„Santaka“ / Po žiemos vėl pradedami vandentvarkos projekto darbai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-04-02 22:19

Dalinkitės:  


Šiomis dienomis Vilkaviškio miesto Žalumynų kvartale vyksta vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimo darbai.

Po žiemos vėl pradedami vandentvarkos projekto darbai

Jau kurį laiką sėkmingai įgyvendinamas dviejų dalių projektas „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilkaviškio rajone“ Nr. VP3-3.1-AM-01-V-02-029. Jo metu Kybartuose bei Vilkaviškyje tiesiami vandentiekio ir nuotekų tinklai, baigiama rekonstruoti Vilkaviškio nuotekų valykla. Praėjęs žiemos periodas trumpam buvo pristabdęs statybų darbus, tačiau šiuo metu jie vėl tęsiami.


Perdavė funkcijas


Minėtas projektas įgyvendinamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“. Projektą įgyvendina Aplinkos projektų valdymo agentūra. Iki šiol perkančioji organizacija, užsakovas ir galutinis paramos gavėjas buvo Vilkaviškio rajono savivaldybė, o projekto partnerė – UAB „Vilkaviškio vandenys“.

Vis dėlto šių metų kovo 16 d. oficialiai buvo pasirašyta trišalė sutartis, pagal kurią projekto vykdytojo funkcijos perduotos UAB „Vilkaviškio vandenys“. Rajono Savivaldybės administracija nuo šiol liko tik partnere.

„Vilkaviškio rajono savivaldybė nėra PVM mokėtoja, todėl ji negalėtų susigrąžinti beveik 5 mln. litų. Kad nebūtų prarasti šie pinigai, mes projekto vykdytojo funkcijas perdavėme UAB „Vilkaviškio vandenys“, – paaiškino Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Lenkas.

Bendra projekto vertė siekia beveik 30 mln. litų. 80 proc. paramos sudaro ES Sanglaudos fondo, po 10 proc. – Lietuvos Respublikos bei rajono Savivaldybės lėšos.

„Nors rajono Savivaldybės administracija atsisakė projekto vykdytojo funkcijų, tačiau savo finansinius įsipareigojimus vis tiek privalome vykdyti toliau“, – tvirtino M. Lenkas. Šis projektas padeda sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus tarp Europos Sąjungos piliečių.


Tiesiami tinklai


Vienas iš projekto tikslų yra nutiesti vandentiekio ir nuotekų tinklus Vilkaviškio rajone. Tinklų statybai numatytas 22 mln. litų finansavimas. Iš jų ES Sanglaudos fondo lėšos sudaro net 17,6 mln. litų, rajono Savivaldybės ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšos – po 2,2 mln. litų.

Šiuo metu tinklai tiesiami Kybartų Naujakurių bei Vilkaviškio Žalumynų gatvių kvartaluose. Neseniai darbai atnaujinti ir Vilkaviškio miesto Lobiškių kvartale, kur dėl žiemos šalčių laikinai buvo nutraukti.

„Netrukus vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimo darbai turėtų prasidėti Kybartų S. Dariaus ir S. Girėno bei Vilkaviškio Salomėjos Nėries ir Birutės gatvių kvartaluose. Jau gautas šių objektų statybų leidimas“, – teigė M. Lenkas.

Taip pat vandentiekio bei nuotekų tinklai turėtų būti įrengti ir Virbalyje. Atskiromis linijomis numatoma sujungti Vilkaviškį su Paežeriais bei Virbalį su Kybartais.

Tikimasi, kad greičiausiai pavyks užbaigti darbus Vilkaviškio miesto Lobiškių kvartale, nes čia tuo pat metu vykdomas ir kitas ES finansuojamas – gatvių tiesimo – projektas, kuris negali būti užbaigtas tol, kol nebus įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklai.

Kaip dar prieš porą savaičių susitikime su Vilkaviškio gyventojais kalbėjo rajono Savivaldybės administracijos direktorius Audrius Balbierius, vandentvarkos projekto darbai Lobiškių kvartale privalo būti atlikti kuo greičiau, nes jau reikia paskubėti tiesti gatves. Kitu atveju gali tekti grąžinti nemažai jau panaudotų ES lėšų.


Bus padaryti laiku


Pagal 2009 metų statistiką, rajone gyveno per 47 tūkst. žmonių. Iš jų beveik 20 tūkst. nebuvo prieinamos centralizuoto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugos. Nors iki 2015 m. šios paslaugos turėtų būti prieinamos net 95 proc. rajono gyventojų, tačiau šiuo metu jomis gali džiaugtis tik šiek tiek mažiau nei du trečdaliai kraštiečių.

Šiuo metu rajono gyventojai aktyviai raginami prisijungti prie nutiestų tinklų.

Vandentiekio ir nuotekų tinklus tiesiantys darbininkai dažnai susiduria su įvairiomis problemomis. Pasak Vilkaviškio mieste, Žalumynų kvartale, tinklus tiesiančių darbininkų, pasitaiko tokių atvejų, kai pagal projektą reikia tiesti vamzdžius, o numatytoje vietoje gyventojai savavališkai jau būna tai padarę seniau.

Nepaisant to, pasak jų, tinklų tiesimo darbai vyksta sparčiai ir vykdomi pagal iš anksto numatytus terminus.

Kaip teigė M. Lenkas, kol kas neįmanoma prognozuoti, kada visi darbai bus galutinai užbaigti, tačiau projekto generalinis rangovas UAB „KRS“, kuris ir planuoja visą veiklą, žino galutinius terminus, todėl tikrai iki 2013 metų pabaigos vandentiekio ir nuotekų tinklai turėtų būti nutiesti planuojamose vietovėse.


Pagerės ekologinė situacija


Įgyvendinant projektą iš viso ketinama nutiesti per 60 km vandentiekio ir nuotekų tinklų. Taip bus suteikta galimybė prie centralizuoto vandens tiekimo tinklų prisijungti papildomai 1565 gyventojams, o prie nuotekų tinklų – 1894 gyventojams. Be to, rajone turėtų pagerėti ekologinė situacija.

Atliekant darbus, siekiama užtikrinti centralizuotai tiekiamo tinkamos kokybės geriamojo vandens ir tvarkomų nuotekų paslaugų plėtrą Vilkaviškio rajone. Įgyvendinus projektą, bus išspręstas kokybiškų vandentvarkos paslaugų teikimas gyvenamuosiuose rajonuose, pagerintos žmonių gyvenimo sąlygos, padidintas rajono vandentvarkos ūkio efektyvumas. Taip Savivaldybė atliks vieną iš svarbiausių savo funkcijų – aprūpinti gyventojus kokybišku vandeniu bei pagal reikalavimus tvarkyti išleidžiamas nuotekas.


Pagrindiniai darbai atlikti


Viena iš projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilkaviškio rajone“ dalių yra Vilkaviškio nuotekų valyklos rekonstrukcija. Valyklos rekonstrukcijai skirta beveik 5,5 mln. litų, iš kurių šiuo metu panaudota beveik 3,4 mln. litų. ES Sanglaudos fondo paramos dalis Vilkaviškio nuotekų valyklos rekonstrukcijai sudaro beveik 4,4 mln. litų.

Po žiemos pertraukos nuotekų valykla vėl rekonstruojama visu pajėgumu. Rangos darbus čia atlieka UAB „Kortas“ ir AB „Ekra“.

Valykloje jau pastatytas grotinės-priėmimo pastatas, o jame sumontuotas pirminio valymo įrenginys, nukreipiantis dumblą į kitas grandis. Taip pat pastatytas naujas laboratorijos pastatas, rekonstruotas ir senasis. Nupirkta beveik visa laboratorijai reikalinga įranga.

Iki šiol beveik prieš 40 metų pastatytoje laboratorijoje buvo tiriamas tiktai nuotekų valymas, tačiau po rekonstrukcijos jos funkcijos išsiplės.

Pasibaigus rekonstrukcijai, laboratorija bus atestuota, o joje bus galima atlikti ne tik nuotekų, bet ir geriamojo vandens tyrimus. Iki šiol buvo atliekami tyrimai tiktai pagal pačios bendrovės poreikius. Dabar bus galima atlikti įvairius bandymus, tyrimus ir kitoms įmonėms ar fiziniams asmenims.

Šiuo metu statoma pagrindinė Vilkaviškio miesto siurblinė, baigiama statyti nusausinto dumblo laikymo aikštelė. Valyklos teritorijoje jau stovi ir keletas naujų pagalbinių pastatų, atliekama nutekamojo vandens biologinio valymo įrenginio – aerotanko – rekonstrukcija.

„Pagrindiniai statybų darbai valykloje jau atlikti. Baigus rekonstrukciją, darbas joje taps dar efektyvesnis nei iki šiol. Darbuotojams pagerės darbo sąlygos, viskas bus kompiuterizuota. Iki šiol visi buvo priversti dirbti pasenusiais metodais“, – pasakojo UAB „Vilkaviškio vandenys“ direktorius technikai Algimantas Kupstas.


Tvarkys aplinką


Nors pagrindiniai statybų darbai Vilkaviškio nuotekų valykloje jau pabaigti, tačiau dalis pagal projektą numatytų tikslų dar neįgyvendinti. Kaip pasakojo ilgametis nuotekų valyklos meistras Albinas Zmitrevičius, likę darbai daugiausiai susiję su aplinkos tvarkymu.

„Kol kas dar nesutvarkyta aplinka. Valyklos teritorijoje turėtų būti įrengti takai, paklota asfalto danga. Manau, jog po rekonstrukcijos palengvės ne tik darbas, bet ir aplinka taps gražesnė, nei buvo iki šiol“, – mintimis dalijosi A. Zmitrevičius.

Nuo 1968 nuotekų valykloje dirbantis meistras tikino, jog rangos darbus atliekantys specialistai dirba sparčiai ir laikosi visų iš anksto numatytų grafikų. Jis užtikrino, kad jau birželio mėnesį nuotekų valykla bus visiškai rekonstruota.


Apmokys specialistus


Kol rekonstruojami beveik visi pagrindiniai statiniai, vanduo valomas senais įrenginiais, kurie jau daug laiko nebuvo naudojami. Nepaisant visko, vandens išvalymo rezultatai tokie pat geri, kokie ir buvo iki šiol.

Visa nuotekų valyklos rekonstrukcija atliekama turint tikslą sumažinti dabartines eksploatacijos išlaidas. Įdiegus naują įrangą, valykla dirbs ekonomiškiau, sunaudos mažiau elektros energijos. Tikimasi, jog įgyvendinus projektą visi įrenginiai veiks optimaliu pajėgumu, taip sutaupydami nemažai lėšų.

Po renovacijos nuotekų valyklos vidutinis našumas turėtų siekti 280 kubinių metrų per valandą. Daugiausiai per valandą (esant lietingam ar nepalankiam orui) bus galima išvalyti 450 kubinių metrų nuotekų.

„Rekonstrukcija valykloje buvo neišvengiama. Dauguma įrenginių jau buvo pasenę, jų valdymas atgyvenęs. Po rekonstrukcijos visa valdymo sistema bus kompiuterizuota, bus galima daug tiksliau valdyti visą procesą. Baigus darbus, rangovas įsipareigojo apmokyti visus nuotekų valykloje dirbančius specialistus“, – teigė A. Kupstas. Užsk. 1523


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas