„Santaka“ / Spartesnis internetas pasiekė rajono seniūnijas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-29 08:24

Dalinkitės:  


Bart­nin­kų se­niū­nas Pet­ras Čir­vins­kas džiau­gė­si, kad įve­dus spar­tes­nį in­ter­ne­tą se­niū­ni­jos dar­buo­to­jai ga­li grei­čiau ir pa­ti­ki­miau su­teik­ti pa­slau­gas gy­ven­to­jams.

Autoriaus nuotr.


Spartesnis internetas pasiekė rajono seniūnijas

And­rius GRY­GE­LAI­TIS

Kai ku­rie Vil­ka­viš­kio ra­jo­no gy­ven­to­jai nuo šiol ga­li džiaug­tis spar­tes­niu in­ter­ne­tu. 2010 me­tų pa­va­sa­rį vi­so­je Lie­tu­vo­je pra­si­dė­jęs ant­ra­sis 2007–2013 m. Eu­ro­pos Są­jun­gos struk­tū­ri­nių fon­dų fi­nan­suo­ja­mo pro­jek­to eta­pas „Kai­miš­kų vie­to­vių in­for­ma­ci­nių tech­no­lo­gi­jų pla­čia­juos­čio tink­lo RAIN plėt­ra“ pa­sie­kė ir mū­sų kraš­tą.

Kaip in­for­ma­vo Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės In­for­ma­ci­nių tech­no­lo­gi­jų sky­riaus vy­riau­sia­sis spe­cia­lis­tas Vik­to­ras Ber­no­tas, nuo šiol grei­tes­nis in­ter­ne­tas įves­tas vi­suo­se se­niū­ni­jų pa­sta­tuo­se bei dau­ge­ly­je mo­kyk­lų.

Bend­ra pro­jek­to ver­tė yra 173 mln. li­tų, di­džio­ji da­lis lė­šų – dau­giau kaip 146 mln. li­tų – skir­ta iš 2007–2013 m. Eu­ro­pos re­gio­ni­nės plėt­ros fon­do. Šio pro­jek­to tiks­las – priar­tin­ti kai­mą prie mies­to ir su­teik­ti kai­miš­kų vie­to­vių gy­ven­to­jams ga­li­my­bę nau­do­tis ko­ky­biš­ku in­ter­ne­to ry­šiu.

Per anks­tes­niais me­tais vyk­dy­tą pir­mą­jį pro­jek­to eta­pą ša­ly­je bu­vo nu­ties­ta apie 3400 km švie­so­lai­di­nių ka­be­li­nių li­ni­jų ir su­kur­ta pla­čia­juos­čio ry­šio inf­rast­ruk­tū­ra 468 Lie­tu­vos kai­miš­ko­se se­niū­ni­jo­se. Iš jų 241 anks­čiau ne­tu­rė­jo jo­kio in­ter­ne­to ry­šio priei­gos, o li­ku­sios – tik siau­ra­juos­tį in­ter­ne­tą.

Per ant­rą­jį pro­jek­to eta­pą Lie­tu­vo­je nu­ma­to­ma nu­ties­ti 4400 km švie­so­lai­di­nių ka­be­li­nių li­ni­jų bei su­kur­ti pla­čia­juos­čio ry­šio inf­rast­ruk­tū­rą dar 770 ša­lies mies­tų ir kai­mų.

Pro­jek­to lė­šo­mis švie­so­lai­di­nių ka­be­li­nių li­ni­jų sta­ty­ba Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne dar tebevyk­do­ma: su­pro­jek­tuo­ta nutiesti apie 125 km, o pa­klo­ta be­veik 36 km.

Iš vi­so Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne pla­nuo­ja­ma su­teik­ti ga­li­my­bę nau­do­tis pla­čia­juos­čiu ry­šiu dau­giau nei 50 ob­jek­tų. Iš jų – 11 bib­lio­te­kos fi­lia­lų, 11 mo­ky­mo įstai­gų, 4 vie­šo­sios tvar­kos įstai­goms, dau­giau kaip 25 ope­ra­to­rių inf­rast­ruk­tū­ri­niams ob­jek­tams, ku­rių pri­ju­gi­mas leis ope­ra­to­riams efek­ty­viau teik­ti pa­slau­gas ga­lu­ti­niams var­to­to­jams.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no Bart­nin­kų se­niū­nas Pet­ras Čir­vins­kas džiau­gė­si ga­li­my­be nau­do­tis spar­tes­niu in­ter­ne­tu.

„Se­niau in­ter­ne­tą gau­da­vo­me kiek neįp­ras­tu bū­du. Ant Gra­žiš­kių baž­ny­čios bū­da­vo pa­sta­ty­tas skirs­ty­tu­vas, o mes ant se­niū­ni­jos pa­sta­to sto­go tu­rė­da­vo­me di­džiu­lį im­tu­vą. Taip in­ter­ne­tą gau­da­vo­me oro ke­liu“, – pa­sa­ko­jo P. Čir­vins­kas. Se­niū­nas pri­si­mi­nė, kad „se­na­sis“ in­ter­ne­tas ne­re­tai ding­da­vo, už­strig­da­vo, taip pri­da­ry­da­mas ne­ma­žai pro­ble­mų.

„Sma­gu, kad pa­si­nau­do­jant ES struk­tū­ri­nių fon­dų pa­ra­ma mū­sų ra­jo­ne bu­vo įves­tas spar­tes­nis in­ter­ne­tas. Be jo tur­būt neį­si­vaiz­duo­ja­mas nė vie­nos įstai­gos dar­bas, taip pat – ir mū­sų spe­cia­lis­tų. Jei­gu in­ter­ne­tas ding­da­vo, o žmo­nių bū­da­vo ei­lės, jiems pa­dė­ti nie­kuo ne­ga­lė­da­vo­me”, – pri­si­mi­nė Bart­nin­kų se­niū­nas. Jis vy­lė­si, kad „nau­ja­sis“ in­ter­ne­tas ne­su­kels tiek pro­ble­mų, kiek bū­da­vo anks­čiau.

Šiuo me­tu bai­gus įgy­ven­din­ti pro­jek­tą Bart­nin­kuo­se priei­gą prie spar­tes­nio in­ter­ne­to tu­ri ke­tu­rios įstai­gos: am­bu­la­to­ri­ja, bib­lio­te­ka, mo­kyk­la bei se­niū­ni­ja. Mies­te­lio bib­lio­te­ko­je iš­ban­dy­ti „nau­ją­jį“ in­ter­ne­tą jau ga­li ir vie­ti­niai gy­ven­to­jai.

Pa­sak P. Čir­vins­ko, ti­ki­ma­si, kad ES struk­tū­ri­nių fon­dų fi­nan­suo­ja­mas pro­jek­tas „Kai­miš­kų vie­to­vių in­for­ma­ci­nių tech­no­lo­gi­jų pla­čia­juos­čio tink­lo RAIN plėt­ra“ bus tęs­ti­nis ir priei­gą prie spar­tes­nio in­ter­ne­to tu­rės ne tik įstai­go­se dir­ban­tys žmo­nės, bet ir vi­si ra­jo­no gy­ven­to­jai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas