„Santaka“ / Alio! Redakcija klauso...

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-25 22:41

Dalinkitės:  


Alio! Redakcija klauso...

Žmones pik­ti­na ned­raus­min­gi šu­nų šei­mi­nin­kai

„San­ta­kos“ re­dak­ci­ją vėl pa­sie­kė ne­pa­ten­kin­tų Vil­ka­viš­kio gy­ven­to­jų skam­bu­čiai. Šį­kart žmo­nės skun­dė­si dėl jau įsi­se­nė­ju­sios pro­ble­mos ne tik mū­sų mies­te, bet ir vi­so­je Lie­tu­vo­je – neat­sa­kin­go šu­nų šei­mi­nin­kų el­ge­sio.

Nors šia te­ma dau­giau­sia kal­ba­ma pa­va­sa­rį, kai nu­tir­pus snie­gui ypač tam­pa ma­to­mos per vi­są žie­mą „kon­ser­vuo­tos“ šu­nų iš­ma­tos, va­sa­rą pro­ble­ma iš­lie­ka ne ką ma­žiau opi. Kaip pa­sa­ko­jo Nep­rik­lau­so­my­bės gat­vė­je gy­ve­nan­ti vil­ka­viš­kie­tė, ap­si­kęs­ti tam­pa vis sun­kiau, nes da­lis šu­nų šei­mi­nin­kų ne­pai­so jo­kių tai­syk­lių.

„Kiek­vie­ną ry­tą pro lan­gą ma­tau di­de­lius šu­nis ve­džio­jan­čius žmo­nes. Ma­not, ku­ris nors su­si­ren­ka tai, ką pa­lie­ka jų au­gin­ti­niai? Tik­rai ne. No­rint nuei­ti į par­duo­tu­vę, ne­ga­li akių nuo že­mės ati­trauk­ti, nes tik neap­si­žiū­rė­si – ir įlip­si į kai­my­no au­gin­ti­nio pa­lik­tą „mi­ną“, – skun­dė­si mo­te­ris. Ji taip pat pa­sa­ko­jo, kad dau­ge­lis pa­ra­gin­tų­jų su­si­rink­ti sa­vo šuns pa­lik­tas iš­ma­tas tik nu­mo­ja ran­ka ar­ba vie­šai de­monst­ruo­ja ne­pa­si­ten­ki­ni­mą. Re­tas ku­ris pri­pa­žįs­ta, jog el­gia­si ne­tin­ka­mai ir su­si­ren­ka šu­nų eksk­re­men­tus.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba yra pa­tvir­ti­nu­si Gy­vū­nų glo­bos, lai­ky­mo ir nau­do­ji­mo tai­syk­les.

Taisyklių 43 str. skel­bia, kad „mies­tų ir mies­te­lių te­ri­to­ri­jo­se gy­vū­nu be­si­rū­pi­nan­tys as­me­nys, ve­džio­da­mi, ves­da­mi gy­vū­nus, pri­va­lo tu­rė­ti rei­kia­mas prie­mo­nes (mai­še­lius, sem­tu­vus ar ki­tas prie­mo­nes), ir jiems pri­ter­šus, taip pat pri­ter­šus na­mo ko­ri­do­rių, ki­tas bend­ro­jo nau­do­ji­mo vie­tas, trans­por­to prie­mo­nes, ne­del­siant pri­va­lo su­rink­ti ar iš­va­ly­ti eksk­re­men­tus“.

„San­ta­kos“ re­dak­ci­ja kar­tu su po­li­ci­ja or­ga­ni­za­vo rei­dus, per ku­riuos draus­mi­no tai­syk­lių ne­si­lai­kan­čius šu­nų au­gin­to­jus. Nors Vil­ka­viš­kio se­niū­nas Al­gis Ki­se­liū­nas tei­gė, kad nu­si­skun­di­mų šiuo klau­si­mu pa­sta­ruo­ju me­tu ne­ga­vo, pa­na­šu, jog vien­kar­ti­niai pa­tik­ri­ni­mai il­ga­lai­kio po­vei­kio ne­da­vė.

Pa­sak Vil­ka­viš­kio ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to vir­ši­nin­ko Ro­lan­do Gy­lio, pa­sku­ti­nis rei­das vy­ko ge­gu­žės mė­ne­sį. „Nu­sis­kun­di­mų dėl ap­lin­ką ter­šian­čių gy­vū­nų gau­na­me vis ma­žiau. Daž­nes­ni skun­dai dėl šu­nų ve­džio­ji­mo be pa­va­dė­lio ar ant­snu­kio, taip pat – dėl ne­pa­vo­jin­gų įkan­di­mų“, – kal­bė­jo R. Gy­lys.

Esa­me jau pri­pra­tę ma­ty­ti po mies­tą lais­vai laks­tan­čius ar šei­mi­nin­kų ne­va ve­džio­ja­mus pa­lai­dus šu­nis. Gy­ven­to­jams no­ri­me pri­min­ti, kad mi­nė­tų Gy­vū­nų glo­bos, lai­ky­mo ir nau­do­ji­mo tai­syk­lių 42 straips­nio 7 da­ly­je nu­ro­do­ma, jog vie­šo­sio­se vie­to­se šu­nis ga­li­ma ve­džio­ti tik su pa­va­dė­liu ir ant­snu­kiu.

Vi­sų šių tai­syk­lių ne­si­lai­kan­tiems as­me­nims gre­sia nuo­bau­dos.

Ad­mi­nist­ra­ci­nių tei­sės pa­žei­di­mų kodekso161 straips­nis skel­bia, kad sa­vi­val­dy­bių ta­ry­bų pa­tvir­tin­tų mies­tų ir ki­tų gy­ve­na­mų­jų vie­to­vių tvar­ky­mo ir šva­ros tai­syk­lių pa­žei­di­mas už­trau­kia įspė­ji­mą ar­ba bau­dą iki dvie­jų tūks­tan­čių li­tų.Jus­tė KUDŽ­MAI­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas