„Santaka“ / Sunkiausia surasti būdų, kaip atrakinti vaiko tėvų širdis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda svarstykles, pasveriančias iki 200 k. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2020-04-08 15:06:20

Perka 1–1,5 kambario butą Vilkaviškyje (siūlyti tik I a.). Tel. 8 620 42 988.
Galioja iki: 2020-04-08 15:08:58

Parduoda labai geros būklės javų kombainą LAVERDA 3400 (3,6 m pjaunamoji, variklio galingumas 115 AJ, 6 cilindrų, IVECO smulkintuvas). Tel. 8 601 18 005.
Galioja iki: 2020-04-12 09:10:44Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-12-17 08:25

Dalinkitės:  


Pedagoginės-psichologinės tarnybos vadovė Laimutė Kriaučeliūnienė sakė, jog delsiant rajone įkurti šią įstaigą „nuplaukė“ dalis respublikinės paramos įrangai. Tačiau iš sutaupytų lėšų jau įsigijo du kompiuterius, tyrimams reikalingos aparatūros.

Autorės nuotr.


Sunkiausia surasti būdų, kaip atrakinti vaiko tėvų širdis

Birutė NENĖNIENĖ

Reali pagalba priartėjo

Nuo rugpjūčio 1 dienos Vilkaviškio savivaldybėje dirba Pedagoginės-psichologinės pagalbos tarnyba.

Jos vadovė Laimutė Kriaučeliūnienė, paprašyta papasakoti apie veiklą, pradėjo nuo padėkos Savivaldybės vadovams – merui Algirdui Bagušinskui, administracijos direktoriui Sigitui Kasparaičiui, Švietimo skyriaus vedėjui Arūnui Serneckui ir šio skyriaus specialistams – už rūpestį ir pagalbą, kuriant tarnybą. Linkėjo jiems sėkmingų sprendimų, sveikatos ir laimės artėjančių Kalėdų ir Naujųjų metų proga.

Anksčiau vaikai tyrimams buvo vežami į Marijampolės pedagoginę – psichologinę tarnybą. Prieš kurį laiką pasikeitė jos statusas – paslaugas apmokestino, ir maždaug metus laiko mūsų rajono vaikai nebuvo tiriami. Mūsų rajono ugdymo įstaigos labai laukė šios tarnybos įkūrimo Vilkaviškyje, nes atsivėrė reali galimybė vaikams, tėvams, mokytojams be didesnių išlaidų vietoje gauti kvalifikuotą specialistų pagalbą.Darbe – ne naujokė

L.Kriaučeliūnienė dalyvavo Savivaldybės skelbtame konkurse, nes panoro išbandyti save naujame darbe, kuris glaudžiai susijęs su ankstesniu „Pasakos“ vaikų darželyje.

„Keletas intensyvaus darbo mėnesių parodė, jog neapsirikau, pakeisdama aplinką – dar turiu kūrybinės ugnelės, minčių ir noro veikti“, – sakė vadovė.

Ji buvo pradininkė kuriant neįgaliųjų vaikų grupes „Pasakos“ darželyje. Teko pažinti įvairių charakterių tėvus ir bandyti surasti raktą į jų širdį, kad leistų neįgalų vaiką į kolektyvą, kur bus ugdomas. Šios tarnybos – analogiška paskirtis.Tarnybos funkcijos ir uždaviniai

Pedagoginės-psichologinės pagalbos tarnybos nuostatuose apibrėžti tokie jos uždaviniai: kuo anksčiau įvertinti vaiko specialiuosius ugdymosi poreikius, psichologines problemas, padėti jas išspręsti, padėti vaikui surasti optimalią ugdymo vietą ir formą, stiprinti mokyklos, mokytojų, tėvų gebėjimus ugdyti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius, formuoti teigiamas nuostatas jų atžvilgiu. Funkcijos: įvertinti vaiko galias ir sunkumus, raidos ypatumus bei sutrikimus, vaiko brandumą mokyklai, prireikus – skirti specialųjį ugdymą.

Tarnyboje įvertinami rajono Savivaldybės teritorijoje gyvenantys vaikai nuo 3 iki 18 metų amžiaus, o turintieji specialiųjų ugdymosi poreikių – iki 21 metų. „Taip pat galime siūlyti ugdymo formą, būdus, metodus, prireikus – rekomenduoti teikti specialiąją pedagoginę-psichologinę pagalbą, konsultuoti vaikus, tėvus, mokytojus, specialistus, pakartotinai vertinti mokinius, formuoti mokyklos bendruomenės ir visuomenės teigiamą požiūrį į specialiųjų poreikių ugdymosi problemų turinčius vaikus“, – sakė L.Kriaučeliūnienė.

>Reikia tėvų sutikimo

Į šią tarnybą, kurioje dirba logopedė Giedrė Girdauskaitė, specialioji pedagogė Daiva Petrulytė, psichologė Daiva Lenčiauskienė, gydytoja neurologė Diana Mykolaitytė, galima kreiptis, jei mokinys nepritampa klasėje, sunkiau išmoksta pamokas, prasčiau sukaupia dėmesį, turi psichologinių problemų ir kitokių bėdų. Pedagogai taip pat gali kreiptis, jeigu nesutaria su mokiniu, iškyla kitų sunkumų mokant bei bendraujant. Tarnybos pagalba orientuota į vaiką. Prieš kreipdamiesi į specialistus mokytojai būtinai turi gauti vaikų tėvų sutikimą, nes be tėvų noro vaikas nėra vertinamas. Gali kreiptis ir patys mokiniai ar jų tėvai.Plati švietėjiška veikla

Tarnybos specialistės teikia metodinę pagalbą mokytojams, specialiojo ugdymo klausimais skaito paskaitas tėvams, rengia pokalbius apie paauglių psichologiją, aiškina, ką reikia žinoti apie vaikus, turinčius vienokią ar kitokią negalią. „Kalbėdamos su tėvais, norime padrąsinti kuo anksčiau kreiptis pagalbos, – sakė L.Kriaučeliūnienė. – Mūsų specialistės vaikus, tėvus konsultuoja individualiai arba sudarome grupes, pavyzdžiui, vaikams, patyrusiems smurtą. Bet visuomet privalome atsižvelgti, ar vaikai patys to nori“.

Specialistų komanda, atlikusi kompleksinį pedagoginį-psichologinį tyrimą ir vertinimą, gali teikti rekomendacijas dėl tolesnio ugdymo, konsultacinę pagalbą mokyklos pedagogams, moksleivio šeimai.

Specialistės mokytojams, tėvams ruošia rekomendacijas, kaip dirbti su vaiku, turinčiu specialiųjų ugdymosi poreikių. Mokytojai tų rekomendacijų labai pageidauja, nes nėra pakankamai metodinės literatūros ir informacijos apie darbą su specialiųjų poreikių turinčiu mokiniu.Remiasi mokytojų pastabomis

Nuo rugpjūčio 1 dienos tarnyboje ištirti 65 vaikai. Belaukiant tarnybos įkūrimo, susidarė nemažos eilės – pirminiam tyrimui jau sudarytas sąrašas iki vasario mėnesio.

Specialistės, pradėdamos vaiko žinių tikrinimą, gerai susipažįsta su mokyklos specialiojo ugdymo komisijos išvada, mokytojų pastabomis, pageidavimais, kurie labai svarbūs, sprendžiant apie tolesnį vaiko ugdymą. Kiekvienas specialistas tyrimo metu su vaiku bendrauja mažiausiai po dvi valandas. Subrandintas, aptartas galutines išvadas mokykloms atiduoda maždaug po dviejų savaičių.Trukdo nesupratimas

Didelė dalis tėvų yra susirūpinę tolesniu savo vaiko likimu, lavinimu ir suinteresuoti padėti, bet jiems trūksta žinių. Savivaldybės pedagoginės-psichologinės tarnybos vertinimais nepatenkinti tėvai turi teisę vykti į specialiosios pedagogikos-psichologijos centrą Vilniuje pakartotiniams tyrimams.

Tačiau yra tėvų, kuriems patiems labai sunku susivokti gyvenime, todėl beviltiška tikėtis, kad jie padėtų vaikui. Tokiais atvejais visas rūpestis gula ant mokytojų pečių.

Skaudžiausia, jog kartais vaiko likimas priklauso dar ir nuo močiučių, kurios nesutinka vaiko išleisti į specialiąją ugdymo įstaigą.Ateities planai

L.Kriaučeliūnienė sakė, jog naujoji tarnyba ateityje aktyvins savo veiklą bendradarbiaudama su ugdymo įstaigomis, teikdama prioritetą toms, kuriose nėra reikalingų specialistų. Rengs prevencines programas, kaups, analizuos informaciją apie sudėtingas psichologines problemas, jų sprendimo būdus. Specialistės nuolatos dalyvauja seminaruose, todėl dirba remdamosi naujausia informacija ir metodais.

Pedagoginė-psichologinė tarnyba įsikūrusi dviejuose Savivaldybės kabinetuose, bet šiltose ir jaukiose, tačiau ankštose patalpose nėra sąlygų efektyviam darbui. Tyrimų dieną tėvams su vaikais nėra malonu lūkuriuoti bendrame koridoriuje, trūksta konfidencialumo. „Tarnybos laukia malonūs rūpesčiai – tai kėlimasis į naujas patalpas vienoje iš gydymo įstaigų. Tikimės, jog ten visi specialistai turės atskiras patalpas, vaikai – laukimo kambarį, pagaliau kaupiasi literatūra, archyvas“, – pasvajojo Laimutė Kriaučeliūnienė, vildamasi, kad bendras suinteresuotų asmenų, ugdymo įstaigų darbas lems tai, jog daugiau vaikų ir jaunuolių gaus kokybiškas paslaugas, mažės praradusių motyvaciją mokinių. Apie save ir šeimą Laimutė Kriaučeliūnienė – vilkaviškietė, baigusi Šiaulių pedagoginį institutą, turi 36-erių metų pedagoginio darbo ir 25-erių metų vadovo patirtį. Vyras Juozas dirba Šilumos tinklų įmonėje, dukra ir sūnus šiemet baigia magistro studijas M.Riomerio ir Vytauto Didžiojo universitetuose, turi dvi anūkes, kurios lanko Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos šeštą ir antrą klases. Moteris labai mėgsta lankytis į Vilkaviškį atvažiuojančiuose spektakliuose, koncertuose, kituose renginiuose. „Stengiuosi sveikai gyventi: nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens maudausi ežere, važinėju dviračiu. Į pastarąsias išvykas pasiimu anūkes, norėdama joms parodyti tėvų tėviškę, daugiau papasakoti apie tuos laikus, kai augau, siekiau ir jaučiausi laiminga“, – asmeninio pasaulio kertelę atvėrė L.Kriaučeliūnienė.
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono medikai bus testuojami dėl koronaviruso
* Pavasaris ūkininkus nuteikia optimistiškai
* Socialinės pagalbos centras kviečia žmones suremti pečius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip dirbate per karantiną?
Nuotoliniu būdu.
Ir iš namų, ir darbovietėje.
Darbo vietoje.
Turiu nedarbingumo lapelį, atostogauju.
Mane atleido.
Esu bedarbis (-ė), pensininkas (-ė).Kalbos patarimai

Ar prekės būna padidintos paklausos?
Kai kurie daiktai, pvz., medicininės kaukės, dezinfekantai šiu metu yra paklausios prekės, o ne padidintos paklausos. Neveikiamasis būtojo laiko dalyvis nevartotinas savaiminei (t. y. be pašalinio poveikio, specialaus įsikišimo atsiradusiai) ypatybei reikšti.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas