„Santaka“ / Asfaltuotų gatvių norėtų visi

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su čiaupu (švarus, gali atvežti), SEAT LEON (po eismo įvykio, 2000 m., 1,4 l, benzinas, TA iki 2021 m. birželio mėn., 500 Eur). Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-12-15 09:23:16

Vieniša 68 metų moteris išsinuomotų 1 kambario butą pirmame aukšte renovuotame name Vilkaviškyje (pageidautina su baldais). Tel. 8 689 05 975.
Galioja iki: 2019-12-15 16:37:14

Parduoda naudotą šaldytuvą „Whirpool“ (100 Eur), 3 stalčių šaldiklį „Dea“ (50 Eur). Tel. 8 614 43 227.
Galioja iki: 2019-12-16 14:22:48

Pigiai parduoda 2 kambarių butą su patogumais Pajevonyje. Tel. 8 655 14 017.
Galioja iki: 2019-12-21 09:58:53

Parduoda 95 a sklypą Gižų-Daržininkų k., Marijampolės g. 46, Gižų sen., Vilkaviškio r. Tel. 8 646 08 542.
Galioja iki: 2019-12-22 13:11:27

Parduoda sodybą Alvite (25 a sklypas, tvarkingas namas, pakeistas stogas, nauja elektros instaliacija ir santechnika, visi inžineriniai tinklai, šalia yra darželis, mokykla). Tel. 8 663 67 001.
Galioja iki: 2019-12-22 14:33:20

Parduoda žąsis (gyvas ir skerdieną). Tel. 8 652 39 190.
Galioja iki: 2019-12-23 14:40:53Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-06-25 06:24

Dalinkitės:  


Prie mero Algimanto Antano Greimo namų dešimtmetį žiojėjusi duobė šiemet buvo užklota ištisine asfalto danga.

Autorės nuotr.


Asfaltuotų gatvių norėtų visi

Eglė KVIESULAITIENĖ

Rajono kelių asfaltavimo darbai kelia diskusijas ir nepasitenkinimą. Žmonės įsitikinę, kad pirmenybė teikiama toms gatvėms, kuriose gyvena valdžios žmonės arba jų giminės bei artimieji.


Kaltino draugystę


Pastarosiomis dienomis į redakciją pažiro skundai dėl asfaltuojamų gatvių ir kaimo kelių. Selestina Kavaliūnienė iš Žaliosios gyvenvietės piktinosi, kad jau daug metų Iškartų kaimo Miško gatvės gyventojai kenčia nuolatines dulkes. Sunkiasvorės mašinos ir traktoriai, riedėdami žvyrkeliu, sukelia tokius dulkių debesis, jog mokyklos kieme vaikams neįmanoma žaisti: dulkėse skęsta ne tik kiemas, bet ir sporto aikštelė.

Pasak skambinusios moters, žmonės ne kartą rinko parašus, Žaliosios mokyklos vadovai rašė raštus, ir asfalto danga jiems buvo pažadėta. Tačiau dabar išgirdo, kad asfaltas bus klojamas ne jų kaime, o greta esančiuose Andriškiuose. Tam tikslines lėšas – 250 tūkst. litų – skyrė Susisiekimo ministerija iš svarbių valstybei vietinės reikšmės kelių remonto fondo.

– Viską mes suprantame, – piktinosi pašnekovė. – Toje Liepų gatvėje, kurios remontui skirti šimtai tūkstančių, gyvena seniūnės pavaduotoja ir rajono mero šeimos draugo motina. Todėl mums skirti pinigėliai ten ir nutekėjo...


Pinigų nepakanka


Tačiau Klausučių seniūnė Gema Skystimienė kategoriškai paneigė, kad Andriškių kaimo Liepų gatvę neva ketinama remontuoti už Iškartų kaimo Miško gatvei skirtus pinigus.

– Ir pernai, ir šiemet rašiau raštus apie Iškartų kelio problemą, esame sudarę planus, – aiškino G. Skystimienė. – Tai probleminis kelio ruožas, bet seniūnijoje tokių yra ne vienas ir ne du. Suprantu, kad dėl dulkių kenčia visos penkios kaimo gyventojų šeimos, kiek atokiau gyvenanti bendruomenės pirmininkė, kliūva ir Žaliosios mokyklai. Tačiau minėtas kelias yra 6 metrų pločio, todėl jam sutvarkyti reikia labai daug lėšų. Vien 700 metrų per gyvenvietę vedančio kelio atkarpai asfaltuoti reikėtų apie 0,5 milijono litų, o visas kelias yra 4,7 km ilgio. Apie tai, kad tiek pinigų galėtų skirti seniūnija, nėra nė kalbos. O jeigu į šį kelią būtų nukreiptos regioninės plėtros fondų lėšos, sustotų darbai visose seniūnijose. Stengiamės kiek įmanoma padėti Iškartų gyventojams: kadangi lietingu metu semdavo jų sklypus, pernai skyrėme apie 25 tūkst. litų kelio pralaidoms įrengti, šiemet užsakėme kelio ženklus, kurie privers vairuotojus sumažinti greitį. Asfalto nori visi, bet mūsų seniūnijoje juo dengta tik 13 proc. vietinės reikšmės kelių, tad visi būti patenkinti negali.


Rašė raštus


G. Skystimienė sakė, kad kalba dėl Andriškių kaimo Liepų gatvės remonto tęsiasi jau šešerius metus, o pinigai skirti tik šiemet. Gyventojai, kurių yra apie dvi dešimtys šeimų, parašė ne vieną raštą ne tik seniūnijai, rajono Savivaldybei, bet ir Susisiekimo ministerijai. Be to, šios gatvės gyventojai raštiškai įsipareigojo prie asfaltavimo prisidėti savo lėšomis. Liepų gatvė yra siaura, tik 4 metrų pločio ir 451 metro ilgio, todėl asfalto darbams reikia daug mažau pinigų.

Gatvės problema buvo pradėta spręsti dar prie praeitos kadencijos valdžios, kai rajonui vadovavo Algirdas Bagušinskas, todėl asfaltavimo sieti su dabartiniu meru ar jo šeimos draugais nederėtų. Anot seniūnės, tiesiog laikomasi eilės tvarkos ir tikimasi, kad ateityje bus gauta pinigų ir Iškartų kelio asfaltavimo darbams.

Paklausta, kurį iš kelių pirmiausia remontuotų pati seniūnė, jei galėtų rinktis ir būtų pakankamai pinigų, G. Skystimienė sakė, jog pirmiausia tvarkytų Biliūnų ir Drebulinės kaimų kelius. Ten žmonės iš tiesų vargsta, nes artimiausia asfalto danga – už kelių kilometrų, ir su problema susiduria ne kelios, o daugiau nei 80 šeimų. Iškartų kaimo gyventojų bėdos – labiau sezoninės, nes kelias nėra itin judrus ir dulkės prasideda tuomet, kai vežamas naujas derlius.


Vyksta konkursas


Nepatenkinti dėl jų gatvėms asfaltuoti pažadėtų, bet neva nežinia kur pradingusių lėšų buvo ir vilkaviškiečiai, Algirdo bei P. Kriaučiūno gatvių gyventojais prisistatę žmonės. Jie redakcijai tvirtino, kad belaukdami žadėto asfalto savo gatvėje pamatė tik greiderį, stumdantį žvyrą.

Rajono Savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Audrius Blažys nuramino nepatiklius vilkaviškiečius, kad tiek Algirdo ir P. Kriaučiūno, tiek Mindaugo gatvių asfaltavimo darbai tikrai bus atlikti, kaip ir numatyta. Jau parengti techniniai projektai, tačiau šiuo metu dar vyksta viešųjų pirkimų procedūros.

Valdininkas sakė, jog labiausiai tikėtina, kad minėtų Naujamiesčio gatvių asfaltavimas prasidės tik kitais metais, o kai kurie parengiamieji darbai – gal ir šį rudenį. Kol gatvę dengia žvyro danga, ją taip pat būtina prižiūrėti, todėl ji, kaip ir priklauso, nugreideriuojama.


Pasisekė kaimynui


O Kisiniškių kaimo gyventojams iškart užkliuvo ištisinis asfalto ruožas prie rajono mero Algimanto Antano Greimo namų. Į redakciją paskambinęs vyras tvirtino, kad kitose šio kaimo gatvėse remontininkai asfaltu „užkrėtė“ tik duobes, o merui prie namo išklojo poros dešimčių metrų ištisinį asfalto ruožą.

Paklaustas apie „pagerintą“ gatvės remontą A. A. Greimas sakė, jog šiuo atžvilgiu labiau pasisekė jo kaimynui, mat naujasis asfaltas driekiasi greta viso jo sklypo ir net dengia dalį įvažiavimo. O pačiam merui kliuvę tik keli metrai greta tvoros. Tačiau įžiūrėti, kad meras, pasinaudodamas tarnybine padėtimi, atsinaujino kelią, tikrai nevertėtų.

– Jau gal dešimt metų ta gatvės vieta buvo problemiška, mat ji žemesnė, todėl čia nuolat besikaupiantis vanduo ardė dangą, – aiškino A. Greimas. – Kasmet išsimušdavo duobės, remontininkai jas užtaisydavo, o jos ir vėl atsirasdavo. Aš pats, dar nebūdamas rajono vadovu, ne kartą duobes lyginau iš savo asmeninių lėšų. Ir tada buvo skundų, kad neva prie mano vieno namo gatvė sutaisyta. Bet sužinoję, jog tai padariau iš savo piniginės, žmonės nutilo. Šįkart remontininkai nusprendė, kad labiau apsimoka pakloti ištisinę asfalto dangą, nei kasmet lopyti išsimušančias duobes. Ištisinė danga probleminę vietą išlygino, todėl vanduo nebesikaups ir nebeardys kelio.


Iš sutaupytų lėšų


Už investicijas į gatvių bei kelių remonto darbus atsakingas Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Vidmantas Lenčiauskas patvirtino, kad sudaryta komisija nusprendė minėtoje Kisiniškių kaimo vietoje ne lopyti susidariusias duobes, o lieti ištisinę asfalto dangą.

– Jeigu akivaizdu, kad lopyti duobes – tai tas pats, kas mesti pinigus „į balą“, geriau jau tiesti ištisinę dangą. Taip padarėme ir Statybininkų gatvės ruože prie pat Savivaldybės, – aiškino V. Lenčiauskas.

Nors į Savivaldybės administracijos direktoriaus iš anksto patvirtintą objektų sąrašą Kisiniškių kaime ištisinio asfaltavimo darbai nebuvo įtraukti, Vietinio ūkio skyriaus specialistas teigė, kad sąrašą galima tikslinti iki gruodžio mėnesio. Pasak V. Lenčiausko, buvo sutaupyta lėšų kituose objektuose, todėl nutarta jas skirti minėtai gatvės atkarpai. Ar sutaupytų lėšų pakako dar bent vienam į sąrašą neįtrauktam kelio ruožui, Savivaldybės specialistas tvirtino kol kas žinių neturįs ir atsakyti galėsiąs tiktai rudenį.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pro 60 naujų durų – į išgražėjusias erdves
* Į knygą garbaus amžiaus moteris suguldė šeimos istoriją
* Paauglys šventiškai papuošė visą daugiabutį
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate atnaujintą Savivaldybės interneto svetainę vilkaviskis.lt?
Ji patogi ir patraukli.
Senoji buvo geresnė.
Toje svetainėje nenaršau.Kalbos patarimai

Ar galima įteikti nominaciją?
Žmonės, organizacijos yra nominuojami, tai yra įvardijama, už kokius nuopelnus jų kandidatūros teikiamos nominacijoms. Laureatams įteikiami simboliniai nominacijų žymenys – statulėlės ar pan. Tačiau nominacija neteikiama, nes ji – ne daiktas, kurį galima paimti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas