„Santaka“ / Pajevonio jubiliejų primins skulptūra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-25 22:35

Dalinkitės:  


Pajevonio metų žmogumi paskelbtas poetas Jonas Kalinauskas.

Autorės nuotr.


Pajevonio jubiliejų primins skulptūra

Sek­ma­die­nį Pa­je­vo­nio mies­te­ly­je šur­mu­lys ne­ti­lo nuo pat ry­to – švęs­ti pro­ga tik­rai bu­vo. Prieš­piet kar­tu su su­si­rin­ku­siais į Šv. Onos at­lai­dus ti­kin­čiai­siais mel­dė­si Vil­ka­viš­kio vys­ku­pas Ri­man­tas Nor­vi­la, o po pie­tų pra­si­dė­jo Pa­je­vo­nio mies­te­lio 460 me­tų ju­bi­lie­jaus šven­tė.


Su­reng­ta pa­ro­da


Šven­tė pra­si­dė­jo Pa­je­vo­nio Šv. Jo­no Krikš­ty­to­jo baž­ny­čio­je šv. Mi­šio­mis. Kas­met čia vyks­tan­tys Šv. Onos at­lai­dai su­kvie­čia į mies­te­lį gau­sų bū­rį žmonių.

Iš­kart po mi­šių susirinkusieji bu­vo pa­kvies­ti į se­niū­ni­jos sa­lė­je eks­po­nuo­ja­mą ku­ni­go Pi­jaus Bra­zaus­ko, ki­lu­sio iš Bart­nin­kų kai­mo ir ku­rį lai­ką ku­ni­ga­vu­sio Pa­je­vo­nio baž­ny­čio­je, dai­lės dar­bų pa­ro­dą.

Dva­si­nin­kas mi­rė 1990 me­tais JAV, taip ir ne­su­lau­kęs taip trokš­tos Lie­tu­vos ne­prik­lau­so­my­bės, iki ku­rios pa­skel­bi­mo bu­vo li­kę tik 11 die­nų. Ku­ni­go kū­ry­ba, per­smelk­ta re­li­gi­nės te­ma­ti­kos ir tau­ti­nio pri­si­kė­li­mo vil­ties, su­ža­vė­jo ne vie­ną šven­tės da­ly­vį.


Ju­bi­lie­jaus pro­ga – dau­gy­bė svei­ki­ni­mų


Ap­žiū­rė­ję pa­ro­dą žmo­nės rin­ko­si Pa­je­vo­nio aikš­tė­je – „Že­mės vi­du­ry­je“. Čia bu­vo ori­gi­na­liai ati­deng­ta skulp­to­riaus Kęs­tu­čio Mus­tei­kio su­kur­ta skulp­tū­ra. Pir­miau­sia, kaip ir de­ra šei­mi­nin­kui, šven­tės pro­ga su­si­rin­ku­siuo­sius pa­svei­ki­no Pa­je­vo­nio se­niū­nas Ge­di­mi­nas Bi­si­kirs­kas.

Svei­ki­ni­mo kal­bas pa­sa­kė ir Sei­mo na­rys Al­gir­das But­ke­vi­čius bei Vil­ka­viš­kio ra­jo­no vi­ce­me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas. Nuo­šir­džius žo­džius vi­siems sky­rė Vil­ka­viš­kio de­ka­nas prel. kan. Vy­tau­tas Gus­tai­tis.

Įk­ve­pian­čias ei­les pa­dek­la­ma­vo Pa­je­vo­nio krašto švie­suo­lis, poe­tas Jus­ti­nas Nau­jo­kas.

Kuk­liai ir ne­si­di­džiuo­da­mas apie sa­vo dar­bą kal­bė­jęs me­ni­nin­kas Kęs­tu­tis Mus­tei­kis sve­čiams sa­kė, jog skulp­tū­ra – dar ne vi­sai baig­ta, ta­čiau ga­lu­ti­nis jos va­rian­tas praei­vių akį tu­rė­tų džiu­gin­ti jau po me­tų.

Skulp­tū­rą ati­den­gė Pa­je­vo­nio vi­du­ri­nės mo­kyk­los abi­tu­rien­tai: jie nu­kir­po prie me­no kū­ri­nio pri­riš­tus ba­lio­nus ir pa­lei­do šiuos skrie­ti į dan­gų.


Me­tų žmo­gaus ti­tu­las – poe­tui


Be ga­lo įdo­miai apie Pa­je­vo­nio mies­te­lį kal­bė­jo iš jo ki­lęs poe­tas Jo­nas Ka­li­naus­kas, ku­ris su­si­rin­ku­sie­siems pri­si­sta­tė kaip anks­čiau mies­te­ly­je gy­ve­nu­sio „kriau­čiaus“ Ig­no Ka­li­naus­ko sū­nus. Kū­rė­jas ne­slė­pė, kad Pa­je­vo­nys jam – la­bai bran­gus. Tai įro­do ir pir­mo­ji iš dau­ge­lio poe­to kny­gų „Pa­je­vo­nio frag­men­tai“. Už mies­te­lio var­do gar­si­ni­mą ir šio kraš­to žmo­nių is­to­ri­jos įam­ži­ni­mą kū­ry­bo­je J. Ka­li­naus­kas šįmet ta­po Pa­je­vo­nio me­tų žmo­gu­mi.

„Nors žmo­nių vei­dų jau neat­si­me­nu, ta­čiau ei­da­mas per ka­pi­nes ma­tau pa­mink­luo­se iš­kal­tas pa­var­des ir su­pran­tu, jog vi­sos jos man yra pa­žįs­ta­mos“, – pa­sa­ko­jo poe­tas, jau se­niai ne­be­gy­ve­nan­tis gim­ta­ja­me kraš­te, ta­čiau jo at­mi­ni­mą vis dar lai­kan­tis šir­dy­je.

Me­ni­nin­kas su­si­rin­ku­sie­siems sa­kė, jog Pa­je­vo­nio mies­te­lis jį „per­se­kio­jan­tis“ vi­są gy­ve­ni­mą. Net iš­vy­kęs į už­sie­nį ir iš­gir­dęs žmo­nes kal­bant me­lo­din­ga su­val­kie­tiš­ka tar­me poe­tas su­pran­ta, jog jie ki­lę iš Pa­je­vo­nio.

Su­ži­no­jęs, kad yra no­mi­nuo­tas Me­tų žmo­gaus ti­tu­lu, J. Ka­li­naus­kas sa­kė­si esąs be ga­lo pa­gerb­tas ir prii­man­tis šį ap­do­va­no­ji­mą kaip kvie­ti­mą daž­niau ap­lan­ky­ti gim­tą­jį kraš­tą. Kraš­tie­tis kū­rė­jas pa­ža­dė­jo at­vež­ti ir lauk­tu­vių – ty­rą ir šir­dį at­gai­vi­nan­tį poe­ti­nį žo­dį.


Links­min­ta­si šile


Už­baig­da­mas ofi­cia­lią­ją da­lį, mies­te­lio se­niū­nas už idė­jas ir kruopš­tų dar­bą pa­dė­ko­jo skulp­to­riui K. Mus­tei­kiui bei UAB „Vi­to ak­me­nys“.

Bend­ro­vė ne tik pa­do­va­no­jo ak­me­nį Pa­je­vo­nį puo­šian­čiai skulp­tū­rai, bet ir pri­si­dė­jo dar­bu bei mo­ra­li­ne pa­gal­ba.

Vė­liau pu­čia­mų­jų inst­ru­men­tų or­kest­ras „Ky­bar­tai“ šven­tės da­ly­vius pa­ly­dė­jo iki ši­lo, ku­ria­me vy­ko links­mo­ji da­lis: įvai­rios pra­mo­gos, at­rak­ci­jos ir kon­cer­tas.

Ja­me pa­je­vo­nie­čius ir šven­tės sve­čius links­mi­no at­li­kė­jas Ana­to­li­jus, gru­pės „BM“ ir „Tau­ti­nis bran­das“, ka­pe­los „Viš­ty­tis“ ir „Že­my­na“, mo­te­rų vo­ka­li­niai an­samb­liai „Aki­mir­ka“ ir „Auš­ri­nė“, jau­ni­mo gru­pės „Era“ ir „Touch me“ bei ki­ti at­li­kė­jai. Vy­ko mu­gė, vai­kai tu­rė­jo ga­li­my­bę pa­pra­mo­gau­ti at­rak­cio­nuo­se, na, o pa­var­gę nuo šur­mu­lio – ir at­si­gai­vin­ti šal­tos gi­ros gurkš­niu ar gai­vių le­dų po­rci­ja.Ilo­na VIT­KAUS­KAI­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas