„Santaka“ / Žvilgsnis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-12-17 08:14

Dalinkitės:  


Žvilgsnis

Dangyra APANAVIČIENĖ


Tarp gausybės šios savaitės komentarų „Santakos“ interneto svetainėje po vienu iš mūsų straipsnių pasirodė ir toks: „Atsiprašome, jūsų komentarai mums nereikalingi. Juos triname.“ Internautė „Saulė“ (toks vienos iš laikraščio skaitytojų pseudonimas) atsiliepė: „Na, negi tikite, kad tas komentaras redakcijos?“

Nuovokioji „Saulė“ teisi – tai nebuvo redakcijos komentaras. Jį parašė kažkas, nenurodęs net savo slapyvardžio, bet spėjęs pastebėti, jog atsiliepimai dingsta.

Taip, iš tiesų jie trinami, tačiau ne visi, o tik tie, bjaurieji, kurie žeidžia žmogaus garbę ir orumą. Ir triname ne dėl to, kad kažką dangstome ar kažko bijotume, o tik norėdami apsaugoti žmogų nuo šmeižto, nuo lavinos purvo ir kartais visai nepelnytos kritikos.

Šiaip mes – už kritiką. Geranorišką, dalykišką, objektyvią. Kritikuokime valdžią, pareigūnų veiksmus, žmonių nedorus poelgius, bet neįžeidinėkime jų asmens. „Furija“, „debilas“, „psichikos ligonis“, „mergišius“, „narkomano vaikas“, „gaidys“, „vagis“ – tokie ir panašūs epitetai liejasi internetiniuose komentaruose... Jau nekalbant apie riebius keiks- mažodžius. Nenorime viso to toleruoti, tačiau ne visuomet turime galimybių internetu ateinančią informaciją filtruoti. O reikėtų.



„Tai ką, jau laisvoje Lietuvoje negalima reikšti viešai savo nuomonės? Kokia čia demokratija?“ – klausia kitas internautas.

Bet juk žinome, kad visiška laisvė – tai jau ne demokratija, o anarchija. Nevaldomas informacijos turinys, matome, erzina netgi pačius interneto skaitytojus. „Piktas žodis kartais skaudesnis ir už kirtį... Ar kai kurie iš jūsų visada tokie pikti, ar sėdat prie kompiuterio, kai nėra kur pykčio išlieti? Tuoj pats baisiausias dalykas bus patekti į laikraščio puslapius, nes komentaruose gali perskaityti tai, ko net pats apie save nežinojai“, – rašo „Zazza“, kuriai ar kuriam belieka tik pritarti.

Kai kurie įstaigų vadovai, pareigūnai, o neretai ir eiliniai žmonės iš tiesų jau nebenori su žurnalistais kalbėtis vien dėl to, kad bijo atsiliepimų internete, bijo dozės paplavų, kurių, žino, užteks visai šeima ar net giminei.

„Santaka“ internete labai populiari. Kasdien mūsų laikraštį atsiverčia gerokai per tūkstantį internautų. Jį skaito ne tik rajono gyventojai, bet ir išvykę į kitus Lietuvos miestus bei užsienį. Ypač džiugu, kad interneto skaitytojai atsiliepia į laikraščio rašinius. Neretai internete „užverda“ tokios karštos diskusijos, kad į jas įsijungia dešimtys ir net šimtai skaitytojų. Tačiau labai apmaudu, kad didelę šių diskusijų dalį sudaro ne korektiška nuomonė, pasiūlymai, vertinimai, o pikti, pagiežingi, žmogaus orumą ir privatumą žeidžiantys atsiliepimai.



Redakcijai labai reikia skaitytojų nuomonės, straipsnių ir juose išdėstytų faktų vertinimo. Neretai iš skaitytojų pasiūlytų temų gimsta tikrai įdomūs ir aktualūs rašiniai. Tačiau nesityčiokime, neįžeidinėkime vieni kitų ir, kaip rašė viena geranoriškai nusiteikusi internautė, „dažniau raskime vienas kitam gerų žodžių – patiems bus lengviau gyventi“. O dabar lyg kokiems zuikiams, prisidengusiems „čiučiundrų“, „jolkų“, „biomechanikų“, „pseudolietuvių“ ir kitokiais vardais, nereikia daug drąsos drabstytis purvais ir pasakyti tai, ko šiaip niekada neišdrįstų.

Kad būtų mažiau anonimiškumo ir daugiau tiesos, redakcija po ilgų svarstymų ir abejonių krypsta prie nuomonės, kad laikraštį internete vertėtų apmokestinti.



Publikuota: 2005-12-17 08:14:17

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai