„Santaka“ / Vietinio ūkio skyriui – ūkiškos problemos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Perka žemės ūkio paskirties žemės (pageidautina Klampučių, Stolaukio, Gražiškių, Virbalio, Bartninkų, Užbalių vietovėse). Galima siūlyti ir kitose vietovėse, bet ne mažiau kaip 5 ha. Tel. 8 647 00 978.
Galioja iki: 2020-06-11 10:46:10

Automobilių remontas (variklio, važiuoklės, kėbulo virinimo darbai, tepalų, filtrų keitimas, ratų montavimas ir balansavimas, kompiuterinė diagnostika). Tel.: 8 681 90 927, 8 644 45 275.
Galioja iki: 2020-06-12 13:53:33Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-12-31 10:10

Dalinkitės:  


Daug metų Vietinio ūkio skyriui vadovaujanti I.Blauzdžiūnienė sakė, jog darbų skyriaus specialstams netrūksta.

Autorės nuotr.


Vietinio ūkio skyriui – ūkiškos problemos

Vilkaviškio rajono savivaldybės administraciją sudaro penkios tarnybos ir vienuolika įvairių skyrių. Vienas iš jų – Vietinio ūkio skyrius. Jame dirba septyni specialistai.

Kolektyvui jau daug metų vadovauja Ina BLAUZDŽIŪNIENĖ. Su vedėja ir kalbamės apie skyriaus veiklą, atliktus darbus.– Jūsų skyriui, kaip nė vienam kitam priskirta ypač daug įvairių funkcijų. Gal galėtumėte su jomis supažindinti rajono gyventojus?

– Skyriaus specialistai dalyvauja rengiant komunalinio ūkio reguliavimo ir plėtojimo programų projektus, siūlymus steigti, reorganizuoti ar likviduoti Savivaldybės reguliavimo sferai priklausančias įmones, kontroliuoja komunalines paslaugas teikiančių įmonių darbų ir paslaugų kokybę, organizuoja patalpų nuomos, pirkimo konkursus, atlieka turto perėmimą Savivaldybės nuosavybėn, vykdo Savivaldybei priklausančio turto privatizavimą, socialinio būsto įsigijimą, jo nuomą bei valstybės paramos teikimą įsigyjant būstą, rengia nuomos sutarčių projektus.

Be to, mūsų skyrius organizuoja vietinės reikšmės kelių bei gatvių priežiūrą, vandens gavybos bei tiekimo, nuotekų šalinimo ir valymo įrengimų eksploatavimą. Organizuojame šilumos energijos gamybos ir tiekimo objektų eksploatavimą, buitinių atliekų sistemos įgyvendinimą.

Vietinio ūkio skyrius atsakingas už rangovų parinkimo konkursus Savivaldybės užsakomiems objektams projektuoti ir statyti. Nuolat rūpinamės, kaip geriau rajone įgyvendinti valstybės investicines programas.

Mūsų skyrius turi daugybę įvairių pareigų. Aš paminėjau tik svarbiausias.

– Vietinio ūkio skyrius yra asignavimų valdytojas. Koks jo metinis biudžetas?

– Šiais metais skyriaus biudžetą sudarė 10681,9 tūkst. Lt. Iš jų 4193,3 tūkst. Lt – Savivaldybės biudžeto, 2950 tūkst. Lt – valstybės, kitos pajamos – Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo bei privatizavimo fondo lėšos.

– Jūsų skyrius atsakingas už viešuosius pirkimus. Ar daug jų teko organizuoti per šiuos metus?

– Šiais metais suorganizuoti dvidešimt septyni konkursai darbams pirkti už 4570 tūkst. Lt ir dvidešimt keturi – paslaugoms pirkti už 522,3 tūkst. Lt. Taip pat devyniolika prekių pirkimų už 340,7 tūkst. Lt. Iki šių metų pabaigos bus baigti dar keli numatyti pirkimai.

– Pateikite keletą pavyzdžių.

– Iš darbų pirkimo būtų galima paminėti šešių ikimokyklinių įstaigų, Virbalio vidurinės mokyklos langų keitimo, Gražiškių vidurinės mokyklos atnaujinimo darbus. Iš paslaugų pirkimo – šviesoforų, kelio ženklų priežiūros, gyvenviečių apšvietimo sutvarkymo paslaugas. Iš prekių – kanceliarinių prekių, kompiuterinės bei programinės įrangos ir pan.

– Minėjote, kad rūpinatės kelių ir gatvių priežiūra rajone. Kaip pavyko panaudoti gautas lėšas?

– Iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų remonto darbų įvairiuose rajono kampeliuose buvo atlikta už 2202,9 tūkst. Lt. Be to, tiksline paskirtimi gautos ir panaudotos lėšos tilto statybai per Šeimenos upę baigti (500 tūkst. Lt), Statybininkų ir Kapų gatvių tęsinių naujai pastatyto tilto link statybai pradėti (200 tūkst. Lt), Pilviškių gatvės Vilkaviškyje šaligatviams rekonstruoti ir lietaus nuotekų linijai pakloti (287,8 tūkst. Lt) bei Vilniaus gatvės Virbalyje šaligatviui rekonstruoti (200 tūkst. Lt).

– Rajono Savivaldybė kiekvienais metais nemažai dėmesio ir lėšų skiria švietimo įstaigoms. Kurios iš jų šiais metais gali pasidžiaugti atnaujintomis patalpomis?

– Jau minėjau „Buratino“ lopšelį-darželį. Jis buvo atnaujintas už 294,9 tūkst. Lt. Taip pat šiais metais ugdymo sąlygos pagerintos „Eglutės“ (357,9 tūkst. Lt), „Kregždutės“ (273,9 tūkst. Lt), „Pasakos“ (344,7 tūkst. Lt) vaikų lopšeliuose-darželiuose ir „Ąžuoliuko“ (350,7 tūkst. Lt) mokykloje-darželyje. „Žvangučio“ (Pilviškiai) lopšelyje-darželyje už 235 tūkst. Lt buvo pakeisti langai ir durys. Be to, šiuo metu čia atliekami patalpų vidaus remonto darbai. Jiems skirta 137,6 tūkst. Lt.

Jau esu užsiminusi ir apie tai, kad renovuotos Gražiškių bei Virbalio vidurinės mokyklos. Šiais metais rekonstruota ir Keturvalakių pagrindinė mokykla. Be to, nemažai įvairių remonto darbų atlikta ir kitose rajono mokyklose. Pavyzdžiui, Alvito pagrindinėje mokykloje sutvarkytos katilinės šiluminės trasos, atnaujintas pastato stogas. Reikėtų paminėti, kad Alvito ir Keturvalakių pagrindinėse bei Sūdavos vidurinėje mokyklose buvo įrengtos biokuru kūrenamos katilinės.

– Ar buvo remontuojamos ir kitų įstaigų patalpos?

– Taip, nemažai šiais metais nuveikta remontuojant ir kitus objektus. Pavyzdžiui, už 35,4 tūkst. Lt buvo sutvarkyti Pilviškių kultūros namai. 7,5 tūkst. Lt skirta Alvito kaimo bendruomenės namų langams pakeisti. Net 94,1 tūkst. Lt panaudota Vilkaviškio ligoninės kapitaliniam remontui. Atnaujintos Vilkaviškio, Šeimenos, Gižų seniūnijų patalpos ir kt.

– Kas nuveikta vandens gavybos bei tiekimo ar nuotekų šalinimo, valymo linkme?

– Šiais metais parengtas projektas Gudkaimio, Karklinių, Klausučių, Serdokų, Sūdavos kaimuose nuotekų valymo sistemoms tvarkyti. Šio projekto koofinansavimui yra skirta 80,1 tūkst. Lt. Iš Tarybos rezervo lėšų buvo suremontuota Andriškių kaimo vandenvietė.

Taip pat iš rezervo skirta lėšų keleto kaimų vandens tiekimo sistemų atnaujinimui iš dalies apmokėti. Pradėta rekonstruoti Kybartų vandens ruošimo įrenginius.

– Tikriausiai ne mažiau dėmesio tenka skirti ir kitokiems reikalams?

– Taip. Šiais metais buvo rekonstruojamos Gudkaimio globos namų katilinės kuro cisternos. Taryba tam tikslui iš savo rezervo lėšų skyrė 6,3 tūkst. Lt. Be to, Globos namuose šiuo metu atliekami langų ir durų, sanmazgų bei elektros instaliacijos remonto darbai.

Bendra jų vertė – 350,6 tūkst. Lt. Stengiamės, kiek įmanoma, paremti ir kitas rajono įstaigas. Kaip žinia, ne itin gerai klojasi vienai iš Savivaldybei pavaldžių bendrovių – Vilkaviškio autobusų parkui. Įmonės nuostoliams dengti skyrėme net 100 tūkst. Lt. Ne mažiau svarbus Savivaldybės tikslas – sudaryti sąlygas informacinės visuomenės plėtrai. Šiais metais plečiant bevielį interneto tinklą rajone išleista 94 tūkst. Lt.

– Minėjote, kad Jūsų skyriui tenka atlikti ir daugiau kitų funkcijų. Ar nėra sunku susitvarkyti su tokia daugybe darbų?

– Skyriuje dirba puikūs specialistai. Jie nuolat kelia savo kvalifikaciją, aktyviai dalyvauja viešųjų pirkimų, turto valdymo ir disponavimo, atliekų tvarkymo bei kituose seminaruose. Visada stengiamės kuo geriau atlikti savo darbą ir įvykdyti visas užduotis.Daiva JUŠKEVIČIENĖ

Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyresn. informacijos specialistė
Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jono Basanavičiaus gimtosios sodybos atstatymo 30-metis
* Kunigas Vytautas Kajokas: „Nepamirškime padėkoti Dievui už tai, ką turime“
* Ūkį įprasmina rimtas darbas ir tvirti šeimos santykiai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar dažnai tvarkote namus?
Šiek tiek pasitvarkau kasdien.
Kartą per savaitę.
Tvarka rūpinasi kiti šeimos nariai.
Tam samdau tvarkytoją.Kalbos patarimai

Pridedame, prisegame ar prikabiname?
Tiek prie elektroninio, tiek prie tradiciniu paštu siunčiamo laiško priedus pridedame, o ne prisegame ir ne prikabiname . Ir būtent priedus, o ne prisegtukus .ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas