„Santaka“ / Tėveliai, neatidėliokite vaikų sveikatos patikrinimo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-29 08:31

Dalinkitės:  


Tėveliai, neatidėliokite vaikų sveikatos patikrinimo

Moks­lei­vių va­sa­ros ato­sto­gos jau įsi­bė­gė­jo, ta­čiau tė­vams no­ri­me pri­min­ti ke­le­tą da­ly­kų, be ku­rių neap­sieis nė vie­nas be­si­mo­kan­tis vai­kas.

Nuo 2005 m. bir­že­lio 9 d. svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­ro įsa­ky­mu mū­sų ša­ly­je vi­si tė­vai ar glo­bė­jai, au­gi­nan­tys mo­kyk­li­nio am­žiaus vai­kus, pri­va­lo kar­tą per me­tus at­ves­ti juos pas šei­mos gy­dy­to­ją, kad bū­tų at­lik­tas pro­fi­lak­ti­nis vai­ko svei­ka­tos pa­tik­ri­ni­mas.

Bū­si­mie­siems pir­mo­kams ir vi­siems ki­tiems mo­ki­niams nu­sta­ty­tos for­mos vai­kų svei­ka­tos pa­žy­mė­ji­mus į švie­ti­mo įstai­gas pri­sta­ty­ti rei­kia vė­liau­siai iki rug­sė­jo 15 d.

Jei­gu mo­kyk­li­nio am­žiaus vai­kui šie­met jau bu­vo at­lik­tas svei­ka­tos pa­tik­ri­ni­mas, pa­žy­ma bu­vo pri­sta­ty­ta į mo­kyk­lą ir neat­si­ra­do nau­jų svei­ka­tos su­tri­ki­mų, pa­kar­to­ti­nai pro­fi­lak­ti­nio svei­ka­tos pa­tik­ri­ni­mo at­lik­ti iki rug­sė­jo 15 d. ne­rei­kia. Jau iš­duo­ti vai­kų svei­ka­tos pa­žy­mė­ji­mai ga­lio­ja vie­nus me­tus.

Re­ko­men­duo­ti­na at­vyk­ti pas sa­vo šei­mos gy­dy­to­ją jau pa­tik­ri­nus vai­ko dan­tų būk­lę.

Šei­mos gy­dy­to­jas įver­tins vai­ko ūgį, svo­rį, krau­jo spau­di­mą, re­gą, klau­są, krau­jo­ta­kos, kvė­pa­vi­mo, stu­bu­ro ir ki­tų or­ga­nų bei jų sis­te­mų funk­ci­nę būk­lę.

Ra­dus pa­ki­ti­mų, moks­lei­vis yra siun­čia­mas pas ati­tin­ka­mos sri­ties spe­cia­lis­tą kon­sul­ta­ci­jai ar­ba ty­ri­mams. Tai ga­li už­truk­ti ir ke­lias sa­vai­tes ar il­giau, to­dėl ir pra­šo­me tė­vų ar­ba glo­bė­jų nea­ti­dė­lio­ti vai­kų svei­ka­tos pa­tik­ri­ni­mo iki pa­sku­ti­nės nu­ro­dy­to ter­mi­no die­nos.

Tė­vai ar glo­bė­jai, atė­ję su vai­ku pas gy­dy­to­ją, tu­rė­tų pa­teik­ti vi­są in­for­ma­ci­ją apie sa­vo vai­ko svei­ka­tą, jo stip­rią­sias ir silp­ną­sias pu­ses, mai­ti­ni­mo­si ypa­tu­mus ir kt.

Tik­rin­da­mas vai­ko svei­ka­tą, gy­dy­to­jas sten­gia­si ne tik įver­tin­ti bend­rą jo būk­lę, bet ir išaiš­kin­ti ga­li­mas lė­ti­nes li­gas, už­kirs­ti ke­lią vie­no­kios ar ki­to­kios li­gos vys­ty­mui­si, lai­ku pri­stab­dy­ti kar­tais pa­si­reiš­kian­čius or­ga­niz­mo su­tri­ki­mus dėl ku­rio nors įgim­to po­lin­kio ar pan. Jei, pa­vyz­džiui, mo­ki­nys tu­ri re­gos su­tri­ki­mą, gy­dy­to­jas pa­tars per pa­mo­kas kla­sė­je sė­dė­ti ar­čiau len­tos, kad tu­ri­mas su­tri­ki­mas ne­prog­re­suo­tų.

Šei­mos gy­dy­to­jas tik po spe­cia­lis­tų kon­sul­ta­ci­jos ga­lu­ti­nę iš­va­dą apie esa­mą vai­ko svei­ka­tos būk­lę pa­tei­kia svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­ro įsa­ky­mu pa­tvir­tin­to­je vai­ko svei­ka­tos pa­žy­mė­ji­mo for­mo­je.

Tė­vai tu­ri at­kreip­ti dė­me­sį, kad vai­ko svei­ka­tos pa­žy­mė­ji­me gy­dy­to­jas nu­ro­do iš­va­dą apie moks­lei­vio fi­zi­nį pa­si­ren­gi­mą, pri­skir­da­mas vie­nai iš tri­jų fi­zi­nio la­vi­ni­mo gru­pių mo­kyk­lo­je (pa­grin­di­nei, pa­ren­gia­ma­jai ar spe­cia­lia­jai).

Kū­no kul­tū­ros mo­ky­to­jas, nu­sta­ty­da­mas vai­kui fi­zi­nio krū­vio in­ten­sy­vu­mą, tu­ri rem­tis gy­dy­to­jo pa­teik­to­mis re­ko­men­da­ci­jo­mis.

To­kias pat pa­žy­mas tu­ri pri­sta­ty­ti ir iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo įstai­gas lan­kan­tys vai­kai.

Pro­fi­lak­ti­nis mo­ki­nių svei­ka­tos pa­tik­ri­ni­mas yra ap­mo­ka­mas iš Pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos drau­di­mo fon­do lė­šų ir tė­vams iš­duo­da­ma vai­ko svei­ka­tos pa­žy­ma nie­ko ne­kai­nuo­ja. To­dėl svar­bu iš­nau­do­ti ga­li­my­bę iš­tir­ti vai­ko svei­ka­tą ir ne­ver­tin­ti šios pa­rei­gos tik kaip for­ma­lu­mo.

Vai­ko svei­ka­tos pa­žy­ma rei­ka­lin­ga vi­sų pir­ma tam, kad bū­tų ži­no­ma jo da­bar­ti­nė svei­ka­tos būk­lė ir kad esant rei­ka­lui bū­tų ga­li­ma pa­si­nau­do­ti pa­žy­mo­je pa­teik­ta in­for­ma­ci­ja.

Svar­bu at­min­ti, jog vai­kas pas šei­mos gy­dy­to­ją tu­ri bū­ti ly­di­mas bent vie­no iš tė­vų ar­ba glo­bė­jų. Be jų su­ti­ki­mo vai­ko svei­ka­tos tik­rin­ti ne­ga­li­ma.

Nea­ti­dė­ki­te šių rei­ka­lų pa­sku­ti­nėms rugp­jū­čio die­noms, kai prie gy­dy­to­jų ka­bi­ne­tų su­si­da­rys di­džiu­lės vai­kų ir tė­vų ei­lės.

Pa­si­rū­pin­ki­te svei­ka­tos pa­tik­ra da­bar ir vė­liau kar­tu su vai­kais ra­miai džiaug­si­tės li­ku­sių ato­sto­gų tei­kia­mais ma­lo­nu­mais.Si­mo­na BI­KAI­TĖ

Vi­suo­me­nės svei­ka­tos spe­cia­lis­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas