedagogai privalės turėti magistro laipsnį.

„Bene didžiausią rūpestį vadovams sukėlė pasikeitusios mokymosi formos. Seniau buvo daugiau galimybių skirti savarankišką mokymą namuose. Dabar šie kriterijai daug griežtesni ir mokyklų vadovai turės gerai išanalizuoti visas naujoves“, – teigė A. Finagėjevienė.

Toliau kinta ir egzaminų tvarka: nuo šių metų bus suvienodinta visų brandos egzaminų struktūra. Viena iš didžiausių naujovių yra ta, kad laikęs egzaminą mokinys galės išsinešti užduočių sąsiuvinį su savimi, komisijai palikęs tik atsakymų lapą. Taip, pasitaręs su pedagogais, abiturientas iš karto galės nujausti, kaip išlaikė egzaminą.

Nuo šių metų nelieka mokyklinio geografijos egzamino – jis bus tik valstybinis. Be to, visų brandos egzaminų rezultatus nuo šiol bus galima pamatyti internete.Dvi naujos grupės

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja pasidžiaugė, kad šį rugsėjį visi trys Vilkaviškio vaikų lopšeliai-darželiai pasitinka atsinaujinę po rekonstrukcijų. Renovacijos ateityje turėtų sulaukti ir Kybartų vaikų lopšelis-darželis „Kregždutė“.

Šiais metais rajone įsteigtos dvi naujos ikimokyklinukų grupės: viena – Pilviškiuose, kita – Gižuose.

Visos rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos rugsėjį pasitinka įprastai. Vienintelė išimtis – Pajevonio vaikų darželis. Ši įstaiga dėl užsitęsusios rekonstrukcijos priimti vaikų kol kas dar negali. Tiesa, visi darbai turėtų būti baigti po poros savaičių, ir tuomet Pajevonio mažyliai jau galės sugrįžti į atnaujintas patalpas.

„Užsitęsusi rekonstrukcija tėvams sukėlė šiokių tokių rūpesčių, kur padėti savo vaikus. Mes susitarėme, kad juos laikinai gali priglausti Gražiškių, Alvito bei Kybartų „Kregždutės“ ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tačiau tėvai yra labiau linkę tas kelias savaites palaikyti vaikus namuose“, – pasakojo pašnekovė.Centralizuota tvarka

Šiais mokslo metais rajone pradėta rengti nauja priėmimo į vaikų darželius tvarka, keičiamos ikimokyklinio ugdymo įstaigų aptarnavimo teritorijos.

„Tikimasi, kad nauja tvarka bus centralizuota. Ji turėtų būti skaidresnė ir paprastesnė tėvams, nes šie prašymą pildys tik vieną kartą ir žinos, kurioje eilės į darželį vietoje yra jų vaikas. Be to, centralizuota sistema leis Savivaldybei aiškiau planuoti ir matyti, koks yra darželių grupių poreikis“, – mintimis pasidalijo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja.

Ji paragino rajono verslininkus bei suinteresuotus asmenis nebijoti steigti privačių darželių kaimų teritorijose. Nors šiuo metu mūsų rajone tokių iniciatyvų kol kas nėra, tačiau, pasak pašnekovės, privatūs darželiai tikrai būtų paklausūs.

„Reikėtų skatinti privačius asmenis steigti ikimokyklinio ugdymo grupes kaimų teritorijose. Dabar tam yra pačios geriausios sąlygos: sumažinti higienos normų reikalavimai, dalį finansavimo iš mokinio krepšelio lėšų ikimokykliniam ugdymui skirtų valstybė“, – pasakojo A. Finagėjevienė.

Artimiausiais metais tikimasi įsteigti ikimokyklinio ugdymo grupę Vištytyje. Tiesa, ją steigti ketina ne privatūs asmenys, o rajono Savivaldybės administracija.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Trąšų gamybą verslininkas kilstelėjo į aukštesnį lygį
* Konteinerius vežėjai privalo pastatyti į vietą
* Šeimos gydytojų komandas papildys ne visi
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas