„Santaka“ / Žvejams mėgėjams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-20 23:13

Dalinkitės:  


Žvejams mėgėjams

Su ka­ro­su ver­ta pa­si­ga­ly­nė­ti

Lie­pa – pa­sku­ti­nis mė­nuo, ka­da ga­li­ma pa­gau­ti ka­ro­sų. Ne­kal­bu apie tuos, ku­rių mil­ži­niš­ka gau­sy­bė kui­čia­si net ir men­kiau­sio­je kai­mo kūd­ro­je.

Pas­ta­ruo­ju me­tu Lie­tu­vos meš­ke­rio­to­jai pa­gau­na net kep­tu­vės dy­džio žu­vų, ku­rių svo­ris sie­kia ki­log­ra­mą ir dau­giau. Bū­tent šį mė­ne­sį dar ga­li­ma su­si­kau­ti su rim­tes­niu eg­zemp­lio­riu­mi, nes rugp­jū­tį su stam­biu ka­ro­su „su­si­tar­ti“ jau la­bai su­dė­tin­ga. Ži­no­ma, ne vi­sa­dos pa­vyks­ta jį per­gud­rau­ti ir ki­tu me­tų lai­ku. Kaip ir kiek­vie­na di­des­nė žu­vis, taip ir ka­ro­sas pa­si­žy­mi ne­men­ku at­sar­gu­mu. To­dėl pa­gau­tas kiek­vie­nas stam­bes­nis lai­mi­kis meš­ke­rio­to­jui su­tei­kia ne­ma­žai džiaugs­mo.

Tur­būt pa­ts sun­kiau­sias dar­bas di­de­lių ka­ro­sų žūk­lė­je yra su­ras­ti tel­ki­nius, kur gy­ve­na di­džiau­sios žu­vies kon­kur­so ver­ti eg­zemp­lio­riai. Tie­są sa­kant, jų yra ne taip ma­žai, kaip at­ro­do iš pir­mo žvilgs­nio. Įs­pū­din­ges­nį auk­si­nį ar­ba si­dab­ri­nį ka­ro­są ga­li­ma pa­gau­ti ša­lia upių esan­čio­se sen­va­gė­se. Plau­kio­ja jie „ne­bau­džia­mi“ ir ato­kiau nuo pa­ša­li­nių akių esan­čiuo­se miš­ko eže­rė­liuo­se. Bū­na, kad šie karš­tes­nę va­sa­rą nu­sen­ka iki dug­no, ir at­ro­dy­tų, jog kar­tu su van­de­niu tu­rė­tų ding­ti ir jo­je bu­vu­si gy­vy­bė. Nie­ko pa­na­šaus. Ka­ro­sas – ga­jus pa­da­ras ir apie jo su­ge­bė­ji­mą iš­gy­ven­ti ži­no vi­si. Ži­no­ma, su­si­kau­ti su rim­tes­niu prie­ši­nin­ku ga­li­ma tik gi­les­niuo­se eže­rė­liuo­se, kur kar­tu gy­ve­na ir ly­de­kos bei eše­riai. Šie plėš­rū­nai ne­lei­džia iš­si­gim­ti ka­ro­sų po­pu­lia­ci­jai ir meš­ke­rio­to­jų ne­kan­ki­na pen­kių cen­tų dy­džio ne­sub­ren­dė­liai.

Gau­dant di­džiuo­sius ka­ro­sus svar­bu pa­si­rink­ti ne tik tin­ka­mą me­tų, bet ir pa­ros lai­ką. Ne ką ma­žiau svar­bus yra ir oras bei ko­kios kryp­ties vė­jas pu­čia žve­jy­bos me­tu. Di­die­ji ka­ro­sai va­sa­rą mai­ti­na­si pra­ktiš­kai iš­ti­są pa­rą, ta­čiau di­džiau­sia ti­ki­my­bė juos pa­gau­ti yra anks­ti ry­te, kai tik iš­si­sklai­do su­te­mos. Re­tes­niais at­ve­jais vie­nas ki­tas so­li­des­nis eg­zemp­lio­rius už­kim­ba ir ar­tė­jant vi­dur­die­niui. Karš­tes­nė­mis die­no­mis šios žu­vys kur kas ge­riau kim­ba nak­tį nei švie­siu pa­ros me­tu. Iš­keis­ti mie­gą į sė­dė­ji­mą su meš­ke­re galima iki 24 va­lan­dos. Il­giau sė­dė­ti ne­ver­ta. Su­si­ruo­šus gau­dy­ti juos nak­tį sek­les­nė­se vie­to­se plū­di­nes meš­ke­res dera pa­keis­ti į dug­ni­nes. Ka­ro­sai įta­riai žiū­ri į švie­se­les, įtai­sy­tas ant plū­dės.

Ge­rai di­die­ji ka­ro­sai kim­ba pu­čiant pie­tų ir va­ka­rų vė­jams. Tuš­čias rei­ka­las juos vi­lio­ti, kai pra­slen­ka lie­tus su žai­bais. Ta­čiau kai šil­ta ir krap­no­ja smul­kus lie­tus, tai tik į nau­dą. Ta­da ka­ro­sai ak­ty­viai mai­ti­na­si ir džiu­gi­na sa­vo ki­bi­mu.

Ka­ro­sus gau­dan­tys meš­ke­rio­to­jai ne­re­tai dis­ku­tuo­ja, ar ver­ta šių žu­vų žūk­lė­je nau­do­ti bi­rų jau­ką. Pa­vyz­džiui, jei žūk­lau­ja­ma ne­di­de­liuo­se miš­ko eže­rė­liuo­se, tai ma­nau, jog pirk­ti­nio jau­ko vi­siš­kai ne­rei­kia. Už­ten­ka su lai­dy­ne į pa­si­rink­tą žūk­lės vie­tą iš­šau­ti ke­lias sau­jas kon­ser­vuo­tų ku­ku­rū­zų ar­ba kvie­čių. Kiek ki­taip rei­kia elg­tis gau­dant ka­ro­sus už­tvan­ko­se ar eže­ruo­se, kur sek­les­nė­se vie­to­se plau­kio­ja ne­ma­žai ki­tų smul­kių žu­vų. Ka­dan­gi di­de­lius ka­ro­sus daž­niau­siai gau­dau už­tvan­ko­se, to­dėl pa­si­rink­to­je žūk­lės vie­to­je žu­vis prieš ke­lias die­nas jau­ki­nu tik stam­biais grū­dais: šu­tin­tais ku­ku­rū­zais, žir­niais ar­ba kvie­čiais. Žve­jy­bos die­ną (jei ruo­šiuo­si žve­jo­ti nuo ry­to iki va­ka­ro) per­ku bent 3 kg bi­raus jau­ko bei su­drė­ki­nęs į jį įmai­šau ir jau mi­nė­tų grū­dų. Su­me­tęs jau­ko ru­tu­lius dar išau­nu iš lai­dy­nės pa­pil­do­mai tų pa­čių ku­ku­rū­zų, žir­nių. Tik to­kiu bū­du pa­vyks­ta į jau­ki­ni­mo vie­tą pri­si­šauk­ti rim­tes­nių eg­zemp­lio­rių.

Di­die­siems ka­ro­sams pa­tin­ka kom­pos­te ran­da­mi slie­kai, mu­sės ler­vos. Ka­ro­sai neat­si­sa­ko stver­ti šu­tin­tų per­li­nių kruo­pų, bly­no ar iš juo­dos duo­nos pa­da­ry­to ru­tu­liu­ko. Iš eg­zo­tiš­kes­nių (ta­čiau ma­no pa­ties neiš­ban­dy­tų) ga­li­ma pa­mi­nė­ti ant „plau­ko“ už­ver­tą šu­nims skir­to ėda­lo ga­ba­lė­lį.

Žve­jo­ti ten­ka sek­lio­se ir van­dens au­ga­lais apau­gu­sio­se vie­to­se. Žu­vis ne iš silp­nų­jų ir pa­kirs­ta ne­ria slėp­tis į jų tank­mę, to­dėl ver­ta įsi­gy­ti sto­res­nį ir pa­ti­ki­mą va­lą. Daž­niau­siai gau­dy­da­mas ka­ro­sus ant ri­tės būg­ne­lio vy­nio­ju 0,20 mm, o ne­re­tai – ir 0,22 mm sto­rio va­lą. Ma­nau, kad to­kio tik­rai pa­kan­ka no­rint su­val­dy­ti įky­riai į žo­les ne­rian­tį si­dab­ri­nį, o ge­riau­siu at­ve­ju – net ir auk­si­nį ka­ro­są.Rai­mon­das BUIT­KUS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas