„Santaka“ / Partijų veikla

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-27 06:22

Dalinkitės:  


Partijų veikla

Tau­ti­nin­kai nu­spren­dė at­kur­ti sa­vo są­jun­gą

Vil­niu­je, Moks­lų aka­de­mi­jos rū­muo­se, bir­že­lį įvy­ko ant­ro­ji TS-LKD Tau­ti­nin­kų frak­ci­jos su­reng­ta kon­fe­ren­ci­ja, ku­rio­je bu­vo nu­spręs­ta at­kur­ti Tau­ti­nin­kų są­jun­gą. Iš Vil­ka­viš­kio kon­fe­ren­ci­jo­je da­ly­va­vo pen­ki de­le­ga­tai.

Pir­mo­je kon­fe­ren­ci­jos da­ly­je tau­ti­nin­kai ap­svars­tė su­si­da­riu­sią įtemp­tą pa­dė­tį dėl Tau­ti­nin­kų frak­ci­jos ir TS-LKD jun­gi­mo­si nuo­sta­tų pa­žei­di­nė­ji­mo, veik­los fi­nan­sa­vi­mo pro­ble­mų ir tau­ti­nin­kų ini­cia­ty­vos ig­no­ra­vi­mo bei TS-LKD prie­žiū­ros ko­mi­te­to akib­rokš­to – ne­tei­sė­to Tau­ti­nin­kų frak­ci­jos pir­mi­nin­ko pa­ša­li­ni­mo iš par­ti­jos. Tau­ti­nin­kų ly­de­ris bu­vo ap­kal­tin­tas vei­ki­mu prieš TS-LKD po­li­ti­ką, nes ak­ty­viai prie­ši­no­si par­ti­jos va­do­vy­bės su­ma­ny­mui Vil­niaus mies­to sa­vi­val­dy­bės ta­ry­bo­je su­da­ry­ti koa­li­ci­ją su Val­de­ma­ro To­ma­ševs­kio blo­ku. Prieš tai to pa­ties ko­mi­te­to siū­ly­mu bu­vo už­draus­ta Tau­ti­nin­kų frak­ci­jos pa­siū­ly­tam kan­di­da­tui į TS-LKD pir­mi­nin­kus Gin­ta­rui Son­gai­lai da­ly­vau­ti rin­ki­muo­se. To­kia „demokratija“, kai bal­suo­ti ga­li­ma tik už TS-LKD va­do­vy­bės pa­rink­tus kan­di­da­tus, tau­ti­nin­kams pa­si­ro­dė ne­priim­ti­na. Bu­vo iš­rink­ta de­ry­bi­nė gru­pė vi­siems konf­lik­ti­niams klau­si­mams tarp Tau­ti­nin­kų frak­ci­jos ir TS-LKD iš­spręs­ti.

Ant­ro­je kon­fe­ren­ci­jos da­ly­je iš­klau­sius Tau­ti­nin­kų frak­ci­jos de­ry­bi­nės gru­pės ata­skai­tą priei­ta prie pa­grin­di­nio klau­si­mo dėl Tau­ti­nin­kų frak­ci­jos atei­ties TS-LKD par­ti­jo­je. Tau­ti­nin­kų kon­fe­ren­ci­ja priė­mė spren­di­mą pa­nai­kin­ti Tau­ti­nin­kų frak­ci­ją ir pra­dė­ti Tau­ti­nin­kų są­jun­gos, kaip sa­va­ran­kiš­kos po­li­ti­nės par­ti­jos, at­kū­ri­mo dar­bą. Kon­fe­ren­ci­jos da­ly­viai, už­pil­dę Tau­ti­nin­kų są­jun­gos stei­gė­jų an­ke­tas, su­da­rė Tau­ti­nin­kų są­jun­gos ini­cia­ty­vi­nę gru­pę ir jos pir­mi­nin­ku iš­si­rin­ko Sei­mo na­rį Gin­ta­rą Son­gai­lą.

Kon­fe­ren­ci­jo­je da­ly­va­vę Vil­ka­viš­kio tau­ti­nin­kų gru­pės at­sto­vai taip pat ta­po šios ini­cia­ty­vi­nės gru­pės na­riais.

Lie­pos 1 d. Kau­ne bu­vo su­reng­tas ini­cia­ty­vi­nės gru­pės Tau­ti­nin­kų są­jun­gai at­kur­ti pa­si­ta­ri­mas, ku­ria­me nu­spręs­ta įkur­ti du ini­cia­ty­vi­nės gru­pės cent­rus: vie­ną – Kau­ne, ki­tą – Vil­niu­je. Ap­tar­ti or­ga­ni­za­ci­niai bei ki­ti klau­si­mai. Pa­si­ta­ri­me da­ly­va­vo ir daug nau­jų žmo­nių, uni­ver­si­te­tų dės­ty­to­jų, pro­fe­so­rių, tei­si­nin­kų, vers­li­nin­kų, pa­reiš­ku­sių no­rą tap­ti at­ku­ria­mos Tau­ti­nin­kų są­jun­gos stei­gė­jais. Vi­sų nau­jų na­rių bu­vo klaus­ta, ko jie ti­ki­si iš at­ku­ria­mos Tau­ti­nin­kų są­jun­gos. At­sa­ky­mas bu­vo be­maž vie­no­das: no­ri­me to­kios Lie­tu­vos, ku­rio­je no­rė­tu­me gy­ven­ti pa­tys ir į ku­rią no­rė­tų su­grįž­ti gy­ven­ti mū­sų vai­kai, o at­ku­ria­mą Tau­ti­nin­kų są­jun­gą ma­to­me kaip vie­nin­te­lę nau­ją po­li­ti­nę jė­gą, į ku­rią ga­lė­tų įsi­lie­ti vi­si to­kį no­rą tu­rin­tys lie­tu­viai. Tai bū­tų nau­jas bend­ras sie­kis pa­da­ry­ti Lie­tu­vą tvir­tą ir uži­man­čią gar­bin­gą vie­tą tarp ki­tų Eu­ro­pos vals­ty­bių.

Ge­ra bu­vo ma­ty­ti šių žmo­nių aky­se už­si­de­gi­mą ir ne­sa­va­nau­diš­ką no­rą dirb­ti tau­tos la­bui. Ma­nau, jog tau­ti­nin­kų po­li­ti­nė veik­la, mū­sų gi­na­mos ver­ty­bės šian­dien yra ak­tua­lios ir rei­ka­lin­gos Lie­tu­vai.

„Kar­tais at­ro­do, kad mū­sų ne­daug ar kad mes ne­daug ką ga­li­me. Ta­čiau tie­sa yra ta, kad tau­ta gy­va tol, kol yra bent vie­nas tau­tie­tis, jau­čian­tis pra­smę dėl jos au­ko­tis, jai pa­si­švęs­ti, taip ža­din­da­mas ir ki­tus. Kaip elg­tis, ap­si­spren­džia­me kiek­vie­nas at­ski­rai, ta­čiau taip ir pra­si­de­da mū­sų vi­sų Tau­tos – lie­tu­vių tau­tos – kū­ry­ba“, – kon­fe­ren­ci­jo­je kal­bė­jo G. Son­gai­la.

Kvie­čiu vi­sus Vil­ka­viš­kio kraš­to žmo­nes, nea­be­jin­gus sa­vo tau­tai, tal­ka, pa­ta­ri­mu ir da­ly­va­vi­mu pri­si­dė­ti prie at­ku­ria­mos Tau­ti­nin­kų są­jun­gos. Skam­bin­ki­te tel. 8 652 89 304 ar­ba ra­šy­ki­te el. pa­štu: liberanacio@gmail.com. Mū­sų in­ter­ne­ti­nio pus­la­pio ad­re­sas: www.tau­ti­nin­kai.lt.Ar­tū­ras MIC­KE­VI­ČIUS

Ini­cia­ty­vi­nės gru­pės Tau­ti­nin­kų są­jun­gai at­kur­ti koor­di­na­to­rius

Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne ir Ma­ri­jam­po­lės sa­vi­val­dy­bė­je


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas