„Santaka“ / Sukčiai ir jais patikėję bedarbiai tapo kaltinamaisiais

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda triukų paspirtuką (žalios spalvos, 15 Eur), riedlentę (5 Eur). Tel. 8 685 17 286.
Galioja iki: 2020-05-28 13:06:44

Perka žemės ūkio paskirties žemės (pageidautina Klampučių, Stolaukio, Gražiškių, Virbalio, Bartninkų, Užbalių vietovėse). Galima siūlyti ir kitose vietovėse, bet ne mažiau kaip 5 ha. Tel. 8 647 00 978.
Galioja iki: 2020-05-31 16:41:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-12-15 07:57

Dalinkitės:  


Sukčiai ir jais patikėję bedarbiai tapo kaltinamaisiais

Eglė KVIESULAITIENĖ

Vilkaviškio rajono apylinkės prokuratūra baigė tirti bylą, kurioje sukčiavimu kaltinama net vienuolika rajono gyventojų.

Vieni jų nusikaltimą darė gerai apgalvoję ir trokšdami pasipelnyti, kiti – tik susigundę lengvu kelių dešimčių litų uždarbiu.Ieškojo bedarbių

Teisėtvarkos pareigūnams teko ilgokai paplušėti, kol pavyko išaiškinti painią bylą, kurioje kaltais prisipažįsta tik trys iš vienuolikos kaltinamųjų. Kiti aštuoni save laiko veikiau nukentėjusiaisiais ar bent jau apgautaisiais.

Visi į aferistų pinkles įklimpę bedarbiai tvirtino nežinoję, jog daro nusikaltimą.

Jiems neatrodė, jog paskolinti savo socialinio draudimo pažymėjimą – blogai. Net ir žinant, kad už jų vardu paimtas prekes niekas nesirengia mokėti.

Jau beveik prieš porą metų, 2004-ųjų vasarį, į Vilkaviškio policijos komisariatą pradėjo plaukti nuo sukčių nukentėjusių bendrovių vadovų pareiškimai. Mat išsimokėtinai įvairių prekių, o ypač mobiliųjų telefonų, pasiėmę sukčiai nebevykdydavo sutarties sąlygų. Jau pačios pirmos įmokos bendrovės nepasiekdavo. O nusiuntę raginimus į darbovietes firmos sužinodavo, jog toks žmogus tenai nedirba ir tik tuomet suvokdavo buvę apgauti.Pareigūnai įspėjo

Ekonominius nusikaltimus tiriantys pareigūnai 2004-ųjų pradžioje net per spaudą kreipėsi į rajono gyventojus, kad šie nebūtų tokie patiklūs ir nesigundytų kelių dešimčių litų uždarbiu.

Apgaudinėjimas buvo įgavęs gana platų mastą. Tuomet buvo apgauta apie dešimt žmonių iš Klausučių, Alvito, Kybartų.

Policininkai laikraščio puslapiuose aiškino, jog pas bedarbius žmones atėję aferistai siūlo 100 ar 50 litų už tai, kad „pasiskolins“ „Sodros“ pažymėjimą. Po to sukčiai iš dokumento išimdavo vidinius puslapius, palikdami tik pirmuosius, kuriuose įrašyta pavardė, vardas, asmens kodas. Vietoj išimtųjų puslapių įsiūdavo svetimos knygelės lapus.

Su tokiu suklastotu pažymėjimu iš lizingo būdu prekiaujančių įstaigų, mobiliesiems tinklams atstovaujančių bendrovių būdavo paimamos prekės ir pasirašomos sutartys kas mėnesį mokėti. Po to socialinio draudimo pažymėjimą vėl sutvarkydavo ir grąžindavo savininkui. Suprantama, jog pagal sutartinius įsipareigojimus mokėti niekas net nesirengė. Tačiau to neįtariančios apgautos firmos tvarkingai siuntė sąskaitas.Sukruto patys

Bedarbiai skųstis policijai atlėkdavo tuomet, kai į namus pradėdavo plaukti sąskaitos už paimtas prekes.

Nebežinodami, ką daryti, ir bijodami prarasti turtą žmonės pareigūnams aiškindavo nujautę, jog daro kažką nelegalaus. Tačiau sukčiai juos nuramindavo, kad socialinio draudimo pažymėjimo duomenys tik trumpam įvedami į kompiuterį, iš kurio netrukus bus ištrinti.

Ekonominius nusikaltimus tiriantys pareigūnai buvo išaiškinę aferistų grupę. Tačiau jų buvo ne viena. Į kaimus atvažiuodavo sukčiai net iš kitų miestų.

Daugiausia tuo metu aferoms pasinaudota socialinio draudimo pažymėjimais, kuriuose įrašyta, kad dokumento savininkas dirba bendrovėse „Marijampolės grūdai“, „Marijampolės cukrus“, „Žemkalnija“, „Vilkasta“, I.Mėdžiuvienės firmoje „Čečeta“.

Tačiau bedarbiai ir toliau gundėsi pigiu uždarbiu, o telefonais prekiaujančios firmos bei jų darbuotojai nesigilino į dokumentus. Į kiekvieną, perkantį telefono aparatą, žmogų verslininkai žiūrėjo kaip į potencialų klientą, galintį atnešti pelno.

Anot nusikaltimą tyrusių pareigūnų, kartais net plika akimi buvo aiškiai matyti, kad vidiniai dokumento puslapiai įsiūti ir priklauso visai kitam pažymėjimui. Tačiau į tai niekas nekreipė dėmesio, o sukčių vis daugėjo.Parūpo virbaliečiams

Tokiu pelningu „verslu“ susigundė anksčiau teisti virbaliečiai Faustas Grytėnas ir Linas Navickas bei Gintaras Miškelis iš Kalvarijos. Jauni vyrukai, kurių vyriausiam – Faustui – 28-eri, o Linas nusikaltimo metu buvo netgi nepilnametis, tikėjosi sumanę genialų planą, kaip praturtėti.

2004-ųjų sausio 20 d. Linas Navickas „sandorį“ pasiūlė kybartiečiams Vytautui Bradūnui ir Leonui Rašimui. Jiems buvo paaiškinta, jog esą bedarbiai, dėl to niekuo nerizikuoją.

Už kelionę į Marijampolę jie galį uždirbti pusšimtį litų. Gerokai vyresni vyrai patikėjo lengvai gausią po 50 litų, neva niekam blogo nedarydami.

Tą pačią dieną L.Navickas ir F.Grytėnas patiklius kybartiečius nugabeno į Marijampolę. Pakeliui „VW Golf“ automobilyje vyko uždarbį garantuojančio dokumento gamyba.

Abu kybartiečiai matė, kaip iš jų socialinio draudimo pažymėjimų buvo išsegti 10–11 puslapiai, o vietoj jų įsiūti svetimi. Juose buvo įrašyta, jog tiek L.Rašimas, tiek V.Bradūnas dirba AB „Marijampolės cukrus“ krovėjais.

Niekas tuomet net nesigilino, kad dar prieš metus minėta bendrovė buvo reorganizuota ir pakeitusi pavadinimą į UAB „Arvi cukrus“.„Šlavė“ telefonus

Gavę iš nusikaltimo organizatorių pinigų ir nurodymus, su suklastotais pažymėjimais vyrai nuėjo į „Omnitel“ bei „Bitė GSM“ tinklui priklausančias bendroves. V.Bradūnas UAB „Mikro visata“ sudarė sutartį ir su nuolaida už 30 litų įsigijo telefoną „Nokia 1110“, kurio tikroji vertė – 399 Lt. Po to nuėjo į UAB SPS ir su nuolaida už 1 Lt įsigijo dar vieną telefoną – „Siemens C60“ (549 Lt vertės). L.Rašimas tuo metu ėjo į kitas bendroves, kur už 30 Lt įsigijo „Motorolla C350“ (399 Lt vertės) ir už litą „Siemens C60“.

Po poros dienų sukčiai vykti į Marijampolę prikalbino vieną kybartietę. Valė Naujokaitienė sutiko duoti savo socialinio draudimo pažymėjimą, į kurį buvo įsiūti puslapiai su tariama moters darboviete. Įrašai skelbė, jog V.Naujokaitienė – AB „Marijampolės cukrus“ fasuotoja. Moteris buvo nuvežta į UAB „Mikro visata“ ir ten už 30 litų įgijo „Nokia 2100“ (vertė – 399 Lt). Kitoje firmoje už 1 litą telefoną „Siemens C60“ įgijo ir V.Naujokaitienės duktė, kuri neva toje pačioje bendrovėje dirbo pakuotoja.Įkliuvo ir moterys

Jau kitą dieną, sausio 23-ąją, 50 litų užmokesčiu susigundė dar viena kybartietė. 26 metų Lina Mauručaitė sutiko su vyrais važiuoti į Šakius bei Jurbarką. Šių miestų kryptimi riedėjusiame automobilyje buvo perklijuoti merginai priklausančio socialinio draudimo pažymėjimo lapai. Ji akimirksniu tapo AB „Marijampolės grūdai“ rūšiuotoja, dėl ko nesuko galvos.

Su suklastotu dokumentu kybartietė Jurbarke už litą įgijo telefoną „Siemens C60“ (549 Lt vertės).

Po savaitės, vasario 2 d., vyrai vėl išsirengė į „žygį“. Šįkart jiems pavyko prikalbinti du Gudkaimio gyventojus – Vitą Grybą ir Povilą Šumilovą. Sukčių godumas vis augo, tad gudkaimiečiams už apgaule įgytus telefonus jie pažadėjo sumokėti tik po 30 litų.

AB „Marijampolės grūdai“ rūšiuotoju tapęs V.Grybas už 30 litų Šakių rajone „Omnitel“ priklausančioje bendrovėje įgijo „Nokia 1100“ (399 Lt vertės) bei Jurbarke už 1 litą „Siemens C60“ (549 Lt vertės). Panašiai „apsipirko“ ir P.Šumilovas. Nusikaltimo bendrams jis paėmė telefoną „Siemens C60“.Užmokesčiai – skirtingi

Dar po kelių dienų sėbrai apgavo Andriškių kaimo (Klausučių sen.) gyventoją Nerijų Liudvikauską. 29-erių vaikinas susigundė nupirkti net tris telefonus. Jis, apsimetęs AB „Marijampolės grūdai“ rūšiuotoju, įvairiose Kauno bei Marijampolės firmose įgijo „Siemens C60“.

L.Navickas naują „biznį“ nutarė pabandyti ir su kitu draugu. 2004 m. vasario 17 d. pasipelnymo planą jiedu audė jau su Gintaru Miškeliu. Alvite gyvenantis keturiasdešimtmetis Valdas Antanavičius greitai patikėjo uždarbiu ir „Opel Ascona“ sutiko vykti į Kauną. Trumpam tapęs UAB „Kagneta“ frezuotoju V.Antanavičius iš skirtingų firmų įgijo du telefonus „Nokia 3510i“. Už abu pirkinius gavo po 100 litų.Laukia teismo

Nežinia, kiek dar būtų tęsęsi klastotės, tačiau sukčiams ant kulnų pradėjo lipti pareigūnai.

Nusikaltimo organizatoriai ir jiems už pinigus talkinę bedarbiai buvo demaskuoti. Visiems iškeltos baudžiamosios bylos dėl sukčiavimo.

Telefonus už sutartas kelias dešimtis litų nupirkę ir juos nusikaltimo oganizatoriams atidavę bedarbiai nesutinka su kaltinimais ir laiko save tik įrankiais sukčių rankose.

Belieka laukti, kaip jų ir nusikaltimą inicijavusių asmenų veiksmus įvertins Vilkaviškio rajono apylinkės teismas.
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartuose pagerbtas kunigas altarista Vaclovas Stakėnas
* Vilkaviškiečio kadruose – snaudžianti voverė ir naktinėjantys barsukai
* Naujas pirmininkas planuoja darbus
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar iš solidarumo šiuo metu perkate Lietuvos gamintojų prekes?
Stengiuosi tą daryti.
Perku, jei jos pigesnės.
Visada taip elgiausi.
Gamintojas man nesvarbu.Kalbos patarimai

Pridedame, prisegame ar prikabiname?
Tiek prie elektroninio, tiek prie tradiciniu paštu siunčiamo laiško priedus pridedame, o ne prisegame ir ne prikabiname . Ir būtent priedus, o ne prisegtukus .ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas