„Santaka“ / Taryba rajono vadovų veiklos ataskaitą atmetė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda savadarbį tvarkingą traktoriuką su žemės dirbimo padargais. Tel. 8 615 96 257.
Galioja iki: 2019-09-22 11:32:38

Parduoda tvarkingą, prižiūrėtą namą Virbalyje (70 m², mūrinis ūkinis pastatas, visi inžineriniai tinklai, šildymas kietuoju kuru, 7 a sklypas, sutvarkyta aplinka, šalia mokykla ir vaikų darželis, 10 000 Eur). Tel.: 8 616 72 266, 8 656 58 234.
Galioja iki: 2019-09-23 09:03:05

Parduoda 2 kambarių butą su daliniais patogumais Virbalyje (atskiras įėjimas, yra ūkiniai pastatai, vandens, kanalizacija, rūsys, žemės, šalia parduotuvė, ambulatorija, autobusų stotelė, 3000 Eur). Tel. 8 650 59 709.
Galioja iki: 2019-09-26 13:25:28

Parduoda lengvojo automobilio priekabą (1995 m., 1,6 x 1,6 m, draudimas ir TA dvejiems metams, LED žibintai, padangos M+S, 80 proc. likutis, 369 Eur), plastikinių langų varčias su stiklo paketais (įvairių dydžių, 22 Eur už vnt.). Tel. 8 686 41 679.
Galioja iki: 2019-09-26 16:23:58

Parduoda naują čiužinį (2 m ilgio, 80 cm pločio, 30 cm aukščio). Tel. 8 653 40 386.
Galioja iki: 2019-09-27 13:04:19

Parduoda 3,8 a sodo sklypą Vilkaviškio miesto ribose. Tel. 8 671 02 459.
Galioja iki: 2019-09-28 11:22:43

Parduoda tvarkingą 1 kambario butą Vilkaviškyje (sava pakura, yra visi inžineriniai tinklai, žemės), 15,36 a namų valdos sklypą Nendrių g., Vilkaviškyje, sekciją, prieškambario baldų komplektą, senovinę siuvimo mašiną „Singer“, akordeoną WELTMEISTER (120 bosų). Tel. 8 656 04 768.
Galioja iki: 2019-09-30 10:54:59Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-04-02 06:42

Dalinkitės:  


Meras Algimantas Antanas Greimas ir administracijos direktorius Audrius Balbierius sulaukė akibrokšto: opozicijos atstovų iniciatyva pirmą kartą rajono istorijoje nebuvo patvirtinta Savivaldybės vadovų ataskaita.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Taryba rajono vadovų veiklos ataskaitą atmetė

Eglė MIČIULIENĖ

Penktadienį vykusiame Vilkaviškio rajono tarybos posėdyje opozicijos atstovų buvo daugiau nei valdančiosios daugumos. Šis faktas, ko gero, ir nulėmė tai, jog pirmą kartą rajono istorijoje Taryba atmetė mero ir administracijos direktoriaus veiklos ataskaitą.


Sprendimai dėl atliekų – į konteinerį


Vos prasidėjus Tarybos posėdžiui pasipiktinimų bangą sukėlė netinkamai paruošti sprendimų projektai. Mat posėdžio darbotvarkėje buvo numatyta svarstyti 39 klausimus, tačiau tris iš jų – dėl vietinės rinkliavos nuostatų patvirtinimo, ankstesnių nuostatų pakeitimo ir naujų komunalinių atliekų tvarkymo tarifų patvirtinimo – posėdžiui pirmininkavęs rajono meras Algimantas Antanas Greimas pasiūlė atidėti. Esą svarbūs visiems rajono gyventojams nuostatai buvo parengti netinkamai.

Tai sulaukė Tarybos narių pasipiktinimo. Opozicijos atstovai teiravosi, kodėl jau ne pirmą kartą klausimai posėdžiui paruošiami neatsakingai, nemokšiškai, kartais netgi prasilenkiant su įstatymais, ir pareikalavo pagaliau pradėti ieškoti kaltų.

Vietoj minėtų trijų klausimų buvo pasiūlyta svarstyti paskubomis parengtą sprendimo projektą. Jį patvirtinus buvo sustabdytas praėjusiame Savivaldybės tarybos posėdyje vasario 24 dieną priimtas sprendimas dėl vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.

Kitaip tariant, kol šiuo klausimu bus priimtas naujas sprendimas (tikėtina, kad tai bus padaryta kitame Tarybos posėdyje), už atliekų tvarkymą mokėsime kaip mokėję: vieni – pagal savo būsto plotą, kiti – pagal gyvenančių jame žmonių skaičių.


Problemos dėl etikos


Patvirtinus posėdžio darbotvarkę, ilgiausiai buvo apsistota prie pirmojo jos klausimo – Savivaldybės mero A. A. Greimo ir administracijos direktoriaus Audriaus Balbieriaus veiklos ataskaitos. Šio klausimo aptarinėjimas užtruko visą valandą.

Meras trumpai pristatė Tarybos sudėtį, komitetus, frakcijas, suskaičiavo posėdžius. Nuo 2011 m. balandžio įvyko 10 Tarybos posėdžių, priimti 286 sprendimai. A. A. Greimas paprašė nepraleidinėti komitetų posėdžių, pasidžiaugė aktyviais Tarybos nariais.

Pasak mero, šiai Tarybai būdingi dažni jos narių kreipimaisi į vietinę Etikos komisiją ar Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją Vilniuje. Tokios procedūros jau tampa įprastos: pastarajame posėdyje taip pat buvo patvirtinta komisija, kuri turės ištirti, ar Tarybos nario Gintauto Plečkaičio elgesys nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų.


„Prieš“ – daugiau


Ataskaitą pateikusį merą ir administracijos direktorių užgriuvo opozicijos atstovų klausimų ir priekaištų lavina.

Tarybos narys Algirdas Pilipavičius priekaištavo dėl nesibaigiančių vandentiekio tiesimo problemų ir gyventojų klaidinimo Mažųjų Būdežerių kaime, Stanislovas Lopeta – dėl ketinamų nubraukti lėšų Birutės gatvės rekonstrukcijai Virbalyje.

Ilgą laiką tarybos darbe dėl ligos nedalyvavęs socialdemokratų frakcijos atstovas Kazimieras Kiaulakis tvirtino, jog mūsų Savivaldybės delegatai netinkamai atstovauja rajonui Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro posėdžiuose, ir siūlė prieš vykstant į MAATC posėdžius pasitarti su rajono Taryba.

Rajono valdžia sulaukė priekaištų ir dėl Vilkaviškio bendrojo plano vilkinimo, dėl nesudarytos antikorupcinės komisijos, nesibaigiančių Lobiškių kvartalo reikalų ir dėl to prarastų lėšų, nepadarytų realių darbų padedant verslininkams steigti naujas darbo vietas bei kt.

Opozicijos atstovai teigė, kad mero ir administracijos direktoriaus ataskaita – neišsami, nekonkreti, be ateities vizijų bei perspektyvų ir nuo ankstesnių metų ataskaitos skiriasi tik skaičiais.

Administracijos direktorius A. Balbierius aiškino, jog administracija negali atsakyti už visas ataskaitinio laikotarpio problemas, nes daugelis jų – dabar bandomas koreguoti ankstesnės valdžios palikimas.

Vis dėlto devyniems tarybos nariams balsavus „prieš“ ir trims susilaikius, vienuolikos valdančiosios daugumos balsų „už“ neužteko ir rajono valdžios ataskaita buvo atmesta.


Per brangūs seminarai


Nepritarta ir dar porai sprendimų projektų.

Tarybos nariai išsakė priekaištus dėl per didelių išlaidų Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro (VTVIC) numatytai 2012 m. turizmo ir verslo plėtros programai. Nepriklausomų kandidatų koalicijos atstovas Linas Blažaitis stebėjosi, kad įvairių renginių, seminarų, paskaitų valandos įkainis siekia beveik 300 litų. Keturiems seminarams surengti numatyta 27,2 tūkst. litų suma (vieno seminaro kaina būtų 6,8 tūkst. litų) šokiravo ir Valstiečių liaudininkų sąjungos atstovą Gedeminą Gudaitį.

Posėdžio dalyvius stebino ir kiti VTVIC pateikti skaičiai, tad „už“ balsavo tik 6 Tarybos nariai ir sprendimas nebuvo patvirtintas.

Nepritarta ir sprendimo projektui leisti Giedrių jaunimo ir suaugusiųjų mokyklai įsigyti autobusą mokiniams pavėžėti. Kaip teigė Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai, dar neaiškus pačios mokyklos likimas.


Pykčiai dėl mokinių


Daugumai kitų darbotvarkės klausimų buvo pritarta palyginti greitai ir be didesnių diskusijų.

Ilgiau ir vėl apsistota prie švietimo problemų. Kilo ginčų svarstant klausimus dėl priėmimo į Vilkaviškio rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo ir mokyklų aptarnaujamų teritorijų priskyrimo. Diskusijų iškilo dėl paties klausimo pateikimo bei atitikimo įstatymui.

Į posėdį atvykęs Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos direktorius Aleksandras Žikevičius piktinosi, jog yra teritorijų, kurių mokiniai nepriskirti nė vienai mokyklai. Be to, jo vadovaujamai gimnazijai sprendimo projekte, be miesto teritorijos, priskirti tik trys kaimai, o Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinei mokyklai – net 28.

Ginčų kilo ir svarstant klausimą dėl klasių komplektų skaičiaus nustatymo kitais mokslo metais. Svarstyta, kiek komplektų – 28 ar 29 – leisti patvirtinti Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijai. Nors ji norėjo tvirtinti 29 klasių komplektus, tačiau mero pavaduotojas Algirdas Bagušinskas Tarybos daugumos nutarimu pasiūlė tvirtinti 28 komplektus: esą, mokinių skaičius mažėja ir gimnazijai neverta įsipareigoti surinkti dar vienos klasės. Opozicijos atstovai į tai replikavo, jog ir vėl bandoma „žaisti“ Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos naudai. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto atstovas S. Lopeta siūlė nekelti aistrų ir palikti sprendimą tokį, koks buvo pasirinktas iš pradžių, t. y. patvirtinti 29 klasių komplektus. Posėdyje dalyvavusi Virbalio vidurinės mokyklos direktorė Nijolė Liaudinskienė pareiškė, kad 29-ą klasę „Aušros“ gimnazija susikomplektuoja iš „svetimų“ moksleivių. Kitaip tariant, jos atstovai važinėjantys į kitas mokyklas ir kviečiantys gabius, perspektyvius vaikus pereiti į „Aušros“ gimnaziją.

Sprendimo projektas 18 Tarybos nariams pritarus priimtas su pataisa: „Aušros“ gimnazijoje nutarta leisti komplektuoti 28 klases.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Teismo nubaustos valdininkės kaltos nesijaučia
* Šeimos kortelės lengvatų žmonės nori arčiau namų
* Uogų ir daržovių augintojai galvoja apie ūkio plėtrą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar šį rudenį buvote grybauti?
Taip, ir ne kartą.
Sykį jau grybavau.
Dar tik planuoju.
Nebuvau ir nesiruošiu.Kalbos patarimai

Ar taisyklingas pasakymas „reikalingas pagalbos“?
Taip, taisyklingas, būdvardis „reikalingas“ valdo objekto kilmininką. Pvz.: Senas neįgalus žmogus reikalingas pagalbos.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas