„Santaka“ / Partijų veikla

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-27 06:22

Dalinkitės:  


Partijų veikla

Tau­ti­nin­kai nu­spren­dė at­kur­ti sa­vo są­jun­gą

Vil­niu­je, Moks­lų aka­de­mi­jos rū­muo­se, bir­že­lį įvy­ko ant­ro­ji TS-LKD Tau­ti­nin­kų frak­ci­jos su­reng­ta kon­fe­ren­ci­ja, ku­rio­je bu­vo nu­spręs­ta at­kur­ti Tau­ti­nin­kų są­jun­gą. Iš Vil­ka­viš­kio kon­fe­ren­ci­jo­je da­ly­va­vo pen­ki de­le­ga­tai.

Pir­mo­je kon­fe­ren­ci­jos da­ly­je tau­ti­nin­kai ap­svars­tė su­si­da­riu­sią įtemp­tą pa­dė­tį dėl Tau­ti­nin­kų frak­ci­jos ir TS-LKD jun­gi­mo­si nuo­sta­tų pa­žei­di­nė­ji­mo, veik­los fi­nan­sa­vi­mo pro­ble­mų ir tau­ti­nin­kų ini­cia­ty­vos ig­no­ra­vi­mo bei TS-LKD prie­žiū­ros ko­mi­te­to akib­rokš­to – ne­tei­sė­to Tau­ti­nin­kų frak­ci­jos pir­mi­nin­ko pa­ša­li­ni­mo iš par­ti­jos. Tau­ti­nin­kų ly­de­ris bu­vo ap­kal­tin­tas vei­ki­mu prieš TS-LKD po­li­ti­ką, nes ak­ty­viai prie­ši­no­si par­ti­jos va­do­vy­bės su­ma­ny­mui Vil­niaus mies­to sa­vi­val­dy­bės ta­ry­bo­je su­da­ry­ti koa­li­ci­ją su Val­de­ma­ro To­ma­ševs­kio blo­ku. Prieš tai to pa­ties ko­mi­te­to siū­ly­mu bu­vo už­draus­ta Tau­ti­nin­kų frak­ci­jos pa­siū­ly­tam kan­di­da­tui į TS-LKD pir­mi­nin­kus Gin­ta­rui Son­gai­lai da­ly­vau­ti rin­ki­muo­se. To­kia „demokratija“, kai bal­suo­ti ga­li­ma tik už TS-LKD va­do­vy­bės pa­rink­tus kan­di­da­tus, tau­ti­nin­kams pa­si­ro­dė ne­priim­ti­na. Bu­vo iš­rink­ta de­ry­bi­nė gru­pė vi­siems konf­lik­ti­niams klau­si­mams tarp Tau­ti­nin­kų frak­ci­jos ir TS-LKD iš­spręs­ti.

Ant­ro­je kon­fe­ren­ci­jos da­ly­je iš­klau­sius Tau­ti­nin­kų frak­ci­jos de­ry­bi­nės gru­pės ata­skai­tą priei­ta prie pa­grin­di­nio klau­si­mo dėl Tau­ti­nin­kų frak­ci­jos atei­ties TS-LKD par­ti­jo­je. Tau­ti­nin­kų kon­fe­ren­ci­ja priė­mė spren­di­mą pa­nai­kin­ti Tau­ti­nin­kų frak­ci­ją ir pra­dė­ti Tau­ti­nin­kų są­jun­gos, kaip sa­va­ran­kiš­kos po­li­ti­nės par­ti­jos, at­kū­ri­mo dar­bą. Kon­fe­ren­ci­jos da­ly­viai, už­pil­dę Tau­ti­nin­kų są­jun­gos stei­gė­jų an­ke­tas, su­da­rė Tau­ti­nin­kų są­jun­gos ini­cia­ty­vi­nę gru­pę ir jos pir­mi­nin­ku iš­si­rin­ko Sei­mo na­rį Gin­ta­rą Son­gai­lą.

Kon­fe­ren­ci­jo­je da­ly­va­vę Vil­ka­viš­kio tau­ti­nin­kų gru­pės at­sto­vai taip pat ta­po šios ini­cia­ty­vi­nės gru­pės na­riais.

Lie­pos 1 d. Kau­ne bu­vo su­reng­tas ini­cia­ty­vi­nės gru­pės Tau­ti­nin­kų są­jun­gai at­kur­ti pa­si­ta­ri­mas, ku­ria­me nu­spręs­ta įkur­ti du ini­cia­ty­vi­nės gru­pės cent­rus: vie­ną – Kau­ne, ki­tą – Vil­niu­je. Ap­tar­ti or­ga­ni­za­ci­niai bei ki­ti klau­si­mai. Pa­si­ta­ri­me da­ly­va­vo ir daug nau­jų žmo­nių, uni­ver­si­te­tų dės­ty­to­jų, pro­fe­so­rių, tei­si­nin­kų, vers­li­nin­kų, pa­reiš­ku­sių no­rą tap­ti at­ku­ria­mos Tau­ti­nin­kų są­jun­gos stei­gė­jais. Vi­sų nau­jų na­rių bu­vo klaus­ta, ko jie ti­ki­si iš at­ku­ria­mos Tau­ti­nin­kų są­jun­gos. At­sa­ky­mas bu­vo be­maž vie­no­das: no­ri­me to­kios Lie­tu­vos, ku­rio­je no­rė­tu­me gy­ven­ti pa­tys ir į ku­rią no­rė­tų su­grįž­ti gy­ven­ti mū­sų vai­kai, o at­ku­ria­mą Tau­ti­nin­kų są­jun­gą ma­to­me kaip vie­nin­te­lę nau­ją po­li­ti­nę jė­gą, į ku­rią ga­lė­tų įsi­lie­ti vi­si to­kį no­rą tu­rin­tys lie­tu­viai. Tai bū­tų nau­jas bend­ras sie­kis pa­da­ry­ti Lie­tu­vą tvir­tą ir uži­man­čią gar­bin­gą vie­tą tarp ki­tų Eu­ro­pos vals­ty­bių.

Ge­ra bu­vo ma­ty­ti šių žmo­nių aky­se už­si­de­gi­mą ir ne­sa­va­nau­diš­ką no­rą dirb­ti tau­tos la­bui. Ma­nau, jog tau­ti­nin­kų po­li­ti­nė veik­la, mū­sų gi­na­mos ver­ty­bės šian­dien yra ak­tua­lios ir rei­ka­lin­gos Lie­tu­vai.

„Kar­tais at­ro­do, kad mū­sų ne­daug ar kad mes ne­daug ką ga­li­me. Ta­čiau tie­sa yra ta, kad tau­ta gy­va tol, kol yra bent vie­nas tau­tie­tis, jau­čian­tis pra­smę dėl jos au­ko­tis, jai pa­si­švęs­ti, taip ža­din­da­mas ir ki­tus. Kaip elg­tis, ap­si­spren­džia­me kiek­vie­nas at­ski­rai, ta­čiau taip ir pra­si­de­da mū­sų vi­sų Tau­tos – lie­tu­vių tau­tos – kū­ry­ba“, – kon­fe­ren­ci­jo­je kal­bė­jo G. Son­gai­la.

Kvie­čiu vi­sus Vil­ka­viš­kio kraš­to žmo­nes, nea­be­jin­gus sa­vo tau­tai, tal­ka, pa­ta­ri­mu ir da­ly­va­vi­mu pri­si­dė­ti prie at­ku­ria­mos Tau­ti­nin­kų są­jun­gos. Skam­bin­ki­te tel. 8 652 89 304 ar­ba ra­šy­ki­te el. pa­štu: liberanacio@gmail.com. Mū­sų in­ter­ne­ti­nio pus­la­pio ad­re­sas: www.tau­ti­nin­kai.lt.Ar­tū­ras MIC­KE­VI­ČIUS

Ini­cia­ty­vi­nės gru­pės Tau­ti­nin­kų są­jun­gai at­kur­ti koor­di­na­to­rius

Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne ir Ma­ri­jam­po­lės sa­vi­val­dy­bė­je


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas