„Santaka“ / Alvito kryžkelėje iškilo rūpintojėlis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-08-01 06:07

Dalinkitės:  


Ati­deng­ti skulp­tū­rą bu­vo pa­ti­kė­ta Šei­me­nos se­niū­nui Gin­tui Ba­kū­nui ir Al­vi­to kai­mo bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kei An­ge­lei Bla­žai­tie­nei.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Alvito kryžkelėje iškilo rūpintojėlis

Sek­ma­die­nį Šv. Onos at­lai­dais nuo se­no gar­sė­jan­tis Al­vi­tas su­lau­kė itin daug sve­čių. Pag­rin­di­niu tra­di­ci­nės šven­tės ak­cen­tu ta­po skulp­tū­ros, skir­tos trem­ties ju­bi­lie­jui pa­mi­nė­ti, ati­den­gi­mas.

Pas­ta­ty­ti gra­žų ak­cen­tą – me­di­nį kop­lyts­tul­pį – mies­te­lio cent­re, kryž­ke­lė­je, idė­ja ki­lo al­vi­tie­čiui Šei­me­nos se­niū­nui Gin­tui Ba­kū­nui ir Al­vi­to pa­ra­pi­jos kle­bo­nui ku­ni­gui Vy­tau­tui Ka­jo­kui. Kaip pa­sa­ko­jo pa­ts se­niū­nas, gal tik prieš po­rą mė­ne­sių jie­du su kle­bo­nu, drau­ge vyk­da­mi į Kau­ną tvar­ky­ti rei­ka­lų dėl at­sta­to­mos baž­ny­čios, kal­bė­jo­si apie trem­ties me­ti­nių pa­mi­nė­ji­mą. Mat iš Al­vi­to kraš­to dar 1941-ai­siais bu­vo iš­trem­ta daug ūki­nin­kų, in­te­li­gen­ti­jos, da­lis švie­suo­lių bu­vo pri­vers­ti trauk­tis į Va­ka­rus. To­kios ne­tek­tys pa­lie­tė ko­ne kiek­vie­ną to me­to al­vi­tie­čių šei­mą.

Šio po­kal­bio me­tu ir ki­lo idė­ja mies­te­ly­je pa­sta­ty­ti pa­mink­lą, skir­tą trem­ti­niams, lais­vės gy­nė­jams at­min­ti ir taip įam­žin­ti ju­bi­lie­ji­nius me­tus. Kas bus pa­mink­lo au­to­rius, dve­jo­nių ne­ki­lo nei kle­bo­nui V. Ka­jo­kui, nei se­niū­nui G. Ba­kū­nui. Akys nu­kry­po į vie­ti­nį tau­to­dai­li­nin­ką, sa­vo kraš­tą ne vie­nus me­tus gar­si­nan­tį kryž­dir­bį Rai­mon­dą Bla­žai­tį. Me­džio skulp­to­rius tu­rė­jo pa­sku­bė­ti įgy­ven­din­ti idė­ją, mat pa­mink­lą nu­tar­ta ati­deng­ti per tra­di­ci­nę Šei­me­nos se­niū­ni­jos va­sa­ros šven­tę, vi­suo­met su­tam­pan­čią su Šv. Onos at­lai­dais.

Į šven­tę su­si­rin­kęs gau­sus bū­rys al­vi­tie­čių, dau­gy­bė sve­čių, tarp jų – trem­ti­nių ir jų šei­mų na­rių, gar­saus poe­to emig­ran­to Ka­zio Bra­dū­no duk­tė Ele­na Bra­dū­nai­tė-Ag­lins­kie­nė, su­si­kau­pę ste­bė­jo, kaip nuo rū­pin­to­jė­lio skulp­tū­ros bu­vo nu­juos­ta iš tu­jų ša­ke­lių nu­pin­ta gir­lian­da ir sim­bo­liš­kai ati­deng­tas pa­mink­las. Su gau­sia ku­ni­gų pa­ly­da at­vy­kęs Vil­ka­viš­kio or­di­na­ras vys­ku­pas Ri­man­tas Nor­vi­la pa­šven­ti­no nau­ją­jį kop­lyts­tul­pį. Pas­vei­ki­nęs vi­sus su­si­rin­ku­sius, vys­ku­pas iš­reiš­kė vil­tį, kad po še­še­rių me­tų, kai Al­vi­to pa­ra­pi­ja mi­nės 400 me­tų ju­bi­lie­jų, šio kraš­to žmo­nės jau tu­rės ant se­nų­jų pa­ma­tų at­sta­ty­tą nau­ją baž­ny­čią. Šven­tės da­ly­vius svei­ki­no ir ra­jo­no me­ras Al­gi­man­tas An­ta­nas Grei­mas, Šei­me­nos se­niū­nas G. Ba­kū­nas, ki­ti sve­čiai. Jie dė­ko­jo tau­to­dai­li­nin­kui V. Bla­žai­čiui už Al­vi­to mies­te­lį (be­je, kaip ir ki­tas ra­jo­no vie­to­ves) pa­puo­šu­sią dar vie­ną skulp­tū­rą. Kop­lyts­tul­pio au­to­rius sim­bo­li­nį rū­pin­to­jė­lį pri­si­mi­ni­mui įtei­kė ir Vil­ka­viš­kio vys­ku­pui.

Po pa­mink­lo ati­den­gi­mo ce­re­mo­ni­jos mi­nia pa­trau­kė į Al­vi­to baž­ny­čią, kur mi­šias au­ko­jo pa­ts vys­ku­pas R. Nor­vi­la.

Šven­tės sve­čius tą­dien links­mi­no Al­vi­to pa­grin­di­nės mo­kyk­los mo­ki­niai ir mo­ky­to­jai, Va­rė­nos kul­tū­ros cent­ro liau­diš­kos mu­zi­kos ka­pe­la „Pe­rio­das“, jau­ni­mas try­pė drau­ge su „Blo­go­mis mer­gai­tė­mis“ ir „Pat­ru­liais“. Sma­gu­riai su­ko ra­tus apie „Onu­čių ker­mo­šė­lio“ pre­kys­ta­lius, kil­no­jo ama­ti­nin­kų dir­bi­nius. Pa­tys iš­tver­min­giau­si su­lau­kė vi­dur­nak­čio, kai Al­vi­to dan­gų nu­švie­tė įspū­din­gi fe­jer­ver­kai.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas