„Santaka“ / Atodangos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-29 08:29

Dalinkitės:  


Atodangos

Komp­ro­mi­sų me­nas

Sa­ko­ma, kad aukš­to­sios dip­lo­ma­ti­jos pa­grin­dą su­da­ro abi­pu­siai komp­ro­mi­sai. Tarp­vals­ty­bi­niai san­ty­kiai, at­ski­rų vals­ty­bių aukš­čiau­sios val­džios, jos ži­ny­bų dar­bas, par­ti­jų koa­li­ci­jos daž­niau­siai lai­ko­si priė­mus vie­no­kius ar ki­to­kius komp­ro­mi­sus.

Keis­tas da­ly­kas tie komp­ro­mi­sai. Ne vi­si – ne­tgi ir gar­sūs po­li­ti­kai – įval­dę komp­ro­mi­sų me­ną. O ko no­rė­ti iš pra­de­dan­čių sa­vo kar­je­rą di­le­tan­tų?.. Ge­rai, jei­gu pro­tin­gi komp­ro­mi­sai pa­de­da pa­lai­ky­ti nor­ma­lius, drau­giš­kus san­ty­kius tarp vals­ty­bių, jei pri­si­de­da prie sklan­daus dar­bo Sei­me ar Vy­riau­sy­bė­je. Ir var­gas, kai ne­ran­da­ma komp­ro­mi­so, o kiek­vie­nas už­si­spy­ręs lai­ko­si sa­vo nuo­mo­nės. Komp­ro­mi­sas yra toks gud­rus da­ly­kė­lis, auk­so vi­du­rė­lis, be ku­rio kar­tais ne­ga­li ženg­ti pir­myn nė žings­nio. O kiek­gi ga­li tryp­čio­ti vie­to­je?

Iš­ma­nan­tys žmo­nės tvir­ti­na, kad net už­kie­tė­ję vals­ty­bių dik­ta­to­riai, kai jiems pa­ran­ku, mo­ka nau­do­tis komp­ro­mi­sų tak­ti­ka. Liau­diš­kai sa­kant, rim­bo ir me­duo­lio po­li­ti­ka. Tik da­ry­da­mi ma­žas nuo­lai­das jie iš­si­lai­ko val­džio­je. O kie­ta­kak­čiai anks­čiau ar vė­liau įpy­ku­sios liau­dies yra nu­ver­čia­mi nuo sos­to.

Kar­tais po­li­ti­niai komp­ro­mi­sai tam­pa tie­siog ne­šva­riu žai­di­mu. Se­ni po­li­ti­kos „vil­kai“ daž­nai su­kčiau­ja kaip už­kie­tė­ję kor­tuo­to­jai pro­fe­sio­na­lai, sle­pia svar­bią „kor­tą“. Ta kor­ta – tai jų bal­sas, ku­ris su­si­klos­čius tam tik­roms ap­lin­ky­bėms tam­pa auk­si­niu. Ir jie už tą sa­vo bal­są koa­li­ci­jo­je rei­ka­lau­ja tam tik­ro po­sto, gei­džia­mų pa­rei­gų. Ne­pa­ten­ki­nus ke­lia­mų rei­ka­la­vi­mų, griū­va koa­li­ci­ja, iš­si­de­ri­na vi­sas val­džios pi­ra­mi­dės dar­bas. Štai ta­da komp­ro­mi­sai ir pa­dvel­kia ne­ge­ru kva­pe­liu.

Ir ei­li­niai pi­lie­čiai daž­nai ver­čia­mi ieš­ko­ti komp­ro­mi­sų: dar­be, šei­mo­je, bend­ra­vi­me su drau­gais... Juk aiš­ku, kad dar­be ne­pa­šo­ki­nė­si prieš darb­da­vį. Jau se­niai praė­jo re­vo­liu­ci­niai Są­jū­džio lai­kai, kai liau­dis dik­ta­vo sa­vo va­lią va­do­vams. Da­bar konf­lik­ti­nė­je si­tua­ci­jo­je lie­ka tik vie­na išei­tis – ieš­ko­ti komp­ro­mi­so. Ge­rai, jei­gu ran­da­mas abiem pu­sėms priim­ti­nas va­rian­tas. O jei­gu ne? Ta­da ten­ka ieš­ko­tis dar­bo ki­tur...

Bet tai – dar vie­na sun­kiai iš­spren­džia­ma pro­ble­ma. No­ri ne­no­ri – ten­ka kar­tais skau­da­ma šir­di­mi da­ry­ti nuo­lai­das, su­tik­ti su dik­tuo­ja­mais rei­ka­la­vi­mais, jei tuo me­tu ki­to ke­lio, ki­to pa­si­rin­ki­mo nė­ra. Juk nie­kas ne­dau­žo gal­va sie­nos, o ieš­ko du­rų, t. y. išė­ji­mo. Tos du­rys daž­nai ir bū­na komp­ro­mi­sas.

Bui­ty­je taip pat neiš­si­ver­si be komp­ro­mi­sų. Tar­ki­me, Jo­no žmo­na no­rė­tų nau­jų bal­dų ir dar nors ke­le­tą die­ne­lių pa­si­vo­lio­ti Pa­lan­gos plia­že. Ta­čiau aiš­ku, kad kuk­lus šei­mos biu­dže­tas nie­kaip neat­lai­ky­tų to­kių iš­lai­dų. Ir kaip ta­da pa­sielg­ti ne­lai­mė­liui Jo­nui, ku­ris ne­ži­no, kaip pa­pil­dy­ti tuš­čią šei­mos biu­dže­tą? Aiš­kus da­ly­kas, žmo­na kaip vi­sa­da tei­si. Rei­kia, mir­ti­nai rei­kia tų nau­jų bal­dų, ir į Pa­lan­gą žmo­ne­lę nu­vež­ti Jo­nas nie­ko prieš, bet...

Tai­gi Jo­nas, nors ir ne dip­lo­ma­tas, ne po­li­ti­kas, bet taip pat ren­ka­si komp­ro­mi­są. Jis ren­ka­si kai­mą. Kaž­kur pa­si­slė­pu­sį tarp miš­kų, prie mel­dais už­žė­lu­sio eže­rė­lio. Te­gul ren­ka jo bran­gio­ji uo­gas ir gry­bus, te­gul mo­ko­si eže­rė­ly­je gau­dy­ti sto­ra­šo­nius ka­ro­sus. Tai jo pla­nas, jo ga­li­my­bių ri­ba. Tik ne­ži­nia, ar žmo­na pa­si­ruo­šu­si komp­ro­mi­sams, nuo­lai­doms. Juk taip sun­ku at­si­sa­ky­ti sa­vo sva­jo­nės...

Bet gy­ve­ni­mas dik­tuo­ja sa­vo są­ly­gas, ku­rių ne­ga­li ne­priim­ti, nes esi nuo jų pri­klau­so­mas, nes gy­ve­ni­mas su­da­ry­tas vien iš komp­ro­mi­sų. Ir no­ri ne­no­ri, kad ir kaip bū­tų sun­ku, ten­ka mo­ky­tis to­kio ne­leng­vo komp­ro­mi­sų me­no.Vy­tas DRU­NIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas