„Santaka“ / Tėveliai, neatidėliokite vaikų sveikatos patikrinimo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-29 08:31

Dalinkitės:  


Tėveliai, neatidėliokite vaikų sveikatos patikrinimo

Moks­lei­vių va­sa­ros ato­sto­gos jau įsi­bė­gė­jo, ta­čiau tė­vams no­ri­me pri­min­ti ke­le­tą da­ly­kų, be ku­rių neap­sieis nė vie­nas be­si­mo­kan­tis vai­kas.

Nuo 2005 m. bir­že­lio 9 d. svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­ro įsa­ky­mu mū­sų ša­ly­je vi­si tė­vai ar glo­bė­jai, au­gi­nan­tys mo­kyk­li­nio am­žiaus vai­kus, pri­va­lo kar­tą per me­tus at­ves­ti juos pas šei­mos gy­dy­to­ją, kad bū­tų at­lik­tas pro­fi­lak­ti­nis vai­ko svei­ka­tos pa­tik­ri­ni­mas.

Bū­si­mie­siems pir­mo­kams ir vi­siems ki­tiems mo­ki­niams nu­sta­ty­tos for­mos vai­kų svei­ka­tos pa­žy­mė­ji­mus į švie­ti­mo įstai­gas pri­sta­ty­ti rei­kia vė­liau­siai iki rug­sė­jo 15 d.

Jei­gu mo­kyk­li­nio am­žiaus vai­kui šie­met jau bu­vo at­lik­tas svei­ka­tos pa­tik­ri­ni­mas, pa­žy­ma bu­vo pri­sta­ty­ta į mo­kyk­lą ir neat­si­ra­do nau­jų svei­ka­tos su­tri­ki­mų, pa­kar­to­ti­nai pro­fi­lak­ti­nio svei­ka­tos pa­tik­ri­ni­mo at­lik­ti iki rug­sė­jo 15 d. ne­rei­kia. Jau iš­duo­ti vai­kų svei­ka­tos pa­žy­mė­ji­mai ga­lio­ja vie­nus me­tus.

Re­ko­men­duo­ti­na at­vyk­ti pas sa­vo šei­mos gy­dy­to­ją jau pa­tik­ri­nus vai­ko dan­tų būk­lę.

Šei­mos gy­dy­to­jas įver­tins vai­ko ūgį, svo­rį, krau­jo spau­di­mą, re­gą, klau­są, krau­jo­ta­kos, kvė­pa­vi­mo, stu­bu­ro ir ki­tų or­ga­nų bei jų sis­te­mų funk­ci­nę būk­lę.

Ra­dus pa­ki­ti­mų, moks­lei­vis yra siun­čia­mas pas ati­tin­ka­mos sri­ties spe­cia­lis­tą kon­sul­ta­ci­jai ar­ba ty­ri­mams. Tai ga­li už­truk­ti ir ke­lias sa­vai­tes ar il­giau, to­dėl ir pra­šo­me tė­vų ar­ba glo­bė­jų nea­ti­dė­lio­ti vai­kų svei­ka­tos pa­tik­ri­ni­mo iki pa­sku­ti­nės nu­ro­dy­to ter­mi­no die­nos.

Tė­vai ar glo­bė­jai, atė­ję su vai­ku pas gy­dy­to­ją, tu­rė­tų pa­teik­ti vi­są in­for­ma­ci­ją apie sa­vo vai­ko svei­ka­tą, jo stip­rią­sias ir silp­ną­sias pu­ses, mai­ti­ni­mo­si ypa­tu­mus ir kt.

Tik­rin­da­mas vai­ko svei­ka­tą, gy­dy­to­jas sten­gia­si ne tik įver­tin­ti bend­rą jo būk­lę, bet ir išaiš­kin­ti ga­li­mas lė­ti­nes li­gas, už­kirs­ti ke­lią vie­no­kios ar ki­to­kios li­gos vys­ty­mui­si, lai­ku pri­stab­dy­ti kar­tais pa­si­reiš­kian­čius or­ga­niz­mo su­tri­ki­mus dėl ku­rio nors įgim­to po­lin­kio ar pan. Jei, pa­vyz­džiui, mo­ki­nys tu­ri re­gos su­tri­ki­mą, gy­dy­to­jas pa­tars per pa­mo­kas kla­sė­je sė­dė­ti ar­čiau len­tos, kad tu­ri­mas su­tri­ki­mas ne­prog­re­suo­tų.

Šei­mos gy­dy­to­jas tik po spe­cia­lis­tų kon­sul­ta­ci­jos ga­lu­ti­nę iš­va­dą apie esa­mą vai­ko svei­ka­tos būk­lę pa­tei­kia svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­ro įsa­ky­mu pa­tvir­tin­to­je vai­ko svei­ka­tos pa­žy­mė­ji­mo for­mo­je.

Tė­vai tu­ri at­kreip­ti dė­me­sį, kad vai­ko svei­ka­tos pa­žy­mė­ji­me gy­dy­to­jas nu­ro­do iš­va­dą apie moks­lei­vio fi­zi­nį pa­si­ren­gi­mą, pri­skir­da­mas vie­nai iš tri­jų fi­zi­nio la­vi­ni­mo gru­pių mo­kyk­lo­je (pa­grin­di­nei, pa­ren­gia­ma­jai ar spe­cia­lia­jai).

Kū­no kul­tū­ros mo­ky­to­jas, nu­sta­ty­da­mas vai­kui fi­zi­nio krū­vio in­ten­sy­vu­mą, tu­ri rem­tis gy­dy­to­jo pa­teik­to­mis re­ko­men­da­ci­jo­mis.

To­kias pat pa­žy­mas tu­ri pri­sta­ty­ti ir iki­mo­kyk­li­nio ug­dy­mo įstai­gas lan­kan­tys vai­kai.

Pro­fi­lak­ti­nis mo­ki­nių svei­ka­tos pa­tik­ri­ni­mas yra ap­mo­ka­mas iš Pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos drau­di­mo fon­do lė­šų ir tė­vams iš­duo­da­ma vai­ko svei­ka­tos pa­žy­ma nie­ko ne­kai­nuo­ja. To­dėl svar­bu iš­nau­do­ti ga­li­my­bę iš­tir­ti vai­ko svei­ka­tą ir ne­ver­tin­ti šios pa­rei­gos tik kaip for­ma­lu­mo.

Vai­ko svei­ka­tos pa­žy­ma rei­ka­lin­ga vi­sų pir­ma tam, kad bū­tų ži­no­ma jo da­bar­ti­nė svei­ka­tos būk­lė ir kad esant rei­ka­lui bū­tų ga­li­ma pa­si­nau­do­ti pa­žy­mo­je pa­teik­ta in­for­ma­ci­ja.

Svar­bu at­min­ti, jog vai­kas pas šei­mos gy­dy­to­ją tu­ri bū­ti ly­di­mas bent vie­no iš tė­vų ar­ba glo­bė­jų. Be jų su­ti­ki­mo vai­ko svei­ka­tos tik­rin­ti ne­ga­li­ma.

Nea­ti­dė­ki­te šių rei­ka­lų pa­sku­ti­nėms rugp­jū­čio die­noms, kai prie gy­dy­to­jų ka­bi­ne­tų su­si­da­rys di­džiu­lės vai­kų ir tė­vų ei­lės.

Pa­si­rū­pin­ki­te svei­ka­tos pa­tik­ra da­bar ir vė­liau kar­tu su vai­kais ra­miai džiaug­si­tės li­ku­sių ato­sto­gų tei­kia­mais ma­lo­nu­mais.Si­mo­na BI­KAI­TĖ

Vi­suo­me­nės svei­ka­tos spe­cia­lis­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas