„Santaka“ / Skyrius administruoja milijoninės vertės projektus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20

Parduoda 0,74 ha žemės ūkio paskirties sklypą (1 km nuo Vilkaviškio, yra elektra prie kelio, tinka namui statyti), 0,25 ha namų valdą Vilkaviškio miesto ribose ir gretimą 0,14 ha žemės ūkio paskirties sklypą (galima pirkti abu kartu). Tel. 8 680 59 859.
Galioja iki: 2019-03-02 11:48:20

Parduoda hidraules žarnas traktoriui DT-75, paleidimo varikliuką PD-8, UAZ-452 dalis, grėblį-vartytuvą TZK-7, būgninius volus (300 l talpos), 5 m³ cisterną, grūdų sėjamąją SZ-3,6, siją (18 m), elektros variklius (3 kW–20 kW), vartomą 3 vagų plūgą. Tel. 8 643 28 365.
Galioja iki: 2019-03-02 15:11:28

Parduoda 1 t talpos plastikinį konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, 1 t talpos plastikinę talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.). Tel. 8 686 98 506.
Galioja iki: 2019-03-03 10:16:02

Parduodu 1 kambario butą su daliniais patogumais J.Basanavičiaus 10, Kybartuose (3000 Eur). Tel. 8 618 23 835.
Galioja iki: 2019-03-03 16:08:06Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-04-11 06:13

Dalinkitės:  


Investicijų ir strateginio planavimo skyriui vadovaujanti Jovita Tirvienė sako, kad skyriaus darbas yra labai platus ir įvairiapusis, todėl jo specialistams tenka išmanyti daug sričių.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Skyrius administruoja milijoninės vertės projektus

Dangyra APANAVIČIENĖ

Pokalbis su rajono Savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jovita TIRVIENE.

– Vadovaujate vienam iš svarbiausių Savivaldybės administracijos skyrių. Ar būtent šiame skyriuje gimsta esminės rajono ekonominės plėtros vizijos?

– Pagrindiniai šio skyriaus uždaviniai yra teikti pasiūlymus Savivaldybės strateginio planavimo sistemai kurti ir plėtoti, teikti paraiškas ir koordinuoti Savivaldybės gaunamą paramą iš Sanglaudos, ES struktūrinių, kitų tikslinių fondų, Valstybės kapitalo ir kitų investicijų programų.

Būtent mūsų skyriaus specialistai ieško ir sistemina informaciją apie investicijų poreikį rajone, ieško investicinių šaltinių. Sulaukiame idėjų, iniciatyvų ir iš šalies. Tačiau konkrečius sprendimus dėl projektų įgyvendinimo ir apskritai dėl rajono ekonominės plėtros priima Savivaldybės taryba.

– Investicijų ir strateginio planavimo skyrius administruoja milijoninės vertės investicinius projektus, kuriuos, kaip žinia, riboja griežti terminai ir akylai stebi kontroliuojančios institucijos. Kaip pavyksta viską laiku ir tiksliai surikiuoti?

– Skyriuje dirba septyni specialistai, dauguma – jauni žmonės. Tačiau visais jais aš džiaugiuosi, nes projektų valdymo srityje jie dirba ne pirmus metus ir patirties turi pakankamai.

Mūsų skyriaus darbas yra labai įvairiapusis ir intensyvus. Šiuo metu įgyvendiname aštuoniolika investicinių projektų, kurių bendra vertė – daugiau kaip 56 mln. litų. Suvaldyti tokią sumą lėšų, laiku įgyvendinti projektus bei visas numatytas veiklas yra didelis ir labai atsakingas darbas. Skyriaus specialistams pavesti uždaviniai ir didžiulė atsakomybė verčia mus išmanyti viską: ir teisės sritį, ir statybos procesus, ir techninių projektų rengimą, ir finansinius dalykus. Labai didelį dėmesį reikia skirti ir viešųjų pirkimų klausimams, kurie yra ypač svarbūs įsisavinant ES teikiamą paramą.

Įgyvendinant projektus privalome laikytis nustatytų terminų, laiku atlikti projekto veiklų viešuosius pirkimus, teisingai parengti įvairią su projektų įgyvendinimu susijusią dokumentaciją, užtikrinti, kad rangovai dirbtų kokybiškai ir pakankamai sparčiai. Veiklos turime tikrai daug, nes projektų apimtys yra didelės, o veiklų ir darbų grafikai labai įtempti. Bet dirbame, stengiamės viską laiku surikiuoti ir sudėlioti į kerteles taip, kad vykdomas projektas sėkmingai judėtų į priekį. Bendradarbiaujame su kitais Savivaldybės skyriais, viešųjų pirkimų būdu yra samdomi rangovai ir paslaugų teikėjai. Skyriaus specialistų įgyta patirtis, vykdoma nuolatinė darbų ir realizuojamų projektų veiklų kontrolė leidžia projektus įgyvendinti laiku.

– Vis dėlto kartais tenka išgirsti kaltinimų, kad Savivaldybė per mažai rengia projektų Europos Sąjungos paramai gauti, kad nesirūpina pritraukti užsienio investicijų, o rajonas merdi. Ką galite pasakyti?

– Investicijų į rajoną pritraukiama daug. Vien 2010–2011 metais baigta įgyvendinti 17 ES struktūrinių fondų ir tarptautinių programų lėšomis finansuotų projektų, kurių vertė – daugiau kaip 10 milijonų litų. Šiemet, kaip minėjau, įgyvendinama 18 investicinių projektų. Tik gal nevienodai investicijos suvokiamos. Tai, kas, pavyzdžiui, investuojama į žmogiškąjį sektorių, kvalifikacijos kėlimą ir gebėjimų stiprinimą, į planavimo sritį, elektroninių paslaugų diegimą, tiesiog lieka nepastebėta. O žmonės nori matyti apčiuopiamą rezultatą: sutvarkytus pastatus, įrengtus parkus, išasfaltuotas gatves ir pan.

Bet visa tai juk vyksta. Praeitais metais Savivaldybėje buvo paruošta nemažai techninės dokumentacijos, tad šiemet prasidės daug konkrečių darbų. Atsiras daugiafunkciai centrai Pašeimenių ir Karklinių gyvenvietėse. Prasidės rekonstrukcijos darbai Pajevonio vaikų lopšelyje-darželyje. Neseniai gavome įgyvendinančios institucijos – Aplinkos projektų valdymo agentūros patvirtinimą, kad bus suteikta ES parama Klausučių tvenkinio ir Šeimenos upės valymo projektui. Šiuo metu remontuojama Vištyčio bažnyčia, renovuojami Vilkaviškio miesto „Eglutės“, „Pasakos“ ir „Buratino“ vaikų lopšeliai-darželiai. Tvarkomas Paežerių dvaro ledainės pastatas. Neseniai baigtas rekonstruoti Gražiškių vaikų darželis, Gudkaimio globos namai, sutvarkyti Alvito Šv. Kazimiero namai, Virbalio kultūros namai, Bartninkų miestelio bažnyčia, suremontuotos gatvių apšvietimo sistemos Gižų, Klausučių, Pilviškių ir Šeimenos seniūnijų kaimuose, atlikta Vilkaviškio miesto pagrindinės mokyklos renovacija. Įgyvendintų projektų sąrašą būtų galima tęsti.

Man labai smagu, kad Savivaldybė dalyvauja Lietuvos ir Lenkijos bei Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programose. Trys tarptautiniai projektai jau yra įgyvendinti, tiek pat pateikta naujų paraiškų.

– Jūsų skyrius koordinuoja su verslo rėmimu susijusią veiklą. Kokios perspektyvos šioje srityje?

– Rajone dominuoja žemės ūkio sektorius. Verslo situacija priklauso nuo to, koks yra vietos pasirengimas verslo plėtrai. Tai lemia daug faktorių: kokia mokestinė aplinka, kaip Savivaldybė remia vietos verslininkus, kiek jiems užtrunka pasirengti įvairią dokumentaciją, detaliuosius planus, ar yra vietos objektų, reikalingų verslo vystymui, statyboms, ar bus vietoje darbo jėgos, kokia darbo jėgos kvalifikacija, kokios transportavimo sąnaudos ir t. t.

Savivaldybė turi sudaryti sąlygas verslo plėtrai, stengtis įtraukti verslo atstovus į Savivaldybės plėtros ir planavimo procesus, teikti kokybiškas paslaugas, gerinti ir efektyvinti verslo sąlygas. Aišku, politikų, Savivaldybės administracijos užduotis – planuoti rajono plėtrą, nuosekliai įgyvendinti numatytus uždavinius, kad rajonas taptų patrauklus vystyti verslą.

– Ar turi Savivaldybė turizmo plėtros viziją?

– Mūsų skyrius atsakingas už šią sritį, bet visa apimančios turizmo infrastruktūros plėtros vizijos kol kas neturime. Savivaldybės strateginiame plane yra numatyta turizmo sritis, bet ji nėra dominuojanti. Dabar laukiame kvietimo pateikti paraišką, pagal kurią gavę finansavimą parengsime turizmo paslaugų plėtros galimybių studiją. Šioje studijoje turės būti numatyta, ką, kur, kaip ir kada bus galima plėtoti turizmo srityje.

Vilkaviškio rajonas yra labai palankioje geografinėje vietoje, nes ribojasi su Lenkija ir Kaliningrado sritimi, o tai leidžia kur kas stipriau ir sėkmingiau plėtoti turizmą. Rajone esama daug puikių, turizmui neišnaudotų vietų, bet tai, manykime, – tik laiko klausimas.

– Savivaldybėje dirbate palyginti neseniai. Ar spėjote susipažinti su visomis skyriaus kuruojamomis sritimis, pagaliau – su Vilkaviškio rajonu? Juk Jums šis kraštas turbūt visiškai svetimas. Iš kur esate kilusi?

– Savivaldybės administracijoje dirbu nuo praeitų metų spalio vidurio. Spėjau susipažinti tiek su skyriaus veikla, tiek su administracijos darbu. Labiau pažinau ir Vilkaviškio rajoną, kuris man nėra svetimas. Vykstu su kolegomis į objektus, kur įgyvendinami ES lėšomis finansuojami projektai, kartu apžiūriu ir vietoves. Vilkaviškyje lankiausi 2001–2002 metais, kai dirbdama KTU Savivaldos mokymo centre dalyvavau PHARE 2000 programos finansuojamo projekto „Bedarbių moterų raštingumo didinimas Marijampolės regione“ įgyvendinimo veikloje. Atvykdavau į Vilkaviškį, organizuodavau mokymus, bendraudavau su vietos žmonėmis.

O aš pati esu kilusi iš kitos Suvalkijos pusės, iš Prienų rajono.

– Ar darbas, kurį dabar dirbate, nebuvo Jums svetima veiklos sritis? Ką veikėte iki pradėdama dirbti Vilkaviškyje?

– Dabartinė veikla ir yra tai, ką aš dirbau anksčiau, į ką gilinausi studijuodama, įgijau patirties ankstesnėse darbovietėse. Visos studijų metais įgytos žinios ir darbo patirtis yra susijusi su vietos savivalda, Europos Sąjunga, projektų rengimu ir valdymu.

Didžiulės įvairių projektų rengimo ir valdymo, tarptautinių renginių, mokymo programų planavimo ir organizavimo patirties įgijau dirbdama jau mano minėtame KTU Savivaldos mokymo centre.

Esu dirbusi tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuje. Dirbdama privačiame sektoriuje, įgijau verslo ir žemės ūkio srities įmonių, ūkininkų projektų rengimo ir valdymo, galimybių studijų aplinkosaugos, infrastruktūros gerinimo srityse, kvalifikacijos kėlimo projektų rengimo ir įgyvendinimo patirties. Darbas Kauno miesto ir Birštono savivaldybių administracijose padėjo perprasti vietos savivaldos principus bei praktiškai įtvirtinti studijų metais įgytas žinias apie valstybės valdymą ir vietos savivaldą.

– Esate politikos mokslų daktarė. Ar negaila nepanaudojamų mokslinių žinių?

– Aš ligi šiol užsiimu akademine veikla. Vytauto Didžiojo universitete skaitau studentams paskaitas vietos savivaldos ir su Europos Sąjunga susijusiomis temomis, dalyvauju universiteto projektuose. Džiaugiuosi turėdama galimybę įgyta praktika vietos savivaldos srityje pasidalyti su savo studentais.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Aptariant miesto sodo projektą neapsieita be priekaištų
* Išmokę spausti aliejų žyniškiai ūkininkai pasijuto savose rogėse
* Seniai išnykusi liga grasina sugrįžti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kurios partijos, komiteto kandidatus rinktumėte į Savivaldybės tarybą?
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos
Visuomeninio rinkimų komiteto „Naujas startas“
Lietuvos socialdemokratų partijos
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio
Darbo partijosKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „gazonas“?
Gazonas vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė. Teikiami šio žodžio pakaitai veja, dekoratyvinė pievelė.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas