„Santaka“ / Lašinių ieškoję pareigūnai patunkiškietį nubaudė už tinklą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-11-18 19:03

Dalinkitės:  


Rodydamas skendikliais ir plūdėmis apkabinėtą tinklą aplinkosaugininkas V.Bakas abejojo, ar juo galima dengti viščiukus.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Lašinių ieškoję pareigūnai patunkiškietį nubaudė už tinklą

Eglė KVIESULAITIENĖ


Iš Patunkiškių kaimo (Šeimenos sen.) į redakciją atskubėjusi moteris skundėsi, jog dėl nieko jos vyrui teks mokėti kelių šimtų litų baudą. Pareigūnus įtarianti viršijus įgaliojimus patunkiškietė sakė jokių įstatymų nei ji, nei jos vyras nepažeidę, tad nesuprantą, kodėl jiems grasinama antstoliais.



Pažino pareigūną

Kaime prie Paežerių ežero gyvenanti Nijolės ir Antano Žilinskų šeima paskutinę spalio dieną ruošėsi Vėlinėms, kai į jų kiemą atėjo keli pareigūnai. Nors policininkai neprisistatė, moteris sakė pažinojusi vieną – Ekonominių nusikaltimų tyrimo grupei vadovaujantį Algį Kubilių. Mat šio pareigūno mama gyvena tame pačiame kaime, tad dažnai mato jį čia atvažiuojant.

Nijolė Žilinskienė tvirtino girdėjusi, jog iš Kubilienės rūkyklos kažkas pavogė lašinius.

Apie tai kaime kalbėjo. Tačiau kai į jų kiemą įvirto keli pareigūnai, moteris net neįtarė, kad jų namuose bus ieškoma vogtų daiktų.



Rado garaže

– Kubilius tikrai žinojo, kad mes tų lašinių nevogėm, – aiškino susinervinusi N.Žilinskienė, – bet, pasirodo, važiavo ne pas mus vienus. Dar kaimynų klausė, ar mes kam lašinių nepardavinėjome, bet šie patvirtino, kad esame padorūs žmonės.



Patunkiškietė sakė dar būtų kentusi ir nesiskundusi, kad po jos valdas pareigūnai landžiojo be jokio kratos orderio, nors ir jautėsi kiek įžeista – lyg netiesiogiai apvaginta.

Tačiau viskas geruoju nesibaigė. Užėję į Žilinskų garažą pareigūnai pamatė kampe gulintį tinklą. Anot N.Žilinskienės, daiktas senas, suplyšęs ir žvejybai netinkamas.

Moteris teigė, jog jį naudojo šienui ar viščiukams uždengti. Tačiau pareigūnai tinklą įsimetė mašinon ir išdardėjo.



Neturėjo orderio

Po dešimties dienų Antaną Žilinską išsikvietė aplinkosaugininkai ir informavo, jog už draudžiamo tinklo laikymą jam bus skirta kelių šimtų litų bauda. Nesutikusiam protokolo pasirašyti A.Žilinskui pagrasinta, jog nesumokėjus baudos jis bus perduotas antstoliams.

Nijolė tvirtina, jog aplinkos apsaugos pareigūno paklausus, už ką skirta bauda, buvo pasiūlyta to klausti A.Kubiliaus. Neva jis taip liepęs.

– Jei būtų pagavę žuvaujant, ar bent ežere tinklą radę – tai dar suprantu, – svarstė N.Žilinskienė. – Bet juk garaže, kampe gulėjo... Be to, jie neturėjo jokios teisės landžioti po mūsų pastatus, nes kratos orderio nerodė.

N.Žilinskienei pasirodė, jog tokiu būdu gali būti suvedinėjamos sąskaitos.





Kratos teigė nedarę

Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus ekonominių nusikaltimų tyrimo grupės vyr. tyrėjas Algis Kubilius pasišaipė dėl tokių patunkiškietės įtarinėjimų. Pareigūnas aiškino, jog už vagystės tyrimą atsakingiems apylinkės policininkams padėjo aiškintis nusikaltimą, kadangi daugelį žmonių tame kaime pažįsta. Pastaruoju metu Patunkiškiuose dingo ne tik lašiniai iš rūkyklos. Kitas patunkiškietis kreipėsi pasigedęs įvairių įrankių. Tad buvo apklausiami žmonės, ieškoma vogtų daiktų. Anot vyr. tyrėjo, jokių kratų jie nedarė. Tik užėjo į namus, pakalbėjo su žmonėmis. Juo labiau, kad Žilinskai jų net į namus neįsileido. Žvilgtelėję garažan pareigūnai pamatė gantą. Įstatymas tinklus laikyti draudžia.

– Paskambinau aplinkosaugininkams, pasakiau, jog radau tinklą, paklausiau, kaip elgtis, – aiškino A.Kubilius. – Surašiau protokolą ir draudžiamą daiktą nuvežiau į Aplinkos apsaugos agentūrą.



Taisyklės draudžia

Aplinkos apsaugos departamento Vilkaviškio rajono agentūros vedėjas Vitas Bakas nesuprato, kodėl patunkiškiečiai nenori sutikti su skiriama nuobauda. Už Mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimus per metus nubaudžiamas ne vienas asmuo.



Paežerėje gyvenantys ir nuolat žvejojantys žmonės puikiai žino, kad tinklus laikyti draudžiama. Vyriausybės patvirtintose mėgėjiškos žūklės taisyklėse apibrėžta, jog tinklus draudžiama gaminti, realizuoti, įsigyti ir laikyti. Už taisyklų pažeidimą taikoma 100–400 litų bauda.

Žvejybos verslu užsiimantys asmenys turi licencijas, gali naudotis tinklais, bet šie žymimi atitinkamais žetonais, o eilinis žvejys turi tenkintis įstatymo leidžiamais žūklės įrankiais.

V.Bakas prisiminė, jog spalio 31 d. telefonu besiteiraujantiems policijos pareigūnams sakė surašyti protokolą, nes net abejonių nekilo, jog rastas pažeidimas. Tačiau A.Žilinskas protokolą pasirašyti atsisakė. Nieko nesirašė ir atėjęs į Aplinkos apsaugos agentūrą, nes nemanė prasižengęs įstatymui. A.Žilinskas aiškino tinklu nežvejojęs.



Viščiukų istorijos

Agentūros vadovas V.Bakas sakė netikįs, kad tinklas buvo laikomas viščiukams ar šienui uždengti.

– Jei tai būtų tik tinklinės medžiagos gabalas, galėtume sutikti. Bet prie jo buvo pritaisytos ir plūdės, ir skendikliai – tai, kas būtina žūklei, – aiškino aplinkosaugininkas. – Mes tų viščiukų dengimo istorijų tiek girdėję... Kartais tinklą randi tiesiog valtyje, o brakonierius vis tiek teisinasi, kad vežėsi jį viščiukams apdengti.

Kol kas A.Žilinskui bauda nepaskirta. Jos dydis priklausys nuo to, kokias lengvinančias ar sunkinančias aplinkybes tinklo istorijoje įžiūrės aplinkosaugos pareigūnai. Aplinkos ministro patvirtintomis taisyklėmis besivadovaujantys aplinkos apsaugos pareigūnai įsitikinę, jog liktų teisūs net tuo atveju, jei patunkiškietis kreiptųsi į teismą.



Publikuota: 2005-11-18 19:03:55

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai