„Santaka“ / Daugiabučių namų rūsius semia ir... sems toliau

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14

Parduoda naują šiferį dideliais lapais ir naudotą šiferį mažais lapais. Tel. 8 622 84 697.
Galioja iki: 2018-12-01 11:47:16Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-29 06:04

Dalinkitės:  


Tik įė­jus pro rū­sio du­ris iš tie­sų tvoks­te­lė­jo smar­vė. „Da­bar bent jau ga­li­me įei­ti, o anks­čiau per fe­ka­li­jas į rū­sį pa­tek­ti ne­ga­lė­jo­me“, – pa­sa­ko­jo A. Bel­ke­vi­čius.

Autorės nuotr.


Daugiabučių namų rūsius semia ir... sems toliau

Eglė MIČIULIENĖ

Į re­dak­ci­ją krei­pė­si Viš­ty­čio gat­vės 36B na­me gy­ve­nan­tys ky­bar­tie­čiai Ja­ni­na ir An­ta­nas Bel­ke­vi­čiai.

Žmo­nės tvir­ti­no, kad tris­de­šimt me­tų vargs­ta dėl rū­sius se­mian­čių ka­na­li­za­ci­jos vandenų.

Pa­sak na­mo gy­ven­to­jų, smar­kiau pa­li­jus pri­te­ka pil­nas dau­gia­bu­čio rū­sys ir, kol vis­kas sa­vai­me iš­džiūs­ta, žmo­nės tu­ri kvė­puo­ti iš rū­sio sklin­dan­čia smar­ve.

„Iš cent­ri­nės mies­to lie­taus ka­na­li­za­ci­jos tra­sos vis­kas su­te­ka į na­mo ka­na­li­za­ci­jos šu­li­nu­kus ir į dau­gia­bu­čio rū­sius. Čia yra per di­de­lis nuo­ly­dis, o na­me su­klo­ti plo­ni vamz­džiai, to­dėl tra­są ir už­ki­ša. Rū­siuo­se juk įreng­ti san­dė­liu­kai, tad su­šlam­pa ir pra­smirs­ta juo­se esan­tys žmo­nių daik­tai, mais­to at­sar­gos, – pro­ble­mą dės­tė J. Bel­ke­vi­čie­nė. – Nuo­lat skam­bi­na­me į „Ky­bar­tų dar­ną“. Vy­rai at­va­žiuo­ja: kar­tais ap­si­su­kę iš­va­žiuo­ja, kar­tais pra­va­lo. Bū­na, kad at­siun­čia dar­bo bir­žos pri­skir­tų žmo­nių, o tie at­va­žia­vę ne­ži­no nei ku­rį šu­li­nį rei­kia ati­deng­ti, nei ką da­ry­ti jį ati­den­gus.“

Jos vy­ras A. Bel­ke­vi­čius ant­ri­no, jog į pa­tvi­nu­sį rū­sį kar­tais net ne­ga­li­ma įbris­ti. Ir kam­ba­ry­je sė­dė­ti neį­ma­no­ma, kai per grin­dis ir per lan­gus sklin­da dvo­kas.

„Tą van­de­nį dar­bi­nin­kai kiek nu­se­mia, o li­kęs sto­vi tol, kol su­si­ge­ria. Taip ir na­mas ga­li su­pū­ti. Gal­būt „Ky­bar­tų dar­nos“ in­ži­nie­riai ką nors su se­niū­ni­ja ga­li su­pro­jek­tuo­ti, kol pa­sta­tas ne­sug­riu­vo? Ga­lė­tų pa­keis­ti vamz­džius ar kaž­ko ki­to im­tis. Mes juk ne­kal­ti, kad tra­sa ne­ge­rai pa­klo­ta“, – py­ko vy­riš­kis.

Apie tris­de­šim­ties me­tų se­nu­mo pro­ble­mą pa­si­tei­ra­vo­me UAB „Ky­bar­tų dar­na“ tech­ni­kos in­ži­nie­riaus Vi­to Kat­ke­vi­čiaus, ku­ris ir pa­ts yra gy­ve­nęs mi­nė­ta­me na­me.

– Prob­le­ma ta, kad Ky­bar­tuo­se la­bai aukš­tai pa­klo­ta lie­taus van­de­nų tra­sa, o mi­nė­to na­mo rū­sys yra per že­mai. Prieš tris­de­šimt me­tų bu­vo blo­gai su­pro­jek­tuo­ta, ka­na­li­za­ci­ja kaž­kur su­si­jung­ta su nuo­te­ko­mis. Pa­li­jus siurb­li­nės ne­spė­ja pum­puo­ti, va­ly­mo įren­gi­niai ne­spė­ja per­dirb­ti, pa­ky­la upe­liai – ir tvins­ta rū­siai. O že­mė čia mo­lin­ga, vis­kas sun­kiai ge­ria­si. Taip vargs­ta ne tik šis na­mas. Net ir šian­dien va­žia­vo­me į ki­tas gat­ves at­kimš­ti vamz­dy­nų.

Be­je, ir pa­tys žmo­nės nė­ra la­bai tvar­kin­gi, už­kem­ša ka­na­li­za­ci­ją, mes­da­mi į ją bet ką.

Aš pa­ts va­kar bu­vau Viš­ty­čio gat­vė­je. Rei­kia pri­pa­žin­ti, kad pro­ble­ma yra, nors pa­dė­tis nė­ra la­bai tra­giš­ka“, – tei­gė V. Kat­ke­vi­čius.

De­ja, UAB „Ky­bar­tų dar­na“ at­sto­vas tei­gė jo­kio re­cep­to ne­tu­rin­tis ir ne­ži­nan­tis, ką žmo­nėms pa­tar­ti. At­ro­do, kad vie­nin­te­lė išei­tis – ir to­liau sam­sty­ti iš rū­sių smir­dan­čius van­de­nis. O nau­ją dre­na­žą nu­ties­ti, pa­sak V. Kat­ke­vi­čiaus, ga­li­my­bių nė­ra. „Bū­tų ge­rai, tik iš kur paim­ti lė­šų?“ – re­to­riš­kai klau­sė tech­ni­kos in­ži­nie­rius.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas