„Santaka“ / Atodangos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-29 08:29

Dalinkitės:  


Atodangos

Komp­ro­mi­sų me­nas

Sa­ko­ma, kad aukš­to­sios dip­lo­ma­ti­jos pa­grin­dą su­da­ro abi­pu­siai komp­ro­mi­sai. Tarp­vals­ty­bi­niai san­ty­kiai, at­ski­rų vals­ty­bių aukš­čiau­sios val­džios, jos ži­ny­bų dar­bas, par­ti­jų koa­li­ci­jos daž­niau­siai lai­ko­si priė­mus vie­no­kius ar ki­to­kius komp­ro­mi­sus.

Keis­tas da­ly­kas tie komp­ro­mi­sai. Ne vi­si – ne­tgi ir gar­sūs po­li­ti­kai – įval­dę komp­ro­mi­sų me­ną. O ko no­rė­ti iš pra­de­dan­čių sa­vo kar­je­rą di­le­tan­tų?.. Ge­rai, jei­gu pro­tin­gi komp­ro­mi­sai pa­de­da pa­lai­ky­ti nor­ma­lius, drau­giš­kus san­ty­kius tarp vals­ty­bių, jei pri­si­de­da prie sklan­daus dar­bo Sei­me ar Vy­riau­sy­bė­je. Ir var­gas, kai ne­ran­da­ma komp­ro­mi­so, o kiek­vie­nas už­si­spy­ręs lai­ko­si sa­vo nuo­mo­nės. Komp­ro­mi­sas yra toks gud­rus da­ly­kė­lis, auk­so vi­du­rė­lis, be ku­rio kar­tais ne­ga­li ženg­ti pir­myn nė žings­nio. O kiek­gi ga­li tryp­čio­ti vie­to­je?

Iš­ma­nan­tys žmo­nės tvir­ti­na, kad net už­kie­tė­ję vals­ty­bių dik­ta­to­riai, kai jiems pa­ran­ku, mo­ka nau­do­tis komp­ro­mi­sų tak­ti­ka. Liau­diš­kai sa­kant, rim­bo ir me­duo­lio po­li­ti­ka. Tik da­ry­da­mi ma­žas nuo­lai­das jie iš­si­lai­ko val­džio­je. O kie­ta­kak­čiai anks­čiau ar vė­liau įpy­ku­sios liau­dies yra nu­ver­čia­mi nuo sos­to.

Kar­tais po­li­ti­niai komp­ro­mi­sai tam­pa tie­siog ne­šva­riu žai­di­mu. Se­ni po­li­ti­kos „vil­kai“ daž­nai su­kčiau­ja kaip už­kie­tė­ję kor­tuo­to­jai pro­fe­sio­na­lai, sle­pia svar­bią „kor­tą“. Ta kor­ta – tai jų bal­sas, ku­ris su­si­klos­čius tam tik­roms ap­lin­ky­bėms tam­pa auk­si­niu. Ir jie už tą sa­vo bal­są koa­li­ci­jo­je rei­ka­lau­ja tam tik­ro po­sto, gei­džia­mų pa­rei­gų. Ne­pa­ten­ki­nus ke­lia­mų rei­ka­la­vi­mų, griū­va koa­li­ci­ja, iš­si­de­ri­na vi­sas val­džios pi­ra­mi­dės dar­bas. Štai ta­da komp­ro­mi­sai ir pa­dvel­kia ne­ge­ru kva­pe­liu.

Ir ei­li­niai pi­lie­čiai daž­nai ver­čia­mi ieš­ko­ti komp­ro­mi­sų: dar­be, šei­mo­je, bend­ra­vi­me su drau­gais... Juk aiš­ku, kad dar­be ne­pa­šo­ki­nė­si prieš darb­da­vį. Jau se­niai praė­jo re­vo­liu­ci­niai Są­jū­džio lai­kai, kai liau­dis dik­ta­vo sa­vo va­lią va­do­vams. Da­bar konf­lik­ti­nė­je si­tua­ci­jo­je lie­ka tik vie­na išei­tis – ieš­ko­ti komp­ro­mi­so. Ge­rai, jei­gu ran­da­mas abiem pu­sėms priim­ti­nas va­rian­tas. O jei­gu ne? Ta­da ten­ka ieš­ko­tis dar­bo ki­tur...

Bet tai – dar vie­na sun­kiai iš­spren­džia­ma pro­ble­ma. No­ri ne­no­ri – ten­ka kar­tais skau­da­ma šir­di­mi da­ry­ti nuo­lai­das, su­tik­ti su dik­tuo­ja­mais rei­ka­la­vi­mais, jei tuo me­tu ki­to ke­lio, ki­to pa­si­rin­ki­mo nė­ra. Juk nie­kas ne­dau­žo gal­va sie­nos, o ieš­ko du­rų, t. y. išė­ji­mo. Tos du­rys daž­nai ir bū­na komp­ro­mi­sas.

Bui­ty­je taip pat neiš­si­ver­si be komp­ro­mi­sų. Tar­ki­me, Jo­no žmo­na no­rė­tų nau­jų bal­dų ir dar nors ke­le­tą die­ne­lių pa­si­vo­lio­ti Pa­lan­gos plia­že. Ta­čiau aiš­ku, kad kuk­lus šei­mos biu­dže­tas nie­kaip neat­lai­ky­tų to­kių iš­lai­dų. Ir kaip ta­da pa­sielg­ti ne­lai­mė­liui Jo­nui, ku­ris ne­ži­no, kaip pa­pil­dy­ti tuš­čią šei­mos biu­dže­tą? Aiš­kus da­ly­kas, žmo­na kaip vi­sa­da tei­si. Rei­kia, mir­ti­nai rei­kia tų nau­jų bal­dų, ir į Pa­lan­gą žmo­ne­lę nu­vež­ti Jo­nas nie­ko prieš, bet...

Tai­gi Jo­nas, nors ir ne dip­lo­ma­tas, ne po­li­ti­kas, bet taip pat ren­ka­si komp­ro­mi­są. Jis ren­ka­si kai­mą. Kaž­kur pa­si­slė­pu­sį tarp miš­kų, prie mel­dais už­žė­lu­sio eže­rė­lio. Te­gul ren­ka jo bran­gio­ji uo­gas ir gry­bus, te­gul mo­ko­si eže­rė­ly­je gau­dy­ti sto­ra­šo­nius ka­ro­sus. Tai jo pla­nas, jo ga­li­my­bių ri­ba. Tik ne­ži­nia, ar žmo­na pa­si­ruo­šu­si komp­ro­mi­sams, nuo­lai­doms. Juk taip sun­ku at­si­sa­ky­ti sa­vo sva­jo­nės...

Bet gy­ve­ni­mas dik­tuo­ja sa­vo są­ly­gas, ku­rių ne­ga­li ne­priim­ti, nes esi nuo jų pri­klau­so­mas, nes gy­ve­ni­mas su­da­ry­tas vien iš komp­ro­mi­sų. Ir no­ri ne­no­ri, kad ir kaip bū­tų sun­ku, ten­ka mo­ky­tis to­kio ne­leng­vo komp­ro­mi­sų me­no.Vy­tas DRU­NIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas