„Santaka“ / Pokyčiai smulkiųjų verslininkų veikloje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01

Parduoda nedidelį namą Virbalyje (reikalingas remontas), 900 l talpos aliumininę talpyklą su čiaupu. Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-04-01 11:06:38

Išsinuomotų 2–3 kambarių butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-04 08:14:48

Skubiai parduoda suremontuotą 1 kambario butą Vilkaviškyje (sava pakura), naudotus labai geros būklės baldus (sekciją, 3 durų spintą), akordeoną „Weltmeister“ (120 bosų, suderintas, geros būklės). Tel. 8 656 04 768.
Galioja iki: 2019-04-04 10:09:27

Parduoda OPEL MERIVA (2006 m. balandžio mėn., 1,6 l, benzinas, 74 kW, mechaninė pavarų dėžė, TA iki 2020 m. rugsėjo 16 d., 272 000 km rida, 2200 Eur). Tel.: 8 614 56 782, 8 618 71 679.
Galioja iki: 2019-04-04 13:05:21

Šeima ieško buto ar namo išsinuomoti arba namo išperkamajai nuomai Vilkaviškis–Marijampolė ar netoli šių miestų. Tel. 8 600 65 396.
Galioja iki: 2019-04-04 14:34:37Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2012-01-02 07:20

Dalinkitės:  


Pokyčiai smulkiųjų verslininkų veikloje

Nuo sausio 1 d. ir gegužės 1 d. dviem etapais keičiasi verslo liudijimų išdavimo taisyklės.

Marijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija atsako į klausimus apie svarbiausius pasikeitimus verslininkams, vykdantiems individualią veiklą pagal verslo liudijimą.


– Kokie pagrindiniai pasikeitimai laukia gyventojų, veiklą vykdančių pagal verslo liudijimus?


– 2012 metais Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių pakeitimai įsigalios dviem etapais: nuo sausio 1 dienos ir nuo gegužės 1 dienos.

Pagrindiniai pasikeitimai yra tokie: dalis veiklos rūšių stambinama, kai kurios veiklos rūšys naikinamos.

Nuo sausio 1 dienos į verslo liudijimą bus galima įrašyti tik vieną fizinį asmenį, kuris ir galės dalyvauti gyventojo vykdomoje veikloje pagal išduotą verslo liudijimą.

Mažiau dokumentų prekybos vietoje galės turėti tie smulkieji verslininkai, kurie veiklą vykdo pagal verslo liudijimus, suteikiančius teisę prekiauti savo pagaminta produkcija. Nuo sausio 1 d. prekybos vietoje jiems nebereikia turėti krovinio važtaraščio.

– Kokie numatyti veiklų, kuriomis galima verstis įsigijus verslo liudijimą, sąrašo pasikeitimai?


– Iš šiuo metu galiojančių 105 veiklos rūšių sąraše lieka tik 90.

Panaikinamos žemės ūkio veiklai priskiriamos veiklos rūšys, nes pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatas gyventojų pajamos iš žemės ūkio veiklos neapmokestinamos, jei gyventojas nėra PVM mokėtojas. Kadangi nuo 2012 metų, įgijus PVM mokėtojo statusą, teisės vykdyti veiklą su verslo liudijimu nelieka, todėl iš šio sąrašo išbraukiamos žemės ūkio paslaugų, gyvulių priežiūros ir šėrimo paslaugų, pynimui skirtų augalų auginimo, žuvų gaudymo verslinės žūklės įrankiais ir apdorojimo veiklos.

Iš esmės pakeistos statybos veiklos: naujų statinių statyba, esamų statinių atstatymas ir remontas, esamų statinių restauravimas ir konservavimas. Vietoj šių veiklų atsirado tokios specializuotos veiklos: specialieji statybos darbai (statybvietės paruošimas, stogų dengimas, pamatų klojimas, mūrijimo, betonavimo, hidroizoliaciniai darbai, pastolių ir darbo platformų statymas bei ardymas, dūmtraukių įrengimas), statybos baigimo ir valymo darbai.

Nuo Naujųjų metų tikslinama ir patalpų nuomos veiklos rūšis, kuri leidžia verstis tik gyvenamosios paskirties patalpų nuoma. Vadinasi, gyventojai, įsigiję verslo liudijimą Gyvenamosios paskirties patalpų nuomos veiklai, negalės išnuomoti gamybinės, komercinės ar kitos (ne gyvenamosios) paskirties patalpų

– Senajame veiklų sąraše prekybai buvo skirta nemažai veiklų. Kaip bus su prekybinę veiklą vykdančiais gyventojais?


– Galiojusios aštuonios prekybinės veiklos rūšys sustambintos iki dviejų.

Nuo sausio 1 d. sąraše yra numatyti tik du prekybinės veiklos verslo liudijimai – „Prekybai tik ne maisto produktais“ ir „Prekybai“.

Įsigijus šiuos verslo liudijimus bus galima prekiauti ir kioskuose, ir turgavietėse, ir užsiimti prekyba iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių bei išnešiojamąja ir išvežiojamąja prekyba. Kitaip tariant, nuo sausio 1 d. nelieka prekybos veiklos rūšių skirstymo pagal prekybos būdą bei vietą.

– Nemažai gyventojų vykdo veiklą, kuri apibrėžiama kaip su laisvosiomis profesijomis siejama veikla. Kokie pasikeitimai laukia laisvųjų profesijų atstovų?


– Nuo sausio 1-osios sąraše nebelieka veiklų, pagal kurias gyventojai galėjo atlikti projektinius-konstruktorinius darbus, kūrė išorines informacijos priemones ar vertėsi radiofikuotos reklaminės informacijos perdavimu.

Be to, susiaurintos su fotografavimu ir filmavimu susijusios dvi veiklos, iš jų pašalinant laisvųjų profesijų veiklas: iš fotografavimo veiklos išbraukiama fotoreporterių veikla, o iš filmavimo pramoginiuose renginiuose veiklos naikinama reportažų, informacinių laidų rengimo ir kita žurnalistinio ir tiriamojo pobūdžio veikla.

Su laisvosiomis profesijomis siejamų veiklų srityje nepakeista išlieka tokia veikla, kaip vertimas su nedidelės apimties spausdinimu, o į vieną veiklos rūšį sujungiamos „Suaugusiųjų kvalifikacijos tobulinimo (x)“ bei „Vaikų ir jaunimo papildomo mokymo (x)“ veiklos.

Nuo sausio 1 d. įsigijus naują verslo liudijimą „Kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla (x)“ mokymo paslaugas bus galima teikti ir vaikams, ir suaugusiesiems arba visai šeimai. Nebereikės įsigyti verslo liudijimo atskirai suaugusiųjų tobulinimui ir atskirai vaikams.

– Šiuo metu galioja nuostata, kad gyventojas, nutraukdamas veiklą, ne visada galėdavo susigrąžinti sumokėtą gyventojų pajamų mokestį. Ar numatyta kokių nors pasikeitimų nuo 2012 metų?


– Pasitaikydavo atvejų, kai gyventojai kreipdavosi į mokesčių inspekciją su prašymu grąžinti sumokėtą pajamų mokestį, nes jie nutraukia veiklą. Tačiau ne visus prašymus galėjome patenkinti, nes iki sausio 1 d. dar galioja nuostata, kad pajamų mokestis grąžinamas arba įskaitomas, kai verslo liudijime įrašytos rūšies veikla nutrūksta tik gyventojui susirgus, išvykus nuolat gyventi į užsienį, mirus arba kitais išimtiniais atvejais verslo liudijimą išduodančios teritorinės Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovo sprendimu. Nuo sausio 1 d. šių apribojimų nebelieka, ir pajamų mokestis galės būti grąžinamas visais veiklos nutrūkimo atvejais, kai ja nebus verčiamasi iki išduoto verslo liudijimo galiojimo laikotarpio pabaigos.

– Kokie pasikeitimai įsigalios nuo 2012 metų gegužės 1-osios?


– Nuo gegužės 1 d. nustatomas apribojimas, jog verslo liudijimas išduodamas parduoti prekes ir teikti paslaugas gyventojams, taip pat parduoti tik savo gamybos prekes ir teikti paslaugas (išskyrus gyvenamosios paskirties patalpų nuomą) juridiniams asmenims, jeigu iš juridiniams asmenims parduotų savo gamybos prekių ir suteiktų paslaugų gautos pajamos nėra didesnės kaip 10 procentų visų mokestinio laikotarpio pajamų, gautų iš verslo liudijime nurodytos veiklos.

Viršijus 10 proc. ribą, visos iš juridinių asmenų gautos pajamos būtų apmokestinamos kaip pajamos iš individualios veiklos, vykdant ją įregistravus, t. y. taikant 5 proc. mokesčio tarifą (jei tai laisvoji profesija – 15 proc. tarifą), leidžiant atimti su tomis pajamomis susijusias išlaidas.

Tačiau reikia neužmiršti, kad įsigijus bet kokios (ne prekybos) veiklos verslo liudijimus juridiniams asmenims gali būti teikiamos paslaugos ar parduodamos savos gamybos prekės tik tuo atveju, jeigu veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšis nėra viena iš veiklos, kuria faktiškai verčiasi juridinis asmuo, rūšių.

Be to, įsigalios nuostata, nustatanti, jog prekybos verslo liudijimą įsigijusiam gyventojui nebus galima verstis didmenine prekyba: prekybos verslo liudijimą įsigijusiam gyventojui nebus galima parduoti bet kokias prekes kitam prekybine veikla užsiimančiam gyventojui (tiek įsigijusiam verslo liudijimą, tiek įregistravusiam individualią veiklą).

Visą išsamią informaciją apie pasikeitimus gyventojai gali rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt bei pasikonsultuoti su mokesčių specialistais telefonu 1882.Parengė

Jolanta VAIČAITIENĖ

Marijampolės apskrities valstybinės mokesčių

inspekcijos Administravimo ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Trąšų gamybą verslininkas kilstelėjo į aukštesnį lygį
* Konteinerius vežėjai privalo pastatyti į vietą
* Šeimos gydytojų komandas papildys ne visi
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas