„Santaka“ / Valdžios sprendimai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-11-03 00:14

Dalinkitės:  


Valdžios sprendimai

Dangyra APANAVIČIENĖ

Opozicija Tarybą ir Etikos komisiją užvertė pareiškimaisPatvirtino pusšimtį sprendimų

Penktadienį vykęs rajono Tarybos posėdis, atrodo, išvargino ne tik jo dalyvius bei svečius, bet ir pačius politikus, nes užsitęsė penkias valandas. Posėdžiavę net su dviem pertraukomis, Tarybos nariai turėjo apsvarstyti ir patvirtinti daugiau kaip pusšimtį sprendimų. Mat paskutinis posėdis vyko tik rugpjūčio pabaigoje, tad per porą mėnesių susikaupė daug neatidėliotinų reikalų.

Verta priminti, kad spalio pradžioje surengtas posėdis neįvyko dėl politikų nesutarimo. Opozicijoje esančių partijų atstovai tąsyk pareikalavo atidėti du darbotvarkės klausimus: dėl Kultūros ir Švietimo skyrių sujungimo bei naujo Savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo. Opozicijos nuomone, minėti klausimai nebuvo gerai išanalizuoti ir negalimi svarstyti. Valdančioji dauguma tokiai nuomonei nepritarė ir siūlė sprendimus priimti. Pasipriešindami opozicijos atstovai tąkart išėjo iš salės ir posėdis neįvyko, nes pritrūko kvorumo (posėdyje nedalyvavo vienas itin trapios valdančiosios daugumos atstovas).Iš posėdžių salės neišėjo

Šio posėdžio scenarijus, atrodė, pasikartos. Pačioje pradžioje socialdemokratų lyderis Algirdas Neiberka vėl pateikė pareiškimą, kuriame išreiškė opozicijai atstovaujančių Tarybos narių nepasitenkinimą dėl Kultūros ir Švietimo skyrių sujungimo.

„Mes nesame prieš pertvarką, kuri, manome, būtų reikalinga. Tačiau per beveik dvi savaites taip ir nesulaukėme kvietimo kalbėtis šiuo svarbiu klausimu, pasigedome viešumo ir skaidrumo priimant šį rezonansinį sprendimą, nes ne tik mums, opozicijai, bet ir pertvarkos liečiamų kolektyvų darbuotojams nebuvo tinkamai ir iki galo išaiškinta, kas ir kodėl daroma“, – buvo rašoma pareiškime ir vėl siūloma minėtą klausimą išbraukti iš posėdžio darbotvarkės bei kartu su opozicija diskutuoti apie galimybę sujungti skyrius ir iš esmės peržiūrėti Savivaldybės administracijos struktūrą.

Šįsyk opozicija negrasino išeiti iš salės, juolab kad nieko tuo nebūtų ir pasiekusi, nes penktadienį į posėdį valdančiosios daugumos atstovai susirinko visi ligi vieno ir be oponuojančios pusės pritarimo galėjo priimti visus sprendimus.

Tad po kiek įtemptos pradžios toliau posėdis vyko palyginti ramiai ir dalykiškai. Buvo patvirtinti ne tik Kultūros ir Švietimo skyrių sujungimo, bet ir visi kiti darbotvarkėje numatyti sprendimai.Pritarė šilumos ūkio modernizavimui

Itin ilgai užsitęsė sprendimo, susijusio su rajono šilumos ūkiu, svarstymas. Tarybos nariams buvo siūloma pritarti investicijų planui, pagal kurį UAB „Litesko“ 2011–2013 metais numačiusi modernizuoti rajono šilumos ūkį. Minėtu laikotarpiu planuojama rekonstruoti ir išplėsti šilumos tinklus, sutvarkyti katilinę, įrengti biokuro katilą, rekonstruoti vamzdynus ir kt.

Statybos, architektūros, teritorijų planavimo ir vietinio ūkio komiteto vardu kalbėjęs Algimantas Mackevičius teigė, kad perspektyvinis investicijų planas yra labai svarbus, o numatomi darbai neišvengiami ir naudingi rajono gyventojams. Pasak šio politiko bei posėdyje dalyvavusio ir kalbėjusio UAB „Litesko“ atstovo Juozo Bartaškevičiaus, įgyvendinus plane numatytas priemones išryškės šildymo kainos mažėjimo tendencija.

„Trylikos siūlomų investicijų paketas nėra spontaniškas dokumentas, o gerai apgalvota ir ne kartą apsvarstyta strategija“, – sakė A. Mackevičius, pateikęs argumentus ir siūlęs pritarti didžiajai daliai, tačiau ne visoms „Litesko“ planuojamoms investicijoms.

Tarybos nariai iš dalies sutiko su šilumos klausimais daugelį metų besidominčio ir situaciją gerai žinančio politiko nuomone. Iš siūlomo plano keturioms investicijų priemonėms Taryba nepritarė. Vieną investiciją politikai „palaimino“ su sąlyga, kad jai įgyvendinti bendrovė „Litesko“ ras bent 50 proc. ES struktūrinės paramos arba kitų finansavimo šaltinių lėšų, taip palengvindama mokesčių mokėtojų naštą. Kitoms investicijoms buvo pritarta be didesnių diskusijų ir prieštaravimų.Paskyrė stipendijas

Taryba patvirtino sprendimą dėl socialinių stipendijų studentams skyrimo.

Pagal šį sprendimą po 150 litų dydžio stipendiją iš Savivaldybės biudžeto šiais mokslo metais gaus 42 mūsų rajono jaunuoliai, studijuojantys šalies universitetuose, ir po 100 litų – 47 studentai, kurie mokosi aukštosiose neuniversitetinėse mokymo įstaigose.

Kaip teigė klausimą pristačiusi Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Danutė Grabauskienė, iš viso buvo gauta daugiau kaip šimtas prašymų socialinei stipendijai gauti. Tačiau komisija, peržiūrėjusi dokumentus ir seniūnijose išsamiau pasidomėjusi šeimų, kurių atžalos pretendavo į Savivaldybės paramą, situacija, dvidešimt vieną prašymą atmetė.Nupirks butų

Posėdyje buvo nuspręsta nupirkti devynis butus, skirtus Savivaldybės socialinio būsto fondo plėtrai. Šie butai bus išdalyti socialiai remtiniems žmonėms.

Vadovaudamasi šiuo sprendimu, Savivaldybė iš privačių asmenų Vilkaviškyje ir Kybartuose nupirks du vieno kambario, penkis dviejų kambarių ir po vieną trijų bei keturių kambarių butus. Pigiausiai (24,5 tūkst. litų) kainuos vieno kambario butas Vilkaviškyje, daugiausiai (67,1 tūkst. litų) – keturių kambarių butas taip pat šiame mieste.Įregistruotos frakcijos

Tarybos posėdyje pasiskelbė ir pasiprašė įregistruojamos dvi naujos frakcijos. Tai Socialdemokratų frakcija, kuriai priklauso devyni politikai (Algirdas Neiberka, Dovilė Rapulskienė, Saulius Vabalas, Vytautas Geležiūnas, Kazys Kiaulakis, Arvydas Šlivinskas, Juozas Iešmantavičius, Kęstas Kružinauskas, Stanislovas Lopeta) ir Nepriklausomų Savivaldybės tarybos narių frakcija, vienijanti šešis atstovus: Liną Blažaitį, Algimantą Antaną Greimą, Jūratę Morkevičienę, Gintautą Plečkaitį, Raimundą Danguolę Sutkaitienę ir Birutę Šeimienę.

Priminsime, kad kadencijos pradžioje buvo įregistruotos „Jungtinių pajėgų“ frakcija (Rimvydas Žiemys, Valentinas Piečiukaitis ir Petras Žilionis) bei Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos valstiečių frakcija (Valdas Kamaitis, Gedeminas Gudaitis ir Algirdas Pilipavičius).

Keturi Tarybos nariai – nuo socialdemokratų atskilę ir nepriklausomais po rinkimų pasiskelbę Algirdas Bagušinskas, Algimantas Mackevičius, Vitas Katkevičius bei Lina Kružinauskienė kol kas nepriklauso jokiai frakcijai.Pareikalavo apsvarstyti Etikos komisijoje

Posėdyje buvo perskaityta bei įteikta Savivaldybės merui, Etikos komisijai ir spaudai keletas pareiškimų.

Be jau minėto pareiškimo dėl Savivaldybės administracijos struktūros patvirtinimo, Socialdemokratų partijos bei Valstiečių liaudininkų sąjungos lyderiai A. Neiberka ir V. Kamaitis pateikė reikalavimą du Tarybos narius apsvarstyti Etikos komisijoje.

Remdamiesi „Santakoje“ išspausdintu straipsniu „Chaosą gimnazijoje sukėlęs politikas baugino auditu ir teismu“, opozicijos atstovai Etikos komisijos paprašė apsvarstyti netinkamą Tarybos nario G. Plečkaičio elgesį.

Taip pat buvo pareikalauta apsvarstyti mero pavaduotoją A. Bagušinską dėl to, jog jis vieno posėdžio pertraukos metu per kitą Tarybos narį bandė daryti spaudimą opozicijos atstovui A. Šlivinskui, kad šis dalyvautų balsavime ir valdančioji dauguma galėtų patvirtinti norimus sprendimus.

Savotišką pareiškimą šiuo klausimu posėdžiui prasidėjus padarė ir pats A. Šlivinskas. Jis garsiai pasakė, kad balsuos taip, kaip leis sąžinė.

„Mūsų įsitikinimu, A. Bagušinskas pažeidė Valstybės politikų elgesio kodeksą bei jo veiksmai galimai turi nusikalstamos veiklos požymių“, – rašoma opozicijos pareiškime. Opozicijos atstovai taip pat paprašė atsakingų vadovų paaiškinti, kodėl buvo užblokuota minėto posėdžio vaizdo įrašo su tariamą šantažą įrodančia medžiaga transliacija Savivaldybės tinklalapyje.

Atsakymo į šį klausimą opozicijos atstovai tuojau pat nesulaukė, tačiau gera žinia yra tai, kad ir praeito, ir visų ankstesnių Tarybos posėdžių vaizdo įrašai vėl yra prieinami kiekvienam, apsilankiusiam Savivaldybės interneto svetainėje.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas