„Santaka“ / Rajono Švietimo taryba pritarė mokyklų tinklo pertvarkos planui

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-01-13 06:24

Dalinkitės:  


Gau­siai į ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos po­sė­džių sa­lę su­si­rin­kę ra­jo­no Švie­ti­mo ta­ry­bos, mo­kyk­lų ir ki­tų suin­te­re­suo­tų įstai­gų at­sto­vai il­gai dis­ku­ta­vo dėl Mo­kyk­lų tink­lo per­tvar­kos 2012–2015 m. bend­ro­jo pla­no.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Rajono Švietimo taryba pritarė mokyklų tinklo pertvarkos planui

Andrius GRYGELAITIS

Trečiadienį į Savivaldybės administracijos posėdžių salę apsvarstyti Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 m. bendrojo plano gausiai rinkosi Švietimo tarybos nariai, mokyklų atstovai, kiti suinteresuoti asmenys.


Kodėl vykdoma pertvarka?


Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2011 m. birželio 29 d. nutarimu „Dėl mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių patvirtinimo“ įpareigojo iki 2012 m. vasario 1 d. parengti ir patvirtinti savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 metų bendruosius planus.

Didžiausius bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pokyčius lems ir toliau mažėsiantis mokinių skaičius. Šiais mokslo metais, be priešmokyklinukų ir ikimokyklinukų, Vilkaviškio rajono bendrojo ugdymo mokyklose mokosi 6317 vaikų. Prognozuojama, kad iki 2020 m. jau liks tik apie 4300 mokinių. Vidutiniškai per metus sumažėja beveik 300 moksleivių.

Kaip susirinkime sakė Švietimo skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, bendrąjį planą būtina parengti dėl kelių priežasčių. Pagrindinė iš jų – masinis vaikų skaičiaus mažėjimas. Taip pat parengti planą buvo privalu ir dėl bendrojo ugdymo mokyklų klasių komplektų mažinimo, geriau užpildant nepakankamai gerai sukomplektuotas bendrojo ugdymo klases, mokinių skaičiaus mokyklose ir klasėse (ypač jungtinėse) sureguliavimo, kuris leistų veiksmingai įgyvendinti ugdymo tikslus, aukštesnės ugdymo kokybės ir geresnio mokinių išsilavinimo siekimo, bendrojo ugdymo, suaugusiųjų švietimo ir profesinio mokymo pasirinkimo galimybių plėtimo bei racionalaus švietimui skirtų Savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo.

Šiam dokumentui parengti Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo sudaryta darbo grupė. Ji paruošė Mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 m. bendrąjį planą bei jo priedus: mokyklų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo, pertvarkymo bei struktūrinių pertvarkymų planus, taip pat – mokytojų kvalifikacijų atnaujinimo ir įdarbinimo, mokinių vežiojimo užtikrinimo planus.

„Tai ne pirmas kartas, kai tenka svarstyti mokyklų tinklo pertvarkos planą. Paskutinį kartą tai darėme 2007 metais, vėliau jį nuolat koregavome. Tai tarsi „gyvas“ bei tęstinis dokumentas, kuris keičiasi besikeičiant situacijai rajone“, – kalbėjo A. Finagėjevienė.


Švietimo Taryba planui pritarė


Naujajame 2012–2015 m. mokyklų tinklo pertvarkos plane atsispindi tai, kaip atrodys visas rajono mokyklų tinklas iki 2015 m. Iki šios datos trys rajono mokyklos – Bartninkų Jono Basanavičiaus, Sūdavos bei Virbalio vidurinės – turėtų tapti pagrindinėmis. Šios įstaigos jau nuo 2014 m. nekomplektuos vienuoliktų klasių, o nuo 2015 m. jos taps pagrindinėmis mokyklomis.

Plane taip pat numatyta, jog Vištyčio Petro Kriaučiūno vidurinė mokykla turi galimybę įgyti gimnazijos statusą. Ši įstaiga yra pasienio mokykla, todėl jai įgyjant gimnazijos statusą gali būti taikomi kitokie, paprastesni, reikalavimai. Mokyklai užtenka sudaryti po vieną vienuoliktą bei dvyliktą klases, kuriose mokytųsi bent po 15 mokinių.

Tiesa, siekiant šio statuso Vištyčio Petro Kriaučiūno vidurinės mokyklos laukia labai sunkus darbas – pasirengti vidurinio ugdymo programos akreditacijai.

Taip pat planuojama išplėsti Giedrių jaunimo ir suaugusiųjų mokyklos teikiamas paslaugas. Joje mokiniai bus ugdomi ne tik pagal pagrindinio, bet ir pagal vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Tokiu būdu visos rajono suaugusiųjų klasės pamažu turėtų persikelti būtent į šią mokymo įstaigą.

Neaiškus likimas laukia Alksnėnų bei Šiaudiniškių skyrių. Jei nebus surinktas reikiamas vaikų kiekis klasių komplektams, šie skyriai bus panaikinti.

Plane taip pat numatytas galimas Paežerių mokyklos-darželio „Ežerėlis“ prijungimas prie Alvito pagrindinės mokyklos. Tiesa, „Ežerėlio“ patalpose ugdymo veikla nenutrūktų, tiesiog ši įstaiga taptų kitos įstaigos skyriumi. Planuojama, kad tai gali įvykti jau 2012–2013 metais.

Nuo tų pačių metų jau nebus komplektuojama Vilkaviškio pradinės mokyklos klasė Giedrių skyriuje. Visi mokiniai bus vežami mokytis į Vilkaviškio pradinę mokyklą.

Šiuo metu rajone yra vienintelė Kybartų „Saulės“ progimnazija. Netrukus šį statusą turėtų įgyti ir Vilkaviškio pagrindinė mokykla. Ji nuo 2012–2013 m. jau nekomplektuos devintos, o nuo 2013–2014 m. – ir dešimtos klasės.

Mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 m. bendrasis planas buvo svarstomas mokyklų bendruomenėse, o šį trečiadienį jam pritarė rajono Švietimo tarybos nariai. Iš viso Švietimo taryboje yra 36 nariai, o į svarstymą atvyko 29. Balsuojant vienas narys susilaikė, visi kiti mokyklų tinklo pertvarkos planui pritarė.

Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba šį planą turėtų patvirtinti iki vasario 1 d.


Aistros dėl pasiūlymo


Prieš pat mokyklų pertvarkos tinklo svarstymą rajono Švietimo skyrių pasiekė Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos raštas „Dėl protokolų išrašų“, kuriame pateikiamas darbo grupės mokyklos tinklui kurti ir mokyklos tarybos posėdžio nutarimas: „Į Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 m. bendrojo plano projektą įtraukti, jog Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. pilnai teiktų pradinį ugdymą ir pirmas klases pradėtų formuoti nuo 2013 m. rugsėjo 1 d.“

„Daugiau jokių argumentų, analizės, tikslingumo, paskaičiavimų, dėl ko mokykla nori turėti pradines klases, mokykla nepateikia“, – sakė A. Finagėjevienė.

Šis pasiūlymas sulaukė audringų diskusijų ir komentarų.

Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos atstovai savo siekį grindė tuo, kad įstaiga turi pakankamai dideles patalpas, visą reikiamą inventorių ir mažėjant vaikų skaičiui netikslinga būtų jų palikti nenaudojamų.

Išgirdę šiuos argumentus, Vilkaviškio pradinės mokyklos atstovai pripažino, kad jeigu Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje vėl pradėtų mokytis pradinukai, tai reikštų pradinės mokyklos griūtį. Šios įstaigos direktorė Asta Strazdienė papasakojo apie geras ugdymo sąlygas, atkreipė dėmesį į tai, jog per pastaruosius metus atnaujinta mokyklos ugdymo bazė, visur nupirkti nauji suolai, pakeista elektros instaliacija.

Ne itin sužavėti Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos siekiu buvo ir savo nuomonę pareiškę mokinių tėvų bei Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovai. Jų nuomone, dauguma rajono gyventojų yra visiškai patenkinti esama situacija ir kelti sumaišties mokyklų gyvenime nevertėtų.

Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Meseckienė, pristatydama įvairius mokslininkų atliktus tyrimus, taip pat teigė, kad specializuotose pradinėse mokyklose vaikai ne tik geriau jaučiasi, bet ir gauna daug geresnį išsilavinimą nei kitokių tipų ugdymo įstaigose.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas