„Santaka“ / Žvejams mėgėjams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-20 23:13

Dalinkitės:  


Žvejams mėgėjams

Su ka­ro­su ver­ta pa­si­ga­ly­nė­ti

Lie­pa – pa­sku­ti­nis mė­nuo, ka­da ga­li­ma pa­gau­ti ka­ro­sų. Ne­kal­bu apie tuos, ku­rių mil­ži­niš­ka gau­sy­bė kui­čia­si net ir men­kiau­sio­je kai­mo kūd­ro­je.

Pas­ta­ruo­ju me­tu Lie­tu­vos meš­ke­rio­to­jai pa­gau­na net kep­tu­vės dy­džio žu­vų, ku­rių svo­ris sie­kia ki­log­ra­mą ir dau­giau. Bū­tent šį mė­ne­sį dar ga­li­ma su­si­kau­ti su rim­tes­niu eg­zemp­lio­riu­mi, nes rugp­jū­tį su stam­biu ka­ro­su „su­si­tar­ti“ jau la­bai su­dė­tin­ga. Ži­no­ma, ne vi­sa­dos pa­vyks­ta jį per­gud­rau­ti ir ki­tu me­tų lai­ku. Kaip ir kiek­vie­na di­des­nė žu­vis, taip ir ka­ro­sas pa­si­žy­mi ne­men­ku at­sar­gu­mu. To­dėl pa­gau­tas kiek­vie­nas stam­bes­nis lai­mi­kis meš­ke­rio­to­jui su­tei­kia ne­ma­žai džiaugs­mo.

Tur­būt pa­ts sun­kiau­sias dar­bas di­de­lių ka­ro­sų žūk­lė­je yra su­ras­ti tel­ki­nius, kur gy­ve­na di­džiau­sios žu­vies kon­kur­so ver­ti eg­zemp­lio­riai. Tie­są sa­kant, jų yra ne taip ma­žai, kaip at­ro­do iš pir­mo žvilgs­nio. Įs­pū­din­ges­nį auk­si­nį ar­ba si­dab­ri­nį ka­ro­są ga­li­ma pa­gau­ti ša­lia upių esan­čio­se sen­va­gė­se. Plau­kio­ja jie „ne­bau­džia­mi“ ir ato­kiau nuo pa­ša­li­nių akių esan­čiuo­se miš­ko eže­rė­liuo­se. Bū­na, kad šie karš­tes­nę va­sa­rą nu­sen­ka iki dug­no, ir at­ro­dy­tų, jog kar­tu su van­de­niu tu­rė­tų ding­ti ir jo­je bu­vu­si gy­vy­bė. Nie­ko pa­na­šaus. Ka­ro­sas – ga­jus pa­da­ras ir apie jo su­ge­bė­ji­mą iš­gy­ven­ti ži­no vi­si. Ži­no­ma, su­si­kau­ti su rim­tes­niu prie­ši­nin­ku ga­li­ma tik gi­les­niuo­se eže­rė­liuo­se, kur kar­tu gy­ve­na ir ly­de­kos bei eše­riai. Šie plėš­rū­nai ne­lei­džia iš­si­gim­ti ka­ro­sų po­pu­lia­ci­jai ir meš­ke­rio­to­jų ne­kan­ki­na pen­kių cen­tų dy­džio ne­sub­ren­dė­liai.

Gau­dant di­džiuo­sius ka­ro­sus svar­bu pa­si­rink­ti ne tik tin­ka­mą me­tų, bet ir pa­ros lai­ką. Ne ką ma­žiau svar­bus yra ir oras bei ko­kios kryp­ties vė­jas pu­čia žve­jy­bos me­tu. Di­die­ji ka­ro­sai va­sa­rą mai­ti­na­si pra­ktiš­kai iš­ti­są pa­rą, ta­čiau di­džiau­sia ti­ki­my­bė juos pa­gau­ti yra anks­ti ry­te, kai tik iš­si­sklai­do su­te­mos. Re­tes­niais at­ve­jais vie­nas ki­tas so­li­des­nis eg­zemp­lio­rius už­kim­ba ir ar­tė­jant vi­dur­die­niui. Karš­tes­nė­mis die­no­mis šios žu­vys kur kas ge­riau kim­ba nak­tį nei švie­siu pa­ros me­tu. Iš­keis­ti mie­gą į sė­dė­ji­mą su meš­ke­re galima iki 24 va­lan­dos. Il­giau sė­dė­ti ne­ver­ta. Su­si­ruo­šus gau­dy­ti juos nak­tį sek­les­nė­se vie­to­se plū­di­nes meš­ke­res dera pa­keis­ti į dug­ni­nes. Ka­ro­sai įta­riai žiū­ri į švie­se­les, įtai­sy­tas ant plū­dės.

Ge­rai di­die­ji ka­ro­sai kim­ba pu­čiant pie­tų ir va­ka­rų vė­jams. Tuš­čias rei­ka­las juos vi­lio­ti, kai pra­slen­ka lie­tus su žai­bais. Ta­čiau kai šil­ta ir krap­no­ja smul­kus lie­tus, tai tik į nau­dą. Ta­da ka­ro­sai ak­ty­viai mai­ti­na­si ir džiu­gi­na sa­vo ki­bi­mu.

Ka­ro­sus gau­dan­tys meš­ke­rio­to­jai ne­re­tai dis­ku­tuo­ja, ar ver­ta šių žu­vų žūk­lė­je nau­do­ti bi­rų jau­ką. Pa­vyz­džiui, jei žūk­lau­ja­ma ne­di­de­liuo­se miš­ko eže­rė­liuo­se, tai ma­nau, jog pirk­ti­nio jau­ko vi­siš­kai ne­rei­kia. Už­ten­ka su lai­dy­ne į pa­si­rink­tą žūk­lės vie­tą iš­šau­ti ke­lias sau­jas kon­ser­vuo­tų ku­ku­rū­zų ar­ba kvie­čių. Kiek ki­taip rei­kia elg­tis gau­dant ka­ro­sus už­tvan­ko­se ar eže­ruo­se, kur sek­les­nė­se vie­to­se plau­kio­ja ne­ma­žai ki­tų smul­kių žu­vų. Ka­dan­gi di­de­lius ka­ro­sus daž­niau­siai gau­dau už­tvan­ko­se, to­dėl pa­si­rink­to­je žūk­lės vie­to­je žu­vis prieš ke­lias die­nas jau­ki­nu tik stam­biais grū­dais: šu­tin­tais ku­ku­rū­zais, žir­niais ar­ba kvie­čiais. Žve­jy­bos die­ną (jei ruo­šiuo­si žve­jo­ti nuo ry­to iki va­ka­ro) per­ku bent 3 kg bi­raus jau­ko bei su­drė­ki­nęs į jį įmai­šau ir jau mi­nė­tų grū­dų. Su­me­tęs jau­ko ru­tu­lius dar išau­nu iš lai­dy­nės pa­pil­do­mai tų pa­čių ku­ku­rū­zų, žir­nių. Tik to­kiu bū­du pa­vyks­ta į jau­ki­ni­mo vie­tą pri­si­šauk­ti rim­tes­nių eg­zemp­lio­rių.

Di­die­siems ka­ro­sams pa­tin­ka kom­pos­te ran­da­mi slie­kai, mu­sės ler­vos. Ka­ro­sai neat­si­sa­ko stver­ti šu­tin­tų per­li­nių kruo­pų, bly­no ar iš juo­dos duo­nos pa­da­ry­to ru­tu­liu­ko. Iš eg­zo­tiš­kes­nių (ta­čiau ma­no pa­ties neiš­ban­dy­tų) ga­li­ma pa­mi­nė­ti ant „plau­ko“ už­ver­tą šu­nims skir­to ėda­lo ga­ba­lė­lį.

Žve­jo­ti ten­ka sek­lio­se ir van­dens au­ga­lais apau­gu­sio­se vie­to­se. Žu­vis ne iš silp­nų­jų ir pa­kirs­ta ne­ria slėp­tis į jų tank­mę, to­dėl ver­ta įsi­gy­ti sto­res­nį ir pa­ti­ki­mą va­lą. Daž­niau­siai gau­dy­da­mas ka­ro­sus ant ri­tės būg­ne­lio vy­nio­ju 0,20 mm, o ne­re­tai – ir 0,22 mm sto­rio va­lą. Ma­nau, kad to­kio tik­rai pa­kan­ka no­rint su­val­dy­ti įky­riai į žo­les ne­rian­tį si­dab­ri­nį, o ge­riau­siu at­ve­ju – net ir auk­si­nį ka­ro­są.Rai­mon­das BUIT­KUS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Per miestą tekančią upę tenka šienauti dalgiais
* Skęstančiuosius gelbstintis vilkaviškietis apie savo gyvybę negalvoja
* Fotografijų parodoje skleidžiasi užslėptas krašto gamtos grožis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „humusas“ kaip valgio pavadinimas?
Vartosenoje jau paplitęs junginys avinžirnių užtepas, tačiau galimas ir adaptuotas variantas hùmusas.
Tai – tiršta pasta arba užtepas iš avinžirnių, sezamų sėklų, alyvuogių aliejaus ir česnakų, paplitęs Viduriniuosiuose Rytuose.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas