„Santaka“ / Rajono jaunimą kviečia imtis veiklos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-11-29 07:10

Dalinkitės:  


Danguolė Gudeliauskienė siūlo jauniems žmonėms mažiau verkšlenti ir rodyti daugiau iniciatyvos.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Rajono jaunimą kviečia imtis veiklos

Eglė MIČIULIENĖ


Daugelis jaunų mūsų rajono gyventojų nežino, kad Savivaldybėje jau yra žmogus, kuris oficialiai atstovauja jaunimo interesams.

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė GUDELIAUSKIENĖ nuo šio rudens, be pagrindinių pareigų kultūros srityje, koordinuoja rajono jaunimo veiklą.

– Anksčiau mūsų Savivaldybėje jaunimo interesams atstovaujančio specialisto nebuvo. Nuo ko pradėjote darbus šioje srityje?

– Turiu koordinuoti jaunimo politikos įgyvendinimą mūsų rajone, jaunus žmones nukreipti tinkama linkme, pateikti informaciją apie projektus, jaunimo veiklos finansavimo galimybes ir kt.

Kad galėčiau dirbti šį darbą, susidariau tam tikras gaires. Pirmiausiai reikia apžvelgti visus teisės aktus, kurie liečia jaunimo politiką, įvardyti visas Savivaldybėje esančias jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas, neformalias grupes. Paskui – aptarti visas vykdomas jaunimo programas, peržiūrėti, kokios šiuo metu skiriamos lėšos jaunų žmonių iniciatyvų įgyvendinimo projektams ir suteikti jaunimui reikalingų žinių. Dabar ruošiu ir medžiagą Savivaldybės internetinei svetainei, kur visa tai bus galima rasti.

Viską susisteminus, bus galima formuoti ir rajono jaunimo politikos įgyvendinimo struktūrą.



Ji turėtų apjungti visas nevyriausybines organizacijas į Apskritąjį stalą. Gruodžio 5–8 dienomis kaip tik rengiamas seminaras dėl apskritųjų stalų steigimo, ten vyks ir mūsų atstovai. Prie Savivaldybės būtų įsteigta Jaunimo reikalų taryba. Į ją įeitų atstovai iš

Savivaldybės administracijos, Savivaldybės tarybos ir Apskritojo stalo. Ši taryba koordinuotų ir įgyvendintų jaunimo politiką mūsų rajone.

– Esate susipažinusi su šia veikla, nes su jaunimu dirbote ir anksčiau.

– Jau anksčiau kaip Kultūros skyriaus specialistė inicijuodavau jaunimo projektų rašymą, dalyvaudavau Pasaulinės lietuvių, Moksleivių dainų švenčių ir kitose komisijose.

Taigi turiu praktinės patirties bendrauti su jaunimu. Manau, pakanka ir teorinių žinių.

KTU baigiau Viešojo administravimo magistro studijas, taip pat – Savivaldybių jaunimo reikalų koordinatorių kvalifikacijos kursus. Dalyvavau ne viename seminare, buvau išvykusi į Vokietiją, kur apžiūrėjome jaunimo centrus, susipažinome su ten įgyvendinama jaunimo politika, administravimo programomis.

– Ar manote, kad pavyks išjudinti mūsų jaunimą? Juk veiklių jaunų žmonių rajone – ne tiek jau daug.

– Mažai. Vyresnieji išvažiuoja studijuoti, be to, kaip ir visoje Lietuvoje, daug išvyksta į užsienį. Gaila, kad tokia valstybės politika, kad jaunimas neturi užimtumo, didesnių galimybių ir išvažiuoja iš Vilkaviškio, iš visos Lietuvos.



Daugiausia pas mus galima dirbti su mokyklų jaunimu.

Iš tiesų reikia mažiau verkšlenti, kad nėra ką veikti, kur nueiti. Buvote skelbę „Santakoje“, kad jaunimas kreiptųsi į mane, jei turi kokių idėjų, kad padėčiau jas įgyvendinti, žinočiau, ko jiems reikia. Bet kol kas jokio pasiūlymo nesulaukiau. Gal kiti ir turi idėjų, bet yra užsislėpę, bijo save realizuoti.

O norėtųsi pakelti tą jaunimą, kuris dar neišvažinėjęs, yra mūsų rajone, atsižvelgti į jų norus ir padėti įgyvendinti jų idėjas.

– Vis dėlto esama situacija neatbaidė nuo tokio darbo?

– Tikrai ne. Yra ir iniciatyvaus jaunimo. Jie rašo projektus, kuriuos siunčiame Valstybinei jaunimo reikalų tarybai, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūrai ir kt.

Užpernai mūsų kaimo jaunimas buvo parašę dvylika projektų, pernai – penkis.

Netrukus jau bus paskelbti nauji konkursai. Susitinku su jaunimu, aiškinu, kaip rašyti tuos projektus, vykstame į seminarus. Gruodžio 9 d. „Litexpo“ parodų rūmuose organizuojama didžiulė ES programos „Jaunimas“ konferencija. Stengsiuosi ten nuvežti kuo daugiau žmonių.

Daug veiklos stabdo organizacijų registravimas. Neformalios, t.y. neįregistruotos bendruomenės ne visada gali dalyvauti projektuose, nes į asmenines sąskaitas niekas pinigų neperveda. O įsteigti organizaciją reikia nemažai lėšų.



Tokiu atveju ieškome išeities: jaunimas „glaudžiasi“ prie kaimo bendruomenių: pasirašo su jomis sutartis, kuriose laiduojama, kad pinigai bus panaudoti tinkamai. Tuomet jaunimas gali dalyvauti projektuose ir gauti pinigų savo reikmėms.

Nereikia manyti, kad jaunimas – toks „žalias“. Rašo projektus ir miesto, ir kaimo vaikai. Pavasarį „Veiksmo savaitės“ metu mokyklų jaunimas buvo mokomas rašyti projektus. Gavę žinių, Salomėjos Nėries ir Aušros vidurinės mokyklos paruošė naują projektą bendram renginiui.

– Ar nebūna nusivylusių: juk ne visi projektai finansuojami?

– Ne visi, bet nereikia iškart nusiminti ir nuleisti rankas. Svarbu, kad jauni žmonės mėgintų, o kitais metais gali ir pavykti – juk jau bus įgiję nemažai patirties.

Be to, net ir nelaimėjus pinigų idėjos lieka, ir jaunimas dažnai vis tiek randa būdų, kaip įgyvendinti savo sumanymą.



Publikuota: 2005-11-29 07:10:58

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai