„Santaka“ / Švietimo naujienos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!




Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01



Svečių knyga

Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-04-16 07:01

Dalinkitės:  


Konferencijoje pedagogai kalbėjosi apie svarbiausius asmenybės ugdymo veiksnius.
Joalitos ARBAČIAUSKIENĖS nuotr.

Švietimo naujienos

Olimpiados ir konkursai išaiškina geriausiuosius



Dominavo viena mokykla

Neseniai įvyko Vilkaviškio rajono bendrojo ugdymo mokyklų 5–8 klasių lietuvių kalbos olimpiados „Gimtasis žodis“ rajoninis etapas.

Visų klasių grupėse nugalėjo Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos atstovai.

5 klasių grupėje pirmąją vietą iškovojo Greta Papartytė (mokyt. Eglė Domantienė). Antroji vieta atiteko Kybartų „Saulės“ progimnazijos moksleivei Ievai Antanavičiūtei, o trečioji – Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos atstovei Simonai Petrauskaitei.

Šeštokų grupėje visas tris prizines vietas užėmė taip pat Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos mokiniai.

Geriausiai iš jų pasirodė Rusnė Kardauskaitė, antroje vietoje liko Paula Uscilaitė, o trečioje – Laura Paulavičiūtė. Visas mergaites ruošė mokytoja Rima Šlivinskienė.

Tarp septintokų stipriausia buvo Aušrinė Damušytė (mokyt. E. Domantienė). Antrąją vietą užėmė Bartninkų Jono Basanavičiaus vidurinės mokyklos atstovė Indrė Miknevičiūtė, o trečiąją – Alvito pagrindinės mokyklos mokinė Meda Jurevičiūtė.

8 klasių grupėje pirmas dvi vietas užėmė Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos atstovės.

Nugalėjo Justė Kružinauskaitė (mokyt. Rita Lozoraitienė), o antroje vietoje liko Milda Milišauskaitė.

Trečiąja vieta tenkinosi Alvito pagrindinės mokyklos mokinė Diana Jurevičiūtė.

Geri pasirodymai svetur

VDU Katalikų teologijos fakultete vyko mokslinių-kūrybinių darbų konkursas „Mokslas ir tikėjimas – du sparnai kilti į tiesą“. Šiame konkurse mūsų rajonui atstovavo Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokinė Milda Banionytė bei jos tikybos mokytoja Vilma Balandienė. Jos šiame konkurse iškovojo trečiąją vietą.

Anykščių Antano Baranausko vidurinėje mokykloje įvyko lietuvių gimtosios kalbos ir literatūros olimpiados Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams trečiasis etapas.

Jame dalyvavo ir dvi mūsų rajono atstovės, nugalėjusios rajoniniame ture: Gražiškių gimnazijos moksleivė Rasa Valaitytė (mokyt. Aldona Adomaitytė) ir Vilkaviškio „Aušros“ gimnazistė Ieva Paškauskaitė (mokyt. Jolita Sinkevičienė).

Vilkaviškietė iš respublikinės olimpiados grįžo su svariu laimėjimu: 11–12 klasių grupėje mergina iškovojo antrąją vietą.



„Santakos“ inf.






Kiekvienas mokinys turėtų patirti mokymosi džiaugsmą



Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija organizavo Marijampolės apskrities bendrojo lavinimo mokyklų metodinę-praktinę konferenciją „Mokinio asmenybės raidos lūkesčiai“. Šis renginys yra tarptautinės mokslinės konferencijos „Dvasingumo sklaida ugdymo realybėje“ dalis.

Konferenciją šia tema organizuoti paskatino „Aušros“ gimnazijos mokytojų iškeltos probleminės sritys: neformalaus ugdymo vieta ir aktualumas bendrojo lavinimo mokykloje, jo reikšmė asmenybės sklaidai ir ugdymosi motyvacijai; klasės vadovo darbo metodų kaita šiuolaikinėje mokykloje užtikrinant asmenybės ugdymą; sėkmingas mokinio ir mokytojo dialogas pamokoje; pagalbos mokiniui specialistų komandinis darbas, kuris turėtų įtakos mokinio saugumui ir savivertės pajutimui.

Konferencijoje dalyvavo Lietuvos edukologijos universiteto edukologijos profesorius Jonas Kievišas, „Šviesos“ leidyklos mokymo centro vadovas Arūnas Serneckas, Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros (NMVA) Mokyklų veiklos kokybės įsivertinimo skyriaus vedėja Laima Gudaitė, svečiai iš Seinų gimnazijos (Lenkija), rajono Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, vyriausiosios specialistės Ingrida Meseckienė ir Rita Vaščėgienė, Marijampolės apskrities mokyklų atstovai bei „Aušros“ gimnazijos bendruomenė.

Plenarinio posėdžio lektorius A. Serneckas iškėlė XXI a. mokymo(si) iššūkius ir lūkesčius, pabrėžė, kad šiuolaikiniai vaikai – „skaitmeniniai čiabuviai“ (M. Prensky) – gimę kompiuterizuotoje erdvėje, informaciją priima labai greitai, jų mąstysena ir elgsena skiriasi nuo juos mokančių mokytojų kartos atstovų, todėl pedagogas turi būti itin lankstus ir gebėti prisitaikyti prie vaikų. Mokytojui dabar daug svarbiau ne suteikti mokiniui žinių, bet išmokyti jį mąstyti, kelti klausimus ir surasti reikalingą informaciją. Per pamokas būtina naudoti tiek klasikines (vadovėlius, knygas, žemėlapius ir kt.), tiek modernias kompiuterizuotas mokymo priemones ir mokymosi aplinkas, taikant vizualizuotą mokymą bei įvairius komunikavimo būdus.

Prof. Jonas Kievišas kalbėdamas akcentavo, kad kiekvienas žmogus nori būti laisvas ir laimingas. Tačiau ar mokinys mokymosi procese yra laisvas ir laimingas? Kaip turi elgtis mokytojas, kad jo norai sutaptų su mokinio norais? Profesorius pabrėžė, jog, be dvasingumo ugdymo, mokykloje ypač svarbus ugdymo dvasingumas, kuris gali suteikti tiek mokiniams, tiek mokytojams laisvo ir laimingo žmogaus pojūtį. O tai ypač svarbu mokinio asmenybės raidai.

NMVA lektorė L. Gudaitė, remdamasi Lietuvos ir Marijampolės regiono įsivertinimo ir išorės vertinimo duomenimis bei vienos savivaldybės atvejo analize, atskleidė asmenybės ugdymo integravimo į visą mokyklos gyvenimą problemas. Ji teigė, kad būtinas tikėjimas kiekvieno mokinio asmeninio tobulėjimo galimybe. Tai galima padaryti diferencijavimo būdu parenkant individualų mokymosi stilių, kuriant konstruktyvų mokinio ir mokytojo dialogą pamokoje, nes mokinio mokymosi nuostatos ir būdai labiausiai atitinka jo raidos lūkesčius. Klasikinę ugdymo paradigmą būtina keisti į naują šiuolaikinio mokymo paradigmą.

Po plenarinio posėdžio konferencijos dalyviai, pasiskirstę į keturias darbo grupes, toliau gvildeno šią aktualią šiuolaikinio ugdymo problemą – kaip mokyklose ugdyti visavertę asmenybę. Pranešimuose ir praktiniuose užsiėmimuose aiškintasi, kaip svarbu tinkamai atpažinti mokymosi stilių pamokoje, kokie yra svarbiausi gabių vaikų ugdymo metodai, koks klasės auklėtojo vaidmuo, kaip atsiskleidžia asmenybė neformaliajame ugdyme ir kokie galėtų būti pagalbos mokiniui specialistų darbo būdai ugdant asmenybę.

Šios konferencijos tikslas – atkreipti dėmesį į problemines mokymo(si) sritis. Juk šiuolaikinis ugdymas reikalauja daug pastangų tiek iš mokytojo, tiek iš mokinių. Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos bendruomenei yra svarbu, kad kiekvienas gimnazijos mokinys patirtų mokymosi džiaugsmą, kad kuo dažniau jį aplankytų sėkmė, kad mokytojo ir mokinio dialogas ugdymo procese būtų sėkmingas. Tai yra svarbūs veiksniai ugdant asmenybę – būsimą Lietuvos ateitį.



Vaida KAINAUSKIENĖ

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, metodikos tarybos pirmininkė






Komentarai:







Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.



Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas