„Santaka“ / Kaip vasarą kovoti su sodo skruzdėlėmis?

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-08-01 06:59

Dalinkitės:  Kaip vasarą kovoti su sodo skruzdėlėmis?

So­do skruz­dė­lės daž­niau­siai įsi­ku­ria gė­ly­nuo­se, po ša­li­gat­vio ply­te­lė­mis ir na­mo pa­ma­tais, šilt­na­miuo­se, po po­lie­ti­le­no ar ag­rop­lė­ve­lės dan­go­mis, dar­žo­vių lys­vė­se ir ve­jo­se. Šie vabz­džiai nė­ra so­do ken­kė­jai, grei­čiau prie­šin­gai – tam tik­ra pra­sme jie at­lie­ka so­do pri­žiū­rė­to­jų vaid­me­nį, nes min­ta ki­tais vabz­džiais ir jų ler­vo­mis (blu­sų, mu­sių, bla­kių, kan­džių), taip pat pa­ša­li­na iš vi­sų ply­šių or­ga­ni­nes at­lie­kas. Skruz­dės ne­si­kan­džio­ja ir už­kre­čia­mų­jų li­gų ne­pla­ti­na, to­dėl di­de­lės ža­los žmo­nėms ne­da­ro. Vis dėl­to so­do skruz­dė­lių są­jun­ga su ama­rais ga­li pa­da­ry­ti ne­ma­žai ža­los vai­si­nėms ir uo­gi­nėms kul­tū­roms, de­ko­ra­ty­vie­siems au­ga­lams.

Jei­gu skruz­dės ima vis daž­niau lan­ky­tis žmo­nių na­muo­se, kal­ti pa­tys šei­mi­nin­kai. Jei na­muo­se pil­na mais­to, ku­ris leng­vai priei­na­mas, ko­dėl gi ne­pa­si­vai­ši­nus ir ne­par­ne­šus gar­du­my­nų ki­tiems skruz­džių liz­do gy­ven­to­jams? Skruz­dė­les do­mi­na bet koks mais­tas, ku­rį ga­li­ma ras­ti neuž­deng­tuo­se in­duo­se, na­mi­nių gy­vū­nų du­be­nė­liuo­se, šiukš­lių dė­žė­se.

Ke­le­tas pa­ta­ri­mų, jei ne­no­ri­te, kad skruz­dė­lės daž­nai lan­ky­tų­si jū­sų na­muo­se:

• lai­ky­ki­te mais­tą san­da­riai už­da­ry­tą, skruz­dė­lėms ne­priei­na­mo­se vie­to­se;

• ne­pa­li­ki­te mais­to ir van­dens li­ku­čių na­mi­nių gy­vū­nų du­be­nė­liuo­se;

• re­gu­lia­riai va­ly­ki­te vir­tu­vės bal­dų pa­vir­šius ir grin­dis, kad skruz­dės neap­tik­tų mais­to li­ku­čių;

• au­ga­lus ap­kli­juo­ki­te juos­te­lė­mis lip­niu pa­vir­šiu­mi, jei skruz­dės „už­sii­mi­nė­ja al­pi­niz­mu“ ant jū­sų kam­ba­ri­nių au­ga­lų;

• už­tai­sy­ki­te vi­sus ply­šius na­mo pa­ma­tuo­se, kad skruz­dės neį­si­reng­tų ten sa­vo būs­to;

• so­de re­gu­lia­riai su­rin­ki­te nu­kri­tu­sius vai­sius ir uo­gas, lai­ku nu­skin­ki­te per­no­ku­sius vai­sius, ku­rie vi­lio­ja skruz­dė­les ir ska­ti­na jas kop­ti į me­džius;

• no­rint at­bai­dy­ti so­do skruz­dė­les, ant ta­kų, prie įė­ji­mo į šilt­na­mius ar tarp­lys­viuo­se ver­ta pa­mė­ty­ti iš­ge­nė­tų po­mi­do­rų ūg­lių ar­ba vys­tan­čių šei­va­me­džio ūg­lių ir la­pų;

• skruz­dė­lėms ne­pa­tin­ka ir ka­vos tirš­čių kva­pas;

• kad skruz­dės ne­pul­tų prie mais­to pro­duk­tų, išo­ri­nius in­dų ir mai­še­lių, ku­riuo­se lai­ko­mi pro­duk­tai, kraš­tus pa­tep­ki­te sau­lėg­rą­žų alie­ju­mi.

Jei skruz­dė­lės pa­mė­go jū­sų na­mus ir ap­si­sto­jo juo­se il­ges­niam lai­kui, ga­li­te ban­dy­ti su­si­do­ro­ti su jo­mis fi­zi­nė­mis prie­mo­nė­mis:

• su­rin­ki­te skruz­des drėg­na kem­pi­ne ar sku­du­rė­liu;

• po na­mo pa­ma­tais ar ša­li­gat­vio ply­te­lė­mis įsi­kū­ru­sias skruz­dė­les ga­li­ma iš­vy­ti, už­tvin­džius jų na­mus mui­luo­tu van­de­niu (ga­li­ma pa­nau­do­ti ir šu­nims skir­tą šam­pū­ną nuo blu­sų);

• efek­ty­viai skruz­des nai­ki­na mie­lės. Im­ki­te grai­ki­nio rie­šu­to di­du­mo mie­lių ga­ba­lė­lį, iš­trin­ki­te su šaukš­tu cuk­raus ir šla­ke­liu van­dens (ga­li­te įmai­šy­ti tru­pu­tį me­daus ar­ba uo­gie­nės). Ma­sa­lą su­dė­ki­te į tuš­čias deg­tu­kų dė­žu­tes ir pu­siau pra­vi­ras iš­dė­lio­ki­te skruz­džių pa­mėg­to­se vie­to­se. Po ke­lių die­nų skruz­dės iš­nyks.

Skruz­dė­lės ga­li­ma nai­kin­ti ir che­mi­nė­mis prie­mo­nė­mis – in­sek­ti­ci­dais. Tai įvai­rūs tir­pa­lai, emul­si­jos, su­spen­si­jos ar­ba mil­te­liai. Vabz­džius nai­ki­nan­čios me­džia­gos yra nuo­din­gos, to­dėl jas rei­kia var­to­ti at­sar­giai, lai­kan­tis ga­min­to­jų nu­ro­dy­mų, kaip ir kiek jų nau­do­ti.

No­rint efek­ty­viai ir ko­ky­biš­kai vyk­dy­ti skruz­dė­lių che­mi­nę kont­ro­lę, į tal­ką ge­riau­sia pa­si­kvies­ti šios sri­ties spe­cia­lis­tus. Pri­me­na­me, kad pri­va­lo­mą pro­fi­lak­ti­nį ap­lin­kos nu­kenks­mi­ni­mą tu­ri tei­sę at­lik­ti tik nu­sta­ty­ta tvar­ka de­zin­fek­ci­jos, de­zin­sek­ci­jos ir de­ra­ti­za­ci­jos veik­lai li­cen­ci­juo­ti ju­ri­di­niai as­me­nys.Kau­no vi­suo­me­nės svei­ka­tos

cent­ro in­for­ma­ci­ja


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas