„Santaka“ / Laukia namų rekonstrukcijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-22 05:48

Dalinkitės:  


Vi­tas Mar­cin­ke­vi­čius ro­dė bend­ruo­me­nės na­mų vi­dų, kur ga­li­ma nu­si­lauž­ti ko­ją, pa­tai­kius į sky­lę tarpduryje.

Autorės nuotr.


Laukia namų rekonstrukcijos

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ne­to­li mies­to įsi­kū­ru­si Ka­ra­lių kai­mo gy­ven­vie­tė dar nuo so­viet­me­čio sau­go ko­lū­kio „Į ko­mu­niz­mą“ sta­ty­tus di­džiu­lius kul­tū­ros na­mus. Gi­gan­tiš­kas pa­sta­tas da­bar ati­duo­tas nau­do­tis kai­mo bend­ruo­me­nei ir lau­kia, kol bus pa­tvir­tin­tas pro­jek­tas ir gau­ta per tris mi­li­jo­nus li­tų re­konst­ruk­ci­jai.

Tai – Eu­ro­pos Są­jun­gos fon­dų ski­ria­ma pa­ra­ma. Ja ga­li pa­si­nau­do­ti kai­mo bend­ruo­me­nės, ku­rios rū­pi­na­si to­kiais ob­jek­tais (pa­vyz­džiui, Mat­lau­kio kai­mo bend­ruo­me­nė taip pat pri­žiū­ri bu­vu­sius kul­tū­ros na­mus). At­nau­jin­ti ke­lis kai­mo kul­tū­ros na­mų pa­sta­tus su­ma­nė ir pro­jek­tus tei­kė Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė.

Ka­ra­liuo­se esan­čiam pa­sta­tui re­konst­ruo­ti pri­reiks dau­giau nei 3 mln. li­tų. Mat nu­spręs­ta su­tvar­ky­ti bu­vu­sius kul­tū­ros na­mus ir jų priei­gas, su­re­mon­tuo­ti pa­sta­to fa­sa­dą, vi­dų, re­no­vuo­ti sto­gą, at­lik­ti dau­gy­bę ki­tų rei­ka­lin­gų dar­bų, įreng­ti bio­ku­ru kū­re­na­mą ka­ti­li­nę.

Pa­sak tre­čius me­tus Ka­ra­lių kai­mo bend­ruo­me­nei va­do­vau­jan­čio Vi­to Mar­cin­ke­vi­čiaus, pa­sta­tui jau ku­ris lai­kas rei­kia rim­tos pa­gal­bos. Vie­na iš pir­mų­jų ra­jo­ne įsi­kū­ru­si bend­ruo­me­nė, ta­da dar va­do­vau­ja­ma Da­nu­tės Rut­kaus­kie­nės, jau prieš še­še­rius me­tus ra­šė pro­jek­tą „Iš­sau­go­kim kul­tū­ros na­mus“. Tuo­met bu­vo su­dė­ti plas­ti­ki­niai lan­gai, pa­da­žy­tos sa­lės sie­nos. Di­džiu­liam pa­sta­tui iš es­mės su­tvar­ky­ti neuž­te­ko gau­tų pi­ni­gų. Tad ir įdė­tos lė­šos nuė­jo šu­niui ant uo­de­gos. Var­van­tis sto­gas su­ga­di­no vi­są re­mon­tą. Nuo drėg­mės iš­si­kil­no­jo ir iš­lū­žo par­ke­tas. Ži­nia, kaip ga­li bū­ti ki­taip, jei pa­sta­tas ne­šil­do­mas. Dar prieš bend­ruo­me­nių su­si­kū­ri­mą čia „su­spro­go“ ra­dia­to­riai. Vi­sur dvel­kia pe­lė­siu.

– La­bai lau­kia­me, ka­da pa­tvir­tins re­no­va­ci­jos pro­jek­tą ir pra­si­dės re­mon­tas, – sa­kė V. Mar­cin­ke­vi­čius. – Juk čia įsi­kū­ręs ir me­di­ci­nos punk­tas, ir bib­lio­te­ka, tad žmo­nėms pa­sta­to tik­rai rei­kia.

Bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kas ne­slė­pė, kad di­de­lia­me pa­sta­te mėgs­ta lan­ky­tis al­ko­ho­lio ne­ven­gian­tys as­me­nys. Mat bu­vu­siuo­se kul­tū­ros na­muo­se įsi­kū­ru­si ir pri­va­ti par­duo­tu­vė, kur pre­kiau­ja­ma pils­to­mu alu­mi. Tad alaus mė­gė­jai mėgs­ta pa­ly­pė­ti laip­tais į ant­ra­me aukš­te esan­čius tuš­čius ka­bi­ne­tus. Ten jie ge­ria, at­lie­ka gam­ti­nius rei­ka­lus ir pa­lie­ka ne­tvar­ką. Dėl to ten­ka konf­lik­tuo­ti su par­duo­tu­vės sa­vi­nin­ku.

– Kai pa­sta­tas bus re­no­vuo­tas, pri­va­tus vers­las čia ne­ga­lės bū­ti vyk­do­mas, – sa­kė V. Mar­cin­ke­vi­čius. – Iš­si­kels ir par­duo­tu­vė. Bet mė­gė­jai iš­ger­ti vi­sa­da ras kur nu­si­pirk­ti svai­ga­lų. Ti­kė­si­mės, kad prie at­nau­jin­to pa­sta­to jiems ne­bus ką veik­ti ir mums ne­rei­kės tvar­ky­ti ap­šnerkš­tų kam­pų.

Da­bar bend­ruo­me­nės ži­nio­je yra iš­ties ne­ma­ža 2 ha te­ri­to­ri­ja. Gre­ta bu­vu­sių kul­tū­ros na­mų įreng­ta tink­li­nio aikš­te­lė, yra krep­ši­nio sto­vas. Prie­ky­je, prie ke­lio, žo­lė nu­pjau­na­ma, ta­čiau di­džiu­lio par­ko, esan­čio už bend­ruo­me­nės na­mų, Ka­ra­lių kaimo žmonės kruopš­čiai su­si­tvar­ky­ti ne­pa­jė­gūs. Gal­būt po re­no­va­ci­jos vė­liau ateis ei­lė ir jam.

Pak­laus­tas, ką bend­ruo­me­nės na­riai vei­kia lauk­da­mi dar­bų pra­džios, V. Mar­cin­ke­vi­čius sa­kė, kad jau ke­lin­tą kar­tą ka­ra­liš­kiai vyks­ta į eks­kur­si­jas, ple­čia aki­ra­tį.

– Sten­gia­mės, jog mū­sų žmo­nės dau­giau pa­ma­ty­tų, pa­ly­gin­tų sa­vo kai­mą su ki­to­mis ša­lies vie­to­vė­mis, – pa­sa­ko­jo pir­mi­nin­kas. – Neseniai ve­žė­me kai­mo jau­ni­mą į Šven­tą­ją. Vyk­si­me į pa­jū­rį ir su sen­jo­rais. Dar pla­nuo­ja­me nu­va­žiuo­ti į Anykš­čius. Dau­ge­lis žmo­nių ne­bu­vę mi­nė­to­se vie­to­se, tad no­riai vyks­ta. Šiaip juk leng­viau­sia pa­da­ry­ti šven­tę ir vi­sus pi­ni­gus „pra­val­gy­ti“. Ta­čiau mes nu­spren­dė­me, kad ke­liau­si­me ir gė­rė­si­mės sa­vo ša­li­mi. Gal vė­liau ir į už­sie­nį nu­vyk­si­me. Grį­žus iš ke­lio­nių ir sa­vas kai­mas ki­taip at­ro­do.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas