„Santaka“ / Vilkaviškio rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-06-20 05:23

Dalinkitės:  


Vilkaviškio rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatai

I. Bendrosios nuostatos1. Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą objektą, mokėtojų registro sudarymą, vietinės rinkliavos apskaičiavimą, mokėjimą, apskaitą, išieškojimą ir iš jos gautų Savivaldybės biudžeto pajamų panaudojimą.

2. Vietinė rinkliava yra privaloma įmoka už komunalinių atliekų tvarkymą visiems Vilkaviškio rajono savivaldybės negyvenamosios ir (ar) gyvenamosios paskirties patalpų ir (ar) pastatų savininkams ar valdytojams, kurie nėra sudarę komunalinių atliekų tvarkymo sutarčių su UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centru.

3. Nuo vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą atleidžiami asmenys, su UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centru sudarę komunalinių atliekų tvarkymo sutartis, kurios apima visus tų asmenų nuosavybės arba kita teise valdomus nekilnojamojo turto objektus.II. Pagrindinės sąvokos
4. Nuostatuose naudojamos šios sąvokos:

4.1. Vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą (toliau – vietinė rinkliava) – tai Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu už komunalinių atliekų surinkimą iš komunalinių atliekų turėtojų ir jų tvarkymą nustatyta privaloma įmoka, galiojanti Savivaldybės teritorijoje, kuri mokama šiuose nuostatuose nustatyta tvarka ir sąlygomis.

4.2. Vietinės rinkliavos mokėtojai – visi fiziniai ir juridiniai asmenys, nuosavybės arba kita teise naudojantys gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties pastatus ir (ar) patalpas (patalpų ir (ar) pastatų savininkai ar valdytojai) Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijoje.

4.3. Komunalinės atliekos – buitinės (buityje susidarančios) ir kitokios atliekos, kurios savo pobūdžiu ar sudėtimi yra panašios į buitines atliekas.

4.4. Komunalinių atliekų tvarkymas – šių atliekų surinkimo, vežimo, naudojimo ir šalinimo veikla, taip pat atliekų tvarkymo veiklos priežiūra bei atliekų šalinimo vietų priežiūra po jų uždarymo.

4.5. Gyvenamasis pastatas (namas) – pastatas, kuriame daugiau kaip pusė naudingojo ploto yra gyvenamosios patalpos.

4.6. Gyvenamosios patalpos – butai gyvenamuosiuose ir negyvenamuosiuose pastatuose, vieno buto namai, atskiri kambariai su bendrojo naudojimo patalpomis.

4.7. Gyvenamojo pastato negyvenamosios paskirties patalpos – gyvenamuosiuose namuose kitai paskirčiai (parduotuvėms, paslaugų įmonėms, biurams ir pan.) naudojamos patalpos, kurios Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registre registruojamos atskiru nekilnojamuoju daiktu.

4.8. Negyvenamasis pastatas – bet kuris pastatas, kuris nėra gyvenamasis pastatas.

5. Kitos šiuose Nuostatuose naudojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos yra apibrėžtos Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme, Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatyme, Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatyme, Atliekų tvarkymo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos aplinkos ministro, Vilkaviškio rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklėse, patvirtintose Savivaldybės tarybos, kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose atliekų tvarkymąIII. Vietinės rinkliavos adminstravimas, mokėtojai ir jų registravimas
6. Vietinę rinkliavą administruoja UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras (toliau – Centras), vykdantis šias vietinės rinkliavos administravimo procedūras: Vietinės rinkliavos mokėtojų registro (toliau – Registras) kūrimą ir tvarkymą, vietinės rinkliavos dydžio apskaičiavimą, vietinės rinkliavos surinkimo organizavimą ir apskaitą, vietinės rinkliavos mokėjimo kontrolę, atliekų turėtojų – vietinės rinkliavos mokėtojų informavimą.

7. Vietinę rinkliavą privalo mokėti visi fiziniai ir juridiniai asmenys, nuosavybės ar kita teise naudojantys nekilnojamąjį turtą (išskyrus žemės sklypus be pastatų bei pagalbinio ūkio patalpas) Savivaldybės teritorijoje, nesudarę komunalinių atliekų tvarkymo sutarčių su Centru, apimančių visus to asmens nuosavybės arba kita teise valdomus nekilnojamojo turto objektus. Jie yra atsakingi už vietinės rinkliavos sumokėjimą ir informacijos, būtinos vietinei rinkliavai apskaičiuoti, pateikimą.

8. Fiziniams ir juridiniams asmenims, nuosavybės ar kita teise naudojantiems nekilnojamąjį turtą, kuris fiziškai sunaikintas, taip pat tą, kurio baigtumas pagal Nekilnojamojo turto registro duomenis yra mažiau kaip 40 proc., pateikusiems Centrui tai įrodančius dokumentus, vietinė rinkliava neskaičiuojama.

9. Jeigu yra keli nekilnojamojo turto objekto savininkai ar naudotojai, už vietinės rinkliavos sumokėjimą ir duomenų pateikimą atsakingas kiekvienas iš jų už jo nuosavybės ar kita teise naudojamo nekilnojamojo objekto dalį arba visų bendraturčių raštu įgaliotas asmuo.

10. Vietinės rinkliavos mokėtojai registruojami Centro tvarkomame Registre.

11. Centro prašymu papildomus duomenis turi pateikti visi fiziniai ir juridiniai asmenys, nuosavybės arba kita teise naudojantys nekilnojamąjį turtą, jeigu šie duomenys būtini vietinės rinkliavos mokėtojų registravimui organizuoti ir tvarkyti.

12. Vietinės rinkliavos mokėtojų būtini duomenys renkami, tvarkomi, saugomi ir naudojami laikantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.

13. Vietinės rinkliavos mokėtojai, sudarę komunalinių atliekų tvarkymo sutartis su Centru, apimančias visus to asmens nuosavybės arba kita teise naudojamus nekilnojamojo turto objektus, ir neturintys įsiskolinimų už vietinę rinkliavą, yra išbraukiami iš Vietinės rinkliavos mokėtojų registro ir įtraukiami į Atliekų turėtojų registrą.

14. Vietinės rinkliavos mokėtojų registrą ir Atliekų turėtojų registrą tikslina Centras.IV. Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą dydžio apskaičiavimas
15. Vietinės rinkliavos dydžiai nustatomi skirtingi, priklausomai nuo nuosavybės ar kita teise naudojamų patalpų ar pastatų tipo (gyvenamosios ar negyvenamosios paskirties), pagrindinės naudojamos tikslinės paskirties bei ploto.

16. Vietinės rinkliavos dydžio nustatymo pagrindas – vienos tonos komunalinių atliekų tvarkymo tarifas TKAT(rinkl.) nustatomas ne dažniau kaip vieną kartą per metus pagal Marijampolės regioninėje atliekų tvarkymo sistemoje teikiamų atliekų tvarkymo paslaugų įkainių ir tarifų skaičiavimo metodikoje (toliau – Metodika) nustatytą tvarką.

17. 16 punkte nurodytas tarifas apskaičiuojamas taip, kad gautos pajamos padengtų visas komunalinių atliekų tvarkymo sistemos sąnaudas: atliekų surinkimo, atliekų parengimo perdirbti, atliekų šalinimo, atliekų tvarkymo sistemos infrastruktūros plėtros ir administravimo, vietinės rinkliavos administravimo, sąvartynų uždarymo, priežiūros po uždarymo bei kitas su komunalinių atliekų tvarkymu susijusias išlaidas.

18. Vietinės rinkliavos dydis gyvenamųjų patalpų (išskyrus gyvenamosios paskirties patalpas, skirtas gyventi įvairių socialinių grupių asmenims (bendrabučiai, vaikų namai, prieglaudos, globos namai, šeimos namai, vienuolynai ir pan.) savininkams ar valdytojams nustatomas, priklausomai nuo gyvenamųjų patalpų bendro ploto (1 priedas).

19. Vietinės rinkliavos dydis negyvenamosios paskirties pastatų ir (ar) patalpų savininkams ar valdytojams, taip pat gyvenamosios paskirties pastatų ir patalpų, skirtų gyventi įvairių socialinių grupių asmenims (bendrabučiai, vaikų namai, prieglaudos, globos namai, šeimos namai, vienuolynai ir pan.), nuosavybės ar kita teise naudojantiems fiziniams ir juridiniams asmenims nustatomas priklausomai nuo pastato ar patalpos pagrindinės tikslinės naudojimo paskirties, tipo bei patalpų bendro ploto (1 priedas).

20. Asmenims, įsigijusiems gyvenamosios ir (ar) negyvenamosios paskirties pastatus ir (ar) patalpas arba pradėjusiems naudoti kitiems savininkams priklausančius gyvenamosios ir (ar) negyvenamosios paskirties pastatus ir (ar) patalpas, vietinė rinkliava skaičiuojama, atsižvelgiant į įsigijimo laiką. Įsigijus nekilnojamojo turto iki mėnesio 15 d. vietinė rinkliava už einamąjį mėnesį bus skaičiuojama, o jei turtas įsigytas po mėnesio 15 d. vietinė rinkliava neskaičiuojama.

21. Asmenims, netekusiems nuosavybės ar kita teise naudojamo nekilnojamojo turto, esančio Savivaldybės teritorijoje, vietinė rinkliava apskaičiuojama proporcingai laikui, kurį asmenys naudojosi nekilnojamuoju turtu. Jei asmenys neteko nekilnojamojo turto iki 15 einamojo mėnesio dienos, vietinė rinkliava už tą mėnesį neskaičiuojama, jei po 15 dienos, vietinė rinkliava už atitinkamą mėnesį skaičiuojama.

22. Jeigu vienam asmeniui priklauso keli nekilnojamojo turto objektai, už kuriuos pagal šiuos Nuostatus turi būti mokama vietinė rinkliava, jis privalo sumokėti už visus šiuos objektus.V. Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą mokėjimo tvarka
23. Vietinę rinkliavą apskaičiuoja Centras, kuris pagal Registro duomenis parengia ir už kiekvieną ketvirtį kiekvienam vietinės rinkliavos mokėtojui pateikia mokėjimo pranešimus, kuriuose nurodomi Registro duomenys, vietinės rinkliavos gavėjo duomenys, mokėjimo laikotarpis ir terminai.

24. Vietinės rinkliavos mokėtojams, kurie neturi kito nekilnojamojo turto, tik negyvenamuosius pastatus (sodo) ar negyvenamuosius pastatus (garažų) paskirties, mokėjimo pranešimai pateikiami vieną kartą per metus.

25. Mokėjimo kontrolę organizuoja ir vietinės rinkliavos įplaukų apskaitą tvarko Centras.

26. Mokėjimo pranešimas pateikiamas Vietinės rinkliavos mokėtojui pagal Registro duomenų bazėje turimą nekilnojamojo turto nuosavybės ar kita teise naudojančio fizinio ar juridinio asmens adresą arba kitą adresą, kurį nurodo pats vietinės rinkliavos mokėtojas.

27. Mokėjimo pranešime nurodyta vietinė rinkliava sumokama į Centro sąskaitą už kiekvieną ketvirtį iki kito mėnesio 15 d. Vietinę rinkliavą mokėtojas turi teisę sumokėti ir už visus metus.

28. Vietinė rinkliava turi būti sumokama mokėjimo pranešime nurodytose vietose.

29. Mokant vietinę rinkliavą turi būti užpildomas mokėjimo dokumentas, kuriame privaloma nurodyti šiuos duomenis:

29.1. Įmokos gavėjas (įrašyti pavadinimą), gavėjo kodas (įrašyti įmonės kodą), a.s. (įrašyti sąskaitos numerį), bankas (įrašyti banko pavadinimą), įmokos kodas (įrašyti įmokos kodą);

29.2. Negyvenamosios ir (ar) gyvenamosios paskirties patalpas ir (ar) pastatus nuosavybės ar kita teise naudojančio asmens vardas, pavardė arba juridinio asmens pavadinimas bei kodas;

29.3. Negyvenamosios ir (ar) gyvenamosios paskirties patalpas ir (ar) pastatus nuosavybės ar kita teise naudojančio asmens apmokestinamo ploto adresas;

29.4. Mokėtojo kodas;

29.5. Mokėjimo laikotarpis;

29.6. Mokama suma.

30. Centras nustato vietinių rinkliavų nesumokėjusius vietinės rinkliavos mokėtojus ir registruotu laišku išsiunčia jiems raginimus sumokėti vietinę rinkliavą arba atitinkamą jos dalį.

31. Registruotu laišku gavę pranešimą arba raginimą dėl nesumokėtos vietinės rinkliavos, vietinės rinkliavos mokėtojai privalo sumokėti nurodyto dydžio sumą per 30 dienų nuo pranešimo arba raginimo gavimo datos.VI. Vietinės rinkliavos lengvatos
32. Vietinės rinkliavos lengvatų suteikimo tvarką nustato Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba atskiru sprendimu.VII. Vietinės rinkliavos išieškojimas
33. Nesumokėtą vietinę rinkliavą išieško Centras Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

34. Nustačius, kad vietinės rinkliavos mokėtojas pateikė neteisingus duomenis vietinei rinkliavai apskaičiuoti ir dėl to jam vietinė rinkliava nebuvo skaičiuojama arba buvo priskaičiuota mažesnė, nei numato šie Nuostatai, patikslinamas Registras ir perskaičiuojamas mokėtinas vietinės rinkliavos dydis nuo to laiko, nuo kurio vietinė rinkliava buvo skaičiuojama remiantis neteisingais duomenimis, o susidaręs neteisingai skaičiuotos vietinės rinkliavos skirtumas pridedamas prie artimiausiam ketvirčiui paskaičiuotos mokėtinos sumos.VIII. Vietinės rinkliavos

permokos grąžinimo tvarka
35. Vietinės rinkliavos permoka (sumokėjus didesnę nei nurodyta mokėjimo pranešime vietinę rinkliavą, neteisingai apskaičiavus, neteisėtai išieškojus, pasikeitus nekilnojamojo turto objekto nuosavybės ar kita teise naudojančiam asmeniui) grąžinama sumokėjusiam asmeniui per 30 dienų nuo pateisinamojo dokumento pateikimo dienos, bet ne vėliau kaip iki kalendorinių metų pabaigos arba įskaitoma už būsimą mokėjimo laikotarpį.

36. Vietinės rinkliavos mokėtojas prašymą dėl vietinės rinkliavos permokos grąžinimo pateikia Centrui per vienerius kalendorinius metus nuo grąžinti prašomos vietinės rinkliavos sumokėjimo datos.IX. Vietinės rinkliavos mokėtojų teisės ir pareigos
37. Vietinės rinkliavos mokėtojai turi teisę susipažinti su duomenimis, įregistruotais apie juos Centro registre, bei su visa kita informacija, susijusia su vietinės rinkliavos dydžiais, jų apskaičiavimu ir atliekų tvarkymo sąnaudomis.

38. Vietinės rinkliavos mokėtojai turi teisę reikalauti iš Centro pakeisti ar patikslinti apie juos įregistruotus duomenis, jei tokie duomenys yra neteisingi, netikslūs ar neišsamūs (pagal faktinę pastatų paskirtį, jei ji skiriasi nuo įregistruotos Registrų centre), bei reikalauti perskaičiuoti netinkamai apskaičiuotas vietinės rinkliavos įmokas.X. Vietinės rinkliavos lėšų apskaita ir panaudojimas
39. Vietinės rinkliavos lėšos iš Centro surenkamosios sąskaitos sutartyje numatytais terminais, bet ne rečiau kaip kartą per mėnesį ir ne vėliau kaip iki mėnesio pabaigos pervedamos į Vilkaviškio rajono savivaldybės biudžeto surenkamąją sąskaitą.

40. Vietinės rinkliavos lėšos naudojamos apmokėti tik komunalinių atliekų tvarkymo sistemos sąnaudoms, numatytoms Centro parengtoje sąmatoje.

41. Centras iki kiekvienų metų sausio 30 d. parengia ataskaitą Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijai apie ataskaitiniais metais surinktas vietinės rinkliavos lėšas bei jų panaudojimą.XI. Baigiamosios nuostatos
42. Savivaldybės vietinės rinkliavos administravimo veiksmai, neaprašyti šiuose Nuostatuose, atliekami vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais bei kitais vietinių rinkliavų administravimo tvarką reglamentuojančiais teisės aktais.

43. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija vykdo vietinės rinkliavos administravimo priežiūrą ir kontrolę, kad vietinės rinkliavos lėšos būtų naudojamos tik komunalinių atliekų tvarkymo išlaidoms padengti, teikia siūlymus Savivaldybės tarybai dėl nuostatų keitimo.

44. Vietinės rinkliavos mokėtojai, nepateikę duomenų ar pateikę neteisingus duomenis vietinei rinkliavai apskaičiuoti, laiku nemokantys vietinės rinkliavos, pažeidžia šiuos Nuostatus bei kitus atliekų tvarkymą reglamentuojančius teisės aktus ir atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas