„Santaka“ / Spartesnis internetas pasiekė rajono seniūnijas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-29 08:24

Dalinkitės:  


Bart­nin­kų se­niū­nas Pet­ras Čir­vins­kas džiau­gė­si, kad įve­dus spar­tes­nį in­ter­ne­tą se­niū­ni­jos dar­buo­to­jai ga­li grei­čiau ir pa­ti­ki­miau su­teik­ti pa­slau­gas gy­ven­to­jams.

Autoriaus nuotr.


Spartesnis internetas pasiekė rajono seniūnijas

And­rius GRY­GE­LAI­TIS

Kai ku­rie Vil­ka­viš­kio ra­jo­no gy­ven­to­jai nuo šiol ga­li džiaug­tis spar­tes­niu in­ter­ne­tu. 2010 me­tų pa­va­sa­rį vi­so­je Lie­tu­vo­je pra­si­dė­jęs ant­ra­sis 2007–2013 m. Eu­ro­pos Są­jun­gos struk­tū­ri­nių fon­dų fi­nan­suo­ja­mo pro­jek­to eta­pas „Kai­miš­kų vie­to­vių in­for­ma­ci­nių tech­no­lo­gi­jų pla­čia­juos­čio tink­lo RAIN plėt­ra“ pa­sie­kė ir mū­sų kraš­tą.

Kaip in­for­ma­vo Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės In­for­ma­ci­nių tech­no­lo­gi­jų sky­riaus vy­riau­sia­sis spe­cia­lis­tas Vik­to­ras Ber­no­tas, nuo šiol grei­tes­nis in­ter­ne­tas įves­tas vi­suo­se se­niū­ni­jų pa­sta­tuo­se bei dau­ge­ly­je mo­kyk­lų.

Bend­ra pro­jek­to ver­tė yra 173 mln. li­tų, di­džio­ji da­lis lė­šų – dau­giau kaip 146 mln. li­tų – skir­ta iš 2007–2013 m. Eu­ro­pos re­gio­ni­nės plėt­ros fon­do. Šio pro­jek­to tiks­las – priar­tin­ti kai­mą prie mies­to ir su­teik­ti kai­miš­kų vie­to­vių gy­ven­to­jams ga­li­my­bę nau­do­tis ko­ky­biš­ku in­ter­ne­to ry­šiu.

Per anks­tes­niais me­tais vyk­dy­tą pir­mą­jį pro­jek­to eta­pą ša­ly­je bu­vo nu­ties­ta apie 3400 km švie­so­lai­di­nių ka­be­li­nių li­ni­jų ir su­kur­ta pla­čia­juos­čio ry­šio inf­rast­ruk­tū­ra 468 Lie­tu­vos kai­miš­ko­se se­niū­ni­jo­se. Iš jų 241 anks­čiau ne­tu­rė­jo jo­kio in­ter­ne­to ry­šio priei­gos, o li­ku­sios – tik siau­ra­juos­tį in­ter­ne­tą.

Per ant­rą­jį pro­jek­to eta­pą Lie­tu­vo­je nu­ma­to­ma nu­ties­ti 4400 km švie­so­lai­di­nių ka­be­li­nių li­ni­jų bei su­kur­ti pla­čia­juos­čio ry­šio inf­rast­ruk­tū­rą dar 770 ša­lies mies­tų ir kai­mų.

Pro­jek­to lė­šo­mis švie­so­lai­di­nių ka­be­li­nių li­ni­jų sta­ty­ba Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne dar tebevyk­do­ma: su­pro­jek­tuo­ta nutiesti apie 125 km, o pa­klo­ta be­veik 36 km.

Iš vi­so Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne pla­nuo­ja­ma su­teik­ti ga­li­my­bę nau­do­tis pla­čia­juos­čiu ry­šiu dau­giau nei 50 ob­jek­tų. Iš jų – 11 bib­lio­te­kos fi­lia­lų, 11 mo­ky­mo įstai­gų, 4 vie­šo­sios tvar­kos įstai­goms, dau­giau kaip 25 ope­ra­to­rių inf­rast­ruk­tū­ri­niams ob­jek­tams, ku­rių pri­ju­gi­mas leis ope­ra­to­riams efek­ty­viau teik­ti pa­slau­gas ga­lu­ti­niams var­to­to­jams.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no Bart­nin­kų se­niū­nas Pet­ras Čir­vins­kas džiau­gė­si ga­li­my­be nau­do­tis spar­tes­niu in­ter­ne­tu.

„Se­niau in­ter­ne­tą gau­da­vo­me kiek neįp­ras­tu bū­du. Ant Gra­žiš­kių baž­ny­čios bū­da­vo pa­sta­ty­tas skirs­ty­tu­vas, o mes ant se­niū­ni­jos pa­sta­to sto­go tu­rė­da­vo­me di­džiu­lį im­tu­vą. Taip in­ter­ne­tą gau­da­vo­me oro ke­liu“, – pa­sa­ko­jo P. Čir­vins­kas. Se­niū­nas pri­si­mi­nė, kad „se­na­sis“ in­ter­ne­tas ne­re­tai ding­da­vo, už­strig­da­vo, taip pri­da­ry­da­mas ne­ma­žai pro­ble­mų.

„Sma­gu, kad pa­si­nau­do­jant ES struk­tū­ri­nių fon­dų pa­ra­ma mū­sų ra­jo­ne bu­vo įves­tas spar­tes­nis in­ter­ne­tas. Be jo tur­būt neį­si­vaiz­duo­ja­mas nė vie­nos įstai­gos dar­bas, taip pat – ir mū­sų spe­cia­lis­tų. Jei­gu in­ter­ne­tas ding­da­vo, o žmo­nių bū­da­vo ei­lės, jiems pa­dė­ti nie­kuo ne­ga­lė­da­vo­me”, – pri­si­mi­nė Bart­nin­kų se­niū­nas. Jis vy­lė­si, kad „nau­ja­sis“ in­ter­ne­tas ne­su­kels tiek pro­ble­mų, kiek bū­da­vo anks­čiau.

Šiuo me­tu bai­gus įgy­ven­din­ti pro­jek­tą Bart­nin­kuo­se priei­gą prie spar­tes­nio in­ter­ne­to tu­ri ke­tu­rios įstai­gos: am­bu­la­to­ri­ja, bib­lio­te­ka, mo­kyk­la bei se­niū­ni­ja. Mies­te­lio bib­lio­te­ko­je iš­ban­dy­ti „nau­ją­jį“ in­ter­ne­tą jau ga­li ir vie­ti­niai gy­ven­to­jai.

Pa­sak P. Čir­vins­ko, ti­ki­ma­si, kad ES struk­tū­ri­nių fon­dų fi­nan­suo­ja­mas pro­jek­tas „Kai­miš­kų vie­to­vių in­for­ma­ci­nių tech­no­lo­gi­jų pla­čia­juos­čio tink­lo RAIN plėt­ra“ bus tęs­ti­nis ir priei­gą prie spar­tes­nio in­ter­ne­to tu­rės ne tik įstai­go­se dir­ban­tys žmo­nės, bet ir vi­si ra­jo­no gy­ven­to­jai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas