„Santaka“ / Vandentvarkos projekto darbai Vilkaviškyje įgauna pagreitį

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kombainą FERGUSON 206 (2,5 m pjaunamoji, yra smulkintuvas), 2 vietų melžimo aikštelę, grėblį-vartytuvą, 12 t traktorinę puspriekabę, traktorius FORSCHRITT 323A ir MTZ-50, 5 korpusų plūgą KVERNELAND, traktorių T-150 su kultivatoriumi, 3 m grūdų sėjamąją, 800 l purkštuvą HARDI, ritininį presą, vakuumo siurblį. Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-07-18 09:36:13

Parduoda dvi mėsines karves su veršiais, 12 metinių pieninių telyčių, 3 bulius (1 mėn., 6 mėn., 1 metų). Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-07-18 09:41:12

Nedideliam ūkiui reikalinga (-as) melžėja (-as)-pagalbinis darbininkas (gali apgyvendinti). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-07-18 09:46:55

Išsinuomotų butą Vilkaviškyje (pageidautina I–II a., bet siūlyti ir III a., gali sumokėti nuomos mokestį už kelis mėnesius, gali būti be baldų, be remonto, gali susiremontuoti). Tel. 8 672 02 631.
Galioja iki: 2019-07-21 09:42:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-10-03 23:20

Dalinkitės:  


UAB „Kortas“ padalinio vadovas Donatas Bakūnas rodė, kurioje vietoje netrukus stovės dumblo saugykla.

Vandentvarkos projekto darbai Vilkaviškyje įgauna pagreitį

Augant ekonomikai bei didėjant žmogaus buitiniams poreikiams, sunaudojama vis daugiau vandens, kartu didėja ir nuotekų kiekiai, kuriems išvalyti reikia nemažų investicijų. Nevalytos nuotekos teršia aplinką, vandens telkinius. Nevaldoma padėtis turėtų ilgalaikių neigiamų padarinių gamtai, kuriuos sutvarkyti būtų dar sunkiau.

Dėl išvardytų priežasčių mūsų rajone pradėtas įgyvendinti dviejų dalių projektas „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilkaviškio rajone“ Nr. VP3-3.1-AM-01-V-02-029.Nuotekų valykloje jau verda darbai

Pirmosios projekto dalies „Vilkaviškio nuotekų valyklos rekonstrukcija ir išplėtimas“ darbai pradėti dar birželio pabaigoje ir šiuo metu valykla jau rekonstruojama visu pajėgumu. Baigus rekonstrukcijos darbus tikimasi atnaujinti seną įrangą ir dirbti dar efektyviau nei iki šiol.

Bendra projekto vertė siekia beveik 30 mln. litų, o nuotekų valyklos rekonstrukcijai iš šios sumos yra skirti 8 mln. 80 proc. paramos sudaro ES Sanglaudos fondo, po 10 proc. – Lietuvos Respublikos bei rajono Savivaldybės lėšos.

Projektas įgyvendinamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“.

Projektą įgyvendina Aplinkos projektų valdymo agentūra, o perkančioji organizacija, užsakovas ir galutinis paramos gavėjas yra Vilkaviškio rajono savivaldybė. Pagrindinis projekto partneris – UAB „Vilkaviškio vandenys“. Tiesa, šiuo metu vykdomos procedūros dėl projekto vykdytojų funkcijų perdavimo UAB „Vilkaviškio vandenys“.

„Šiuo metu projekto vykdytoja yra Vilkaviškio rajono savivaldybė. Kadangi ji nėra PVM mokėtoja, todėl ji negalėtų susigrąžinti beveik 5 mln. litų. Kad nebūtų prarasti šie pinigai, mes vykdome procedūras, pagal kurias projekto vykdytojo funkcijas perduosime UAB „Vilkaviškio vandenys“, – paaiškino l. e. p. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio skyriaus vedėjas Mindaugas Lenkas.

Nuotekų valyklos rangos darbus atlieka UAB „Kortas“ ir AB „Ekra“. Šiuo metu valykloje jau pastatytas grotinės-priėmimo pastatas, o jame sumontuotas pirminio valymo įrenginys, nukreipiantis dumblą į kitas grandis. Taip pat baigiamas statyti naujas laboratorijos pastatas, netrukus bus pradėtas rekonstruoti ir senasis. Nupirkta beveik visa reikalinga įranga.

Iki šiol beveik prieš 40 metų pastatytoje laboratorijoje buvo tiriamas tiktai nuotekų valymas, tačiau po rekonstrukcijos jos funkcijos išsiplės.

Pasibaigus rekonstrukcijai, laboratorija bus atestuota, o joje bus galima atlikti ne tik nuotekų, bet ir geriamojo vandens tyrimus. Iki šiol buvo atliekami tyrimai tiktai pagal pačios bendrovės poreikius. Dabar bus galima atlikti įvairius bandymus, tyrimus ir kitoms įmonėms ar fiziniams asmenims.

Taip pat Vilkaviškio nuotekų valykloje baigus įgyvendinti projektą bus įrengta nauja dumblo saugykla, atlikta nutekamojo vandens biologinio valymo įrenginio – aerotanko – rekonstrukcija, pastatyti keli pagalbiniai pastatai. Taip pat numatyta atlikti ir daugiau smulkesnių darbų, pvz., įrengti teritorijoje takus, pakloti asfalto dangą.

„Kadangi šiuo metu rekonstruojami beveik visi pagrindiniai statiniai, vanduo valomas senais įrenginiais, kurie jau daug laiko nebuvo naudojami. Mes privalome užtikrinti visas tokias pačias funkcijas, kurios valykloje buvo vykdomos iki šiol. Tai sėkmingai ir darome. Aišku, sąlygos kol kas šiek tiek suprastėjo, tačiau tai laikina. Nepaisant visko, vandens išvalymo rezultatai tokie pat geri, kokie ir buvo iki šiol“, – pasakojo UAB „Kortas“ padalinio vadovas Donatas Bakūnas.

Pasak jo, šiuo metu visi valyklos rekonstrukcijos darbai jau persirito į antrą pusę, o darbus atiduoti vertinti komisijai numatoma kitų metų gegužę.

„Nors rangos darbai turėtų būti pabaigti dar anksčiau, tačiau šaltuoju metų laiku negalima išbandyti įvairių įrenginių, todėl teks palaukti iki pavasario“, – paaiškino D. Bakūnas.

Specialistai patvirtino, kad rekonstrukcijos valykloje jau seniai reikėjo.

„Prisipažinsiu, atvykęs čia labai nustebau, kai pamačiau, kokiomis sąlygomis vilkaviškiečiams tenka dirbti. To nebuvau matęs jau seniai. Nors čia dirba šaunus ir tvarkingas kolektyvas, tačiau jie nenusipelnė tokių sąlygų. Tai tas pats, kas operacinės darbuotojus priversti dirbti arklidėse. Smagu, jog po rekonstrukcijos sąlygos kardinaliai pasikeis“, – užtikrino UAB „Kortas“ padalinio vadovas.

Visa nuotekų valyklos rekonstrukcija atliekama turint tikslą sumažinti dabartines eksploatacijos išlaidas. Įdiegus naują įrangą, valykla dirbs ekonomiškiau, sunaudos mažiau elektros energijos. Tikimasi, jog įgyvendinus projektą visi įrenginiai dirbs optimaliu pajėgumu, taip sutaupydami nemažai lėšų.

Po renovacijos nuotekų valyklos vidutinis našumas turėtų siekti 280 kubinių metrų per valandą. Daugiausiai per valandą (esant lietingam ar nepalankiam orui) bus galima išvalyti 450 kubinių metrų nuotekų.

„Manau, jog ES parama mūsų šaliai bei rajonui suteikia dideles galimybes apsaugoti aplinką nuo taršos. Lietuva tikrai nebūtų turėjusi tiek lėšų, kad ryžtųsi įgyvendinti panašius projektus“, – teigė M. Lenkas.Tinklai pirmiausia bus tiesiami Vilkaviškyje

Jau artimiausiu metu prasidės ES Sanglaudos fondo finansuojamo dviejų dalių projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilkaviškio rajone“ Nr. VP3-3.1-AM-01-V-02-029 antroji dalis „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Vilkaviškyje ir Kybartuose“.

Pirmiausiai vandentiekio ir nuotekų tinklai bus pradėti tiesti Vilkaviškyje esančiame Lobiškių kvartale. Iš viso tinklų statybai numatytas 22 mln. litų finansavimas. Iš jų ES Sanglaudos fondo lėšos sudaro net 17,6 mln. litų, rajono Savivaldybės ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšos – po 2,2 mln. litų.

Kaip informavo l. e. p. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjas Mindaugas Lenkas, Lobiškių kvartale darbai pirmiausiai prasidės todėl, kad tuo pačiu metu čia vykdomas ir kitas – gatvių tiesimo – projektas. Jis negali būti užbaigtas, kol nebus įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklai.

„Lobiškių kvartale tinklų tiesimo darbai turėtų prasidėti jau spalio pradžioje. Kadangi nenorime, kad gatvių tiesimas sustotų ir būtų nukeltas vėlesniam laikui, nusprendėme vandentiekio ir nuotekų tinklus pradėti tiesti būtent šiame kvartale“, – paaiškino M. Lenkas.

Tiesa, jis negalėjo konkrečiai pasakyti, kada tinklų tiesimo darbai bus pradėti kitose Vilkaviškio miesto gatvėse, taip pat Virbalyje bei Kybartuose, nes visa tai priklauso nuo rangovo.

„Šiuo metu kitiems darbams ruošiami statybų leidimai. Jų rangovas yra UAB „KRS“, kuri ir sprendžia, kada jiems geriau pradėti projekto įgyvendinimą. Ši bendrovė žino visus terminus, todėl tikrai tikiu, kad iki kitų metų pabaigos vandentiekio ir nuotekų tinklai bus nutiesti visur, kur planuojama“, – tikino M. Lenkas.

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija, atsižvelgdama į gyventojų skaičiaus ir ekonomikos faktorius, rangovams yra nustačiusi prioritetus. Todėl, baigus darbus Lobiškių kvartale, pagal eilę jie turėtų būti vykdomi Vilkaviškio Žalumynų kvartale. Vėliau vandentiekio ir nuotekų linijos turėtų sujungti Vilkaviškį su Paežeriais bei Virbalį su Kybartais.

Šiuo metu jau yra patvirtintas lėšų skyrimas Virbalio vandentiekio ir nuotekų tinklų darbams užbaigti, taip pat – Pilviškių bei Giedrių tinklų statybai. Be to, Pilviškiuose numatoma ir naujos nuotekų valyklos statyba. Visus darbus ketinama užbaigti iki 2013 m. pabaigos.

Pagal 2009 metų statistiką, rajone gyveno per 47 tūkst. žmonių. Iš jų beveik 20 tūkst. nebuvo prieinamos centralizuoto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugos. Nors iki 2015 m. šios paslaugos turėtų būti prieinamos net 95 proc. rajono gyventojų, tačiau šiuo metu jomis gali džiaugtis tik šiek tiek mažiau nei du trečdaliai kraštiečių.

Iš viso ketinama nutiesti per 60 km vandentiekio ir nuotekų tinklų. Taip bus suteikta galimybė prie centralizuoto vandens tiekimo tinklų prisijungti papildomai 1565 gyventojams, o prie nuotekų tinklų – 1894 gyventojams. Be to, rajone turėtų pagerėti ekologinė situacija.

Atliekant projektą, siekiama užtikrinti centralizuotai tiekiamo tinkamos kokybės geriamojo vandens ir tvarkomų nuotekų paslaugų plėtrą Vilkaviškio rajone. Įgyvendinus projektą, bus išspręstas kokybiškų vandentvarkos paslaugų teikimas gyvenamuosiuose rajonuose, pagerintos žmonių gyvenimo sąlygos, padidintas rajono vandentvarkos ūkio efektyvumas. Taip Savivaldybė atliks vieną iš svarbiausių savo funkcijų – aprūpinti gyventojus kokybišku vandeniu bei pagal reikalavimus tvarkyti išleidžiamas nuotekas.

Pasak M. Lenko, baigus įgyvendinti šį projektą pagerės rajono žmonių gyvenimo sąlygos – jos priartės prie Europos Sąjungos standartų.Užsk. 6445


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Plintantys Sosnovskio barščiai kelia rimtą pavojų
* Į parduotuvę brenda per balas
* Mokyklos simboliu tapusi pedagogė: „Niekada nesigailėjau savo pasirinkimo“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar sekate orų prognozes?
Klausau per radiją.
Žiūriu per televiziją.
Skaitau laikraštyje.
Seku įvairiuose šaltiniuose.
Prognozėmis beveik nesidomiu.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „susibendrauti“?
Taip, laisvuosiuose stiliuose žodžiai subendrauti, susibendrauti gali būti pavartoti reikšme „susidraugauti“. Pvz.: Jie susipažino ir netrukus susibendravo.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas