„Santaka“ / Valdininkė klientėms iškvietė policiją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-05-16 22:29

Dalinkitės:  


Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus laukiamajame kilęs konfliktas persikėlė į vedėjos kabinetą.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Valdininkė klientėms iškvietė policiją

Eglė KVIESULAITIENĖ

Pas valdžią ieškoti teisybės atėjusioms bendrabučio gyventojoms buvo iškviesta policija. Savivaldybės administracija pripažįsta, jog iki šiol tokio incidento po Savivaldybės stogu dar nėra buvę.Kovoja už teisybę

Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Danutė Grabauskienė, praėjusią savaitę kvietusi policiją į savo skyrių, sakė pati visuomet mokiusi darbuotojas elgtis mandagiai, pakančiai ir išlaikyti emocinę pusiausvyrą net ir tuomet, kai atmosfera įkaista. Juk jų skyriuje dažnai lankosi nelaimių ištikti, bėdų prispausti bei finansinių nepriteklių kamuojami žmonės, kurių prasiveržusios emocijos išliejamos ant Savivaldybės tarnautojų galvų. Tačiau tąkart, pasak D. Grabauskienės, situacija tapo visiškai nevaldoma, atėjusios moterys vartojo necenzūrinius žodžius, kaltino vedėją ir skyriaus darbuotojas vagiant pinigus, girtaujant darbo vietoje ir pan.

Konfliktas prasidėjo po to, kai daug skundų Savivaldybei ir kitoms institucijoms parašiusios seserys Ona Žemaitaitienė ir Elvyra Jukelienė, gyvenančios Vilkaviškyje, S. Nėries g. 42-ame bendrabučio tipo daugiabutyje, atėjo aiškintis, kodėl jų namo kaimynė gaunanti socialinę paramą, jei turinti dirbantį vyrą ir pakankamai pajamų. Moterys piktinosi, kad valstybės parama besinaudojanti šeima gyvena prabangiai, važinėja keliomis mašinomis, įsigijo vasarnamį, tačiau drįsta imti pašalpas iš valstybės, o Savivaldybės tarnautojai tai toleruoja.

Be to, seserys jau kuris laikas susirašinėja su Savivaldybės administracija ir jų bendrabutį administruojančia UAB „Vilkuva“, kad neteisingai apskaičiuojami mokesčiai. Mat bendrabutyje už daugelį paslaugų – šaltą ir karštą vandenį, bendrose patalpose sunaudojamą elektros energiją, šildymą – tenka mokėti bendrai. Daugelio paslaugų mokesčiai apskaičiuojami pagal bute deklaruotų gyventojų skaičių, tačiau žmonės elgiasi nesąžiningai: jie šeimos narių gyvenamąsias vietas deklaruoja kitur. Tokiu atveju didesnė mokesčių našta krinta ant bendrabutyje gyvenamąją vietą deklaravusių žmonių pečių. Už jų teises sakė ir kovojančios seserys O. Žemaitaitienė bei E. Jukelienė. Tačiau iš valdžios, anot jų, sulaukiančios tik atsirašinėjimo ir siuntinėjimo į kitas institucijas.Kreipėsi į vadovus

Valdžios abejingumu jų problemai nepatenkintos moterys buvo nusiteikusios bent šį kartą išsiaiškinti, kodėl valdininkai vienus ignoruoja, o kitus palaiko.

Pasak E. Jukelienės, konfliktinė situacija Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriuje kilo po to, kai užėjusios į D. Grabauskienės kabinetą pamatė gėles, kavos puodelius ir brendžio butelį. Tuomet jos ir pradėjusios kelti pretenzijas, kad valdiškoje įstaigoje girtaujama, o ne dirbama. Moterys grasino kviesti Savivaldybės vadovus, prokuratūrą ar policiją. Tačiau pastaroji buvo iškviesta joms pačioms. Atvykę pareigūnai surašė protokolą dėl triukšmavimo bei trukdymo dirbti ir karingoms moterims ketina skirti baudas.

Iškart po incidento E. Jukelienė kreipėsi į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Evaldą Janulionį ir papasakojo, kas nutikę. Moteris tvirtino, jog tikrai mačiusi butelį, jautusi alkoholio kvapą, o skyriaus darbuotojų elgesys kėlė įtarimų. Tačiau E. Janulionis pasakojimu suabejojo. Jis E. Jukelienei parodė D. Grabauskienės prašymą tądien anksčiau išleisti iš darbo, nes 17 val. vedėja turėjo dalyvauti seminare Kaune. O tuo metu, kai kreipėsi E. Jukelienė, jau buvo darbo pabaiga.Vyksta tyrimas

Dėl mestų įtarimų Savivaldybės administracija pradėjo tyrimą, renka medžiagą, paėmė skyriaus vedėjos ir darbuotojų paaiškinimus. Apie tyrimo rezultatus prižadėta informuoti spaudą. E. Janulionis tvirtino negalintis atmesti bet kokio varianto, tačiau nenorįs tikėti, kad po Savivaldybės stogu galėjo būti geriamas alkoholis.

– Mes tokių dalykų netoleruojame ir labai griežtai vertiname, todėl nenorėčiau tikėti, jog darbuotojai ryžtųsi rizikuoti, – kalbėjo E. Janulionis. – Juo labiau kad D. Grabauskienė po mestų kaltinimų pati iškvietė policiją ir siūlėsi vykti į gydymo įstaigą pasitikrinti blaivumo, kad būtų išsklaidyti nemalonūs įtarimai.

Į incidentą iškviestas Vilkaviškio miesto apylinkės inspektorius Egidijus Skamarakas sakė su skandalingai nusiteikusiomis ir aplinkinius skųsti mėgstančiomis moterimis susiduriąs ne pirmą kartą, o viena jų už panašius pažeidimus bausta jau anksčiau. Situacija jam jokių abejonių nesukėlė. Tuo metu tikrinti Savivaldybės tarnautojų girtumo jam nebuvo priežasties, nes nei jų elgesys, nei kvapas patalpose ar kiti veiksniai nekėlę jokių įtarimų.

O. Žemaitaitienės grasinančių telefoninių žinučių sakė gavęs ir bendrabutį administruojančios UAB „Vilkuva“ Komunalinių patarnavimų skyriaus vedėjas Vidmantas Vilkaitis. Pasak jo, abi moterys – „konfliktiškos“, tuo jis įsitikinęs per bendrabučio gyventojų susirinkimus.Viršija milijoną

Pati D. Grabauskienė šį incidentą įvardijo kaip labai nemalonų akibrokštą. Vedėja sakė, jog socialines išmokas gaunantys žmonės dažnai kelia balsą, piktinasi, neva valdininkai naudojasi pašalpų gavėjų pinigais, dalija išmokas ne tiems, kam iš tiesų reikėtų, ir pan. Bet tokių situacijų, kad tektų kviesti policiją, dar nebuvę.

Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė, atsakinga už pašalpų mokėjimą, Aušra Kurauskienė sakė, jog jai taip pat tenka išgirsti įvairių kaltinimų, reikalavimų mokėti didesnes pašalpas, o mokesčių mokėtojų pinigais besinaudojantys žmonės ne visuomet stengiasi išgirsti ir suprasti paaiškinimus.

– Mes negalime išmokų dalyti savo nuožiūra, o turime vadovautis įstatymais, – aiškino A. Kurauskienė. – Siunčiame paklausimus į Valstybinę mokesčių inspekciją, „Sodrą“, turime galimybę patikrinti Nekilnojamojo turto registrą. Neseniai pradėjome gauti duomenis apie baustus asmenis, įkliuvusius su kontrabanda. Tokiems išmokos iškart nutraukiamos. Blogiausia, kad socialinės išmokos neskatina žmonių dirbti. Daugelis tokios paramos gavėjų gyvena geriau nei dirbantys, gauna įvairių lengvatų. Vien mūsų rajone kas mėnesį socialinės išmokos iš biudžeto atima daugiau nei milijoną litų, o vienokia ar kitokia forma jas gauna per 5 tūkst. žmonių, t. y. daugiau nei 10 proc. visų rajono gyventojų.

Visi atvejai, kai sulaukiama skundų ar kyla įtarimų dėl pašalpų gavėjų materialinės padėties, tikrinami. Tikrintas ir tas atvejis, kuris įtarimų kelia O. Žemaitaitienei bei E. Jukelienei. Tačiau surinkus duomenis, suskaičiavus minėtos šeimos pajamas paaiškėjo, jog pagal piniginės paramos įstatymą pašalpa mokama teisėtai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų agitacijos kampanijas?
Buvo įdomiau negu 2015 m.
Vyko korektiška kova.
Perspausta su kritika, kaltinimais.
Rinkimais nesidomėjau.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas