„Santaka“ / Nuomininkams – kompromisas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda PEUGEOT 307 CARAVAN (2007 m. gruodžio mėn., 1,6 l, dyzelis, 1650 Eur). Tel. 8657 50 135.
Galioja iki: 2019-06-17 11:26:58

Skubiai parduoda 7,90 ha žemės prie kelio Vilkaviškis–Kybartai, Uosių k., Šeimenos sen. (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-06-24 12:55:30

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra darželis, mokykla). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-06-24 12:56:25Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-12-16 07:30

Dalinkitės:  


Sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos amatų mokytoja Aušra Barinauskaitė sakė, kad temperatūra patalpose dažnai siekia vos 10–15 laipsnių, todėl į užsiėmimus susirenkantiems žmonėms grumba rankos.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Nuomininkams – kompromisas

Eglė KVIESULAITIENĖ

Jau tre­čius me­tus šą­lan­tys ra­jo­no Neį­ga­lių­jų žmo­nių są­jun­gos bei Sut­ri­ku­sios psi­chi­kos žmo­nių glo­bos bend­ri­jos na­riai kal­ti­na ši­lu­mą tau­pan­čius pa­tal­pų sa­vi­nin­kus. Ta­čiau šie įsi­ti­ki­nę, jog kal­ti pa­tys ši­lu­mos sis­te­mą re­no­va­vę nuo­mi­nin­kai.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no Sut­ri­ku­sios psi­chi­kos žmo­nių glo­bos bend­ri­jos pir­mi­nin­kė Al­bi­na Tiu­nai­tie­nė bei Neį­ga­lių­jų žmo­nių są­jun­gos va­do­vė Vi­ta Zmit­re­vi­čie­nė raš­tiš­kai krei­pė­si į ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bę, kad bū­tų iš­spręs­ta pro­ble­ma. Jau tre­jus me­tus pa­tal­pas li­go­ni­nei pri­klau­san­čia­me pa­sta­te nuo­mo­jan­čios vi­suo­me­ni­nės or­ga­ni­za­ci­jos kiek­vie­ną žie­mą ken­čia šal­tį. Vos at­ša­lus orams, tem­pe­ra­tū­ra joms pri­klau­san­čio­se pa­tal­po­se sie­kia vos 9–10 laips­nių.

– Mes mo­ka­me li­go­ni­nei už šil­dy­mą, ta­čiau esa­me pri­vers­ti kęs­ti šal­tį, – aiš­ki­no A. Tiu­nai­tie­nė. – Žmo­nės ne­be­no­ri rink­tis bend­ri­jai pri­klau­san­čio­se pa­tal­po­se, nes neį­ma­no­ma dirb­ti – grum­ba ran­kos. Tiek mū­sų, tiek gre­ta įsi­kū­ru­sios Neį­ga­lių­jų žmo­nių są­jun­gos na­riai čia atei­na kiek­vie­ną die­ną, ga­mi­na įvai­riau­sius rank­dar­bius, flo­ris­ti­nius dir­bi­nius, su­ve­ny­rus ori­ga­mio tech­ni­ka. Šio kruopš­taus dar­bo neį­ma­no­ma at­lik­ti, kai ran­kos su­gru­bu­sios. Jei­gu įsi­jun­gia­me elekt­ri­nes kros­ne­les, tem­pe­ra­tū­ra pa­ky­la iki 15 laips­nių ir dau­giau. Bet mes ir taip daug mo­ka­me už šil­dy­mą, o dar kai­nuo­ja ir elekt­ra...

Neį­ga­lių­jų žmo­nių są­jun­gos pa­tal­po­se žmo­nės ne tik už­sii­ma įvai­ria me­ni­ne, lais­va­lai­kio veik­la, bet ir ne­tu­rin­tie­ji na­muo­se pa­to­gu­mų at­vyks­ta iš­si­skalb­ti dra­bu­žių, iš­si­mau­dy­ti po du­šu. O to­kios pa­skir­ties pa­tal­poms ypač rei­ka­lin­ga ši­lu­ma.

Sa­vi­val­dy­bė įpa­rei­go­jo li­go­ni­nės ad­mi­nist­ra­ci­ją iš­spręs­ti pro­ble­mą, kad nuo­mi­nin­kai ne­šal­tų. Ta­čiau li­go­ni­nės vy­riau­sia­sis in­ži­nie­rius Ro­mas Liu­bi­nas bei ši­lu­mos ūkio spe­cia­lis­tas Ro­mual­das Ste­po­nai­tis įsi­ti­ki­nę, jog šą­lan­tys vi­suo­me­ni­nių or­ga­ni­za­ci­jų at­sto­vai dėl sa­vo pro­ble­mos kal­ti pa­tys.

– Kai re­mon­ta­vo­si sa­vo pa­tal­pas ir ka­bi­no nau­jus ra­dia­to­rius, nuo­mi­nin­kai mū­sų pa­ta­ri­mo ne­klau­sė, – aiš­ki­no R. Liu­bi­nas, ro­dy­da­mas ši­lu­mos tra­są pa­sta­to rū­sy­je. – Jie iš­pjo­vė vi­sus įva­dus, tie­ku­sius ši­lu­mą iš tra­sos į kiek­vie­ną pa­tal­pą, ir pa­li­ko du plo­nus vamz­de­lius, ku­riais da­bar ši­lu­ma ke­liau­ja į vi­sus jų ra­dia­to­rius. Šių or­ga­ni­za­ci­jų nuo­mo­ja­mos pa­tal­pos gan ne­ma­žos – dau­giau nei 100 kv. met­rų plo­to, tad ir ra­dia­to­rių pa­ka­bin­ta ne­ma­žai. Ne­nuos­ta­bu, kad į pa­sku­ti­niuo­sius, ku­riuos „mai­ti­na“ tie du vamz­de­liai, ši­lu­mos ati­te­ka vi­sai ma­žai ir pa­ti­ria­mi ši­lu­mi­niai nuo­sto­liai.

Ši­lu­mos spe­cia­lis­tas R. Ste­po­nai­tis aiš­ki­no, jog ren­giant pa­tal­pas pir­miau­sia rei­kė­jo pa­si­rū­pin­ti grin­dų izo­lia­ci­ja, nes vi­sa ši­lu­ma iš­ke­liau­ja į rū­sį. Ta­čiau vi­suo­me­ni­nės or­ga­ni­za­ci­jos pi­ni­gų to­kiam ka­pi­ta­li­niam re­mon­tui (įreng­ti grin­dų izo­lia­ci­ją, su­mon­tuo­ti at­ski­rą ši­lu­mi­nį maz­gą ir at­ski­rus ap­skai­tos prie­tai­sus) ne­tu­ri.

– Jūs pa­čiu­pi­nė­ki­te, – siū­lė R. Liu­bi­nas, – šių pa­tal­pų ra­dia­to­riai tik­rai karš­tes­ni nei pa­la­to­se ar ka­bi­ne­tuo­se pa­grin­di­nia­me li­go­ni­nės pa­sta­te. Mes ši­lu­mos tie­kia­me tik­rai pa­kan­ka­mai, pa­ti­ria­me di­džiu­lius ši­lu­mi­nius nuo­sto­lius, ta­čiau pro­ble­mos ne­pa­jė­gia­me iš­spręs­ti. Pa­ta­ri­mo net krei­pė­mės į ši­lu­mos tink­lų spe­cia­lis­tus, ta­čiau ir jie iš­sa­kė tą pa­čią nuo­mo­nę. Gre­ta mi­nė­tų vi­suo­me­ni­nių or­ga­ni­za­ci­jų nuo­mo­ja­mų pa­tal­pų yra me­di­ci­ni­nių at­lie­kų tvar­ky­mo ka­bi­ne­tai, mor­gas, ta­čiau ten ši­lu­mos pa­kan­ka.

Li­go­ni­nės va­do­vai pa­siū­lė Sut­ri­ku­sios psi­chi­kos žmo­nių glo­bos bend­ri­jos bei Neį­ga­lių­jų žmo­nių są­jun­gos pa­tal­pas vis dėl­to pa­pil­do­mai šil­dy­ti elekt­ra, o pi­ni­gų už ją pa­ža­dė­jo neim­ti. Gy­dy­mo įstai­gos ad­mi­nist­ra­ci­ja ti­ki­si, kad taip šil­dant pa­tal­pas li­go­ni­nei nuo­sto­liai bus ma­žes­ni.

– Mes vis­ką iš­ban­dė­me, bet ki­tos išei­ties ne­ma­to­me, – tvir­ti­no li­go­ni­nės vy­riau­sia­sis gy­dy­to­jas Ro­mual­das Svei­ka­ta. – Ti­ki­mės, kad ra­si­me su nuo­mi­nin­kais komp­ro­mi­są.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Karščiai ištuštino mokyklas ir užpildė ligonines
* Jubiliejų minintis „Caritas“ visuomenėje skleidžia gerumą
* Suabejojo Eismo saugumo komisijos narių kompetencija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip per karščius vėsinate patalpas?
Įjungiu kondicionierių.
Uždengiu langus, vėdinu.
Jungiu ventiliatorių.
Man karštis netrukdo.Kalbos patarimai

Ar galima priduoti patalpą apsaugai?
Jei nėra sąsajos su gabenimu ir įteikimu, veiksmažodis priduoti nevartotinas. Turėtume sakyti patalpa perduota, atiduota saugoti. Jei kalbame apie signalizaciją, ją įjungiame.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas