„Santaka“ / Muzikos mokykloje – permainų vėjai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-09-23 05:28

Dalinkitės:  


Muzikos mokyklos direktorius Artūras Pečkaitis džiaugiasi, kad dėl papildomų patalpų gražiai pavyko susitarti su Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos vadove Daina Juškauskiene.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Muzikos mokykloje – permainų vėjai

Laima VABALIENĖ

Padidėjęs mokinių skaičius, prasiplėtusios patalpos, atsinaujinęs pedagogų kolektyvas – tai permainos, kuriomis šį rudenį džiaugiasi Vilkaviškio muzikos mokykla.Erdvės daugiau

„Muzikos mokykla. II korpusas“ – tokia iškaba šviečia ant Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos buvusio bendrabučio pastato sienos. Muzikos mokyklos direktorius Artūras Pečkaitis džiaugiasi, kad dėl čia atsilaisvinusių patalpų gražiai pavyko susitarti su šios mokyklos vadove Daina Juškauskiene. Penki papildomi kabinetai – „muzikinei“ tikras išsigelbėjimas.

Senasis Muzikos mokyklos pastatas Kęstučio gatvėje pūtėsi lyg guminis nuo kasmet didėjančio mokinių būrio, besiplečiančios mokyklos veiklos. Sunku ir įsivaizduoti, kaip čia išsitenka daugiau kaip 200 ugdytinių, per 40 darbuotojų, vyksta pamokos ir renginiai. Direktorius pasakojo, jog net Rugsėjo 1-osios šventės surengti nėra kur. Į ją kviečiami tik pirmokai, kurie ir tai stačiomis susigrūda mažutėje mokyklos salėje, o pedagogams tenka išsirikiuoti ant laipų.

Taigi, įkėlusi koją į kitos ugdymo įstaigos valdas, Muzikos mokykla gali kiek atsipūsti. Gautas klases pedagogai įsirengė patys: tapetavo, specialiu audiniu iškalė sienas, įsiruošė garso studiją. Mokykla nusipirko keturis pianinus, elektroninių būgnų komplektą, du kompiuterius, kurių vienas skirtas „dirbti su garsu“. Į pamokas buvusio bendrabučio patalpose renkasi įvairių specialybių mokiniai, repetuoja muzikiniai kolektyvai.Mokinių daugėja

Ieškoti papildomos erdvės Muzikos mokyklos vadovus vertė palaipsniui augantis mokinių skaičius. Spalio pradžioje bus treji metai, kai mokyklai vadovauja A. Pečkaitis. Žingsniu į priekį direktorius laiko tai, jog per šį laiką mokinių skaičių nuo 210 pavyko padidinti iki 250.

„Matėme, kad yra vaikų, norinčių mokytis muzikos, yra motyvacija, suinteresuotumas, todėl darėme viską, kad galėtume priimti jų kuo daugiau. Krizės metais mokyklos finansavimas nebuvo didinamas, o tik mažinamas, tad ieškojome kitų kelių. Truputį gal ir nuskriausdami auklėtinius koregavome ugdymo planus. Kol „išsitekome“ savo pinigėliuose, užteko Švietimo skyrius pritarimo. Šiais metais, kai jau reikėjo didesnio finansavimo, sprendimui dar dešimtimi didinti mokinių skaičių sutikimą davė rajono Savivaldybės taryba“, – pasakojo A. Pečkaitis.

Dabar Muzikos mokyklos mokiniai į užsiėmimus renkasi trijose vietose: pagrindiniame mokyklos pastate, filiale, kuris įsikūręs Kybartų pagrindinėje mokykloje, ir naujose S. Nėries mokyklos klasėse. Direktorius įsitikinęs, kad amžinai taip nebus ir Muzikos mokykla kada nors tikrai turės erdvias savo patalpas. Jos yra numatytos buvusio karinio komisariato pastate. Neseniai užsukęs į Savivaldybės administraciją direktorius jau matė parengtą techninį projektą. Tik nežinia, kada bus gauti tie keli papildomi milijonai litų jam įgyvendinti.

Šiuo metu A. Pečkaitis džiaugiasi, kad pavyko gauti steigėjo – rajono Savivaldybės – pritarimą dėl senojo Muzikos mokyklos pastato renovacijos: išorės apšiltinimo, stogo remonto, šildymo sistemos ir elektros instaliacijos atnaujinimo. Savo iniciatyva mokykla atliko energetinį auditą, o kad būtų greičiau, pati rūpinsis ir techninio projekto parengimu. Savivaldybė tam finansavimą numatė, lėšų skirs ir iš europinių projektų. Darbai turėtų prasidėti kitais metais.Mokysis ilgiau

Pavasarį rajono Savivaldybės taryba patvirtino ir naujas Muzikos mokyklos pedagogų parengtas šešerių metų pagrindinio ugdymo programas. Todėl šiais metais įstojusieji į akordeono, kanklių, birbynės, klasikinės gitaros ir pučiamųjų specialybes mokysis jau ne penkerius, kaip būdavo iki šiol, o šešerius metus. Programos nepasikeitė tik tų specialybių (dainavimo, smuiko, fortepijono) mokiniams, kurie ir taip mokosi 7 metus.

„Kaip specialistas galiu pasakyti, kad mokinys tik penktaisiais metais pradeda normaliai groti: atsiranda techninės galimybės interpretuoti kūrinius, formuojasi muzikinis suvokimas, pirmieji sceninės patirties žingsniai. Ir vos pradėjęs „kvėpuoti“, jis jau turi išeiti. Visada turime mokinių, kurie baigę pagrindinio ugdymo programą nori toliau gilinti žinias, plėsti kompetencijas,“ – kalbėjo direktoriaus. Šitoje situacijoje padeda mokyklos nuostatuose numatytas išplėstinis ugdymas, suteikiantis galimybę baigus mokyklą dar tobulintis toliau. Šiuo metu pagal išplėstinio ugdymo programą mokosi 14 vaikų.

Perėjimas prie šešiamečio mokymo yra žingsnis į ateitį ir ta prasme, kad rengiamuose naujo Švietimo įstatymo įgyvendinamuosiuose teisės aktuose numatoma visose šalies meno ir muzikos mokyklose suvienodinti mokymo laiką iki 8 metų.

Apie planuojamą mokslo metų ilginimą A. Pečkaitis žinojo jau anksčiau, nes jam pačiam teko teikti pasiūlymus Švietimo įstatymo projektui. Tad perėjimas prie 6 metų mokymo programos kiek sumažins šuolį persiorientuojant į aštuonerius mokslo metus.Yra naujų mokytojų

Šiais mokslo metais kiek pasikeitė ir Muzikos mokyklos pedagogų kolektyvas. Su mokykla atsisveikino daug širdies ir jėgų jai atidavę ilgamečiai mokytojai Algimantas Bendoraitis, Jūratė Brukienė, buvusi direktorė Elena Janušaitienė. Juos pakeitė nauji talentingi specialistai.

Mokyklos bendruomenė ypač džiaugiasi, kad pavyko prisikalbinti vieną garsiausių šalyje sopranų, Kauno muzikinio teatro primadoną, beveik mūsų kraštietę (marijampolietę) Gitaną Pečkytę-Vilkelienę. Pirmadieniais į Vilkaviškį atvažinėjanti solistė dirba su devyniais talentingiausiais, atrinktais pagal konkursą dainavimo klasės vaikais – kaip papildomą dalyką jiems dėsto solinį dainavimą. Direktoriaus nuomone, ir ta viena pamoka daug prisidės prie solistų ugdymo Vilkaviškyje ir ateityje galbūt galėsime pasidžiaugti mokykloje išugdytais garsiais atlikėjais.

Iš Marijampolės atvažinėja fortepijono specialybės mokytojas, koncertmeisteris Arūnas Barauskas, iki šiol dirbęs dėstytoju Marijampolės kolegijoje. Muzikinę veiklą mokykloje pradėjo Žaneta Alkevičienė ir Vilma Gurskienė, sėkmingai dirba prieš metus bosine gitara vaikus mokyti pradėjęs mokytojas Vidmantas Kyburys.

Šiemet mokyklą galėtume pavadinti tarptautine, nes tarp jos mokinių yra ir amerikietis Maksvelas Vilsonas, į Vilkaviškį atvykęs pagal „Rotary“ klubo mainų programą.

„Aušros“ gimnazijoje besimokantis vaikinas aktyviai įsitraukė į Vilkaviškio gyvenimą. Savo krašte trimitą pūtęs Maksas Vilkaviškio muzikos mokykloje mokosi groti mušamaisiais.

Jam dėsto puikiai angliškai kalbantis mokytojas Darius Klišys. Bendrauti su užsieniečiu jam nėra sunku, nes pats 5 metus gyveno Amerikoje.Pasirodymais džiugina visuomenę

Mušamuosius, kaip antrą instrumentą, dabar gali rinktis ir kiti Muzikos mokyklos ugdytiniai. Mokykloje įgyvendinamas principas „Jei groti – tai dviem instrumentais“.

Pastaruoju metu išsiplėtė antro instrumento pasirinkimo galimybės. Prie dažniausiai pasirenkamų fortepijono, kanklių, akordeono prisidėjo ne tik mušamieji, bet ir bosinė gitara.

Antro instrumento pasirinkimo spektrą padiktavo mokyklos veiklos plėtra. Susibūrus lengvosios muzikos grupei, kitiems muzikiniams kolektyvams, reikėjo grojančių mušamaisiais, gitara. Jaunimas ypač mėgsta šiuos instrumentus, tad ir buvo rasta galimybė, kaip išmokyti norinčiuosius jais groti.

Mokykloje yra ir daugiau sėkmingai gyvuojančių ir koncertuojančių kolektyvų: folkloro ansamblis, liaudiškos muzikos kapela, kanklių ansamblis „Sadutė“, akordeonininkų orkestras ir kvintetas, birbynių bei smuikų ansambliai, merginų choras ir jam pamainą auginantis jaunučių choras.

Pastaruoju metu Muzikos mokyklos kolektyvų ir atlikėjų pasirodymai dažnai praturtina įvairių rajono renginių ir švenčių programas, kasmet surengiamas ir vienas autorinis mokyklos bendruomenės koncertas.

Muzikos mokyklos bendruomenė stengiasi neužsidaryti, kaip sakoma, tarp keturių sienų. Laikomasi nuostatos skatinti moksleivių ir pedagogų dalyvavimą kultūrinėje veikloje, atskleisti visuomenei muzikos teikiamą gėrį, parodyti gražiausius savo darbo vaisius ir kartu su visais pasidžiaugti talentingais, kultūrai neabejingais vaikais bei jų mokytojais.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas