„Santaka“ / Jaunimas rinkosi veiklą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-27 06:15

Dalinkitės:  


Kiekviena diena buvo pilna įspūdžių.

Jaunimas rinkosi veiklą

Lie­pos mė­ne­sį Vil­ka­viš­kio vai­kų ir jau­ni­mo cent­ras or­ga­ni­za­vo tarp­tau­ti­nį jau­ni­mo mai­nų pro­jek­tą „I choo­se the activities“ („Ren­kuo­si veik­lą“), kurį fi­nan­sa­vo pro­gra­ma „Veik­lu­sis jau­ni­mas“. Ja­me da­ly­va­vo jau­nuo­liai iš tri­jų ša­lių: Lie­tu­vos, Če­ki­jos ir Da­ni­jos.

Pro­jek­tas tę­sia­si ne pir­mus me­tus, tad bu­vo la­bai sma­gu ma­ty­ti se­nus pa­žįs­ta­mus, taip pat su­si­pa­žin­ti su nau­jais da­ly­viais, įsi­lie­ju­siais į mū­sų „šei­mą“. Jau­nuo­liai at­vyks­ta iš skir­tin­gų mies­tų ar mies­te­lių, ir kas­kart bū­na vis įdo­miau bend­rau­ti, su­ži­no­ti kul­tū­ri­nius skir­tu­mus ir gy­ve­ni­mo są­ly­gas.

Šiais me­tais pro­jek­to te­ma bu­vo „Ren­kuo­si veik­lą“. Tu­rė­jo­me ga­li­my­bę su­ži­no­ti apie jau­ni­mo įsi­dar­bi­ni­mo ga­li­my­bes skir­tin­go­se ša­ly­se, apie tai, kaip mū­sų bend­raam­žiai lei­džia lais­va­lai­kį ir pla­nuo­ja sa­vo atei­tį.

Kiek­vie­na die­na bu­vo pil­na įspū­džių. Gy­ve­no­me Viš­ty­čio kem­pin­ge „Vik­to­ri­ja“, lei­do­me lai­ką tiek gam­to­je, tiek pa­tal­po­se, dirb­da­mi gru­pe­lė­se ir vyk­dy­da­mi įvai­rias už­duo­tis bei žai­di­mus. De­rė­jo poil­sis ir dar­bas, links­mos imp­ro­vi­za­ci­jos, spor­tas ir ne­ma­žo su­si­kau­pi­mo rei­ka­lau­jan­ti veik­la.

Pa­tys or­ga­ni­za­vo­me kliū­čių ruo­žą Viš­ty­čio re­gio­ni­nia­me par­ke. Su­ren­gė­me žai­di­mą „Vil­ka­viš­kio že­mė­la­pis“ ir taip su­pa­žin­di­no­me už­sie­nie­čius su mū­sų ne­di­de­liu, bet jau­kiu mies­tu.

Su­da­rant už­duo­tis te­ko ne­ma­žai pa­plu­šė­ti. Net­gi ne vie­nas vil­ka­viš­kie­tis, ap­lan­kęs se­niai ma­ty­tas mies­to vie­tas, bu­vo ma­lo­niai nu­ste­bin­tas (džiu­gi­no at­nau­jin­ta au­to­bu­sų sto­tis ir kt.). Už­su­ko­me ir į erd­vią Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žą, ku­rio­je mus su­pa­žin­di­no su dar­bo si­tua­ci­ja tiek ra­jo­ne, tiek ir vi­so­je Lie­tu­vo­je.

Ne­ma­žai ne­ti­kė­tu­mų pa­ty­rėme ir Rum­šiš­kė­se – Lie­tu­vos liau­dies bui­ties mu­zie­ju­je po at­vi­ru dan­gu­mi. Vi­sos „ša­lies“ net ne­spė­jo­me ap­lan­ky­ti, nes mū­sų lau­kė veik­la ama­ti­nin­kų dirb­tu­vė­lė­se. Pa­si­da­li­jo­me į dvi gru­pe­les: vie­niems te­ko su­si­pa­žin­ti su žva­kių lie­ji­mo, ki­tiems – su gin­ta­ro ap­dir­bi­mo ama­tais. Be­dir­bant kaip mat už­si­megz­da­vo dis­ku­si­jos apie dar­bo tra­di­ci­jas Če­ki­jo­je ir Da­ni­jo­je. „Kiek kal­bų mo­ki – tiek gy­ve­ni­mų ir nu­gy­ve­ni“, – gin­ta­ro ap­dir­bi­mo meist­ras ne­gai­lė­jo pa­ta­ri­mų pro­jek­to da­ly­viams, be­si­džiau­gian­tiems pa­si­da­ry­tu pa­ka­bu­ku ar pa­si­ga­min­ta žva­ke­le.

Sa­vai­tė pra­bė­go, re­gis, aki­mirks­niu. Bu­vo la­bai gai­la at­si­svei­kin­ti, nes per trum­pą lai­ką spė­jo­me su­si­drau­gau­ti. Ta­čiau ti­ki­me, kad ki­tais me­tais vėl su­si­tik­si­me. Juk la­bai nau­din­ga pa­bend­rau­ti su ki­tų ša­lių jau­ni­mu, pa­gi­lin­ti ang­lų kal­bos ži­nias ir su­ži­no­ti kaž­ką nau­jo apie sa­ve.Do­vi­lė RIK­LIŪ­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas