„Santaka“ / Pajevonio jubiliejų primins skulptūra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-25 22:35

Dalinkitės:  


Pajevonio metų žmogumi paskelbtas poetas Jonas Kalinauskas.

Autorės nuotr.


Pajevonio jubiliejų primins skulptūra

Sek­ma­die­nį Pa­je­vo­nio mies­te­ly­je šur­mu­lys ne­ti­lo nuo pat ry­to – švęs­ti pro­ga tik­rai bu­vo. Prieš­piet kar­tu su su­si­rin­ku­siais į Šv. Onos at­lai­dus ti­kin­čiai­siais mel­dė­si Vil­ka­viš­kio vys­ku­pas Ri­man­tas Nor­vi­la, o po pie­tų pra­si­dė­jo Pa­je­vo­nio mies­te­lio 460 me­tų ju­bi­lie­jaus šven­tė.


Su­reng­ta pa­ro­da


Šven­tė pra­si­dė­jo Pa­je­vo­nio Šv. Jo­no Krikš­ty­to­jo baž­ny­čio­je šv. Mi­šio­mis. Kas­met čia vyks­tan­tys Šv. Onos at­lai­dai su­kvie­čia į mies­te­lį gau­sų bū­rį žmonių.

Iš­kart po mi­šių susirinkusieji bu­vo pa­kvies­ti į se­niū­ni­jos sa­lė­je eks­po­nuo­ja­mą ku­ni­go Pi­jaus Bra­zaus­ko, ki­lu­sio iš Bart­nin­kų kai­mo ir ku­rį lai­ką ku­ni­ga­vu­sio Pa­je­vo­nio baž­ny­čio­je, dai­lės dar­bų pa­ro­dą.

Dva­si­nin­kas mi­rė 1990 me­tais JAV, taip ir ne­su­lau­kęs taip trokš­tos Lie­tu­vos ne­prik­lau­so­my­bės, iki ku­rios pa­skel­bi­mo bu­vo li­kę tik 11 die­nų. Ku­ni­go kū­ry­ba, per­smelk­ta re­li­gi­nės te­ma­ti­kos ir tau­ti­nio pri­si­kė­li­mo vil­ties, su­ža­vė­jo ne vie­ną šven­tės da­ly­vį.


Ju­bi­lie­jaus pro­ga – dau­gy­bė svei­ki­ni­mų


Ap­žiū­rė­ję pa­ro­dą žmo­nės rin­ko­si Pa­je­vo­nio aikš­tė­je – „Že­mės vi­du­ry­je“. Čia bu­vo ori­gi­na­liai ati­deng­ta skulp­to­riaus Kęs­tu­čio Mus­tei­kio su­kur­ta skulp­tū­ra. Pir­miau­sia, kaip ir de­ra šei­mi­nin­kui, šven­tės pro­ga su­si­rin­ku­siuo­sius pa­svei­ki­no Pa­je­vo­nio se­niū­nas Ge­di­mi­nas Bi­si­kirs­kas.

Svei­ki­ni­mo kal­bas pa­sa­kė ir Sei­mo na­rys Al­gir­das But­ke­vi­čius bei Vil­ka­viš­kio ra­jo­no vi­ce­me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas. Nuo­šir­džius žo­džius vi­siems sky­rė Vil­ka­viš­kio de­ka­nas prel. kan. Vy­tau­tas Gus­tai­tis.

Įk­ve­pian­čias ei­les pa­dek­la­ma­vo Pa­je­vo­nio krašto švie­suo­lis, poe­tas Jus­ti­nas Nau­jo­kas.

Kuk­liai ir ne­si­di­džiuo­da­mas apie sa­vo dar­bą kal­bė­jęs me­ni­nin­kas Kęs­tu­tis Mus­tei­kis sve­čiams sa­kė, jog skulp­tū­ra – dar ne vi­sai baig­ta, ta­čiau ga­lu­ti­nis jos va­rian­tas praei­vių akį tu­rė­tų džiu­gin­ti jau po me­tų.

Skulp­tū­rą ati­den­gė Pa­je­vo­nio vi­du­ri­nės mo­kyk­los abi­tu­rien­tai: jie nu­kir­po prie me­no kū­ri­nio pri­riš­tus ba­lio­nus ir pa­lei­do šiuos skrie­ti į dan­gų.


Me­tų žmo­gaus ti­tu­las – poe­tui


Be ga­lo įdo­miai apie Pa­je­vo­nio mies­te­lį kal­bė­jo iš jo ki­lęs poe­tas Jo­nas Ka­li­naus­kas, ku­ris su­si­rin­ku­sie­siems pri­si­sta­tė kaip anks­čiau mies­te­ly­je gy­ve­nu­sio „kriau­čiaus“ Ig­no Ka­li­naus­ko sū­nus. Kū­rė­jas ne­slė­pė, kad Pa­je­vo­nys jam – la­bai bran­gus. Tai įro­do ir pir­mo­ji iš dau­ge­lio poe­to kny­gų „Pa­je­vo­nio frag­men­tai“. Už mies­te­lio var­do gar­si­ni­mą ir šio kraš­to žmo­nių is­to­ri­jos įam­ži­ni­mą kū­ry­bo­je J. Ka­li­naus­kas šįmet ta­po Pa­je­vo­nio me­tų žmo­gu­mi.

„Nors žmo­nių vei­dų jau neat­si­me­nu, ta­čiau ei­da­mas per ka­pi­nes ma­tau pa­mink­luo­se iš­kal­tas pa­var­des ir su­pran­tu, jog vi­sos jos man yra pa­žįs­ta­mos“, – pa­sa­ko­jo poe­tas, jau se­niai ne­be­gy­ve­nan­tis gim­ta­ja­me kraš­te, ta­čiau jo at­mi­ni­mą vis dar lai­kan­tis šir­dy­je.

Me­ni­nin­kas su­si­rin­ku­sie­siems sa­kė, jog Pa­je­vo­nio mies­te­lis jį „per­se­kio­jan­tis“ vi­są gy­ve­ni­mą. Net iš­vy­kęs į už­sie­nį ir iš­gir­dęs žmo­nes kal­bant me­lo­din­ga su­val­kie­tiš­ka tar­me poe­tas su­pran­ta, jog jie ki­lę iš Pa­je­vo­nio.

Su­ži­no­jęs, kad yra no­mi­nuo­tas Me­tų žmo­gaus ti­tu­lu, J. Ka­li­naus­kas sa­kė­si esąs be ga­lo pa­gerb­tas ir prii­man­tis šį ap­do­va­no­ji­mą kaip kvie­ti­mą daž­niau ap­lan­ky­ti gim­tą­jį kraš­tą. Kraš­tie­tis kū­rė­jas pa­ža­dė­jo at­vež­ti ir lauk­tu­vių – ty­rą ir šir­dį at­gai­vi­nan­tį poe­ti­nį žo­dį.


Links­min­ta­si šile


Už­baig­da­mas ofi­cia­lią­ją da­lį, mies­te­lio se­niū­nas už idė­jas ir kruopš­tų dar­bą pa­dė­ko­jo skulp­to­riui K. Mus­tei­kiui bei UAB „Vi­to ak­me­nys“.

Bend­ro­vė ne tik pa­do­va­no­jo ak­me­nį Pa­je­vo­nį puo­šian­čiai skulp­tū­rai, bet ir pri­si­dė­jo dar­bu bei mo­ra­li­ne pa­gal­ba.

Vė­liau pu­čia­mų­jų inst­ru­men­tų or­kest­ras „Ky­bar­tai“ šven­tės da­ly­vius pa­ly­dė­jo iki ši­lo, ku­ria­me vy­ko links­mo­ji da­lis: įvai­rios pra­mo­gos, at­rak­ci­jos ir kon­cer­tas.

Ja­me pa­je­vo­nie­čius ir šven­tės sve­čius links­mi­no at­li­kė­jas Ana­to­li­jus, gru­pės „BM“ ir „Tau­ti­nis bran­das“, ka­pe­los „Viš­ty­tis“ ir „Že­my­na“, mo­te­rų vo­ka­li­niai an­samb­liai „Aki­mir­ka“ ir „Auš­ri­nė“, jau­ni­mo gru­pės „Era“ ir „Touch me“ bei ki­ti at­li­kė­jai. Vy­ko mu­gė, vai­kai tu­rė­jo ga­li­my­bę pa­pra­mo­gau­ti at­rak­cio­nuo­se, na, o pa­var­gę nuo šur­mu­lio – ir at­si­gai­vin­ti šal­tos gi­ros gurkš­niu ar gai­vių le­dų po­rci­ja.Ilo­na VIT­KAUS­KAI­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas