„Santaka“ / Tėveliai, neatidėliokite vaikų sveikatos patikrinimo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-29 08:31

Dalinkitės:  


Tėveliai, neatidėliokite vaikų sveikatos patikrinimo

Moks­lei­vių va­sa­ros ato­sto­gos jau įsi­bė­gė­jo, ta­čiau tė­vams no­ri­me pri­min­ti ke­le­tą da­ly­kų, be ku­rių neap­sieis nė vie­nas be­si­mo­kan­tis vai­kas.

Nuo 2005 m. bir­že­lio 9 d. svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­ro įsa­ky­mu mū­sų ša­ly­je vi­si tė­vai ar glo­bė­jai, au­gi­nan­tys mo­kyk­li­nio am­žiaus vai­kus, pri­va­lo kar­tą per me­tus at­ves­ti juos pas šei­mos gy­dy­to­ją, kad bū­tų at­lik­tas pro­fi­lak­ti­nis vai­ko svei­ka­tos pa­tik­ri­ni­mas.

Bū­si­mie­siems pir­mo­kams ir vi­siems ki­tiems mo­ki­niams nu­sta­ty­tos for­mos vai­kų svei­ka­tos pa­žy­mė­ji­mus į švie­ti­mo įstai­gas pri­sta­ty­ti rei­kia vė­liau­siai iki rug­sė­jo 15 d.

Jei­gu mo­kyk­li­nio am­žiaus vai­kui šie­met jau bu­vo at­lik­tas svei­ka­tos pa­tik­ri­ni­mas, pa­žy­ma bu­vo pri­sta­ty­ta į mo­kyk­lą ir neat­si­ra­do nau­jų svei­ka­tos su­tri­ki­mų, pa­kar­to­ti­nai pro­fi­lak­ti­nio svei­ka­tos pa­tik­ri­ni­mo at­lik­ti iki rug­sė­jo 15 d. ne­rei­kia. Jau iš­duo­ti vai­kų svei­ka­tos pa­žy­mė­ji­mai ga­lio­ja vie­nus me­tus.

Re­ko­men­duo­ti­na at­vyk­ti pas sa­vo šei­mos gy­dy­to­ją jau pa­tik­ri­nus vai­ko dan­tų būk­lę.

Šei­mos gy­dy­to­jas įver­tins vai­ko ūgį, svo­rį, krau­jo spau­di­mą, re­gą, klau­są, krau­jo­ta­kos, kvė­pa­vi­mo, stu­bu­ro ir ki­tų or­ga­nų bei jų sis­te­mų funk­ci­nę būk­lę.

Ra­dus pa­ki­ti­mų, moks­lei­vis yra siun­čia­mas pas ati­tin­ka­mos sri­ties spe­cia­lis­tą kon­sul­ta­ci­jai ar­ba ty­ri­mams. Tai ga­li už­truk­ti ir ke­lias sa­vai­tes ar il­giau, to­dėl ir pra­šo­me tė­vų ar­ba glo­bė­jų nea­ti­dė­lio­ti vai­kų svei­ka­tos pa­tik­ri­ni­mo iki pa­sku­ti­nės nu­ro­dy­to ter­mi­no die­nos.

Tė­vai ar glo­bė­jai, atė­ję su vai­ku pas gy­dy­to­ją, tu­rė­tų pa­teik­ti vi­są in­for­ma­ci­ją apie sa­vo vai­ko svei­ka­tą, jo stip­rią­sias ir silp­ną­sias pu­ses, mai­ti­ni­mo­si ypa­tu­mus ir kt.

Tik­rin­da­mas vai­ko svei­ka­tą, gy­dy­to­jas sten­gia­si ne tik įver­tin­ti bend­rą jo būk­lę, bet ir išaiš­kin­ti ga­li­mas lė­ti­nes li­gas, už­kirs­ti ke­lią vie­no­kios ar ki­to­kios li­gos vys­ty­mui­si, lai­ku pri­stab­dy­ti kar­tais pa­si­reiš­kian­čius or­ga­niz­mo su­tri­ki­mus dėl ku­rio nors įgim­to po­lin­kio ar pan. Jei, pa­vyz­džiui, mo­ki­nys tu­ri re­gos su­tri­ki­mą, gy­dy­to­jas pa­tars per pa­mo­kas kla­sė­je sė­dė­ti ar­čiau len­tos, kad tu­ri­mas su­tri­ki­mas ne­prog­re­suo­tų.

Šei­mos gy­dy­to­jas tik po spe­cia­lis­tų kon­sul­ta­ci­jos ga­lu­ti­nę iš­va­dą apie esa­mą vai­ko svei­ka­tos būk­lę pa­tei­kia svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­ro įsa­ky­mu pa­tvir­tin­to­je vai­ko svei­ka­tos pa­žy­mė­ji­mo for­mo­je.

Tė­vai tu­ri at­kreip­ti dė­me­sį, kad vai­ko svei­ka­tos pa­žy­mė­ji­me gy­dy­to­jas nu­ro­do iš­va­dą apie moks­lei­vio fi­zi­nį pa­si­ren­gi­mą, pri­skir­da­mas vie­nai iš tri­jų fi­zi­nio la­vi­ni­mo gru­pių mo­kyk­lo­je (pa­grin­di­nei, pa­ren­gia­ma­jai ar spe­cia­lia­jai).

Kū­no kul­tū­ros mo­ky­to­jas, nu­sta­ty­da­mas vai­kui fi­zi­nio krū­vio in­ten­sy­vu­mą, tu­ri rem­tis gy­dy­to­jo pa­teik­to­mis re­ko­men­da­ci­jo­mis.

To­kias pat pa­žy­mas tu­ri pri­sta­ty­ti ir iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo įstai­gas lan­kan­tys vai­kai.

Pro­fi­lak­ti­nis mo­ki­nių svei­ka­tos pa­tik­ri­ni­mas yra ap­mo­ka­mas iš Pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos drau­di­mo fon­do lė­šų ir tė­vams iš­duo­da­ma vai­ko svei­ka­tos pa­žy­ma nie­ko ne­kai­nuo­ja. To­dėl svar­bu iš­nau­do­ti ga­li­my­bę iš­tir­ti vai­ko svei­ka­tą ir ne­ver­tin­ti šios pa­rei­gos tik kaip for­ma­lu­mo.

Vai­ko svei­ka­tos pa­žy­ma rei­ka­lin­ga vi­sų pir­ma tam, kad bū­tų ži­no­ma jo da­bar­ti­nė svei­ka­tos būk­lė ir kad esant rei­ka­lui bū­tų ga­li­ma pa­si­nau­do­ti pa­žy­mo­je pa­teik­ta in­for­ma­ci­ja.

Svar­bu at­min­ti, jog vai­kas pas šei­mos gy­dy­to­ją tu­ri bū­ti ly­di­mas bent vie­no iš tė­vų ar­ba glo­bė­jų. Be jų su­ti­ki­mo vai­ko svei­ka­tos tik­rin­ti ne­ga­li­ma.

Nea­ti­dė­ki­te šių rei­ka­lų pa­sku­ti­nėms rugp­jū­čio die­noms, kai prie gy­dy­to­jų ka­bi­ne­tų su­si­da­rys di­džiu­lės vai­kų ir tė­vų ei­lės.

Pa­si­rū­pin­ki­te svei­ka­tos pa­tik­ra da­bar ir vė­liau kar­tu su vai­kais ra­miai džiaug­si­tės li­ku­sių ato­sto­gų tei­kia­mais ma­lo­nu­mais.Si­mo­na BI­KAI­TĖ

Vi­suo­me­nės svei­ka­tos spe­cia­lis­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas