„Santaka“ / Vilkaviškio rajone įsibėgėja vandentvarkos projekto darbai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-12-19 23:36

Dalinkitės:  


Vilkaviškio miesto Lobiškių kvartale vandentiekio ir nuotekų tinklus tiesiantys darbininkai dažnai sulaukia vietinių gyventojų skundų dėl sunkiai išvažiuojamų gatvių, tačiau prašo žmones būti pakantesnius, juolab kad kiekvieną vakarą baigdami darbus jie stengiasi viską sutvarkyti.

Vilkaviškio rajone įsibėgėja vandentvarkos projekto darbai

Įgyvendinant dviejų dalių projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilkaviškio rajone“ Nr. VP3-3.1-AM-01-V-02-029, Kybartuose bei Vilkaviškyje jau tiesiami vandentiekio ir nuotekų tinklai, baigiama rekonstruoti Vilkaviškio nuotekų valykla.

Bendra projekto vertė siekia beveik 30 mln. litų.


Devyni objektai


Minėtas projektas įgyvendinamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“.

Projektą įgyvendina Aplinkos projektų valdymo agentūra, o perkančioji organizacija, užsakovas ir galutinis paramos gavėjas yra Vilkaviškio rajono savivaldybė. Projekto partneris – UAB „Vilkaviškio vandenys“.

Vienas iš projekto tikslų yra nutiesti vandentiekio ir nuotekų tinklus Vilkaviškio rajone. Iš viso numatyti devyni objektai, kuriuose ir bus atliekami šie darbai. Tinklų statybai numatytas 22 mln. litų finansavimas. Iš jų ES Sanglaudos fondo lėšos sudaro net 17,6 mln. litų, rajono Savivaldybės ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšos – po 2,2 mln. litų.

Šiuo metu tinklai visu pajėgumu jau tiesiami Vilkaviškio Lobiškių bei Kybartų Smėlyno kvartaluose, taip pat darbai prasidėję Vilkaviškio Žalumynų bei Kybartų Naujakurių kvartaluose.

Jau netrukus turėtų būti gautas leidimas pradėti darbus Kybartų S. Dariaus ir S. Girėno bei Vilkaviškio Salomėjos Nėries ir Birutės gatvių kvartaluose.

Taip pat vandentiekio bei nuotekų tinklai turėtų būti įrengti ir Virbalyje. Atskiromis linijomis numatoma sujungti Vilkaviškį su Paežeriais bei Virbalį su Kybartais.

Greičiausiai iš visų šių išvardytų objektų darbus ketinama baigti Lobiškių kvartale.

„Šioje vietovėje tinklai buvo pradėti tiesti anksčiausiai. Kadangi Lobiškių kvartale tuo pačiu metu vykdomas ir kitas – gatvių tiesimo – projektas, todėl nenorėjome, kad jis sustotų. Gatvių tiesimo projektas negali būti užbaigtas tol, kol nebus įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklai. Tikrai stengiamės, jog viskas būtų atlikta kuo greičiau“, – tikino Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Lenkas.

Pasak jo, Lobiškių kvartale vandentiekio ir nuotekų tinklus tiesiantys darbininkai dažnai sulaukia vietinių gyventojų skundų dėl sugadintų įvažiavimų į kiemus, sunkiai išvažiuojamų gatvių.

„Tikrai ne visi džiaugiasi šiais darbais. Tačiau žmonės turėtų suprasti, kad viskas daroma dėl gerų tikslų. Jau netrukus visas Lobiškių kvartalas bus sutvarkytas, o jo gyventojai galės džiaugtis ne tik gražia bei tvarkinga aplinka, bet turės ir priėjimą prie centralizuoto vandens tiekimo bei nuotekų tvarkymo paslaugų. Be to, darbininkai kiekvieną vakarą, baigdami darbą, užlygina, sutvarko įvažiavimus į kiemus, nors tai taip pat kainuoja papildomų lėšų“, – tvirtino pašnekovas.

Pasak jo, kol kas neįmanoma prognozuoti, kada visi darbai bus galutinai užbaigti, tačiau projekto generalinis rangovas UAB „KRS“, kuris ir planuoja visą veiklą, žino galutinius terminus, todėl tikrai iki 2013 metų pabaigos vandentiekio ir nuotekų tinklai turėtų būti nutiesti ne tik minėtose vietovėse.

Planuojama tinklus nutiesti Pilviškiuose, Giedriuose bei užbaigti kai kuriose Virbalio gatvėse. Beje, Pilviškiuose numatyta ir naujos nuotekų valyklos statyba.


Sunku įtikinti žmones


Pagal 2009 metų statistiką, rajone gyveno per 47 tūkst. žmonių. Iš jų beveik 20 tūkst. nebuvo prieinamos centralizuoto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugos. Nors iki 2015 m. šios paslaugos turėtų būti prieinamos net 95 proc. rajono gyventojų, tačiau šiuo metu jomis gali džiaugtis tik šiek tiek mažiau nei du trečdaliai kraštiečių.

Pasak M. Lenko, nekyla abejonių, kad darbai bus pabaigti laiku. Šiuo metu rajono gyventojai aktyviai raginami prisijungti prie nutiestų tinklų, mat norima iki projekto pabaigos įtikinti net 95 proc. žmonių tai padaryti. Toks įsipareigojimas buvo įrašytas dar ruošiant projektą. Kol kas žmonės didelio noro jungtis prie nuotekų ir vandentiekio tinklų nerodo, tačiau tikimasi, kad situacija pasikeis. Tam šiuo metu rengiamos įvairios akcijos, raginančios gyventojus jungtis prie tinklų.

Šiek tiek paprastesnė situacija dėl prisijungimo prie nuotekų tinklų, nes gresia baudos už aplinkos taršą, tačiau įtikinti gyventojus, kad šie jungtųsi ir prie vandentiekio tinklų, yra ganėtinai sunku.

Pasak Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vyriausiojo specialisto, daugelis mano, kad jeigu turi kieme šulinį, tai ir vanduo jame geras. Turbūt nedaugelis daro šachtinių šulinių vandens tyrimus ir įsitikina, ar tikrai jis saugus vartoti. Didžioji dalis šulinių rajone užteršti nitratais, nes čia pat – žmonių tręšiami daržai, stovi išvietės ir kt.

Ypač bloga vandens būklė Smėlyno kvartale Kybartuose, taip pat – Kapų gatvėje Vilkaviškyje, mat prie pat gyvenamųjų namų – kapinės. Pagal nustatytas normas nuo kiemų kapinės turėtų būti ne mažiau kaip už 250 metrų, tačiau minėtose gatvėse jos prieina prie pat gyventojų tvorų. Tad galima tik įsivaizduoti, kokį vandenį geria šių gatvių žmonės.


Pagerės ekologinė situacija


Projekto metu iš viso ketinama nutiesti per 60 km vandentiekio ir nuotekų tinklų. Taip bus suteikta galimybė prie centralizuoto vandens tiekimo tinklų prisijungti papildomai 1565 gyventojams, o prie nuotekų tinklų – 1894 gyventojams. Be to, rajone turėtų pagerėti ekologinė situacija.

Atliekant projektą, siekiama užtikrinti centralizuotai tiekiamo tinkamos kokybės geriamojo vandens ir tvarkomų nuotekų paslaugų plėtrą Vilkaviškio rajone. Įgyvendinus projektą, bus išspręstas kokybiškų vandentvarkos paslaugų teikimas gyvenamuosiuose rajonuose, pagerintos žmonių gyvenimo sąlygos, padidintas rajono vandentvarkos ūkio efektyvumas. Taip Savivaldybė atliks vieną iš svarbiausių savo funkcijų – aprūpinti gyventojus kokybišku vandeniu bei pagal reikalavimus tvarkyti išleidžiamas nuotekas.

„Tai labai svarbus projektas mūsų rajonui. Jį įgyvendinę mes tik dar labiau apsaugosime mus supančią aplinką nuo žalingo išleidžiamų nuotekų poveikio“, – tvirtino M. Lenkas.


Baigiami darbai nuotekų valykloje


Viena iš projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilkaviškio rajone“ dalių yra Vilkaviškio nuotekų valyklos rekonstrukcija. Jai atlikti skirta 8 mln. litų. 80 proc. šios sumos sudaro ES Sanglaudos fondo, po 10 proc. – Lietuvos Respublikos bei rajono Savivaldybės lėšos.

Šiuo metu nuotekų valykla rekonstruojama visu pajėgumu.

Nuotekų valyklos rangos darbus atlieka UAB „Kortas“ ir AB „Ekra“. Čia jau pastatytas grotinės-priėmimo pastatas, o jame sumontuotas pirminio valymo įrenginys, nukreipiantis dumblą į kitas grandis. Taip pat rekonstruota pagrindinė Vilkaviškio miesto siurblinė, beveik baigtas statyti naujas laboratorijos pastatas, rekonstruojamas ir senasis. Nupirkta beveik visa reikalinga įranga.

Iki šiol beveik prieš 40 metų pastatytoje laboratorijoje buvo tiriamas tiktai nuotekų valymas, tačiau po rekonstrukcijos jos funkcijos išsiplės.

Pasibaigus rekonstrukcijai, laboratorija bus atestuota, o joje bus galima atlikti ne tik nuotekų, bet ir geriamojo vandens tyrimus. Iki šiol buvo atliekami tyrimai tiktai pagal pačios bendrovės poreikius. Dabar bus galima atlikti įvairius bandymus, tyrimus ir kitoms įmonėms ar fiziniams asmenims.

Taip pat Vilkaviškio nuotekų valykloje baigus įgyvendinti projektą bus įrengta nauja dumblo saugykla, atlikta nutekamojo vandens biologinio valymo įrenginio – aerotanko – rekonstrukcija, pastatyti keli pagalbiniai pastatai.

Baigus rekonstrukciją, darbas Vilkaviškio nuotekų valykloje taps dar efektyvesnis nei iki šiol.

„Jeigu tik leis orai, tikimasi visus statybų darbus baigti dar šiais metais. Tiesa, galutinis darbų priėmimas turėtų įvykti tik kitų metų birželį, mat šaltuoju metų laiku negalima išbandyti įvairių įrenginių“, – paaiškino M. Lenkas.

Jis taip pat atskleidė, kad pavasarį, vos tik atšilus orams, nuotekų valykloje bus atliekami ir likę smulkūs darbai: tvarkoma aplinka, teritorijoje įrengiami takai ir klojama asfalto danga.


Valymas nebuvo sustojęs


Nors rekonstrukcijos darbai Vilkaviškio nuotekų valykloje vyksta jau nuo vasaros pradžios, tačiau, nepaisant to, įprastos valyklos funkcijos nebuvo sustabdytos. Tai pagal sutartį privalėjo užtikrinti rangovas.

Kol rekonstruojami beveik visi pagrindiniai statiniai, vanduo valomas senais įrenginiais, kurie jau daug laiko nebuvo naudojami. Nepaisant visko, vandens išvalymo rezultatai tokie pat geri, kokie ir buvo iki šiol.

Visa nuotekų valyklos rekonstrukcija atliekama turint tikslą sumažinti dabartines eksploatacijos išlaidas. Įdiegus naują įrangą, valykla dirbs ekonomiškiau, sunaudos mažiau elektros energijos. Tikimasi, jog įgyvendinus projektą visi įrenginiai veiks optimaliu pajėgumu, taip sutaupydami nemažai lėšų.

Po renovacijos nuotekų valyklos vidutinis našumas turėtų siekti 280 kubinių metrų per valandą. Daugiausiai per valandą (esant lietingam ar nepalankiam orui) bus galima išvalyti 450 kubinių metrų nuotekų.

Užsk. 7874


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų agitacijos kampanijas?
Buvo įdomiau negu 2015 m.
Vyko korektiška kova.
Perspausta su kritika, kaltinimais.
Rinkimais nesidomėjau.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas