„Santaka“ / A. Balbierius: „Darbai nematomi, bet būtini“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, plastikinę 1 t talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.), garažo vartų vyrius. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-04-21 11:36:51

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-10-07 06:01

Dalinkitės:  


Savivaldybės administracijos direktorius Audrius Balbierius sakė, kad numatydama ateities gaires rajono valdžia tarsis ir su rajono gyventojais.

Romo ČĖPLOS nuotr.


A. Balbierius: „Darbai nematomi, bet būtini“

Dangyra APANAVIČIENĖ

Praėjo pusė metų, kai dirba naujoji valdžia, tačiau žmonės pasigenda ryškesnių permainų rajone ir apskritai aktyvesnės Savivaldybės veiklos.

Apie tai kalbėjomės su rajono Savivaldybės administracijos direktoriumi Audriumi BALBIERIUMI.

– Kaip manote, kodėl žmonėms susidaręs įspūdis, kad valdžios veikla yra vangi, kad rajone nevyksta jokių pokyčių?

– Taip tikrai nėra. Iš tiesų dirbame labai daug. Tačiau neveiklumo įspūdis galbūt susidarė dėl informacijos apie Savivaldybės veiklą trūkumo. Ši klaida taisoma – praeitą savaitę pradėjo dirbti nauja specialistė ryšiams su visuomene bei spauda, tad dabar ir Savivaldybės interneto svetainėje, ir per „Santakos“ laikraštį bus pateikiama daugiau bei išsamesnės informacijos apie Savivaldybės veiklą.

Jokia paslaptis, kad kai kuriems truputį sulėtėjusiems darbams, pavyzdžiui, europiniams projektams, įtakos turėjo valdžių kaita – stigo priežiūros. Blogai buvo suformuotas atostogų grafikas, pasitaikė atvejų, kai vasarą skyriuje likdavo dirbti vos po vieną specialistą. Atėjęs čia dirbti pasigedau susiklausymo tarp skyrių, kurių veikla tarpusavyje glaudžiai susijusi. Dabar šie reikalai normalizuojasi, viskas juda į priekį. Beje, šiuo metu darbus trikdo kita rimta problema – trūksta net dviejų svarbių specialistų. Jau kuris laikas serga Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja, o jos pavaduotoja (vyr. architektė) neseniai išvis išėjo iš darbo. Dėl didelio krūvio jas pavaduojantys specialistai kai kada fiziškai nespėja laiku atlikti visų darbų.

– Jau ruduo, o vasarą pradėti ir sustoję gatvių įrengimo darbai Vilkaviškio Lobiškių kvartale taip ir nepajudėjo. Kodėl?

– Kalbant apie Lobiškių kvartalą reikia pasakyti, kad čia susikerta du projektai. Tai Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros Vilkaviškyje ir Kybartuose projektas (jo vertė – 22 mln. Lt), kurį netrukus pradėsime įgyvendinti, ir Vilkaviškio rajono vietinės reikšmės kelių ir gatvių rekonstravimo projektas (vertė – 6,6 mln. Lt), kurį vasarą teko pristabdyti.

Pagal pastarąjį projektą sutvarkėme Č. Darvino gatvę Kybartuose ir paklojome lietaus kanalizacijos tinklus Lobiškių kvartale Vilkaviškyje. Toliau tęsti darbų, t. y. įrengti šiame kvartale gatvių, kol kas negalime, nes pirmiausiai reikia pakloti vandentiekio ir nuotekų tinklus. O šie darbai jau bus vykdomi pagal kitą – Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros – projektą, kuris dėl įvairių priežasčių buvo užstrigęs.

– Gal galite paaiškinti, dėl kokių priežasčių buvo užstrigęs šis projektas?

– Tai buvusios valdžios „palikimas“ – nebuvo užbaigta pirkimo procedūra, kuri tęsėsi daugiau nei metus. Kažkas padarė klaidą ir Briuseliui perdavė duomenis, kad pagal Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros projektą bus paklota ne 51 km, kaip buvo numatyta, o 60 km tinklų. Žodžiu, pritrūko finansavimo 9 km, todėl ir nebuvo galima užbaigti pirkimo procedūros.

Ankstesnė rajono valdžia tikėjosi trūkstamus milijonus gauti iš Aplinkos ministerijos, tačiau ministerija papildomų pinigų neskyrė, tad reikalai kuriam laikui pakibo ore. Pradėjus dirbti šios kadencijos rajono Tarybai buvo nuspręsta imti 7,5 mln. litų paskolą ir užbaigti pirkimo procedūrą – tą ir padarėme. Reikalai pagaliau pajudėjo, ir tai galima laikyti dideliu dabartinės valdžios laimėjimu. Jeigu šis projektas būtų sužlugęs, Vilkaviškis, Kybartai ir Virbalis būtų likę be tinklų.

Beje, noriu pasakyti, kad gautos paskolos neprireiks ir galėsime jos atsisakyti, nes projekto užsakovo funkcijas Savivaldybė perduoda UAB „Vilkaviškio vandenys“, kuri dalį pinigų susigrąžins per PVM ir finansuos trūkstamą dalį lėšų minėtiems 9 km tinklų įrengti.

– Virbalio gyventojai teiraujasi, ar jų mieste bus klojami vandentiekio ir kanalizacijos tinklai?

– Pagal tą patį Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros projektą Virbalyje taip pat bus klojami tinklai. Tačiau pirmiausiai darbai prasidės Vilkaviškyje, Lobiškių kvartale, kur bus kasamos atviros tranšėjos, bei Žalumynų kvartale, Kapų gatvėje, kur tinklai bus klojami gręžimo būdu. Taip pat dar šiemet Paežerių gyvenvietės tinklai bus sujungti su Vilkaviškio nuotekų valykla, o Virbalio miesto vandentiekio ir nuotekų tinklai – su Kybartų. Pačiame Virbalyje, gatvėse, darbai prasidės tik kitais metais.

– Rajono Tarybos opozicijos atstovai ne kartą reikalavo konkretaus vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros darbų grafiko. Ar dabar jį jau turite?

– Kaip ir buvo žadėjusi, konkursą laimėjusi ir darbus vykdysianti UAB „KRS“ vakar, spalio 7 dieną, darbų grafiką pateikė. Projektas labai didelės apimties, jo vertė, kaip minėjau, – 22 mln. litų, darbai vyks Vilkaviškyje, Kybartuose ir Virbalyje.

Vandentvarkos projektų rajone įgyvendinama ir daugiau. Vyksta nuotekų valyklos Vilkaviškyje rekonstrukcija (projekto vertė – 8 mln. Lt), kuri iki lapkričio mėnesio turi būti pabaigta. Iš Aplinkos ministerijos gauta 14,1 mln. Lt trečiojo etapo lėšų, kurias turime panaudoti iki 2013 m. Už šiuos pinigus Pilviškiuose bus statoma nuotekų valykla, klojami vandentiekio ir kanalizacijos tinklai Giedriuose, Pilviškiuose, baigiami įrengti Virbalyje.

– Kokie dar darbai šiuo metu vyksta Savivaldybėje?

– Šiuo metu vyksta darželių renovacija, iki pavasario bus sutvarkyti visi Vilkaviškio miesto lopšeliai-darželiai, taip pat dar šiemet bus renovuojamas Gražiškių darželis.

Ruošiamasi mokyklų renovacijai, pirmiausiai planuojama sutvarkyti Giedrių jaunimo mokyklą. Baigiamas Bartninkų bažnyčios remontas, dar šiemet bus pradėtas remontuoti Vištyčio bažnyčios vidus, Alvito šv. Kazimiero namai. Jau įrengtas liftas Gudkaimio globos namuose. Pradėta Virbalio kultūros namų renovacija. O kiek dar vyksta įvairių smulkių darbų...

Kaip jau minėjau, dirbama intensyviai. Tik ne visada akivaizdi ta mūsų veikla, nes daug darbų yra tiesiog „popieriniai“. Jie nėra matomi, bet būtini atlikti, kad vėliau galėtume daryti jau konkrečius darbus: statyti, remontuoti ir pan. Bet žmonės, suprantama, nori matyti konkretų rezultatą: pastatytą namą, įrengtą aikštę, išasfaltuotą gatvę ir t. t. Tik kad tą galėtume daryti, pirmiausiai turime parengti projektus, vykdyti viešuosius pirkimus ir pan.

Ne už kalnų 2014–2020 m. paramos skirstymo laikotarpis, tad turime labai atsakingai jam pasiruošti. Minėtu laikotarpiu ypač didelis dėmesys bus skiriamas infrastruktūrai, daugiabučių namų, švietimo įstaigų modernizavimui, kelių, dviračių takų įrengimui ir pan. Į rajoną bus investuojama daug pinigų, o Savivaldybės specialistai turės atlikti daug darbų. Pavyzdžiui, kad galėtume prašyti europinės paramos nuotekų, vandentiekio bei lietaus kanalizacijos tinklų rekonstrukcijai, pirmiausia turime padaryti tinklų inventorizaciją ir iki minėto laikotarpio parengti visus reikiamus dokumentus. Apskritai su turtu Savivaldybėje yra baisi netvarka, nes rimto požiūrio į turtą čia niekada nebuvo. Dabar ir šie reikalai po truputį tvarkomi: įdiegta turto valdymo programa, renkami ir suvedinėjami duomenys.

– Vilkaviškiečiai skundžiasi, kad mieste neasfaltuojamos gatvės.

– Iš Kelių direkcijos Vilkaviškio rajono kelių priežiūrai šiais metais buvo skirta tik 2,424 mln. litų. Vilkaviškio miestas gavo 332 tūkst. litų, kurių užteko tik šaligatviui Maironio gatvėje sutvarkyti ir duobėms užtaisyti. Papildomai 30 tūkst. litų miestui buvo skirta iš Savivaldybė biudžeto. Už tuos pinigus išplėstos automobilių stovėjimo aikštelės prie „Eglutės“ ir „Buratino“ vaikų lopšelių-darželių bei įrengtas šaligatvis prie „Buratino“ lopšelio-darželio.

Apie gatvių asfaltavimą galima tik pasvajoti. Prieš trejetą metų šių lėšų buvo skiriama keturis kartus daugiau ir nebuvo reikalavimo projektuoti. O dabar būtini gatvių asfaltavimo projektai, vykdoma techninė priežiūra – viskas sugriežtinta ir vyksta daug sudėtingiau.

Beje, pradėję dirbti radome tik vieną parengtą projektą gatvių asfaltavimo darbams. Tad Kelių fondo lėšomis vienintelę P. Cvirkos gatvę Vilkaviškyje šiemet ir išasfaltavome.

– Girdisi kalbų, kad keičiamas ankstesnės valdžios sudarytas gatvių asfaltavimo grafikas.

– Tai netiesa. Kai atėjau dirbti, jau buvo nustatyti prioritetai, ir jų niekas nekaitalioja. Yra padaryti projektai, dabar vyksta darbų pirkimas ir pavasarį, kaip ir buvo suplanuota, ES lėšomis bus asfaltuojamos Vienybės, Algirdo, S. Dariaus ir S. Girėno, P. Kriaučiūno ir Mindaugo gatvės Vilkaviškyje, taip pat Gedimino, M. Mažvydo ir Tarybų gatvės Kybartuose bei Birutės gatvė Virbalyje.

– Skaitytojai teiraujasi, kada pagaliau bus sutvarkyta J. Basanavičiaus aikštė Vilkaviškyje? Šakiai puošiasi, Marijampolėje taip pat vyksta neįtikėtino masto miesto tvarkymo darbai, tik Vilkaviškyje – visiškas štilis. Vilkaviškiečiai jau pradeda pavydėti savo kaimynams.

– Yra parengti ne tik J. Basanavičiaus aikštės, bet ir Kybartų miesto aikštės rekonstrukcijos projektai, kurie bus teikiami ES paramai gauti pagal Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos trišalę sutartį. Bet, kiek žinau, mažas šansas kažką laimėti, nes projektų šiai programai pateikta už keturiskart didesnę sumą, nei yra numatyta lėšų, todėl reikės ieškoti alternatyvių sprendimų. Galbūt bandysime gauti finansavimą per bendrus projektus su Lenkija, nes trišaliai susitarimai su Rusija stringa dėl žmogiškųjų išteklių: šioje šalyje trūksta žmonių, galinčių dirbti su europiniais projektais.

Šiuo metu pagal trišalę sutartį yra pateikta Vilkaviškio sporto aikštyno paraiška. Ar gausime finansavimą, paaiškės jau šį mėnesį. Parengtas ir „garsiosios“ sporto salės projektas, kurio vertė – 17 mln. litų. Tokio didelio finansavimo sunku tikėtis, tad šį projektą esame numatę skaidyti į tris dalis ir atskirai teikti paraiškas įvairioms programoms.

O kaimynams pavydėti nereikėtų. Tokių pinigų, kokius gavo Marijampolė, tikėtis tikrai negalime. Dalijant Marijampolės regiono plėtrai skirtas lėšas, marijampoliečiai pasiėmė „liūto dalį“ – miesto centro sutvarkymui jie gavo 70 mln. litų. Jei visoms savivaldybėms būtų padaliję bent po 12 mln. litų, žinote, kiek darbų būtume padarę.

Sakote, Šakiai pasistatė baseiną, bet mes statome labai reikalingą socialinės pagalbos centrą. O Vilkaviškio pirties pastate už 750 tūkst. litų ruošiamės įrengti modernų paslaugų centrą, skirtą neįgaliesiems.

Per pusę metų išaiškėjo esminiai trūkumai, problemos, jas sprendžiame ir judame į priekį. Vien šiuo metu Savivaldybėje yra vykdomi 43 europiniai projektai, įsisavinamos kaimo paramos ir kitų programų lėšos. Tikrai nemiegame, dirbame, yra suformuota vizija, patvirtintos programos, planai, kuriuos mes ir vykdome.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas