„Santaka“ / Artimųjų žudikus ekspertai pripažino nepakaltinamais

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Perka žemės ūkio paskirties žemės (pageidautina Klampučių, Stolaukio, Gražiškių, Virbalio, Bartninkų, Užbalių vietovėse). Galima siūlyti ir kitose vietovėse, bet ne mažiau kaip 5 ha. Tel. 8 647 00 978.
Galioja iki: 2020-06-11 10:46:10

Automobilių remontas (variklio, važiuoklės, kėbulo virinimo darbai, tepalų, filtrų keitimas, ratų montavimas ir balansavimas, kompiuterinė diagnostika). Tel.: 8 681 90 927, 8 644 45 275.
Galioja iki: 2020-06-12 13:53:33Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-01-11 19:02

Dalinkitės:  


Po žmogžudystės J.Mykolaitis atrodė kiek sutrikęs, bet jau buvo sugalvojęs savo gynybos versiją.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Artimųjų žudikus ekspertai pripažino nepakaltinamais

Eglė KVIESULAITIENĖ

Dviejų pernai artimus žmones nužudžiusių vyrų likimus netrukus spręs Kauno apygardos teismas. Tačiau ir be nuosprendžio aišku, kad jiems neteks patirti karčios kalinio dalios. Medicinos ekspertai juos pripažino nepakaltinamais.Buitinė žmogžudystė

Pernai balandį visą rajoną sukrėtė žinia apie žiaurią žmogžudystę Kalvų kaime (Pilviškių sen.). 56-erių ūkininkė Janina Mykolaitienė suknežinta kaukole, gulinti kraujo klane rasta savo ūkyje.

Niekam pikto nelinkėjusi moteris buvo linksma, nekonfliktiška, gerai sutarė su ūkyje nuolat dirbusiais samdiniais. Ją pažinoję žmonės Janiną apibūdino kaip labai malonią moterį, pas ją į namus buvo visuomet malonu užsukti.

Jos vyro Juozo išsakyta versija, jog Janiną galėjo nužudyti į jų namus užklydęs, darbo ieškojęs pakeleivis, buvo sunkiai įtikėtina. Mat iš turtingų namų nebuvo dingęs nė vienas daiktas. Policija aiškinosi ir šią versiją, tačiau rezonansinį nusikaltimą tyrusiems pareigūnams jau iš pirmųjų dienų kilo minčių, jog žmogžudystė – buitinė, o kaltų reikia ieškoti tarp savųjų.Žudikas palūžo

Iš pažiūros tvarkingą, nuolat kartu visuomenėje besirodančią Mykolaičių šeimą pažinoję žmonės negalėjo patikėti sklandančiais gandais ir vienintele įtikinamiausia pareigūnų iškelta versija, jog J.Mykolaitienę nužudė jos vyras Juozas. Prie žmonos, su kuria pragyveno beveik keturis dešimtmečius, karsto aimanavęs vyras artimiesiems nebuvo panašus į žudiką. Dvejojantys svarstė, ar žmoną nužudęs žmogus galėtų apsimestinai verkti, sielotis.

Tačiau kriminalistai išlaukė momento. Netrukus po žmonos laidotuvių per apklausą J.Mykolaitis palūžo. Jis prisipažino, jog balandžio 21 d. tarp jo ir Janinos kilo konfliktas.

Tuomet griebęs, kas po ranka pakliuvo, ir nevaldomo įsiūčio pagautas daužė bandžiusią gintis žmoną.Ruošėsi pailsėti

Netrukus žmogžudystės tyrėjai atkūrė lemtingus tos dienos įvykius. Kaip ir kasdien, balandžio 21 d. rytą į savo didžiulį, apie 200 ha, ūkį atvažiavę Mykolaičiai pasiskirstė darbus. Janina nuėjo daryti pietų samdomiems darbininkams. Buvo pats darbymetis, tad samdinių buvo ir namuose, ir laukuose. Vienas jų – Valentinas – ruošėsi kiaulidėse prie namų, kiti – už kelių kilometrų esančiuose laukuose.

Kai Juozas samdiniams išvežė į laukus pietus, Janina apie 12.30 val. paskambino dukrai. Moterys kelias minutes pasikalbėjo, mama sakė eisianti po ruošos prigulti.

Pavalgęs namuose į tvartą išėjo ir samdinys Valentinas. Kieme buvo viskas ramu, jokių svetimų žmonių nesilankė, nė vienas iš 5 sodybą saugojusių šunų nelojo.

Apie 13.30 val. į tvartą užsuko šeimininkas J.Mykolaitis, paklausė, kaip sekasi, ir išėjo. Netrukus vėl sugrįžo.

Samdinys pasakojo, jog tuomet šeimininkas buvo išsigandęs, kalbėjo koridoriuje matęs kraujo. Atidarę duris vyrai rado nebegyvą šeimininkę. Valentinas dar bandė ieškoti pulso, o J.Mykolaitis sukniubo fotelyje.Kaip iš siaubo filmo

Tik vėliau 59-erių ūkininkas prisipažino, jog grįžęs iš laukų dar kalbėjo su žmona. Kokios mintys kirbėjo solidaus amžiaus vyro galvoje, kai jis griebė virvę ir pradėjo žmoną smaugti, lieka paslaptis.

Pareigūnai tyrė ir vieną iš versijų, jog žmogžudystė buvo iš anksto suplanuota. Vyras norėjęs žmoną pasmaugti, iš užpakalio užmesdamas virvę jai ant kaklo. Tačiau virvė užkliuvo veido srityje. Moteris puolė gintis.

Ekspertų pateiktos išvados – tarsi iš siaubo filmo. Metaliniu laužtuvu moteriai į galvą bei rankas suduota ne mažiau kaip 13 kartų, vinimi durta į veidą bei į ranką, mušta kumštimi. Smaugimo virve žymės liko veide bei kakle, sutrupinta kaukolė smilkinio srityje.

J.Mykolaitis prisipažino, jog pagrindinį nusikaltimo įrankį – laužtuvą – įmetė į šalia namų esantį tvenkinį. Nuleidus vandenį įrankis buvo surastas.Vyras smurtavo

Žmogžudystei išaiškėjus, prabilo ir Janinos draugės, kurioms moteris pasipasakodavo apie girtaujantį vyrą, kuris neretai išdrįsta pakelti prieš žmoną ranką. Paskutinio pokalbio su drauge metu Janina prasitarė: „Kada nors jis mane vistiek užmuš“.

Nenusakomas, su sveiku protu nesusiejamas žiaurumas kėlė pareigūnams įvairiausių minčių. Juolab kad J.Mykolaitis ir anksčiau buvo gydytas nuo psichikos sutrikimų. Atlikus stacionarinę psichikos ekspertizę komisija konstatavo, jog J.Mykolaitis žudydamas žmoną negalėjo suprasti savo veiksmų esmės ir juos valdyti, tad jam reikalingas priverstinis gydymas psichiatrijos ligoninėje griežto režimo sąlygomis.Spręs teismas

Nors kai kuriems įvykį tyrusiems pareigūnams atrodo, jog J.Mykolaitis savo veiksmus suprato, mat labai sumaniai sukūrė versiją sau apsiginti, išvadas apie sveikatos būklę daro medikai, o ne teisininkai.

Kauno apygardos teismo nutartimi J.Mykolaitis patalpintas į Rokiškio psichiatrijos ligoninę. Po poros savaičių tas pats teismas nagrinės baudžiamąją bylą, kurioje spręs, kokio griežtumo medicininės priemonės bus taikomos žmonos gyvybę nutraukusiam vilkaviškiečiui.Antrieji namai

Prieš teismą netrukus stos ir Sūdavos kaimo (Klausučių sen.) gyventojas Andrejus Ryžkovas, kuriam taip pat bus taikomas stacionarinis priverstinis gydymas griežto stebėjimo sąlygomis. Beje, Rokiškio psichiatrijos ligoninė A.Ryžkovui jau tapusi antraisiais namais. Čia jis pateko prieš beveik penkerius metus, kai pasikėsino išžaginti savo motiną. Iškelta byla baigėsi tuo, kad tuomet dar dvidešimtmetis vaikinas pripažintas nepakaltinamu. Trejus metus priverstinai gydytas vaikinas ekspertams pasirodė visuomenei nebepavojingas, tad išleistas stebėti ambulatoriškai. Po metų jis nužudė savo draugą, to paties kaimo gyventoją Raimondą Januškevičių.Sustabdė pistoletas

23-ejų Raimondas su draugu Povilu rugpjūčio 12-osios popietę užsuko pas A.Ryžkovą išgerti alaus. Nuo ryto girtavęs Andrejus jau buvo apdujęs. Tad jauniems vyrams bejuokaujant įsiplieskė ginčas.

Povilas neva nepadoriai pavadinęs Andrejaus seserį. Raimondui tai pasirodė juokinga ir jis nusišaipė. Andrejus dėl to nejuokais įširdo ir puolė draugus. Povilui pasprukus pro langą, visas psichinio ligonio įsiūtis kliuvo Raimondui. A.Ryžkovas daužė kumščiais, spardė, ištempęs į kiemą trankė su vėzdu. Kai Raimondas sukniubo be sąmonės, jo draugu iki tol laikytas A.Ryžkovas atsisėdo ant leisgyvio vaikino ir švaistėsi peiliu. Visų akivaizdoje jis žadėjo tuoj pat išimti Raimondo širdį. Nežinia, kuo būtų baigęsis girto psicho siautėjimas, tačiau jį sustabdė atskubėjusio pareigūno išsitrauktas ginklas.Dėl aklo pykčio

Medikams nebepavyko išgelbėti smarkiai sumušto jaunuolio. Tą pačią dieną ligoninėje jis mirė. Ekspertizė parodė, jog Raimondui nuo smūgių lūžo trys šonkauliai, plyšo blužnis, dėl ko prasidėjo vidinis kraujavimas, ir vaikiną ištiko mirtis. Pats A.Ryžkovas neneigė, jog vien namuose draugui į galvą spyrė 6 kartus, o kiek spyrių į galvą kliuvę lauke, net neprisimena. Sakė spardęs į šonkaulius, o pagaliu trankęs per pilvą. Psichotropinius vaistus alkoholiu užgerdavęs vaikinas prisiminė kilusią mintį išimti Raimondo širdį.

Tam su peiliu jau lenkėsi prie draugo krūtinės, bet sukliudė policija.

Savo poelgį 24-erių žudikas taip pat aiškino nenusakomo pykčio proveržiu, kurį sukėlė, mūsų akimis, smulkmena.

Kiek laiko medicinos ekspertų psichiniais ligoniais įvardyti žudikai praleis izoliuoti nuo visuomenės, spręs medikų komisijos ir teismas. Tačiau niekas negali garantuoti, kad greitu laiku jie negrįš gydytis „ambulatorinio stebėjimo sąlygomis“. Ir kad aklo pykčio proveržio auka netaps bet kuris iš mūsų.
Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jono Basanavičiaus gimtosios sodybos atstatymo 30-metis
* Kunigas Vytautas Kajokas: „Nepamirškime padėkoti Dievui už tai, ką turime“
* Ūkį įprasmina rimtas darbas ir tvirti šeimos santykiai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip Lietuvoje kovojama su koronavirusu?
Gana gerai.
Ribojimai buvo pavėluoti ir per švelnūs.
Su suvaržymais perlenkta lazda.
Koronavirusas – tik išpūstas burbulas.Kalbos patarimai

Pridedame, prisegame ar prikabiname?
Tiek prie elektroninio, tiek prie tradiciniu paštu siunčiamo laiško priedus pridedame, o ne prisegame ir ne prikabiname . Ir būtent priedus, o ne prisegtukus .ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas