„Santaka“ / 2011 metų „Santakos“ nominacijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26

Parduoda 2 kambarių butą Alvite (I a., sava pakura). Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2019-08-31 13:18:44

Parduoda X mėsinių veislės veršingą mėsinę telyčią, melžimo aparatą (benzininis). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-09-01 11:46:18

Reikalinga moteris vyresnio amžiaus močiutei prižiūrėti. Tel. 8 683 64 162 (Marijampolė).
Galioja iki: 2019-09-02 11:07:09Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-12-30 07:18

Dalinkitės:  


2011 metų „Santakos“ nominacijos

„Metų ryžtas“

Vilkaviškietį Vitą JABLONSKĮ rajono gyventojai pažįsta kaip nenuilstantį organų donorystės akcijų organizatorių, rajono Nefrologinių ligonių draugijos ir Lietuvos nefrologinių ligonių asociacijos „Gyvastis“ Marijampolės skyriaus pirmininką.

Nors V. Jablonskis turi rimtų sveikatos problemų (dėl diabeto jam amputuota koja, prieš 14 metų persodintas inkstas), 48-erių vyras nenuleidžia rankų ir gyvena aktyvų visavertį gyvenimą. Turėdamas stiprią valią, jis pasiekė aukštų rezultatų ne vienoje sporto rungtyje: yra daugkartinis bočia sporto rungties Lietuvos čempionas, dukart laimėjo antrąsias vietas krepšinio 3x3 varžybose ir šaškių pirmenybėse, dalyvauja stalo teniso, sėdinčiųjų tinklinio varžybose.

O šie metai Vitui buvo ypatingi. Vasarą jis Lietuvos ir Vilkaviškio vardą garsino pasaulinėse transplantuotųjų (žmonių, kuriems transplantuoti inkstai, širdis, kepenys, kasa ar kaulų čiulpai) žaidynėse Geteborgo mieste, Švedijoje.


„Metų kovotoja“

Panašu, kad lietuviai – viena nuolankiausių tautų Europoje. Kol kitų šalių atstovai rengia piketus dėl kokio nors naujo mokesčio ar truputį pailginto pensinio amžiaus, mūsiškiai tik tyliai bumba ir nieko nesiima.

Tačiau vilkaviškietė Andželika EIDUKEVIČIENĖ neketina tylėti, kai mato neteisybę. Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos (LSVPA) narė šią žiemą dalyvavo prie Lietuvos Seimo rūmų vykusioje bado akcijoje, vėliau su bendraminčiais vyko piketuoti į Briuselį.

Smulkiojo verslo atstovė įsitikinusi, kad Lietuvoje be pagrindo vienodinami reikalavimai įmonėms ir su verslo liudijimais dirbantiems asmenims. „Mes, turgaus prekeiviai, esame lyginami su įmonėmis, o tai – visiška nesąmonė! Lietuvos politikai žlugdo smulkųjį verslą“, – tvirtina vilkaviškietė, ypač pasipiktinusi kasos aparatų turguje įvedimu.


„Metų baikeris“

Vilkaviškio baikerių klubo „Damselfly“ vadovas Ramūnas KAŠINSKAS yra prisipažinęs, kad motociklas – visas jo gyvenimas. Su šia transporto priemone vyriškis jau yra apkeliavęs beveik visą Lietuvą ir kai kurias Europos šalis. Savo aistrą jis stengiasi perduoti ir kitiems mūsų rajono „plieninių žirgų“ mėgėjams. Kasmet jo iniciatyva organizuojamos baikerių sezono atidarymo ir uždarymo šventės sutraukia šimtus motociklininkų.

Jau tapo tradicija, kad „Damselfly“ baikeriai kiekvienais metais nuveža dovanų vargingiau gyvenančioms rajono šeimoms. Šiemet savo apsilankymu motociklininkai pradžiugino ir Didvyžių socialinės globos namų gyventojus, Vištytyje surengė stovyklą Alksnėnų kaimo bendruomenės vaikams.

Turėdamas nemažai veiklos, R. Kašinskas neapleidžia ir savo vadovaujamo klubo reikalų. Šiemet kartu su kitais „Damselfly“ nariais jis beveik baigė įrengti klubo būstinę.


„Metų atradimas“

„Miegu ir sapnuoju baletą“, – metų pradžioje sakė buvusi Novosibirsko akademinio operos ir baleto teatro artistė Margarita KURKČIJANC-KURTINAITIENĖ. Dabar sapnuoti baleto jau nereikia – baletą ji kuria Vilkaviškyje.

Nors praėjo daugiau kaip 25 metai, kai pati Margarita paskutinį kartą sukosi scenoje, prestižiniame teatre įgyti įgūdžiai niekur nedingo. Tad pasiūlymas Vilkaviškio kultūros centre suburti baleto studiją ir su mergaitėmis pasidalyti turima patirtimi jai buvo tikra sielos atgaiva. Būrys mažųjų vilkaviškiečių, nuo rugsėjo „kremtančių“ baleto abėcėlę, jau surengė pirmąjį pasirodymą Kultūros centro 20-mečio šventėje. Dar nedrąsiai scenoje plazdenusios šokėjos gal ir netaps tikromis balerinomis, bet už savo grakštumą, plastiškumą, eleganciją galės būti dėkingos vadovei, kurią gyvenimo vingiai iš tolimojo Novosibirsko prieš porą dešimtmečių atvedė į Vilkaviškį. O gal kuri nors ir pasirinks balerinos kelią, kaip tai padarė abi M. Kurkčijanc-Kurtinaitienės dukros.


„Metų ūkininkas“

Vilkaviškietis Vincas VENCLAUSKAS ūkininkavimo ėmėsi prieš trejus metus. Daugiau nei 2 ha plote Pajevonio seniūnijoje jis augina šilauoges. Sėkmingai uogakrūmius dauginantis vilkaviškietis prekiauja ir jų sodinukais bei moko, kaip juos prižiūrėti.

V. Venclausko ūkyje triūsia visa šeima. Daug kam toks ūkininkavimas atrodo gan romantiškai, bet tai – nelengvas darbas. Keliais reikia apeiti kiekvieną krūmelį, ir šitaip susidaro nemenka virtinė kilometrų. Žolę nupjauti reikia paprasčiausia žoliapjove, o apie krūmus – rankine vejapjove. Uogų skynimo metas taip pat pareikalauja daug jėgų. Mat pirštais reikia pačiupinėti kiekvieną prinokusią uogelę.

Jokių europinių paramų ir investicijų iš kitur V. Venclauskas niekada nėra gavęs. Viskas įkurta savomis lėšomis, apdirbama savomis rankomis su minimaliais technikos ištekliais. Uogų realizacija – taip pat šeimininko rūpestis. Dažniausiai V. Venclauskas turguje stovi pats ir pardavinėja daug naudingų medžiagų žmogaus organizmui turinčias šilauoges bei jų sodinukus.


„Metų kultūrininkė“

Renginių organizatorė ir jų vedėja, kolektyvų vadovė, scenaristė, režisierė... Net nežinia, kuris titulas Vilkaviškio kultūros centro darbuotojai Daivai KASULAITIENEI tiktų geriausiai.

Šiemet Daivos iniciatyva daugiau kaip po dešimties metų pertraukos Kultūros centre vėl atsirado teatras. Jau keletą metų koordinuojanti unikalų projektą – mėgėjų teatrų vakarus „Po paupio gluosniais“, leidžiantį vilkaviškiečiams pamatyti kolektyvus iš įvairių respublikos vietų, D. Kasulaitienė neiškentė ir pati pastatė spektaklį. Jos suburti dramos mėgėjai, vasarą debiutavę „Po paupio gluosniais“ su nuotaikinga K. Binkio komedija „Atsarga daro gėdą“, jau spėjo apsilankyti ne vienoje mūsų rajono scenoje, svečiavosi pas kaimynus.

Daivos švelniai vadinamas „teatriukas“ žengia dar tik pirmuosius žingsnius, o kiti du jos „kūdikiai“ jau seniai užkariavę žiūrovų simpatijas. D. Kasulaitienės vadovaujama humoro grupė „Dagys“ šiemet minėjo penkiolikos metų sukaktį, o vyresniuosius besivejantys „Dagiukai“ jau sulaukė penkerių.


„Metų duetas”

Atrodo, kad jos visur kartu. Ir namuose, ir muzikos mokykloje, ir scenoje – tarsi neatsiejamas duetas.

Mama Raimonda KURAUSKIENĖ veda koncertą, dukra Eimantė KURAUSKAITĖ šoka, mama groja kanklėmis – dukra dainuoja... Jų, energingų ir nuolat besišypsančių, pilna įvairiausiuose renginiuose. Šiemet šaunusis šeimyninis duetas vilkaviškiečiams vėl pateikė malonią staigmeną. Eimantė puikiai pasirodė LTV laidoje „Vunderkindai.lt“, o dukros pasiruošimu jaunųjų talentų konkursui, žinoma, daugiausia rūpinosi mama. Eimantei televizijoje talkino ir R. Kurauskienės vadovaujamas kanklininkių ansamblis.

„Jei ne mama, aš su muzika tikriausiai nieko bendra neturėčiau“, – tvirtina Eimantė. Ir vėl abi nusišypso – dukra ir mama.


„Metų aktyvistas”

Tomo RIKLIAUS pavardė nuolat šmėžuoja „Santakoje“. Tomas dainuoja, šoka, vaidina, veda renginius, pats viskuo domisi, yra plataus akiračio žmogus. Mokydamasis Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje ir „Aušros“ gimnazijoje, jis nuolat dalyvavo olimpiadose ir konkursuose.

Šių metų pradžioje Tomas antrąkart tapo respublikinės Antikos kultūros olimpiados prizininku.

Baigęs gimnaziją ir pradėjęs studijas Vilniaus universitete, T. Riklius nepamiršta ir gimtinės. Dar vasarą Vilkaviškio „Topolio“ boulingo klube jis su kita vilkaviškiete surengė „Madų šou 2011“ ir pristatė savo sukurtų drabužių kolekciją. Tame pačiame klube studentas neseniai vedė nuotaikingą vakarą „Gimnazistų ir verslininkų protų karai“, kuriam pats parengė klausimus.


„Metų rūpintojas“

Gudkaimio bendruomenės pirmininką Ramūną ŽEMAITĮ nuo šių metų pradžios pažįsta jau ne tik gimtojo kaimo ar rajono gyventojai, bet ir visa Lietuva. Jis buvo tas žmogus, kuris į savo rankas perėmė tragedijos ištiktų Šikšnių kaimo žmonių rūpesčius. Daugelio nuomone, jei ne Ramūnas, kažin ar sudegęs aštuonbutis būtų prikeltas naujam gyvenimui ir kažin ar dvidešimt du jo gyventojai šiuo metu galėtų vėl džiaugtis savo namais, kurie po rekonstrukcijos tapo dar jaukesni, šiltesni ir patogesni.

Dėl savo didelio noro būti naudingam kitiems gudkaimiškiui teko patirti ir nemalonių išgyvenimų. Pavyduoliai ne kartą bendruomenės pirmininką skundė įvairioms institucijoms, tačiau šios tik patvirtino skundų nepagrįstumą. Vis dėlto noras pagelbėti savo artimui, draugui, kaimynui dėl to neišblėso. Pasak paties Ramūno, visiems įtikti neįmanoma, o nieko nedaryti, jei gali padėti, būtų nusikaltimas.


„Metų pareiga”

Kelių policijos poskyrio viršininką Arūną KUČINSKĄ galima vadinti policininku iš pašaukimo. Atsakingam Policijos komisariato padaliniui vadovaujantis pareigūnas nuo savo pirmtakų skiriasi tuo, kad neapsiriboja vien kabinetiniu darbu. A. Kučinskas aukoja savaitgalius, šventines dienas ir dirba tada, kai keliuose „karščiausia“.

Šiais metais pareigūno darbo rezultatai pranoko lūkesčius. Be aibės sulaikytų neblaivių vairuotojų ir smulkesnių eismo taisyklių pažeidėjų, Kelių policijos poskyrio viršininkas kartu su kolegomis pavijo ir sulaikė tris per mūsų rajoną bandžiusius prasmukti Vakarų Europoje vogtus brangius automobilius. O prieš porą savaičių užkirto kelią narkotines medžiagas gabenusiems kalvarijiečiams: sulaikė automobilį, prikrautą dėžių su kanapių sodinukais.

Pareigūnas, kone 200 km/h greičiu vydamasis policijai nepaklususius pažeidėjus, prisipažįsta apie save negalvojantis. Tuomet veda vienintelis tikslas – pavyti ir sulaikyti.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Žinomos dainininkės pramintu keliu eina jauniausioji dukra
* Jachtų regata aštriais pojūčiais džiugino dalyvius, o gražiu reginiu – žiūrovus
* Į pilviškiečio laidotuves susirinkęs būrys velionio giminaičių patyrė šoką
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Seimo sprendimą nuo kitų metų Vėlines skelbti nedarbo diena?
Džiaugiuosi juo.
Vertinu neigiamai.
Neturiu nuomonės.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas