„Santaka“ / Buvo buvo, kaip nebuvo...

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-29 08:36

Dalinkitės:  


Kad ne­su­pyk­dy­tų dvie­jų drau­gių, links­mą is­to­ri­ją Vy­tau­tas Gri­nius ry­žo­si pa­pa­sa­ko­ti tik vie­nai jų iš­ke­lia­vus į amžinybę.

Buvo buvo, kaip nebuvo...

Šven­ti­niu py­ra­gu svečių nenustebino

Vy­tau­tas GRI­NIUS iš Pae­že­rių kai­mo:

– Ma­no ge­ros pa­žįs­ta­mos Se­lė ir Ju­zė bu­vo, kaip sa­ko­ma, dvi van­de­niu ne­per­lie­ja­mos drau­gės: kur vie­na, ten ir ki­ta. Abi gar­sė­jo kaip ge­ros šei­mi­nin­kės. Ves­tu­vės ar krikš­ty­nos, šei­mos šven­tė ar „pa­ka­sy­nos“ – vis kvie­čia­mos. Bet po vie­ną nei­da­vo – nė ne­pra­šyk. Per ke­lis kai­mus at­va­žiuo­da­vo jų vež­tis, nes ži­no­jo, kad už­kan­džius, pie­tus šven­tėms ar šiaip su­siė­ji­mams ši po­ra pa­ruoš iš­ra­din­gai, šva­riai ir lai­ku.

Ypa­tin­gai bū­da­vo ska­nūs jų ke­pa­mi py­ra­gai. Abi var­žė­si su to­kia pa­gy­rū­ne Mi­le, ku­rios šei­mi­nin­kės iš­kep­tą py­ra­gą po­bū­vių da­ly­viai pri­pa­žins ska­niau­siu. Kar­tais vi­sos trys da­ly­vau­da­vo su sa­vo ke­pi­niais ren­gia­mo­se ku­li­na­ri­nio pa­vel­do var­žy­tu­vė­se. Ga­li­ma sa­ky­ti – dip­lo­muo­tos šei­mi­nin­kės bu­vo.

Bet kar­tą at­si­ti­ko vie­nas ne­ma­lo­nus nuo­ty­kis, apie ku­rį Se­lė net man ne­no­rė­jo pa­sa­ko­ti, nes per jį ga­lė­jo baig­tis abie­jų drau­gių il­ga­me­tis nuo­šir­dus bend­ra­vi­mas.

O bu­vo taip...

Ju­zė ruo­šė sa­vo vy­rui An­ta­nui gim­ta­die­nio šven­tę, su­tam­pan­čią su Sek­mi­nė­mis. Sa­vai­me su­pran­ta­ma, sa­vo po­ri­nin­kę Se­lę, kaip ar­ti­miau­sią drau­gę, pa­si­kvie­tė į tal­ką atei­ti anks­čiau – kaip­gi be jos. O kol pa­ti šei­mi­nin­kė ap­si­ruoš, šiai pa­siū­lė pa­skam­bin­ti te­le­fo­nu ir pa­kvies­ti atei­ti į sve­čius Mi­lę. Kad aną pri­blokš­tų pa­gal nau­ją re­cep­tą iš­kep­tu py­ra­gu ir taip nu­šluos­ty­tų la­bai jau aukš­tai už­ries­tą po bu­vu­sio kon­kur­so no­sį! Te­gul pa­ma­to, jog ir jied­vi ne iš kel­mo spir­tos.

„Aš at­si­sė­dau prie te­le­fo­no ant ta­bu­re­tės, už­deng­tos, kaip pa­pras­tai, sto­ru už­tie­sa­lu, paė­miau ra­ge­lį ir skam­bi­nu, – pa­sa­ko­jo man Se­lė. – At­si­lie­pė vai­kis ir nu­bė­go šauk­ti ma­mos. Ta dar dėl vi­sa ko pa­si­muis­tė, bet po įkal­bi­nė­ji­mo pa­ža­dė­jo atei­ti.

Tik kal­bė­da­ma jau­čiu, kad man kaž­ko­dėl pa­si­da­rė iš apa­čios vi­sai ne­lauk­tai šil­ta. Iš kur da­bar ta keis­ta ši­lu­ma? At­sis­to­ju, pa­ke­liu dvi­gu­bą už­tie­sa­lą – vai tu jer­gu­tė­liau! Lyg per­kū­nas bū­tų ma­ne tren­kęs... Na­gi Ju­zės šven­ti­nis py­ra­gas ma­no, žiop­lės, su­sė­dė­tas! Kas da­bar bus?.. Grįš An­ta­nas, o jei­gu dar iš­gė­ręs... Ži­no­jau, koks ji­sai bū­na, kai įdūks­ta, net ran­ką pa­kel­da­vo prieš Ju­zę.

Aš ir šiaip, ir taip min­kau šven­ti­nį iš šo­nų, kad bent kiek at­sta­ty­čiau bu­vu­sią py­ra­go for­mą. Lyg ir kaž­kas pa­na­šaus išė­jo, bet...

Mo­viau į lau­ką ir nu­si­da­viau nie­kuo dė­ta. Kaip jau bus – te­bū­nie.

Vai­šes pa­ruo­šė­me sve­tai­nė­je. Pir­miau­sia – pie­tūs, po to – ka­va, sal­dus sta­las. Man kąs­nis bur­no­je sto­ja­si be­lau­kiant ato­maz­gos.

Vi­sa nu­tir­pau, kai iš­gir­dau: „Da­bar fir­mi­nį ei­nu at­neš­ti. No­ki­nu spe­cia­liai po gū­nia už­den­gu­si – su­bręs­ta, fer­men­tuo­ja­si, dar pa­ky­la, ma­ty­sit, koks pu­rus bū­na...“ – aiš­ki­no Ju­zė tarp­du­ry­je.

Sė­dė­jau ir ty­lė­jau kaip pe­lė po šluo­ta: nei bėgt, nei rėkt... O jei su­pras, kad su­sė­dė­jau, iš gė­dos ga­li su­deg­ti...

Ne­sup­ra­to, tik šiek tiek per il­gai už­tru­ku­si grį­žo ir pa­dė­ju­si ant sta­lo la­bai nu­si­ste­bė­jo: kas da­bar tam py­ra­gui nu­ti­ko? „Am­žį taip ne­bū­da­vo, – guo­dė­si pra­dė­ju­si pjaus­ty­ti, – ro­dos, vis­ką da­riau kaip vi­sa­da...“

Šven­ti­nį kram­čiau at­bu­lais dan­ti­mis, akies kam­pu­čiu ste­bė­da­ma krei­vą Mi­lės šyps­nį.

Gai­liuo­si da­bar tik vie­no, kad man taip ir neat­si­ra­do drą­sos apie tai pri­si­pa­žin­ti Ju­zei iki pat jos išė­ji­mo į Ana­pi­lį“, – bai­gė Se­lė sa­vo ne­lauk­tą iš­pa­žin­tį, per­skai­čiu­si ne­se­niai „San­ta­ko­je“ iš­spaus­din­tą linksmą istoriją skyrelyje „Bu­vo bu­vo, kaip nebuvo...“


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas