„Santaka“ / 2005-ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 1 €)


Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-12-24 09:48

Dalinkitės:  


2005-ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos

„Metų turistas“

Visuomeninei rajono Kraštotvarkos ir kaimo turizmo organizacijai vadovaujantis Savivaldybės administracijos Ekonomikos plėtros skyriaus vyresnysis specialistas Vytautas LEKEŠIUS įsitikinęs: Sūduva, garsėjanti iškiliomis asmenybėmis, derlingais laukais ir šauniais ūkininkais, gali didžiuotis ir savo kraštovaizdžio grožiu. Sūduvos žemė – ne tik lygumų, bet ir įspūdingų kalvų, piliakalnių, ramių upių ir gražių ežerų kraštas.

Pasinaudoti šiais privalumais ir populiarinti Sūduvą, grąžinti jos vardui ankstesnę šlovę neužtenka vien žodžių. Kad nusidriektų turistus į mūsų kraštą priviliojantys maršrutai, V.Lekešiaus iniciatyva parengta galimybių studija kurti senovinę gyvenvietę, pradėtas įgyvendinti tarptautinio susidomėjimo sulaukęs Kultūros ministerijos remiamas projektas „Senovės piliakalniai ir gyvenvietės dabartiniame kraštovaizdyje“.

Vytautą Lekešių sutiksi su turizmo entuziastais žvalgantį ir žymintį trasas, tvarkantį poilsiavietes. Bendraminčiai pripažįsta ir neabejotinus jo nuopelnus išvirti ant laužo skaniausią košę.„Metų sportininkas“

Respublikos neįgaliųjų sportininkų lengvosios atletikos penkiakovės čempionas Tomas KAIRYS po sėkmingų startų šią vasarą Helsinkyje vykusiame neįgaliųjų sportininkų Europos čempionate yra sakęs, kad dabar sieks savo svajonės – aukso medalio Pekino parolimpinėse žaidynėse. Helsinkyje Vilkaviškio rajonui atstovaujantis sportininkas tapo penkiakovės vicečempionu. Čempiono titulą iškovojusiam italui jis nusileido tik šuolyje į tolį.

„Mano gyvenime įvyko lūžiai į gerąją pusę, – kalbėjo Tomas, sužinojęs, kad jam skirta „Metų sportininko“ nominacija. – Kūno kultūros akademijoje pradėjau mokytis kaimo turizmo ir sporto vadybos, Europos čempionate nedaug pritrūko iki aukso medalio... Po olimpinių žaidynių Atėnuose (penkiakovės rungtyje Tomas užėmė penktą vietą (red. pastaba), buvo minčių baigti sportinę karjerą, tačiau dabar jaučiu pakilimą, kurį reikia išlaikyti. Dedu visas pastangas, valią ir ryžtą tobulėti, siekti rezultatų ir sporte, ir gyvenime. Galvoju, kad viskas dar prieš akis.

Tikslas – Pekino parolimpinės žaidynės, ir norisi jose kuo geriau pasirodyti.“„Metų lyderis“

Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos vienuoliktos klasės mokinys Tautvydas JUŠKAUSKAS – rajono atstovas Lietuvos moksleivių parlamente, šiemet išrinktas savivaldybių ir savivaldos komiteto pirmininku.

Tautvydas gerai mokosi, mėgsta rodyti iniciatyvą, veda mokyklinius ir rajono renginius, juose dainuoja, groja birbyne ar gitara. Be jo neapsieinama įvairiuose projektuose ir konkursuose, yra kultūros centro „Vingio“ kapelos muzikantas, patarnauja šv. Mišioms.

Šiemet dukart lankėsi Vokietijoje – vyko su mokyklos saviveiklininkais ir dalyvavo Pasaulio jaunimo dienose.

Visada linksmas, sugebantis nuoširdžiai bendrauti su įvairiais žmonėmis Tautvydas sako, jog sunkumus nugalėti padeda šeimoje formuojamos vertybės, optimistiškas požiūris į gyvenimą ir tai, kad išmoko atsirinkti, kas svarbiausia.„Metų žvaigždė“

Už ypatingą pasižymėjimą socialinės apsaugos srityje „Gerumo žvaigždę“ – aukščiausią savo apdovanojimą – įsteigusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pirmajai mūsų rajone šį ženklą įteikė Didvyžių pensionato direktorei Gražinai GRIGIENEI.

„Tai, kad gavau šį apdovanojimą, yra viso kolektyvo nuopelnas. Be žmonių, kurie čia triūsia, atiduodami savo darbui dalelę širdies, „žvaigždė“ nebūtų nušvitusi man“, – sakė direktorė, kurią dar labiau nustebino, kad „Santakos“ redakcija jai skyrė savo nominaciją. „Metų žvaigždės“, kaip ir „Gerumo žvaigždės“ – tos pačios spalvos, kuriomis G.Grigienė išreiškia kasdieninį šiltą savo dėmesį, rūpindamasi pensionato gyventojais, įsijausdama į jų bėdas ir džiaugsmus, kurdama jaukią, ankstesnio niūrumo atsikračiusią šių namų aplinką. „Geru šiandien būti nelengva, kitiems toks žmogus gali atrodyti net juokingas. Bet labiausia klysta tie, kurie mano, jog gėrio, grožio nesupranta, nevertina likimo nuskriausti mūsų įstaigos gyventojai“, – kalbėjo direktorė.„Metų karjera“

UAB „Onorė“ direktorių Petrą ŽILIONĮ šiemet užgriuvo aukštų pareigų lavina. Ir anksčiau veiklumu garsėjusio verslininko darbai 2005-aisiais buvo įprasminti kolegų pasitikėjimu. Dabar P.Žilionis užima net keturis aukštus postus. Trys iš jų patikėti per šiuos metus. Darbo partija jį išrinko savo skyriaus pirmininku, tik kovo mėnesį susibūrusios Vilkaviškio miesto bendruomenės nariai savo organizacijos vairą taip pat atidavė į P.Žilionio rankas, o Vilkaviškio „Rotary“ klubo prezidento pareigos bei vadovo medalionas jam atiteko rotacijos keliu.

P.Žilioniui entuziazmo ir energijos gali pavydėti daugelis.

– Visur lekiu „tekinas“ ir dar šiaip taip suspėju, – apie aibę planų ir jų įgyvendinimą kalbėjo P.Žilionis, organizuojantis ne tik bendruomenės renginius, medelių sodinimo akcijas, bet ir remiantis labdaros idėjas.

Vis trumpėjančias laisvalaikio valandas P.Žilionis taip pat praleidžia žmonių būryje. Su jachta vandens slidėmis ežere plukdė ne vieną šalyje garsų verslininką, kultūros veikėją ar šou pasaulio ryklį.„Metų mūza“

Pajevonio bei Virbalio vidurinėse mokyklose dailės ir technologijų mokytoja Audronė GURINSKIENĖ daugybę laiko praleidžia su savo mokiniais. Ne tik per pamokas. Šios pedagogės požiūris į darbą – tikrai ne valdiškas. Jos paruoštų mokinių darbai nuolat dalyvauja įvairiose parodose, konkursuose ir ne kartą buvo įvertinti prizinėmis vietomis.

Šį pavasarį A.Gurinskienė savo pažįstamus, moksleivius ir kolegas nustebino Vilkaviškio kultūros rūmuose pristačiusi pirmąją savo pačios dailės darbų parodą. Paveiksluose sustingę stilizuotos gamtos kūrinių formos sužavėjo parodos lankytojus, ir jie Audronei linkėjo didžiausios kūrybinės sėkmės.

Šiuo metu mokytoja įsisukusi į šventinių darbų sūkurį: rengiasi su vaikais karnavalui, dailina, puošia Pajevonio vidurinės mokyklos klases ir koridorius.„Metų pašaukimas“

Vilkaviškio krašto muziejaus muziejininkė Aušra MICKEVIČIENĖ užsibrėžė prikelti krašto praeitį naujam gyvenimui.

Nuoširdžiai įsijautusi į etnokultūros sritį, savo idėjomis uždegė bendradarbius ir daugelį žmonių. Vasarą muziejuje pirmąkart surengė sūduvių amatų šventę, Aušra ją vedė dėvėdama tautinį kostiumą.

Patirties sėmėsi Rumšiškėse ir Kernavėje, bendraudama su meistrais ir dalyvaudama tautinio kostiumo seminare.

Kita sritis, į kurią Aušra pasinėrė visa siela – Sūduvos etnografinių sodybų fiksavimas. Šiemet ėmėsi dar vieno baro – suregistruoti rajono teritorijoje stovinčius kryžius ir išaiškinti kryždirbius. Nors šiam projektui įgyvendinti gavo minimaliai lėšų, tačiau apvažinėjo visas seniūnijas ir nufotografavo apie 300 kryžių. Jos iniciatyva muziejuje gruodžio viduryje surengta konferencija kryždirbystės tema, dalyvaujant ir kryždirbiams.„Metų gelbėtojas“

Kai 2005-ųjų pradžioje atvažiavęs prie Paežerių ežero vilkaviškietis Gediminas RIBIKAUSKAS išgirdo skęstančio žvejo pagalbos šauksmą, nė sekundės nesudvejojo. Skubėdamas gelbėti skęstantįjį G.Ribikauskas įlūžo pats, tačiau jam net į galvą neatėjo mintis palikti žvejį nelaimėje.

Šiaip taip išsikapstęs ant ledo vyras nusirengė sunkius viršutinius vandens primirkusius drabužius, prišliaužė prie tuo metu jau vilties netekusio Arūno Doreikos ir jį ištraukė.

Vasarą drąsus vilkaviškietis Prezidentūroje buvo apdovanotas Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi. Pats žmogus savo žygdarbį laikė normaliu dalyku: „O kaip dar galėjau pasielgti? Argi gali tokiu metu galvoti apie save ir palikti kitą žmogų nelaimėje?“ – retoriškai klausė gelbėtojas.

Paskambinome G.Ribikauskui pranešti apie jam suteiktą „Metų gelbėtojo“ nominaciją. Vyras atsiliepęs paaiškino, kad sėdi ant... Alvito ežero ledo. Vilkaviškietis sakė, jog į žvejybą pasikalbina ir vis į svečius užsukantį A.Doreiką, bet šis lipti ant ledo tikriausiai dar ilgai nesiryš.„Metų pozicija“

Daugumai žmonių rūpi ne vien tik savų namų, savo kiemo ar darbo problemos, bet ir tai, kas vyksta aplinkui. Visi mato blogybes, bet viešai apie tai kalbėti išdrįsta tik vienas kitas.

Vilkaviškietis Dalius NEŠUKAITIS ne iš tų, kurie nutylės, praeis pro šalį, apsimes, kad nieko nevyksta. Visais klausimais jis turi savo poziciją, savo nuomonę ir nebijo ją reikšti. Jam nė motais rajono valdžios paklausti, kodėl norima parduoti Autobusų parką ir kaip tai atsilieps paprastų žmonių gyvenimui. Kilus triukšmui dėl vietinės rinkliavos įvedimo D.Nešukaitis kantriai varstė valdininkų duris, aiškinosi atliekų surinkimo sistemos plonybes ir apie tai parašė principingą straipsnį spaudoje.

Sužinojęs, kad partijos kolega K.Glaveckas, išsiųstas į komandiruotę, dalį laiko praleido poilsiaudamas Taityje, vilkaviškietis pareikalavo šio Seimo nario elgesį apsvarstyti partijos Etikos komisijoje (po to, kaip žinia, garsusis politikas iš partijos buvo pašalintas).

Už drąsą, pilietiškumą ir ryžtą ginti tiesą Daliui Nešukaičiui skiriame laikraščio nominaciją „Metų pozicija“.„Metų europietis“

Tai – Arūnas MAKSVYTIS, Gižų kaimo ūkininkas, šiais metais įgyvendinęs grandiozinį projektą, kurį 50 proc. finansuoja Europos Sąjunga, kita pusė sumos – savi pinigai. Projekto vertė – per milijoną litų.

Ūkininkas už šiuos pinigus prisipirko daug brangios ir galingos technikos, išplėtė ir sustiprino savo ūkį, įrengė rapsų spaudyklą, papildomai įdarbino žmonių.

Paklaustas apie ūkininką A.Maksvytį rajono Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas A.Pilipavičius sakė: „Tik stebėtis belieka šio žmogaus noru ir sugebėjimu kurti bei plėtoti žemės ūkio verslą ir gyventi savo šeimos labui. Tai iš tiesų sumanus ūkininkas, puikus žmogus“.
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į vaikų darželius sugrįžo beveik trečdalis ugdytinių
* Slaugos priemonių skiriama tiek, kiek numato įstatymas
* Paslaptinga Vilkaviškio gatvių sankryža vairuotojams gali kainuoti teises
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip Lietuvoje kovojama su koronavirusu?
Gana gerai.
Ribojimai buvo pavėluoti ir per švelnūs.
Su suvaržymais perlenkta lazda.
Koronavirusas – tik išpūstas burbulas.Kalbos patarimai

Pridedame, prisegame ar prikabiname?
Tiek prie elektroninio, tiek prie tradiciniu paštu siunčiamo laiško priedus pridedame, o ne prisegame ir ne prikabiname . Ir būtent priedus, o ne prisegtukus .ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas