„Santaka“ / Neasfaltuotas kelias daugiausiai problemų sukelia palijus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-27 06:11

Dalinkitės:  


Štai taip po lie­taus at­ro­do Vil­ka­viš­ky­je esan­ti Žal­gi­rio gat­vė.

Ug­nės KAZ­LAUS­KIE­NĖS nuo­tr.


Neasfaltuotas kelias daugiausiai problemų sukelia palijus

And­rius GRY­GE­LAI­TIS

Į re­dak­ci­ją krei­pė­si vil­ka­viš­kie­tė Da­lė Pač­kaus­kie­nė, klaus­da­ma, ka­da bus išas­fal­tuo­ta Žal­gi­rio gat­vė, ku­rio­je ji gy­ve­na.

Kaip pa­sa­ko­jo D. Pač­kaus­kie­nė, dau­giau­sia pro­ble­mų iš­ky­la po lie­taus. Ka­dan­gi gat­vė neas­fal­tuo­ta, to­dėl kiek­vie­ną kar­tą pa­li­jus jo­je at­si­ran­da di­džiu­lės ba­los.

„Po lie­taus il­gai ne­ga­li­me išei­ti į lau­ką, nes telk­šo van­duo. Nuo ke­lio jis net at­bė­ga pas mus į kie­mą ir il­gai lai­ko­si. Jei­gu ke­lias bū­tų as­fal­tuo­tas, to­kių pro­ble­mų iš­veng­tu­me“, – tvir­ti­no vil­ka­viš­kie­tė.

Ji pa­sa­ko­jo, kad po­rą sy­kių per me­tus ke­lias yra nu­grei­de­riuo­ja­mas, ta­čiau po kiek­vie­no to­kio pro­ce­so pro­ble­mos tik pa­di­dė­ja. Pa­sak pa­šne­ko­vės, nu­grei­de­ria­vus žvy­ro kie­kis ant ke­lio nuo­lat ma­žė­ja, duo­bės gi­lė­ja, o van­duo po lie­taus vis il­giau lai­ko­si.

„Tu­ri praei­ti ke­le­tas die­nų, kol vi­sos ba­los iš­džiūs­ta. Gat­vė­je gy­ve­na ke­lios jau­nos šei­mos su ma­ža­me­čiais vai­kais, tad pa­li­jus jiems išei­ti kur nors pa­si­vaikš­čio­ti be­veik neį­ma­no­ma“, – pik­ti­no­si pa­šne­ko­vė.

Kaip sa­kė D. Pač­kaus­kie­nė, se­niau ke­lias tiek pro­ble­mų Žal­gi­rio gat­vės gy­ven­to­jams ne­su­kel­da­vo. Vis­kas pra­si­dė­jo maž­daug prieš dve­jus me­tus, kai per ke­lią bu­vo ve­da­ma ka­na­li­za­ci­ja.

„Jei­gu nė­ra lė­šų as­fal­tui pa­klo­ti, tuo­met ant ke­lio ga­lė­tų at­vež­ti bent po­rą di­de­lių prie­ka­bų žvy­ro. Dau­gu­ma gat­vės gy­ven­to­jų nuo­lat sten­gia­si ir pa­tys pa­re­mon­tuo­ti ke­lią, ant jo pil­da­mi bei ly­gin­da­mi skal­dą ar žvy­rą, ta­čiau jau ne­sa­me pa­jė­gūs pa­tys pri­vež­ti rei­kia­mo kie­kio“, – pa­sa­ko­jo gy­ven­to­ja.

Apie si­tua­ci­ją pa­si­tei­ra­vus Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės In­ves­ti­ci­jų ir stra­te­gi­nio pla­na­vi­mo sky­riaus ve­dė­jo Min­dau­go Len­ko bei Vie­ti­nio ūkio sky­riaus vy­riau­sio­jo spe­cia­lis­to Vid­man­to Len­čiaus­ko, šie tvir­ti­no, jog šiais me­tais as­fal­tuo­ti Žal­gi­rio gat­vės pla­nuo­se ne­nu­ma­ty­ta.

„Šie­met pa­gal ke­lių prie­žiū­ros ir plėt­ros pro­gra­mą yra nu­ma­ty­ta išas­fal­tuo­ti gre­ta Žal­gi­rio gat­vės esan­čias Al­gir­do, Min­dau­go bei P. Kriau­čiū­no gat­ves. Jau yra baig­ti ruoš­ti šių gat­vių tech­ni­niai pro­jek­tai ir ne­tru­kus bus skel­bia­mas kon­kur­sas dar­bams at­lik­ti“, – pa­sa­ko­jo M. Len­kas. Pa­sak jo, Žal­gi­rio gat­vė yra dar pa­kan­ka­mai ge­ros būk­lės, nuo­lat pri­žiū­ri­ma, to­dėl prio­ri­te­tai tei­kia­mi ki­tų vie­to­vių prie­žiū­rai.

Pa­gal tą pa­čią ke­lių prie­žiū­ros ir plėt­ros pro­gra­mą da­lis lė­šų yra nu­ma­ty­ta kai ku­rioms gat­vėms, esan­čioms Ky­bar­tuo­se, Pil­viš­kiuo­se bei Vir­ba­ly­je.

„Ži­no­me, kad dau­ge­liui ra­jo­no ke­lių rei­ka­lin­ga spe­cia­li prie­žiū­ra, ta­čiau ne­tu­ri­me lė­šų jiems vi­siems su­tvar­ky­ti. Ypač daug pro­ble­mi­nių ke­lių yra kai­muo­se, už­mies­čiuo­se. Sten­gia­mės at­si­žvelg­ti į vi­sų no­rus, ta­čiau mū­sų ga­li­my­bės yra ri­bo­tos“, – ap­gai­les­ta­vo V. Len­čiaus­kas.

Pa­sak spe­cia­lis­to, Žal­gi­rio gat­vės gy­ven­to­jai tu­rė­tų raš­tu kreip­tis į ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės at­sto­vus ir tuo­met, pla­nuo­jant ki­tų me­tų lė­šas, į šį pra­šy­mą bū­tų ga­li­ma at­si­žvelg­ti.

„Se­niū­ni­ja yra sky­ru­si lė­šų tiek Žal­gi­rio, tiek ki­toms gat­vėms žvy­ruo­ti bei grei­de­riuo­ti. Tik­rai ne­ga­li­ma sa­ky­ti, kad to­kie ke­liai ne­pri­žiū­ri­mi. Kol kas lė­šos nu­ma­ty­tos di­des­nėms Vil­ka­viš­kio gat­vėms as­fal­tuo­ti, ta­čiau ga­li­ma sa­ky­ti, jog pa­ma­žu ar­tė­ja­me ir prie ma­žes­nių. Vil­ka­viš­ky­je, be Žal­gi­rio gat­vės, pa­na­ši si­tua­ci­ja yra ir M. Va­lan­čiaus, Jau­ni­mo, Drau­gys­tės bei kai ku­rio­se ki­to­se gat­vė­se“, – pa­sa­ko­jo V. Len­čiaus­kas. Jis tvir­ti­no, kad žmo­nės tu­ri bū­ti kant­rūs ir pa­lauk­ti, kol bus nu­ma­ty­ta lė­šų ir jų gat­vėms išas­fal­tuo­ti.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas