„Santaka“ / Gimtojoje šalyje gimnazistams nepakanka erdvės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-11-26 08:45

Dalinkitės:  


Gimnazijos bendruomenės nariai ( Stovi iš kairės: direktoriaus pavaduotoja Jolanta Janulaitytė ir Danielius Zaveckas, sėdi: Evelina Lekavičiūtė ir Albina Ščitnik) užmezgė glaudžius ryšius su dabartiniais savo partneriais užsienyje ir į Strasbūrą iškeliaus su visa prie projekto prisidėjusią 3a klase.

Autorės nuotr.


Gimtojoje šalyje gimnazistams nepakanka erdvės


Pirmadienį į Strasbūrą išvyksta Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos delegacija.

Šios mokymo įstaigos mokiniai suspėja ne tik paruošti užduotas pamokas, bet randa laiko ir projektams bei kelionėms po užsienį.



Pakvietė būti partneriais

Dar 2003 metais užmezgę pažintį su Ahaus (Vokietija) miestu gimnazistai dabar dalyvauja rimtuose projektuose. Praeitą rudenį į konferenciją šiame mieste nuvykę kybartiečiai Danielius Zaveckas, Evelina Lekavičiūtė ir jų anglų kalbos mokytoja Albina Ščitnik, labai susidraugavo su kitų šalių mokyklų delegatais ir netrukus visi jau rašė projektus, kad tą draugystę pratęstų ir susitiktų dažniau. Jų kūrinys buvo pavadintas CICERO (iš anglų kalbos „nuo kooperacijos iki integracijos į mūsų bendrą Europą“).

COMENIUS – 1 programai (tai SOCRATES programos dalis) pateikto projekto koordinatoriumi tapo Ahaus Aleksandro Hegiuso gimnazija, oficialiais partneriais – licėjus Haksbergene (Nyderlandai) ir licėjus Gožuve (Lenkija).

Nors Kybartų gimnazija finansavimo dar negavo, juos įtraukė į projektą, kaip „tyliuosius“ partnerius. Be jų, pakviesti ir mokiniai iš Graikijos, Rumunijos, Italijos, palaikomi ryšiai su Belgija ir Čekija.





Į konferencijas važiavo dviračiais

Spalio pabaigoje kybartiečiai dalyvavo bendroje trijų dienų konferencijoje Haksbergene, kur pristatė savo gimtuosius Kybartus. Danielius ir Evelina vežėsi šūsnį nuotraukų su senųjų ir dabartinių Kybartų vaizdais. Kartu vykusi mokytoja A.Ščitnik džiaugėsi, kad jos mokiniams nekilo sunkumų bendraujant ir prisistatinėjant anglų kalba. Nebuvo sunkios ir temos apie religiją, ekologiją.

Nyderlanduose vaikai gyveno bendraamžių šeimose ir į licėjų važiuodavo dviračiais. Mat šioje šalyje labai išvystytos sąlygos dviratininkams – pilna takelių ir vietų jiems pastatyti. Evelinai nuo ją priglaudusios šeimos namų iki konferencijų vietos tekdavo važiuoti apie 11 kilometrų. Danielius licėjų pasiekdavo per 15 minučių.



Į Strasbūrą – visa klasė

Lapkričio 28 dieną dvidešimt Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinių (3a klasė) ir dvi mokytojos dalyvaus Strasbūre vyksiančiame užsiėmime „Euroskola“. Klausimus keliauninkai jau gavo ir ruošiasi nuo rugsėjo mėnesio. Čia jie mokysis būti jaunaisiais parlamentarais ir gaus progą pristatyti savo šalį tikrose Europos parlamento tribūnose. Grįždami mokiniai aplankys Austriją, Čekiją ir namus pasieks gruodžio 1-ąją. Gimnazijos bendruomenė tikisi, kad ir jų projektas galų gale gaus lėšų, ir jie galės priimti savo partnerius Kybartuose.





Akcentavo migraciją

Kaip jau rašėme anksčiau, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos auklėtinis Marius Kargelis spalio pabaigoje buvo išvykęs į Švediją. Čia jis kartu su kitais šešiais lietuvaičiais ir atstovais iš Latvijos ir Estijos dalyvavo projekte „The Baltic Adventure“.

Grįžęs Marius pasakojo, kad po kelionės jo akiratis labai prasiplėtė. Projekto dalyviai buvo apgyvendinti Halsinglande (apie 200 km nuo Stokholmo), gražioje stovyk-lavietėje .

Čia atvykę vaikai stengėsi kaip išmanydami geriau pristatyti savo šalį. Mariui teko tema „Jaunimo socialinė apsauga ir įdarbinimas“. Kaip sakė gimnazistas, jam ši tema ypač artima. Mat pats jau baigia gimnaziją ir ieškos, kuo užsiimti toliau. Iš visų problemų labiausiai jis akcentavo didelę jaunimo migraciją į kitas šalis.



Stebino dydžiai ir mastai

Kai atvykėliai nėrėsi iš kailio pristatydami švedams savo šalį, pastarieji viską demonstravo gyvai. Jei buvo kalbama apie švietimą, svečius vežiojo po mokyklas, jei apie sveikatos apsaugą – po ligonines.

Marių stebino viskas – atstumai, dydžiai ir biudžetinių įstaigų turtingumas. Atvykę į mokyklą, kuri neseniai buvo atnaujinta už 10 mln. eurų, mokiniai buvo apstulbę nuo jos dydžio. Tik pradėję mokytis vaikai, kad rastų kabinetus, čia vaikščiojo su žemėlapiais.



Pasak kybartiečio, mokykloje yra viskas, apie ką gali svajoti mokinys: nuo fojė esančio didžiulio kompiuterio, padedančio rasti reikiamą vietą, pamokų tvarkaraščius, net valgiaraščius, iki muzikos kabineto, kuriame sustatyti turbūt visi žinomi instrumentai, ir profesionalios įrašų studijos...



Pradėtus kontaktus palaikys jaunesni

Tik grįžęs iš Švedijos Marius kartu su Salomėjos Nėries mokyklos mokiniu vilkaviškiečiu Tautvydu Juškausku iškart turėjo važiuoti į Nacionalinę jaunimo konferenciją.

M.Kargelio nuomone, Vyriausybė jau pradeda kreipti dėmesį ir į jaunimo balsą. Tai parodė ir ši konferencija, kurioje dalyvavo aukšti šalies pareigūnai. Pasak gimnazijos vadovų, ir toliau mokiniai bus skatinami dalyvauti projektuose, raginami tobulinti kalbų žinias. Į veiklą bus įtraukiami vis jaunesni gimnazistai, mat jie turės palaikyti vyresnių šios mokymo įstaigos mokinių pradėtus kontaktus.



Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ



Publikuota: 2005-11-26 08:45:36

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai