„Santaka“ / Įsigaliojo socialinės paramos įstatymo pakeitimai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20

Parduoda 0,74 ha žemės ūkio paskirties sklypą (1 km nuo Vilkaviškio, yra elektra prie kelio, tinka namui statyti), 0,25 ha namų valdą Vilkaviškio miesto ribose ir gretimą 0,14 ha žemės ūkio paskirties sklypą (galima pirkti abu kartu). Tel. 8 680 59 859.
Galioja iki: 2019-03-02 11:48:20

Parduoda hidraules žarnas traktoriui DT-75, paleidimo varikliuką PD-8, UAZ-452 dalis, grėblį-vartytuvą TZK-7, būgninius volus (300 l talpos), 5 m³ cisterną, grūdų sėjamąją SZ-3,6, siją (18 m), elektros variklius (3 kW–20 kW), vartomą 3 vagų plūgą. Tel. 8 643 28 365.
Galioja iki: 2019-03-02 15:11:28

Parduoda 1 t talpos plastikinį konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, 1 t talpos plastikinę talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.). Tel. 8 686 98 506.
Galioja iki: 2019-03-03 10:16:02

Parduodu 1 kambario butą su daliniais patogumais J.Basanavičiaus 10, Kybartuose (3000 Eur). Tel. 8 618 23 835.
Galioja iki: 2019-03-03 16:08:06Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-01-09 07:21

Dalinkitės:  


So­cia­li­nės pa­ra­mos ir svei­ka­tos prie­žiū­ros sky­riaus ve­dė­ja Da­nu­tė Gra­baus­kie­nė tvir­ti­no, jog įsi­ga­lio­ję nau­ji so­cia­li­nės pa­ra­mos ne­pa­si­tu­rin­tiems gy­ven­to­jams įsta­ty­mo pa­kei­ti­mai ska­tins il­ga­lai­kius be­dar­bius ieš­ko­tis dar­bo.

Autoriaus nuotr.


Įsigaliojo socialinės paramos įstatymo pakeitimai

Andrius GRYGELAITIS

Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimai.

Apie visas naujoves kalbėjomės su Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Danute GRABAUSKIENE.


– Į kokią paramą pagal naujus įstatymo pakeitimus gali pretenduoti nepasiturintys gyventojai?


– Kaip ir seniau, nepasiturintys gyventojai gali pretenduoti į socialinę pašalpą bei būsto šildymo, geriamojo ir karšto vandens išlaidų kompensacijas.

– Kokios įstatymo naujovės ir kuo jos skiriasi nuo buvusiųjų?


– Nuo šių metų sausio 1 dienos bedarbiams, kurie kreipiasi dėl socialinės pašalpos ar kompensacijų, pakanka būti tiesiog registruotiems teritorinėje darbo biržoje. Jiems nebereikia laukti šešių mėnesių laikotarpio, kaip būdavo seniau. Dar viena naujovė yra ta, kad anksčiau teisę į piniginę socialinę paramą turėjo asmenys, dirbantys du ir daugiau hektarų žemės bei auginantys vaikus iki 14 metų, o dabar jie tokią teisę turės tik tol, kol vaikui sukaks 8 metai.

Kalbant apie būsto šildymo kompensaciją, nuo šių metų numatyta galimybė dėl jos kreiptis ir būstą nuomojančioms šeimoms, jei jos yra raštu sudariusios ir viešame registre įregistravusios gyvenamųjų patalpų nuomos sutartį. Seniau tokios galimybės nuomininkai neturėjo. Tiesa, sudarę panaudos sutartį žmonės į kompensaciją nepretenduoja. Taip pat nuo šių metų sudarytos palankesnės sąlygos kompensacijoms skaičiuoti, jei būste gyvena vienas asmuo. Dar pernai vienam gyvenančiam asmeniui buvo suteikiama šildymo kompensacija tik už 38 kvadratinius metrus, o nuo šių metų galima tikėtis kompensacijos jau už 50 kvadratinių metrų būstą.

– Kada negalima pretenduoti į būsto šildymo išlaidų kompensacijas?


– Būsto šildymo išlaidų kompensacijos neskiriamos toms nesusituokusių ar išsituokusių asmenų šeimoms, kurių vaikams nėra nustatyta tėvystė arba tėvystė nustatyta, bet nepriteistas išlaikymas. Socialinė pašalpa tokiose šeimose skiriama tik vaikams. Savivaldybės administracija socialinę pašalpą taip pat gali skirti tik vaikui, o kompensacijų neteikti šeimai, kuri pateikė neteisingą informaciją, įrodančią šeimos teisę gauti piniginę socialinę paramą, arba per mėnesį nepranešė apie materialinės padėties pasikeitimus ar atsiradusias aplinkybes, turinčias įtakos teisei į piniginę socialinę paramą arba jos dydžiui. Jei neteisingą informaciją pateikė arba apie pasikeitimus neinformavo vienas gyvenantis asmuo, jam socialinė pašalpa ir kompensacijos neteikiamos tris mėnesius.

– Ar įsigaliojus naujiems įstatymo pakeitimams nesikeičia paramų dydžiai?


– Visų pirma, keičiasi socialinės pašalpos dydis. Vienam gyvenančiam asmeniui arba pirmam šeimos nariui socialinės pašalpos dydis nuo šiol yra lygus 100 proc. skirtumo tarp valstybės remiamų pajamų, t. y. 350 litų, dydžio ir asmens pajamų. Antram šeimos nariui socialinės pašalpos dydis lygus 80 proc. skirtumo tarp valstybės remiamų pajamų ir asmens pajamų. Trečiam ir kitiems šeimos nariams – 70 procentų skirtumo tarp valstybės remiamų pajamų ir asmens pajamų. Taigi, neturintiems jokių pajamų vieniems gyvenantiems asmenims socialinė pašalpa nuo šiol yra lygi 350 Lt, dviejų asmenų šeimai – 630 Lt, trijų asmenų šeimai – 875 Lt. Seniau nebūdavo svarbu, kiek asmenų sudaro šeimą, visiems be išimties būdavo kompensuojama 90 proc. skirtumo tarp valstybės remiamų pajamų ir asmens pajamų.

– Dažnai visuomenėje sklando kalbos, kad pašalpas gaunantys gyventojai specialiai vengia darbo, nes gauti paramą labiau apsimoka nei dirbti. Ar nieko nebus daroma, siekiant to išvengti?


– Nuo šiol bus skatinama darbo paieška. Įsidarbinus ilgalaikiams bedarbiams, jiems iki pusės metų gali būti paliekama dalis socialinės pašalpos, kurios dydis lygus 50 proc. socialinės pašalpos, mokėtos per praėjusius 12 mėnesių, vidutiniam dydžiui, už kiekvieną su darbo santykiais susijusį mėnesį, jeigu šeima atitinka tam tikras sąlygas: bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų turi įsidarbinti ir dirbti ne mažiau kaip du trečdalius maksimalios darbo laiko trukmės, prieš įsidarbindami jie buvo įsiregistravę darbo biržoje ne trumpiau kaip 12 mėnesių iš eilės, bendrai gyvenantys asmenys buvo socialinės pašalpos gavėjai bent vieną mėnesį per paskutinius 3 mėnesius prieš įsidarbinimą ar bendrai gyvenantys asmenys augina vaikus.

Be to, nuo šių metų sausio 1 dienos ilgalaikiams bedarbiams bus mažinamos pašalpos. Nedirbantiems nuo 3 iki 4 metų socialinė pašalpa bus mažinama 20 procentų, nuo 4 iki 6 – 30 procentų, o nedirbantiems daugiau kaip šešerius metus socialinė pašalpa bus sumažinta net 40 procentų. Visa tai skatins specialiai darbo vengiančius žmones jo ieškoti.

Taip pat Savivaldybės administracija darbingus nedirbančius ar nesimokančius asmenis, gaunančius piniginę socialinę paramą ilgiau kaip 6 mėnesius arba ją gaunančius išimties tvarka, nuo šiol gali sutelkti visuomenei naudingai veiklai atlikti.

– Ar labai pasikeis socialines paslaugas teikiančių specialistų darbas, įsigaliojus šiems įstatymo pakeitimams?


– Visuomet, įsigaliojus naujiems įstatymams, reikia šiek tiek laiko į juos įsigilinti. Šįkart labiausiai krūvis padidės seniūnijose dirbantiems specialistams. Nuo šiol būtent jie, o ne Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus darbuotojai turės savarankiškai įvertinti pareiškėjo turtą, nustatyti, ar jo vertė neviršija nustatytų normatyvų. Pareiškėjai taip pat susidurs su tam tikromis naujovėmis: jiems teks užpildyti pasikeitusias dokumentų formas, jose atsakyti į kiek kitokius, nei buvo seniau, klausimus. Taip pat pildydami šiuos dokumentus pareiškėjai daugiau neišvys „šeimos“ sąvokos. Nuo šiol ji pakeista į „bendrai gyvenančių asmenų“ sąvoką.

– Kur turėtų kreiptis gyventojai, norintys daugiau sužinoti apie visas įstatymo naujoves?


– Detalesnė informacija teikiama seniūnijose bei Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriuje. Kreiptis dėl socialinės pašalpos žmonės gali tel. (8 342) 60 095, o dėl kompensacijų – tel. (8 342) 60 026.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Aptariant miesto sodo projektą neapsieita be priekaištų
* Išmokę spausti aliejų žyniškiai ūkininkai pasijuto savose rogėse
* Seniai išnykusi liga grasina sugrįžti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kurios partijos, komiteto kandidatus rinktumėte į Savivaldybės tarybą?
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos
Visuomeninio rinkimų komiteto „Naujas startas“
Lietuvos socialdemokratų partijos
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio
Darbo partijosKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „gazonas“?
Gazonas vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė. Teikiami šio žodžio pakaitai veja, dekoratyvinė pievelė.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas