„Santaka“ / Vilkaviškio rajono gyventojams projektas suteikė naujų galimybių

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-27 06:27

Dalinkitės:  


Vilkaviškio rajono gyventojams projektas suteikė naujų galimybių

Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­ja bai­gia įgy­ven­din­ti pro­jek­tą „Kai­mo vie­to­vių dar­bo jė­gos per­sio­rien­ta­vi­mo iš že­mės ūkio į ki­tas veik­las ska­ti­ni­mas Lie­tu­vo­je“, ku­ris su­tei­kė ga­li­my­bę kai­mo gy­ven­to­jams, no­rin­tiems pa­si­trauk­ti iš že­mės ūkio ar pa­pil­do­mai im­tis su že­mės ūkio veik­la tie­sio­giai ne­su­si­ju­sio vers­lo, pa­keis­ti sa­vo veik­los po­bū­dį bei ska­ti­no, kad eko­no­mi­nė veik­la kai­mo vie­to­vė­se bū­tų kuo įvai­res­nė.

Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ty­je pro­jek­tas su­lau­kė itin di­de­lio gy­ven­to­jų ak­ty­vu­mo. Pir­mo­jo­je pro­jek­to veik­lo­je „In­for­ma­vi­mas, mo­ty­va­vi­mas, orien­ta­vi­mas, kon­sul­ta­vi­mas“ da­ly­va­vo 1034 Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties gy­ven­to­jai. Šių se­mi­na­rų me­tu da­ly­viai su­ži­no­jo, kaip da­ly­vau­ti to­les­niuo­se mo­ky­mo, kva­li­fi­ka­ci­jos to­bu­li­ni­mo kur­suo­se, kaip per­sio­rien­tuo­ti iš že­mės ūkio į ki­tą veik­lą ar ša­lia ūki­nin­ka­vi­mo už­siim­ti al­ter­na­ty­via veik­la, kaip pra­dė­ti sa­vo vers­lą.

To­li­mes­ni mo­ky­mai vy­ko pa­gal ne­for­ma­lio­jo mo­ky­mo pro­gra­mas. Ne­for­ma­lių mo­ky­mų se­mi­na­ruo­se da­ly­va­vo 375 Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties gy­ven­to­jai. No­rin­tie­ji įgy­ti nau­ją spe­cia­ly­bę ar pa­to­bu­lin­ti tu­ri­mą pro­fe­si­nę kva­li­fi­ka­ci­ją rin­ko­si for­ma­lio­jo mo­ky­mo pro­gra­mas. Ga­li­my­be da­ly­vau­ti for­ma­liuo­se mo­ky­muo­se pa­si­nau­do­jo 633 Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties gy­ven­to­jai. Da­lis jų šiuo me­tu dar tę­sia moks­lus.

Ke­ti­nan­tie­siems pra­dė­ti sa­vo vers­lą bu­vo su­teik­tos ne­mo­ka­mos in­di­vi­dua­lios kon­sul­ta­ci­jos. Jo­mis jau pa­si­nau­do­jo 96 Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties pro­jek­to da­ly­viai. Kon­sul­tan­tai pa­ta­rė, kaip pra­dė­ti sa­vo vers­lą, kaip ne­pra­ras­ti tu­ri­mo vers­lo, kaip gau­ti pi­ni­gų vers­lui pra­dė­ti ar vys­ty­ti.

Po mo­ky­mų Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ty­je veik­lą pa­kei­tė 100 da­ly­vių: vie­ni įsi­dar­bi­no, ki­ti įkū­rė sa­vo vers­lą, tre­ti įsi­gi­jo vers­lo liu­di­ji­mus.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no gy­ven­to­jai tu­rė­jo ga­li­my­bę įgy­ti nau­jų ži­nių bei pa­kel­ti kva­li­fi­ka­ci­ją da­ly­vau­da­mi šiuo­se 8–80 val. truk­mės ne­for­ma­laus mo­ky­mo se­mi­na­ruo­se: „Vers­lu­mo ug­dy­mas ir as­me­ni­nio dar­bo na­šu­mo ge­ri­ni­mas“, „Vers­lu­mo ug­dy­mas, stre­so ir konf­lik­tų val­dy­mas vers­le“, „Vers­las ir efek­ty­vi ko­mu­ni­ka­ci­ja įmo­nės išo­rė­je ir vi­du­je“, „Vers­las ir par­da­vi­mų, de­ry­bų tak­ti­kos“, „Vers­las ir pro­jek­tų val­dy­mas“, „Bu­hal­te­ri­nės ap­skai­tos ir są­skai­ty­bos pa­grin­dai“ bei „Kom­piu­te­ri­nio raš­tin­gu­mo pa­grin­dai“.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no gy­ven­to­jams bu­vo pa­siū­ly­tas gau­sus šiuo me­tu itin pa­klau­sių ir rei­ka­lin­gų dar­bo rin­ko­je spe­cia­ly­bių spekt­ras. Mo­ky­mų da­ly­viai da­ly­va­vo flo­ris­to-gė­lių par­da­vė­jo, ma­ni­kiū­ri­nin­ko, ap­skai­ti­nin­ko, au­tok­rau­tu­vo vai­ruo­to­jo, ap­sau­gos dar­buo­to­jo, krau­tu­vų vai­ruo­to­jo, elekt­ros įren­gi­nių įren­gi­mo ir eksp­loa­ta­vi­mo elekt­ro­mon­te­rio, me­ta­lų su­vi­rin­to­jo ir pjaus­ty­to­jo elekt­ra bei du­jo­mis mo­ky­muo­se, įgi­jo spe­cia­ly­bes ir ga­vo kva­li­fi­ka­ci­jos pa­žy­mė­ji­mus.

Vi­si pro­jek­to ren­gi­niai vy­ko ne­mo­ka­mai, pa­skai­tas skai­tė ati­tin­ka­mų sri­čių pro­fe­sio­na­lūs kon­sul­tan­tai. Pro­jek­tas ra­jo­no gy­ven­to­jams bu­vo itin nau­din­gas, nes su­tei­kė ga­li­my­bę pri­si­dė­ti prie sa­vo krašto kles­tė­ji­mo ir eko­no­mi­nės si­tua­ci­jos ge­ri­ni­mo.

Pro­jek­tas fi­nan­suo­ja­mas Eu­ro­pos so­cia­li­nio fon­do lė­šo­mis pa­gal 2007–2013 m. Žmo­giš­kų­jų iš­tek­lių veiks­mų pro­gra­mos 1 prio­ri­te­to „Ko­ky­biš­kas užim­tu­mas ir so­cia­li­nė ap­rėp­tis“ VP1-1.1-SADM-09-V prie­mo­nę „Kai­mo vie­to­vių dar­bo jė­gos per­sio­rien­ta­vi­mas iš že­mės ūkio į ki­tas veik­las“. Pro­jek­to įgy­ven­di­ni­mo lai­ko­tar­pis – nuo 2008 m. lapk­ri­čio 1 d. iki 2011 m. lapk­ri­čio 1 d.

Dau­giau apie pro­jek­tą skai­ty­ki­te interneto sve­tai­nė­je www.kei­ciu­veik­la.lt.

Užsk. 4233


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas