„Santaka“ / Atgarsiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01

Parduoda nedidelį namą Virbalyje (reikalingas remontas), 900 l talpos aliumininę talpyklą su čiaupu. Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-04-01 11:06:38

Išsinuomotų 2–3 kambarių butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-04 08:14:48

Skubiai parduoda suremontuotą 1 kambario butą Vilkaviškyje (sava pakura), naudotus labai geros būklės baldus (sekciją, 3 durų spintą), akordeoną „Weltmeister“ (120 bosų, suderintas, geros būklės). Tel. 8 656 04 768.
Galioja iki: 2019-04-04 10:09:27

Parduoda OPEL MERIVA (2006 m. balandžio mėn., 1,6 l, benzinas, 74 kW, mechaninė pavarų dėžė, TA iki 2020 m. rugsėjo 16 d., 272 000 km rida, 2200 Eur). Tel.: 8 614 56 782, 8 618 71 679.
Galioja iki: 2019-04-04 13:05:21

Šeima ieško buto ar namo išsinuomoti arba namo išperkamajai nuomai Vilkaviškis–Marijampolė ar netoli šių miestų. Tel. 8 600 65 396.
Galioja iki: 2019-04-04 14:34:37Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-04-20 06:32

Dalinkitės:  


Atgarsiai

Skyrius turi surasti jėgų ir atsigautiLietuvos pensininkų partija (LPP) politinėje padangėje gyvuoja jau šeštus metus. Nors partijos reikalus aiškintis per žiniasklaidą yra pats blogiausias būdas, tačiau šmeižtas arba melas neturi triumfuoti.

Mane, kaip LPP įkūrėją, parengusį partijos programą ir įstatus, kūrusį LPP skyrius Lietuvoje ir žinantį jų veiklos arba neveikimo peripetijas, glumina buvusio Vilkaviškio skyriaus pirmininko Valentino Krunglevičiaus išvados ir „vertinimai“, pateikti spaudoje („Pensininkų partijos agonija“, „Santaka“, Nr. 32). Keisčiausia, kad vertinama tik per finansinę prizmę, – neva tūkstančiai nario mokesčio nusėda kažkieno kišenėje. Absurdas. Jeigu taip būtų, tai skyriai klestėtų.

Partijos nario mokestis įvestas tik 2-ajame partijos suvažiavime ir pradėtas rinkti nuo 2010 metų. Tačiau valstybėje prasidėjus finansinei krizei nario mokestį rinkti tapo problemiška arba tiesiog amoralu.

Partija yra juridinis asmuo, privalantis tvarkyti narių įskaitą, pajamų ir išlaidų apskaitą, vykdyti kontrolę, turėti banko sąskaitą, o joje – pakankamai pinigų susimokėti už būstinės komunalines paslaugas, patalpų nuomą rengiant suvažiavimus ir kt. Už viską atsako partijos pirmininkas. Negaudamas jokio atlyginimo, neturėdamas etatinio darbuotojo, jis privalo laiku sukontroliuoti visų skyrių veiklą, pateikti teisingas ataskaitas aukštesnėms instancijoms. Ir vardan ko?

Dar būdamas LPP Vilkaviškio skyriaus pirmininku V. Krunglevičius banke turėjo atsidaręs dvi sąskaitas, tačiau ne skyriaus, o Pensininkų partijos vardu, nors tam neturėjo įgaliojimo ir finansinių ataskaitų partijos sekretoriatui neteikė. Lėšas, turėtas banko sąskaitose, V. Krunglevičius panaudojo užstatui sumokėti už skyriaus dalyvavimą savivaldos rinkimuose. Tai padarė savanoriškai.

Po savivaldos rinkimų Vyriausioji rinkimų komisija užstatus partijai grąžino. 3-iajame LPP suvažiavime buvo nuspręsta gautas lėšas palikti partijos banko sąskaitoje. Toks sprendimas buvo teisingas norint išsaugoti partijos finansinį mokumą. Šiandien galime ne tik rinkti nario mokestį, bet ir pagal naują partijų finansavimo įstatymą prašyti, kad dirbantys gyventojai pervestų Pensininkų partijai 1 proc. pajamų mokesčio.

LPP Vilkaviškio skyriaus narių turiu atsiprašyti, jog po Vištyčio skyriaus prijungimo pasiūliau V. Krunglevičių į Vilkaviškio skyriaus pirmininkus, patikėjęs jo pažadais dirbti ne savo, o rajono pensininkų labui. Be to, noriu pasakyti, kad visi LPP nariai, V. Krunglevičiaus pašalinti iš partijos dėl nesumokėto nario mokesčio arba neparašę ir nepateikę LPP sekretoriatui išstojimo iš partijos pareiškimo, lieka partijos gretose. Tikiuosi, LPP Vilkaviškio skyrius išliks, atras jėgų ir pasiryžimo toliau kovoti už socialinį teisingumą Lietuvoje.

Tuo tarpu V. Krunglevičiui, parašiusiam Teisingumo ministerijai ir Vyriausiajai rinkimų komisijai šmeižikiškus skundus, diskredituojančius LPP, šios partijos agonijos dar teks palaukti – ir nesulaukti. To ir linkiu.Vytautas KADŽYS

Lietuvos pensininkų partijos pirmininkas


Valdžia – nauja, problemos – senosNeseniai buvau pakviestas į Darbo partijos vadovybės susitikimą su Kauno gyventojais. Penki tūkstančiai kauniečių užpildė senutę sporto halę, norėdami ne „Žalgirio“ rungtynių su CASK, „Panathinaikos“ arba „Lietuvos rytu“ pasižiūrėti, o pasiklausyti partijos lyderio Viktoro Uspaskicho minčių, spręsti klausimus, kaip toliau gyventi mūsų Lietuvėlėje. Pavydėjau susitikimo organizatoriams kauniečiams ir galvojau, ar pavyks mums sukviesti nors kelis šimtus rajono gyventojų į Vilkaviškio kultūros centrą, kai atvažiuos Darbo partijos vadovybė. Galbūt sukviesime, nors mūsų kraštiečiai labai nusivylę visų lygių valdžia, politinėmis partijomis, net socialdemokratais, už kuriuos pernai balsavo dauguma rajono gyventojų, tačiau šie valdžią atidavė persikrikštijusiems nepriklausomiems.

Nepatenkinti žmonės teisėsauga. Neaišku, kodėl vilkinamos tokios rezonansinės bylos, kaip skaudžios avarijos su rajono valdžios vyrais, Kybartų pasienio „terminalo“ reikalai ir kitos.

Netenkina gyventojų dabartinė rajono valdžia, kuri tapo nuo nieko nepriklausoma, niekieno nekontroliuojama ir absoliučiai neveikli. Pagirtina nors tiek, kad pati rajono Taryba atmetė Savivaldybės mero, administracijos direktoriaus, o kartu – ir savo veiklos ataskaitą už praėjusius metus.

Praėjo metai nuo savivaldybių rinkimų. Reikėtų pasveikinti rajono valdžią ir padėkoti už nuveiktus darbus. Deja, tokių nėra.

Lygiai prieš metus „Santakos“ laikraštyje, straipsnyje „Ekskursija aplink Savivaldybę“, bandžiau atkreipti rajono valdžios dėmesį į apleistą ir sujauktą centrinę miesto aikštę, neaiškios paskirties žemės sklypą prieš Savivaldybės langus, ten pat esančią gatvių sankryžą, mašinų spūstyje vargstančius vairuotojus, prie miesto stadiono rūdijantį metalinį sandėlį, vadinamą sporto sale, į kurią sukišta keli milijonai litų, pastatus-vaiduoklius, puošiančius rajono miestus ir kaimus, mašinų stovėjimo aikšteles prie mokslo įstaigų, vaikų darželių, gatvių, šaligatvių remontą ir t. t. Deja, šie klausimai nebuvo nagrinėti nė viename iš dešimties rajono Tarybos posėdžių, nė vieno jų net nemėginta įtraukti į darbotvarkę. Užtat buvo priimtas – prastumtas Vilkaviškio miesto bendrasis planas, parengtas už kelis šimtus tūkstančių litų, taip dar kartą įteisinant prekybos centrą su mašinų skruzdėlynu prie Jono Basanavičiaus paminklo centrinėje miesto aikštėje. Užsakyti ir Virbalio bei Kybartų miestų bendrieji planai. Kiek jie kainuos rajono biudžetui – neaišku. Būtų pusė bėdos, jeigu tokius planus ruoštų mūsų rajono specialistai, tai nors užsidirbtų savi žmonės, bet kažkodėl ieškoma pasipinigautojų iš kitur.

Darbo partijos Vilkaviškio rajono skyrius šiuos klausimus išguldė oficialiame rašte, kurį įteikė rajono Savivaldybės vadovybei. Lauksime atsakymo. Mes prašome ir reikalaujame rajono valdžios artimiausiuose Tarybos posėdžiuose nors apsvarstyti šias aktualias problemas ir nuspręsti, ką galima įgyvendinti per likusius trejus kadencijos metus, ką palikti kitiems, o apie tai informuoti gyventojus.

Džiugu, kad veiksmų miesto įvaizdžiui gerinti imasi Vilkaviškio miesto bendruomenė, verslininkai, kurių planai napoleoniški tiesiogine šio žodžio prasme. Tai jų iniciatyva parengta Šeimenos upelio pakrančių sutvarkymo vizija, jiems rūpi miesto centro pertvarkos projektas, o į pagalbą kviečiami specialistus iš kitų rajonų. Linkime jiems sėkmės. O ką į tai atsako rajono valdžia? Ogi tai, kad įgyvendinant šias vizijas jau reikia keisti ką tik patvirtintą Vilkaviškio miesto bendrąjį planą. Rajono meras neketina numoti ranka į šiuos projektus, žada palengva ruošti dokumentus ir įgyvendinti šias vizijas 2014–2020 metais. Tai bus jau po kitų savivaldos rinkimų. Na, palengva – tai palengva, vis geriau negu nieko.

Artėja Seimo rinkimai. Jau dabar aišku, kad ši Vyriausybė nueis į istoriją, pasikeis Seimas, laukiama didelių permainų Lietuvos gyvenime, tik ar tai palies mūsų rajono valdžią? Juk Vilkaviškio rajonas yra vienintelis fenomenas respublikoje, kurį valdo nepriklausomi valdžios vyrai – tokių tikrai nebus nei Vyriausybėje, nei Seime.

Darbo partijos žmonės linki rajono Tarybai produktyvaus, aktyvaus darbo. Tikimės, kad kitą pavasarį nereikės grįžti prie šiandien keliamų klausimų, kad jie bus sprendžiami ir įgyvendinti.Antanas MARČIULIONIS

Darbo partijos Vilkaviškio rajono skyriaus pirmininkasUžsk. 1927


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Trąšų gamybą verslininkas kilstelėjo į aukštesnį lygį
* Konteinerius vežėjai privalo pastatyti į vietą
* Šeimos gydytojų komandas papildys ne visi
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „ganėtinai“?
Taip, žodis ganėtinai vartojamas reikšme „pakankamai“. Pvz.: Ji nesijautė ganėtinai sveika.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas