„Santaka“ / Etikos sargus Vilkaviškio politikai užvertė skundais

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13

Buhalterė ieško papildomo darbo. Tvarko įmonių, ūkininkų buhalteriją. Tel. 8 678 70 201.
Galioja iki: 2019-05-31 16:30:41

3 greta esančius sodus „Pasagos“ bendrijoje. Bendras plotas 12 a. Tel. 8 637 22 279.
Galioja iki: 2019-06-01 15:31:53Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-05-23 06:02

Dalinkitės:  


Etikos sargus Vilkaviškio politikai užvertė skundais

Dangyra APANAVIČIENĖ

Šios kadencijos rajono Taryba dirba dar tik kiek daugiau nei metus, tačiau Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vos ne kas mėnesį iš Vilkaviškio sulaukia skundų dėl galimo politikų viešųjų ir privačių interesų supainiojimo.Nukreipė Savivaldybei

Iškart po Naujųjų metų į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) kreipėsi rajono Tarybos narys Gintautas Plečkaitis. Jis paprašė etikos sargų įvertinti opozicijos atstovo Algirdo Neiberkos elgesio atitiktį Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

Valdančiajai daugumai priklausantis politikas A. Neiberką apskundė dėl to, kad šis, būdamas Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas, o iki šios kadencijos pradžios – ir Vilkaviškio ligoninės stebėtojų tarybos narys, sprendė klausimus, susijusius su ligoninės, kurioje dirba A. Neiberkos sutuoktinė, veikla. G. Plečkaičiui užkliuvo faktas, kad A. Neiberkai laikinai einant Savivaldybės mero pareigas jo žmona Aušra, iki tol dirbusi ligoninės Maisto paruošimo skyriaus dietiste, buvo paskirta į tos pačios įstaigos Konsultacijų skyriaus vyresn. slaugytojos slaugos administratorės (0,5 etato) ir sveikatos statistikės (0,5 etato) pareigas. Pareiškime VTEK teigiama, kad svarstant šiai gydymo įstaigai svarbius reikalus A. Neiberka nenusišalinęs, todėl galbūt pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Apsvarsčiusi G. Plečkaičio prašymą, A. Neiberkos elgesį VTEK pavedė įvertinti Vilkaviškio rajono savivaldybei.Vietinių sprendimas netenkino

Rajono Savivaldybės taryba, gavusi tokią užduotį, sudarė komisiją, kuri išnagrinėjo skundo aplinkybes ir priėjo prie išvados, kad Savivaldybės tarybos ir Vilkaviškio ligoninės stebėtojų tarybos sprendimai, kuriuos priimant dalyvavo ir A. Neiberka, jo sutuoktinės darbo santykiams įtakos neturėjo. Komisija VTEK atsakė, kad „A. Neiberka nėra veikiamas viešųjų ir privačių interesų konflikto“, o jo elgesys įstatymo nuostatoms neprieštarauja.

Tačiau toks vietinių etikos sargų atsakymas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos netenkino ir ji nusprendė savarankiškai ištirti A. Neiberkos elgesį.

Išanalizavusi turimus dokumentus VTEK konstatavo, kad Tarybos narys A. Neiberka vis dėlto pažeidė įstatymo nuostatas, nes nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto.Apskundė teismui

VTEK, priimdama sprendimą, neatsižvelgė į A. Neiberkos paaiškinimą, kad informaciją apie savo žmonos darbą ir pareigas ligoninėje jis yra oficialiai deklaravęs. Pasak politiko, jo žmonos paskyrimas į minėtas pareigas – paprasčiausias atsitiktinumas, ir tam jis pats neturėjęs jokios įtakos. Tiesiog sutapo, kad tuo metu, kai A. Neiberka laikinai (kol po skaudžios avarijos pasveiks tikrasis rajono vadovas) ėjo mero pareigas, Vilkaviškio ligoninėje vyko struktūrinės pertvarkos, dėl kurių buvo panaikinta dietisto pareigybė. Todėl ilgametė ligoninės darbuotoja A. Neiberkienė buvo perkelta į kitas pareigas.

Pasak A. Neiberkos, šis klausimas nebuvo svarstytas nei rajono Tarybos, nei Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto posėdžiuose, o ligoninės stebėtojų taryba tuo metu apskritai neposėdžiavo.

Politikas teigė atmetąs bet kokius kaltinimus ir kategoriškai nesutinkąs su jam nepalankiu VTEK sprendimu.

Šį sprendimą A. Neiberka apskundė teismui.Kliudo žmonos pareigos

Gynybai ruošiasi ir kitas rajono Tarybos narys, opozicijos atstovas Kazys Kiaulakis, nemažos patirties šioje srityje įgijęs ankstesnėse kadencijose. Politikas prieš keletą metų tris kartus buvo priverstas teisintis etikos sargams, tačiau visais atvejais paaiškėjo, kad kaltinimai dėl viešųjų ir privačių interesų supainiojimo buvo nepagrįsti.

Kaip ir A. Neiberką, Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai K. Kiaulakį šįkart apskundė taip pat G. Plečkaitis. Jo iniciatyva komisija turės ištirti, ar nesikerta Savivaldybės tarybos nario K. Kiaulakio, kaip Statybos, architektūros, teritorijų planavimo ir vietinio ūkio komiteto pirmininko, interesai dėl to, kad jo sutuoktinė dirbo Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja (nuo gegužės 22 d. ši pareigybė buvo panaikinta, o Rūta Kiaulakienė atleista iš darbo).Apskųsta ir L. Kružinauskienė

Dėl galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto teks aiškintis ir valdančiosios daugumos atstovei Linai Kružinauskienei.

Į VTEK kreipęsi opozicijos atstovai įsitikinę, kad ši politikė pažeidžia įstatymą, nes nenusišalina, kai Taryba svarsto su jos užimamomis pareigomis susijusius klausimus, t. y. kaimo bendruomenių veiklos reikalus. Mat L. Kružinauskienė yra Patunkiškių kaimo bendruomenės pirmininkė, taip pat vadovauja rajono Kaimo bendruomenių sąjungai ir Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupei.

Susipažinusi su pranešimu antradienį VTEK nusprendė pradėti tyrimą dėl L. Kružinauskienės elgesio.Rekordininkas – G. Plečkaitis

Tačiau bene labiausiai iš visų Vilkaviškio politikų etikos sargams Vilniuje yra pažįstama verslininko, Tarybos nario Gintauto Plečkaičio pavardė. Šis politikas ne tik aktyviai skundžia kitus, bet ir pats neišeina iš etikos sergėtojų akiračio. Per vienus šios kadencijos metus apsvarstytas net tris kartus G. Plečkaitis sumušė visus rekordus.

Pirmasis svarstymas Savivaldybės Etikos komisijoje šiam Tarybos nariui buvo nesėkmingas. Karštu charakteriu pasižymintis politikas buvo įspėtas dėl netinkamo elgesio bei sukelto chaoso Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje. Komisija jam nurodė „deramai elgtis visuomenėje, laikytis visuotinai pripažįstamų dorovės, moralės ir etikos normų“. Šiuo sprendimu G. Plečkaitis liko nepatenkintas ir, redakcijos žiniomis, jį apskundė teismui.

Balandžio mėnesį G. Plečkaičio elgesį apsvarstė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. VTEK buvo pranešta, kad Tarybos narys galėjo daryti poveikį Savivaldybei sprendžiant jo sesers buto pirkimo klausimą. Tačiau išanalizavusi situaciją komisija nustatė, kad G. Plečkaitis nusišalino nuo sesers buto pirkimo procedūrų ir įstatymo nuostatų nepažeidė.

Taip pat vyksta tyrimas dėl dar vieno galimo G. Plečkaičio viešųjų ir privačių interesų konflikto. Aiškinamasi, ar Tarybos narys nepažeidė įstatymo nuostatų dalyvaudamas posėdyje, kai buvo svarstomas ir tvirtinamas Savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 metų bendrasis planas. Šiame posėdyje jis balsavo už sprendimą, palankų Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinei mokyklai, kurioje dirba G. Plečkaičiui artimas žmogus – sesuo.

Šį tyrimą VTEK pavedusi atlikti rajono Savivaldybei.Tirti nesiėmė nė viena komisija

Savo eilės būti apsvarstytam laukia ir rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Bagušinskas. Skundas dėl jo elgesio atidėtas neapibrėžtam laikui, tiksliau – iki tol, kol galutinai bus ištirtos 2010 metais įvykusios avarijos, kurios metu du žmonės žuvo, o pats vicemeras buvo sunkiai sužeistas, aplinkybės.

Nors opozicijos atstovai prašė A. Bagušinsko elgesį įvertinti dėl aiškios, prokuratūros tyrimo patvirtintos priežasties – jo girtumo avarijos metu, taip pat dėl atsakomybės už įvykio pasekmes, tačiau Savivaldybės tarybos etikos sargai nesiėmė šios nemalonios misijos. Svarstymą atidėjo motyvuodami tuo, kad reikia laukti pakartotinio avarijos tyrimo išvadų, kurių iš prokuratūros pareikalavo baudžiamąją bylą apskundę vieno iš žuvusiųjų artimieji.

Įvertinti A. Bagušinsko elgesį vietinei Etikos komisijai buvo nurodžiusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, į kurią kreipėsi grupė Tarybos opozicijos atstovų. Tačiau pati VTEK nematė reikalo savarankiškai ištirti šio aukštas pareigas užimančio asmens poelgio, sukėlusio didelį rezonansą ne tik rajone, bet ir visoje Lietuvoje.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pilviškiečiai džiaugiasi pasirinkę gėlininkystės verslą
* Rašytojos Dainos Opolskaitės knyga įvertinta solidžia premija
* Paramos renginiai padeda augti talentams
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kas Jums svarbiausia darbovietėje?
Kolektyvo mikroklimatas.
Aiškios atsakomybės.
Įmonės patikimumas.
Karjeros galimybės.
Atlygis ir finansinis skatinimas.Kalbos patarimai

Ar vartotinas veiksmažodis „įdabartinti“?
Taip, naujadaras įdabartinti vartojamas reikšme „perkelti į dabartį; padaryti prieinamą dabartyje; suteikti dabarties pavidalą“. Pvz.: Režisieriai savo filmuose stengiasi įdabartinti istoriją. Bendrojoje vartosenoje prigijo ir daiktavardis įdabartinimas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas