„Santaka“ / Arčiausiai buvę ugniagesiai apie gaisrą išgirdo paskutiniai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01

Parduoda nedidelį namą Virbalyje (reikalingas remontas), 900 l talpos aliumininę talpyklą su čiaupu. Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-04-01 11:06:38Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-01-23 07:53

Dalinkitės:  


Po gaisro namą tvarkę žmonės tvirtino, kad žinodami situaciją Rausvės ugniagesius būtų išsikvietę patys.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Arčiausiai buvę ugniagesiai apie gaisrą išgirdo paskutiniai

Eglė MIČIULIENĖ

Praėjusį ketvirtadienį Bartninkų seniūnijoje esančiame Pašeimenių kaime užsidegė gyvenamasis namas.

Arčiausiai nelaimės vietos buvusi ugniagesių komanda gaisro gesinti iškviesta nebuvo.


Kalbėjo skirtingai


Prieš savaitę „Santakoje“ rašėme, jog Rausvės ugniagesių komandos likimas kaba nežinioje. Kalbinti pareigūnai ir valdžios atstovai kalbėjo skirtingai: vieni sakė, kad ši komanda nuo šių metų išbraukta iš priešgaisrinių pajėgų sutelkimo planų ir gesinti gaisrų nebus kviečiama, kiti tvirtino, jog bent jau kol kas Rausvės gaisrininkai dirba ir ištikus nelaimei jie bus iškviesti.

Dviprasmiška situacija Savivaldybei priklausančią ugniagesių komandą ištiko dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) bei Vilkaviškio rajono savivaldybės Tarybos priimtų skirtingų sprendimų.

PAGD dar pernai rudenį visas respublikos savivaldybes informavo apie numatomą savivaldybių priešgaisrinių komandų optimizavimą ir pasiūlė panaikinti po vieną, o kai kur – ir po dvi ugniagesių komandas.

Departamentas įspėjo, kad 2012 metais lėšų šioms komandoms iš valstybės biudžeto skirta nebus.


Nusprendė nenaikinti


Apsvarsčius PAGD rekomendacijas, pernai lapkričio pabaigoje Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdžiui buvo pateiktas sprendimo projektas panaikinti Rausvės komandą. Nutarta, jog būtent ši Savivaldybės ugniagesių tarnyba iš penkių esamų rajone reikalinga mažiausiai.

Tačiau rajono Taryba priėmė politinį sprendimą nepasiduoti PAGD spaudimui ir Rausvės komandos bei krašto žmonių saugumo neaukoti.

Padėtis tapo absurdiška: Tarybos sprendimu ugniagesiai dirbs ir gaus atlyginimus, o pagal departamento sprendimą į gaisrus kviečiami nebus.


Liko šokiruoti


Kaip jau minėta, dar praėjusią savaitę pareigūnai ir valdžios atstovai nesugebėjo tiksliai atsakyti, ar bus šaukiami į gaisrus Rausvės ugniagesiai, ar nebus.

Į klausimą atsakė konkreti situacija. Sausio 19 d. vakare Pašeimenių kaime užsidegus namui, į nelaimės vietą buvo iškviestos Gražiškių, Sodėnų ir Vilkaviškio priešgaisrinės komandos.

Arčiausiai nelaimės buvę Rausvės ugniagesiai jokio pranešimo negavo.

Išgirdę tokią naujieną Rausvės ugniagesiai liko šokiruoti.

„Po įvykio pats paskambinau telefonu 112 ir išgirdau, kad mūsų įsakyta nekviesti. Bet iki šiol mums žadėjo priešingai. Skaudu, žmonės sakys, kad namas dega, o mes miegam. Juk buvome arčiausiai nelaimės vietos...

Manau, ryžtingų sprendimų šioje situacijoje turi imtis Savivaldybės meras“, – kalbėjo Rausvės komandos ugniagesys Juozas Alaburda.


Iškvies kolegos


Išgirdęs, jog Rausvės komanda į gaisrą nebuvo iškviesta, Vilkaviškio priešgaisrinės tarnybos viršininkas S. Čiuplys taip pat negalėjo patikėti savo ausimis.

„Dar praėjusią savaitę Marijampolėje vyko pasitarimas, kur pats Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Barauskas pareiškė, jog Rausvės gaisrininkų komanda bus kviečiama. Praėjo tik trys dienos ir paaiškėjo, jog tai – melas. Departamentas viršija savo įgaliojimus. Jie nėra steigėjai ir negali būti naikintojai.

Kaip tarnybos vadovas dariau viską, kad Rausvės komanda išliktų. Ji tikrai reikalinga, nes saugo didžiulį plotą, ypač dabar, kai panaikinta Kalvarijos savivaldybės Trakiškių komanda”, – kalbėjo S. Čiuplys.

Po gaisro Pašeimeniuose praėjusį penktadienį S. Čiuplys nurodė Pilviškių, Sodėnų ir Gražiškių komandų pavaldiniams gavus pranešimą apie gaisrą Gižų, Keturvalakių, Bartninkų seniūnijose ar Šeimenos seniūnijos dalyje Marijampolės link, kviestis į pagalbą Rausvės komandą.

Gruodį visoms penkioms komandoms nupirkti mobilieji telefonai ir jais ugniagesiai gali susisiekti.


Nuspręsta palaukti


Šiandien Panevėžyje renkasi Lietuvos savivaldybių merai ir priešgaisrinių tarnybų viršininkai iš Aukštaitijos bei Žemaitijos. Čia bus sprendžiama problema, ką daryti su PAG departamento „paaukotomis“, bet savivaldybių tarybų paliktomis dirbti ugniagesių komandomis.

Vilkaviškio rajono savivaldybės atstovai linkę laukti, ką nuspręs kiti, o patys trepsi vietoje ir jokių ryžtingesnių žingsnių nesiima: nei ryžtasi naikinti Tarybos sprendimą, nei bando prieštarauti departamentui.

Praėjusią savaitę Savivaldybėje valdžios atstovai buvo susirinkę pasitarti dėl susidariusios situacijos, bet nutarta... dar palaukti.

„Mes šį klausimą kiek galėdami stumiame į priekį. Jei matysime, kad nieko išspręsti negalima, o problemos išliks ir kituose rajonuose, turėsime priimti sprendimą naikinti komandą. Tikrai nesame nusistatę prieš Rausvės ugniagesius, bet išlaikyti juos iš Savivaldybės biudžeto neturime galimybių. Tačiau kol kas nepasakėme nei taip, nei ne“, – pripažino rajono meras Algimantas Antanas Greimas.


Būtų kvietęs pats


Pakalbinome ir nukentėjusį nuo gaisro Pašeimenių kaimo gyventoją Giedrių Plečkaitį.

„Dar vakar Rausvės gaisrininkui mašiną paremontavau. Už darbą daug neprašiau, tik pasakiau, kad jei bus gaisras – atvažiuosi, užgesinsi... Turbūt prisišnekėjau...“ – liūdnai šyptelėjo apdegusį namą tvarkęs jaunas vyras.

Pasak G. Plečkaičio, jeigu būtų žinojęs situaciją, būtų nedvejodamas pats paskambinęs Rausvės ugniagesiams ir paprašęs pagalbos – jis tikras, jog vyrai būtų atvažiavę.

Nukentėjusiojo tėvas Vidmantas Plečkaitis džiaugėsi bent jau tuo, kad per gaisrą neužduso žmonės ir ugnis pasiglemžė tik namo sieną.

„Kiek gaisrų prisimenu, visada pirmi atvažiuodavo Rausvės vyrai. Jiems važiuojant tiesiai per laukus, iki čia vos keletas kilometrų. O kol atvažiavo kitos komandos, ugnį patys spėjome apgesinti, – piktinosi V. Plečkaitis. – Valavičiai, Keturvalakiai, Patilčiai, Alksninė – tiek kaimų liks be skubios pagalbos, jei panaikins Rausvės komandą. Nežinau, ką jie sau galvoja su tokiais sprendimais...“


Žmonės piktinasi


Pirmadienį po pietų į redakciją užsuko ir dvi Karklinių bendruomenės atstovės. Moterys tvirtino surinkusios 660 parašų prieš Rausvės komandos naikinimą, pačios važiavusios aiškintis į departamentą, kreipėsi į Vilkaviškio rajono merą ir į Seimo narį Algirdą Butkevičių.

„Mes pasipiktinę ir pašiurpę: kaip galima naikinti Rausvės komandą? Juk didžiulis plotas lieka neprižiūrimas ugniagesių. Jei jau reikia naikinti, tuomet kodėl ne Gražiškių ugniagesių komandą? – stebėjosi bendruomenės atstovė Jolita Tekorienė. – Žinoma, geriausia išlaikyti visus ugniagesius, juk gaisras – baisus dalykas. Tad jei trūksta lėšų, gal paieškokime jų kitur? Nesuprantu mūsų visuomenės prioritetų. Laikome būtinybe Vilkaviškyje įamžinti Napoleono atminimą, o tuo pat metu taupome aukodami žmonių saugumą?..“


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Trąšų gamybą verslininkas kilstelėjo į aukštesnį lygį
* Konteinerius vežėjai privalo pastatyti į vietą
* Šeimos gydytojų komandas papildys ne visi
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas