„Santaka“ / Vilkaviškio rajono savivaldybėje buvo įgyvendinti aštuoni smulkieji projektai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01

Parduoda nedidelį namą Virbalyje (reikalingas remontas), 900 l talpos aliumininę talpyklą su čiaupu. Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-04-01 11:06:38Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-08-19 07:27

Dalinkitės:  


VšĮ Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė, bendrosios praktikos gydytoja Larisa Jelisejeva patenkinta bendradarbiavimu su partneriais iš Lenkijos.

Vilkaviškio rajono savivaldybėje buvo įgyvendinti aštuoni smulkieji projektai

Baigti įgyvendinti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną Smulkiųjų projektų fondo (SPF) lėšomis finansuoti smulkieji projektai. Bendrasis Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos ir Smulkiųjų projektų fondo tikslas – stiprinti, skatinti ir palaikyti bendruomenių bendradarbiavimą per sieną, siekiant tolygaus Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionų vystymosi socialinėje bei ekonominėje, aplinkosaugos ir kultūros srityse.

Siekiant bendrojo programos strateginio tikslo numatyta įgyvendinti du specifinius tikslus: sukurti pasaulio ekonomikoje galintį konkuruoti regioną bei siekti regiono, kuris yra perspektyvus ir patrauklus dėl gyvenimo kokybės, socialinės lygybės, aplinkos ir ryšių kanalų, tvaraus vystymosi.

SPF finansavo projektus, įgyvendinamus ne mažiau kaip dviejų projekto partnerių, kurių bent vienas iš Lietuvos ir bent vienas iš Lenkijos.

Lietuvoje smulkiuosius projektus vykdė paramos gavėjai iš Marijampolės, Alytaus, Tauragės, Kauno bei Vilniaus (išskyrus Vilniaus miestą) apskričių.

Iš viso buvo įgyvendinti 85 smulkieji projektai, kuriems skirta 5 577 793,67 EUR ERPF paramos. Lietuvos partneriams projektų įgyvendinimui skirta 2 563 873,75 EUR ERPF paramos.

Marijampolės apskrityje įgyvendinti 25 projektai, kurių finansavimui skirta 840 991,16 EUR ERPF paramos.

Įgyvendinus Smulkiųjų projektų fondo remiamus projektus Marijampolės apskrityje buvo suorganizuoti 62 renginiai (konferencijos, mokymai, parodos ir kt.), kuriuose dalyvavo daugiau kaip 2400 dalyvių, buvo rekonstruota 10 infrastruktūros objektų (Šūklių kaimo bendruomenė rekonstravo Švč. M. Marijos su Jėzumi ant rankų skulptūrą, atliktas dalies Psichikos sveikatos priežiūros skyriaus patalpų remontas ir kt.), atlikti 9 tyrimai, parengtos studijos ar kiti svarbūs dokumentai (Vilkaviškio vyskupijos kurija atliko religinio turizmo potencialo įvertinimą ir parengė studiją, viešoji įstaiga Nemuno euroregiono Marijampolės biuras kartu su Šešupės euroregiono turizmo informacijos centru parengė turistinių objektų ženklinimo techninę dokumentaciją ir kt.).Vilkaviškio rajono savivaldybėje buvo įgyvendinti 8 smulkieji projektai. Trumpai pristatysime įdomiausių projektų įgyvendintas veiklas ir pasiektus rezultatus. Visus įgyvendintų projektų aprašymus galite rasti Smulkiųjų projektų fondo internetinėje svetainėje http://www.spf-info.eu.

Smulkiųjų projektų įgyvendinime aktyviai dalyvavo Viešoji įstaiga Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras, kartu su Lietuvos ir Lenkijos partneriais įgyvendinusi du projektus.

Vienas iš jų – tai projektas „Kaimo turizmo kokybės gerinimas bei bendradarbiavimo užmezgimas tarp lietuvių ir lenkų sodybų savininkų“, kurio pagrindinis tikslas – bendradarbiavimo tarp Lenkijos ir Lietuvos kaimo turizmo sodybų savininkų užmezgimas, siūlomų paslaugų lygio ir jų savininkų kvalifikacijos kėlimas. Projekto metu buvo surengti mokymų ciklai ir individualios konsultacijos kaimo turizmo sodybų savininkams, ruošiantis kategorijų suteikimui ir sanitarinių normų (RVASVT sistema) įgyvendinimui. Lietuvoje ir Lenkijoje buvo organizuoti studijiniai vizitai, dalis sodybų pasiruošė kategorijų suteikimo procedūrai.

Šūklių kaimo bendruomenė įgyvendino projektą „Kultūrinis paveldas – Lenkijos ir Lietuvos pasienio regionų subalansuotos plėtros pagrindas“, kuriuo buvo siekiama sustiprinti vietinį patriotizmą Lenkijos ir Lietuvos pasienio teritorijoje per istorinių paminklų restauravimą, atstatymą ir apsaugą bei vietinės reikšmės istorijos ir kultūros paminklų populiarinimą. Projekto veiklomis buvo siekiama padidinti krašto turistinį patrauklumą, skleidžiant informaciją apie Lenkijos ir Lietuvos pasienio teritorijų istorines bei kultūrines ypatybes. Įgyvendinus projektą buvo rekonstruoti ir plačiai visuomenei pristatyti du istoriniai paminklai, t. y. Švč. M. Marija su Jėzumi ant rankų Šūklių kaime netoli Vilkaviškio bei piramidė Rapoje, Goldapės apskrityje, Lenkijoje. Projekto veikloms viešinti bei vietiniams paminklams, turintiems istorinę ir kultūrinę reikšmę, populiarinti suorganizuoti du seminarai ir bendra tarptautinė konferencija.

Įdomus savo veiklomis Vilkaviškio rajono Alvito pagrindinės mokyklos įgyvendintas projektas „Glaudaus bendradarbiavimo tarp Lenkijos ir Lietuvos mokyklų bendruomenių užmezgimas ir plėtra. Mokyklinio jaunimo mainai abipus sienos“, kurio tikslas buvo pastovaus bendradarbiavimo tarp Lenkijos ir Lietuvos mokyklų bendruomenių užmezgimas bei plėtra. Projekto veiklos apėmė sporto renginių įgyvendinimą abiejose sienos pusėse, t. y. Rutka-Tartako mokyklos spartakiadą ir varžybas bei Alvito mokyklos suorganizuotą sportinį turnyrą ir integracinį susitikimą. Šiuose renginiuose dalyvavo abiejų mokyklų moksleiviai, kurie bendrai žaidė, dalyvavo konkursuose ir rungtynėse. Projekto metu buvo surengti šokio, užsienio kalbų ir dainavimo mokymai. Užmegzti tiesioginiai partnerių ryšiai, plėtota abiejų mokyklų moksleivių draugystė, susipažinta su lietuvių ir lenkų kultūra bei liaudies šokiais.

Kultūrinių renginių gausa pasižymėjo Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupės įgyvendintas projektas „Ilgalaikių kultūrinio bendradarbiavimo tinklų kūrimas apibus sienos“, kuriuo buvo siekiama kurti bei plėtoti ilgalaikius Lenkijos ir Lietuvos bendruomenių kultūrinio bendradarbiavimo tinklus, organizuoti bendrus kultūrinius renginius. Projekto metu buvo suorganizuoti renginiai „Piknikas prie Šešupės“, Sūduvių amatų šventė, vyko kapelų varžytuvės, Bendruomenių diena ir kultūros renginys „Atvažiavo vestuvės, vestuvės“. Visuose renginiuose dalyvavo abiejų bendruomenių atstovai, buvo pristatomi senieji papročiai, tradiciniai amatai, folkloras ir muzika. Projektas priartino senąją kultūrą ir prisidėjo prie iš kartos į kartą perduodamų tradicijų išsaugojimo. Projekto įgyvendinimas padėjo užmegzti Rutka-Tartako valsčiaus ir Vilkaviškio rajono vietos institucijų, tautodailininkų ir vietos gyventojų kontaktus.

Plačiau pristatysime Viešosios įstaigos Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro kartu su Lenkijos partneriu – Suvalkų miesto specializuota viešąja savarankiška psichiatrijos sveikatos priežiūros įstaiga įgyvendintą projektą „Psichiatrinių bei reabilitacinių paslaugų gerinimas Lietuvos ir Lenkijos pasienio regione“. Projektu buvo siekiama pasidalyti patirtimi ir informacija apie psichinių ligų gydymo metodus bei suorganizuoti mokymus psichiatrinės reabilitacijos, psichinių ligų ir priklausomybių, profilaktikos, psichiatrijos reabilitacijos organizavimo, prevencijos ir psichinių ligų temomis. Kaip sekėsi įgyvendinti projektą ir kokiomis nuotaikomis gyvena Lietuvos partnerio organizacija pasibaigus projektui, kalbėjomės su Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro vadove, bendrosios praktikos gydytoja Larisa JELISEJEVA.

– Kuo projektas naudingas regionui ar vietos bendruomenei?

– Šis projektas buvo naudingas regionui ir vietos bendruomenei tuo, kad jo metu sukūrus interneto svetainę paskelbta daug metodinės psichikos ligų gydymo medžiagos ir nuotraukų. Džiugu, kad plačioji visuomenė gali susipažinti su mūsų Psichikos sveikatos priežiūros skyriaus vykdoma veikla. Apie projektą keletą kartų rašė rajoninė spauda.

Bendradarbiaujant abiejų partnerių organizacijų psichikos sveikatos priežiūros medicinos darbuotojams buvo parengtas ir išleistas lietuvių bei lenkų kalbomis metodinis leidinys apie naujausius psichikos ligų gydymo metodus. Jame pateikta metodine medžiaga galės pasinaudoti ir kitų panašia veikla užsiimančių įstaigų personalas bei pavieniai asmenys, dirbantys su rizikos grupės asmenimis.

– Kuo projektas naudingas Jūsų vadovaujamai įstaigai?

– Įgyvendintas projektas suteikė galimybę abiejų kaimyninių šalių psichikos sveikatos priežiūros specialistams daugiau sužinoti apie naujausius psichikos ligoms gydyti taikomus metodus.

Susitikimų, metodinių mokymų metu tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje pasikeitėme informacija, kartu su pacientais tiesiogiai dalyvavome užsiėmimuose, mokymuose ir matėme, kaip pacientai bendravo tarpusavyje, susipažino su naujausia įranga, mokėsi su ja dirbti. Per užsiėmimus pacientai įgijo daugiau pasitikėjimo savimi, dalijosi savo gebėjimais ir žiniomis, taip pat susirado draugų.

Džiaugiamės projekto metu įsigytu inventoriumi, įranga, medžiaga bei literatūra, kurią naudojame ir ateityje naudosime efektyvesniam psichikos sveikatos sutrikimų turinčių rajono gyventojų gydymui. Malonu, kad besigydantieji šiuo metu turi geresnes sąlygas ir daugiau medžiagos, iš kurios pacientų užimtumo užsiėmimuose yra kuriami įvairūs darbeliai. Jie eksponuojami mūsų įstaigos rengiamose parodėlėse, taip pat – rajono bei už jo ribų organizuojamose parodose.

Vykdant projektą, buvo atliktas dalies Psichikos sveikatos priežiūros skyriaus patalpų remontas ir iš esmės pagerintos medikų darbo sąlygos. Tapo jaukiau ir maloniau užeiti pacientams.

– Kaip planuojate tęsti projekte pradėtas veiklas, panaudoti sukurtus rezultatus?

– Įgyta patirtis vykdant projekto veiklas šiuo metu yra taikoma gydant rizikos grupei priskiriamus asmenis. Įsigyta aparatūra naudojama taikant relaksacijos metodą. Taip pat plačiai naudojama šviesos terapija, aromaterapija bei užimtumo terapija. Metodinę, mokomąją literatūrą savo darbe naudoja gydytojai, kiti specialistai, taip pat pagal rekomendacijas skaito mūsų pacientai.

Džiugu, kad atnaujinus turimas medžiagas ir papildžius jas naujomis, toliau tęsiami užimtumo kabineto užsiėmimai, į kuriuos įtraukiami psichikos sveikatos sutrikimų turintys pacientai.

– Kaip sekėsi bendradarbiauti su Lenkijos partneriais, ar tai buvo nauja partnerystė? Kaip ketinate partnerystę tęsti projektui pasibaigus?

– Partnerystė su kolegomis iš Lenkijos mums buvo nauja. Šis bendradarbiavimas davė ne tik žinių, bet ir užsimezgė artima bičiulystė tarp projektą vykdžiusių darbuotojų, taip pat – ir tarp pačių pacientų.

Pasibaigus projektui šie ryšiai nenutrūko: susitinkame vieni su kitais, pasikalbame telefonu, sveikiname valstybinių švenčių progomis. Mūsų įstaigos ir toliau ketina bendradarbiauti. Esame susitarę ieškoti daugiau partnerių ir galbūt dalyvauti panašaus projekto kūrime bei vykdyme.

– Kokios išmoktos pamokos?

– Vykdydami šį projektą pastebėjome, kad labai svarbu ruošiantis panašiems projektams iš anksto kruopščiai suplanuoti atskirų veiklų vykdymą ir tiksliai numatyti atsakingus darbuotojus. O svarbiausia – nebijoti imtis iššūkių!SPF projektų partneris – viešoji įstaiga „PVC“ kartu su vadovaujančiu partneriu – asociacija „Euroregionas Nemunas“ (Lenkija) dėkoja visų projektų vykdytojams už gražias idėjas, aktyvų bendradarbiavimą, nuoširdų darbą ir kantrybę įgyvendinant projektus.

Apibendrinti projektų metu įgyvendintas veiklas, pasiektus rezultatus bei aptarti ateities perspektyvas visus projektų vykdytojus maloniai kviečiame į baigiamąjį renginį, kuris vyks rugpjūčio 25 d., 10 val., viešbutyje „Europa Royale“ Druskininkuose (Vilniaus al. 7). Dėl išsamesnės informacijos kreiptis telefonu (8 315) 52 750 ar elektroniniu paštu pvc@spf-info.eu.Užsk. 4686


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Trąšų gamybą verslininkas kilstelėjo į aukštesnį lygį
* Konteinerius vežėjai privalo pastatyti į vietą
* Šeimos gydytojų komandas papildys ne visi
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas