„Santaka“ / Statybos darbai valykloje baigti, tinklai toliau tiesiami

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda PEUGEOT 307 CARAVAN (2007 m. gruodžio mėn., 1,6 l, dyzelis, 1650 Eur). Tel. 8657 50 135.
Galioja iki: 2019-06-17 11:26:58

Skubiai parduoda 7,90 ha žemės prie kelio Vilkaviškis–Kybartai, Uosių k., Šeimenos sen. (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-06-24 12:55:30

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra darželis, mokykla). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-06-24 12:56:25Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-07-11 07:48

Dalinkitės:  


Vilkaviškio nuotekų valyklos operatorius Jonas Algis Navikas (kairėje) ir valyklos meistras Albinas Zmitrevičius teigiamai įvertino projekto metu pastatytos naujos orapūtinės darbą.

Statybos darbai valykloje baigti, tinklai toliau tiesiami

Įgyvendinant dviejų dalių projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilkaviškio rajone“ Nr. VP3-3.1-AM-01-V-02-029, Vilkaviškio nuotekų valykloje jau užbaigti statybos darbai – tereikia suderinti technologijų veikimo principus ir belieka laukti, kaip visus atliktus darbus įvertins speciali komisija.

Vandentiekio ir nuotekų tinklai rajone taip pat sėkmingai tiesiami: vasarą – kaip tik šių darbų įkarštis.Didžiausia paramos dalis – ES fondo lėšos

Minėtasis projektas įgyvendinamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“. Projektą įgyvendina Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Kurį laiką projekto vykdytojo funkcijas atliko Vilkaviškio rajono savivaldybė, tačiau nuo šio pavasario jas perėmė UAB „Vilkaviškio vandenys“. Taip įvyko dėl to, kad Vilkaviškio rajono savivaldybė nėra PVM mokėtoja, todėl ji negalėtų susigrąžinti dalies lėšų.

Bendra projekto vertė siekia beveik 30 mln. litų. Iš jų tinklų statybai numatyta skirti 22 mln. litų, likusi suma paskirta nuotekų valyklos rekonstrukcijai. 80 proc. paramos sudaro ES Sanglaudos fondo, po 10 proc. – Lietuvos Respublikos bei rajono Savivaldybės lėšos.

Vandentvarkos projektas padeda sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus tarp Europos Sąjungos piliečių.Statybos darbai baigti

Viena iš projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilkaviškio rajone“ dalių yra Vilkaviškio nuotekų valyklos rekonstrukcija. Kaip pasakojo ilgametis nuotekų valyklos meistras Albinas Zmitrevičius, statybos darbus vykdžiusios UAB „Kortas“ atstovai savo įsipareigojimus jau atliko.

„Šiuo metu vyksta technologijų derinimo darbai, už kuriuos atsakinga AB „Ekra“. Juos tikimasi taip pat užbaigti greitu metu – gal net per ateinantį mėnesį. Tad jau rudens pradžioje darbai turėtų būti priimti“, – pasakojo nuo 1968 m. valykloje dirbantis A. Zmitrevičius.

Rekonstruojant valyklą pastatyta grotinės-priėmimo pastatas, o jame sumontuotas pirminio valymo įrenginys, nukreipiantis dumblą į kitas grandis. Taip pat pastatytas naujas laboratorijos pastatas, rekonstruotas ir senasis. Nupirkta nauja laboratorijai reikalinga įranga.

Iki šiol beveik prieš 40 metų pastatytoje laboratorijoje buvo tiriamas tiktai nuotekų valymas, o dabar jos funkcijos išsiplės.

Laboratorija bus atestuota, joje bus galima atlikti ne tik nuotekų, bet ir geriamojo vandens tyrimus. Iki šiol tyrimai buvo atliekami tiktai pagal pačios bendrovės poreikius. Dabar bus galima atlikti įvairius bandymus, tyrimus ir kitoms įmonėms ar fiziniams asmenims.

Vykdant projektą pastatyta pagrindinė Vilkaviškio miesto siurblinė bei nusausinto dumblo laikymo aikštelė. Čia dumblas bus saugomas, o vėliau vežamas ir utilizuojamas.

Valyklos teritorijoje jau stovi ir keletas naujų pagalbinių pastatų, atlikta nutekamojo vandens biologinio valymo įrenginio – aerotanko – rekonstrukcija.Viskas kompiuterizuota

Baigus rekonstruoti valyklą sutvarkyta ir jos aplinka. Beveik 6 hektarus užimančioje teritorijoje įrengti takai, paklota asfalto danga, kur reikėjo – pasėta veja.

Tikimasi, kad galutinai užbaigus rekonstrukciją, darbas valykloje taps dar efektyvesnis nei iki šiol. Pagerės darbuotojų darbo sąlygos, viskas bus kompiuterizuota.

Visa nuotekų valyklos rekonstrukcija atliekama turint tikslą sumažinti dabartines eksploatacijos išlaidas. Įdiegus naują įrangą, valykla dirbs ekonomiškiau, sunaudos mažiau elektros energijos. Tikimasi, jog įgyvendinus projektą visi įrenginiai veiks optimaliu pajėgumu, taip sutaupydami nemažai lėšų.

Po renovacijos nuotekų valyklos vidutinis našumas turėtų siekti 280 kubinių metrų per valandą. Daugiausiai per valandą (esant lietingam ar nepalankiam orui) bus galima išvalyti 450 kubinių metrų nuotekų.

Iki šiol valyklos specialistai buvo priversti dirbti pasenusiais metodais. Dauguma įrenginių buvo seni, jų valdymas atgyvenęs. Po rekonstrukcijos visa valdymo sistema tapo kompiuterizuota, nuo šiol bus galima daug tiksliau valdyti visą procesą. Kai visiškai bus suderintas technologinis procesas, rangovas įsipareigojo apmokyti visus nuotekų valykloje dirbančius specialistus.Reikėjo atlikti archeologinius tyrimus

Vandentiekio ir kanalizacijos tinklus numatyta nutiesti devyniuose objektuose. Jau baigti darbai Vilkaviškio Lobiškių bei Kybartų Smėlyno kvartaluose, baigiami – Kybartų Naujakurių gatvių kvartale. Itin sparčiai tinklai tiesiami Kybartų S. Dariaus ir S. Girėno bei Vilkaviškio Salomėjos Nėries ir Birutės gatvių, Žalumynų bei Kapų gatvių kvartaluose.

Taip pat vandentiekio bei nuotekų tinklai turėtų būti įrengti ir Virbalyje. Atskiromis linijomis numatoma sujungti Vilkaviškį su Paežeriais bei Virbalį su Kybartais.

„Virbalyje taip pat netrukus bus pradėti tiesti tinklai. Kadangi Virbalio miestas yra paveldosaugos objektas, todėl prieš tiesiant tinklus čia buvo būtina atlikti archeologinius tyrimus. Tose vietose, kur jau netrukus bus tiesiami vamzdynai, archeologai rado įvairių žmogaus būties daiktų – šukių, indų, molio dirbinių. Viską reikėjo pagal įstatymus suregistruoti, aprašyti, paruošti ataskaitas. Tai šiek tiek užtruko, bet šiuo metu archeologiniai tyrinėjimai jau yra baigti ir bus galima pradėti kloti tinklus“, – pasakojo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Lenkas.Prašo būti kantriems

Pagal tvarką tinklus tiesiantys UAB „KRS“ darbuotojai juos įrengti įsipareigoja tik iki privačių sklypų ribos. Likusią dalį iki savo gyvenamųjų namų žmonės bus priversti nusitiesti patys.

„Santakos“ redakciją pasiekė kelių skaitytojų klausimai, kada jie tai galės padaryti. Kaip teigė M. Lenkas, vandentiekio ir nuotekų tinklus gyventojai į savo namus galės nusitiesti tik tada, kai komisija priims visus darbus ir uždegs „žalią šviesą“ tolesnei tinklų eksploatacijai.

„Apie tai tikrai bus oficialiai paskelbta. Žmonės turėtų būti kantrūs. Gavus leidimą patiems tiesti tinklus, gyventojams nereikės kaip anksčiau rengti jokių projektų – pakaks iš UAB „Vilkaviškio vandenys“ išsiimti sąlygų aprašymą ir pagal jas vykdyti darbus“, – tvirtino M. Lenkas.

Pasak jo, daugelyje objektų gyventojai galimybę prisijungti prie tinklų turėtų jau kitų metų pradžioje. Šiokių tokių keblumų gali kilti nebent su Vilkaviškio Lobiškių gatvių kvartalu, kuriame kartu vykdomas kitas ES finansuojamas gatvių tiesimo projektas. Tik įrengus gatves valstybinė komisija šiuos du objektus priims vienu metu.Keliai bus sutvarkyti

Žiemą ir pavasarį mūsų rajono žmonėms, gyvenantiems tose vietovėse, kuriose buvo tiesiami tinklai, vis kildavo sunkumų dėl nepravažiuojamų kelių. Vasarą šių problemų jau neliko. Tiesa, šiuo metu iškilo kitokių rūpesčių. Vienas iš jų – vykdant projeką kai kuriose gatvėse sugadinta asfalto danga.

Vis dėlto M. Lenkas užtikrino, kad visa sugriauta asfalto danga bus atstatyta artimiausiu metu, šiam tikslui projekte taip pat yra numatyta lėšų.Raginami jungtis

Pagal 2009 metų statistiką, rajone gyveno per 47 tūkst. žmonių. Iš jų beveik 20 tūkst. nebuvo prieinamos centralizuoto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugos. Nors iki 2015 m. šios paslaugos turėtų būti prieinamos net 95 proc. rajono gyventojų, dabar jomis gali džiaugtis tik šiek tiek mažiau nei du trečdaliai kraštiečių.

Šiuo metu rajono gyventojai aktyviai raginami prisijungti prie nutiestų tinklų.

Kol kas neįmanoma prognozuoti, kada visi darbai bus galutinai baigti, tačiau projekto generalinis rangovas UAB „KRS“, kuris ir planuoja visą veiklą, žino galutinius terminus, todėl tikrai iki 2014 metų pradžios vandentiekio ir nuotekų tinklai planuojamose vietovėse turėtų būti įrengti.Pagerės ekologinė situacija

Įgyvendinant projektą iš viso ketinama pakloti per 60 km vandentiekio ir nuotekų tinklų. Taip bus suteikta galimybė prie centralizuoto vandens tiekimo tinklų prisijungti papildomai 1565 gyventojams, o prie nuotekų tinklų – 1894 gyventojams. Be to, rajone turėtų pagerėti ekologinė situacija.

Atliekant darbus siekiama užtikrinti centralizuotai tiekiamo tinkamos kokybės geriamojo vandens ir tvarkomų nuotekų paslaugų plėtrą Vilkaviškio rajone. Įgyvendinus projektą bus kokybiškai teikiamos vandentvarkos paslaugos gyvenamuosiuose rajonuose, pagerintos žmonių gyvenimo sąlygos, padidintas rajono vandentvarkos ūkio efektyvumas. Taip Savivaldybė atliks vieną iš svarbiausių savo funkcijų – aprūpinti gyventojus kokybišku vandeniu ir pagal reikalavimus tvarkys išleidžiamas nuotekas.

Įgyvendinus vandentvarkos projektą pagerės dalies rajono žmonių gyvenimo sąlygos – jos priartės prie Europos Sąjungos standartų.Užsk. 3563


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Karščiai ištuštino mokyklas ir užpildė ligonines
* Jubiliejų minintis „Caritas“ visuomenėje skleidžia gerumą
* Suabejojo Eismo saugumo komisijos narių kompetencija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip per karščius vėsinate patalpas?
Įjungiu kondicionierių.
Uždengiu langus, vėdinu.
Jungiu ventiliatorių.
Man karštis netrukdo.Kalbos patarimai

Ar galima priduoti patalpą apsaugai?
Jei nėra sąsajos su gabenimu ir įteikimu, veiksmažodis priduoti nevartotinas. Turėtume sakyti patalpa perduota, atiduota saugoti. Jei kalbame apie signalizaciją, ją įjungiame.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas